پارسا خائف عصر جدید

اگر از بینندگان برنامه استعداد یابی عصر جدید باشید حتما با اولین فینالیست این برنامه یعنی پارسا خائف آشنا هستید. در کنار او، فاطمه عبادی ، محمد زارع ، گروه دختران نینجا ، سعید فتحی روشن فینالیست های دیگر هستند که هرکدام شانس بالایی برای کسب مقام برنده نهایی عصر جدید دارند. پارسا خائف متولد ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۴ در اردبیل است. او ۱۳ ساله و کلاس هشتم است و یک خواهر کوچک به نام نفس دارد. او در زمینه موسیقی سنتی فعالیت می کند اما استعداد زیادی در فوتبال نیز دارد.

او از هفت سالگی تمرینات موسیقی را زیر نظر محمدعلی احدی و حیدر محرمی آغاز کرد. پارسا قبل از برنامه عصر جدید شناخته شده بود اما این برنامه توانست مانند یک سکوی پرتاب برای او باشد.

پارسا خائف عصر جدید

آموزشگاه موسیقی پارسا خائف

خائف فعالیت خود را با ثبتنام در مجتمع هنری فدک اردبیل آغاز کرد. او در این مجتمع در کلاس های آواز شرکت کرد و در ابتدا با دستگاه های موسیقی و سپس آواشنایی آشنا شد.

در سال ۱۳۹۶ پارسا در جشنواره موسیقی استان اردبیل شرکت کرد و توانست مقام نخست را کسب کند و با بازخوانی قعطه اشک مهتاب استاد شجریان آن را منتشر کرد. در همان سال همکاری خود را با ارکستر کودکان تبریز به سرپرستی قادر رودکیان آغاز کرد و سال ۹۷ در جشنواره موسیقی ملی در تهران به مقام اول رسید. پارسا در شروع جشنواره سی و چهارم موسیقی فجر سال ۹۷ همراه با ارکستر جوانان رودکی به اجرای قطعات ترکی و فارسی پرداخت.

پارسا خائف عصر جدید

او  نفر برگزیده پنجمین جشنواره نوای خرم است. در سال ۹۷ پارسا و گروه موسیقی که در آن حضور داشت، در جشنواره بین‌المللی شمس و مولانا توانستند برگزیده این جشنواره معتبر شوند. پارسا خائف در برنامه فرمول‌ یک در تلویزیون و برنامه اعجوبه‌های سایت آپارات هم حضور داشته است. او همچنین رتبه اول جشنواره ملی موسیقی جوان در بخش آواز ایرانی را کسب کرده است.

اجرای اول پارسا خائف در عصر جدید

اجرای اول پارسا خائف آوازی سنتی بود که توانست به بهترین شکل اجرا کند. تحریرهای حرفه ای او موجب شگفتی داوران و تماشاگران شده بود. آریا عظیمی نژاد که خود در زمینه آواز و موسیقی فعالیت دارد در مورد اجرای شب اول پارسا گفت: به جرات تو فنی ترین خواننده ای هستی که برای ما آواز خونده. او توانست با چهار رای سفید به فینال شب پنجم صعود کند و با نظر داوران برنده شب ۵ شد و به مرحله دوم صود کرد. در زیر می توانید ویدئوی کامل اجرای پارسا خائف در مرحله اول را مشاهده کنید.

 

 

اجرای مرحله دوم پارسا خائف

در مرحله دوم پارسا خائف آواز سنتی را حرفه ای تر و با تفاوت زیادی از مرحله قبل اجرا کرد. اجرای پارسا در دو مرحله انجام شد و او دو آواز متفاوت را همراه با موسیقی سنتی به اجرا گذاشت که توانست نظر داوران را جلب کند و با ۴ رای سفید به مرحله آرای مردمی راه یافت.

در پایان اجرای او احسان علیخانی اعلام کرد بسیاری از هموطنان آذری از پارسا خواسته اند، آوازی آذری را روی صحنه اجرا کند و از پارسا خواست یک دقیقه آذری بخواند. پارسا توانست با مهارت زیادی اجرای بی نظیری را اجرا کند. در این مرحله او توانست با تعداد ۲۹۲۶۹۰۵ آرای مردمی به مرحله نیمه نهایی صعود کند. در زیر می توانید ویدئوی کامل اجرای پارسا خائف در مرحله دوم عصر جدید را مشاهده کنید.

 

 

اجرای نیمه نهایی پارسا خائف

در اجرای نیمه نهایی پارسا خائف توانست قطعه دو زبانه دامن کشان – ساری گلین (فارسی – آذری) را به بهترین شکل اجرا کند و چهار رای سفید داوران را کسب کند. او با ۴۵۶۴۵۷۰ رای مردمی توانست به مرحله نهایی و فینال عصر جدید صعود کند. او بعد از فاطمه عبادی نفر دوم از نظر تعداد رای مردمی است. در زیر می توانید ویدئوی کامل اجرای پارسا خائف در مرحله نیمه نهایی عصر جدید را مشاهده کنید.

 

 

اجرای پارسا خائف در بازی والیبال

با توجه به اینکه بازی والیبال تیم ملی ایران و فرانسه در اردبیل برگزار شده بود استاندار اردبیل در این مسابقه از پارسا درخواست کرده بود قبل از بازی در سالن رضا زاده موسیقی اجرا کند، که این اجرا با استقبال زیادی مواجه شد.

پارسا خائف عصر جدید

استعداد پارسا خائف در فوتبال

همانطور که گفته شد او در فوتبال نیز استعداد دارد. در قسمت نیمه نهایی عصر جدید احسان علیخانی اعلام کرد پارسا به تیم نونهالان فوتبال دعوت شده بود و قرار بود برای بازی با تیم نونهالان بارسلونا به ترکیه برود اما بخاطر اجرا در عصر جدید در این اردو شرکت نکرده است. در حال حاضر او فوتبالیست حرفه ای مدرسه فوتبال یاران علی دایی است و در منتخب تیم اردبیل هم حضور موفق دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code