راهنمای خرید ضد آفتاب مناسب

راهنمای خرید ضد آفتاب مناسب

اگر می خواهید بدانید که ضد آفتاب مناسب برای پوست شما، چه ویژگی هایی دارد در ادامه ایده آل مگ را با مقاله ای تحت عنوان راهنمای خرید ضد آفتاب مناسب همراهی کنید.

کرم های ضد آفتاب آن دسته از کرم هایی هستند که در سرتاسر دنیا مصارف بالایی دارند، چرا که ترس از مبتلا شدن به سرطان پوست و پیری زودرس پوست بر اثر تابش مستقیم نور خورشید، اکثر افراد را مجاب کرده است تا از این کرم ها استفاده کنند. مردم کشور استرالیا به علت محافظت نکردن از پوست خود بالاترین میزان سرطان پوست را در جهان به خود اختصاص داده اند.

اینکه شما از کرم های ضد آفتاب به طور مداوم استفاده کنید دلیل بر محافظت درست و موثر از پوست نمی باشد، چرا که پیش از خرید، شما باید یک راهنمای خرید ضد آفتاب مناسب را مطالعه کنید تا از نحوه درست استفاده از آن به خوبی مطلع شوید تا در پی آن تاثیرات مثبت خود را بر روی پوست شما بر جای بگذارد.

در استفاده از کرم های ضد آفتاب نگرانی هایی وجود دارد که اگر به خوبی انواع کرم های ضد آفتاب و ویژگی های آن ها را بشناسید، دیگر هیچ جای نگرانی باقی نخواهد ماند.

نحوه مراقبت از پوست صورت که هر خانمی باید بداند

چرا باید از کرم ضد آفتاب و یک راهنمای خرید ضد آفتاب مناسب استفاده کنیم؟

چرا باید از کرم ضد آفتاب و یک راهنمای خرید ضد آفتاب مناسب استفاده کنیم؟ از آنجا که ۹۰ درصد پیری زودرس پوست و سرطان پوست در تمام نقاط جهان بر اثر تابش مستقیم نور خورشید به وجود می آید؛ بر اساس تحقیقات انجام شده افرادی که در طول عمر خود به صورت روزانه از کرم های ضد آفتاب با SPF30  استفاده می کنند احتمال مبتلا شدن به پیری پوست و سرطان پوست برای آن ها تا حدود ۲۴ درصد کاهش پیدا می کند.

از دلایل محکمی که ما را وادار میکند تا از کرم های ضد آفتاب استفاده کنیم، مبتلا شدن به سرطان پوست و پیری زودرس پوست می باشد که علاوه بر این ها تابش مستقیم نور خورشید بر روی پوست باعث ایجاد خال و لکه هایی می شود که وجودشان بر روی پوست آزار دهنده خواهد بود.

افرادی که پوست روشن دارند بیشتر از دیگر افراد در معرض خطر ایجاد خال های قهوه ای رنگ و کک و مک های بر روی پوست هستند. کک و مک ها و خال های قهوه ای بر اثر انبوه شدن سلول های ملانین بر روی پوست هنگام تابش مستقیم نور خورشید به وجود می آیند که با استفاده از کرم ضد آفتاب می توانید مانع از به وجود آمدن آن ها شوید.

علت استفاده از کرم های ضد آفتاب

یکی دیگر از دلایلی که باید از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید، تیره شدن پوست و آفتاب سوختگی می باشد که در پی آن ممکن است شاهد تاول های پوستی و نقاطی قرمز رنگ بر روی پوست تان باشید که خارش هایی آزار دهنده به همراه دارند.

اگر خودتان را بدون داشتن یک محافظ در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار دهید ممکن است یک آفتاب سوختگی ساده به مرور تبدیل به سرطان پوست شود که علاوه بر از بین بردن زیبایی و درخشش پوست شما، تا پایان عمر برایتان بسیار رنج آور باشد.

SPF چیست؟

UVA و UVB دو نوع اشعه ماورا بنفش هستند که هنگام قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید به پوست شما نفوذ می کنند. زمانی که پوست شما بر اثر تابش نور خورشید برنزه می شود تاثیرات نفوذ UVA به عمق پوست شما می باشد که علاوه بر برنزه کردن پوست شما، باعث افزایش چین و چروک، پیری پوست و حتی سرطان پوست می شود.

از علل اصلی سرطان پوست، آفتاب سوختگی و قرمزی پوست نفوذ  UVA به پوست می باشد که مقدار آن در طول سال به میزان یکسان وجود دارد، اما مقدار UVB  با توجه به زمان روز و سال، ارتفاع و عرض جغرافیایی متفاوت است.

راهنمای خرید ضد آفتاب مناسب

تنها چیزی که می تواند راه را برای نفوذ UVA و UVB به پوست مسدود کند، SPFموجود در کرم های ضد آفتاب می باشد که حداکثر اس پی اف موثر در کرم های ضد آفتاب باید ۵۰ و حداقل آن ۳۰ باشد، که البته میزان اس پی اف مناسب پوست شما را بهتر است متخصص پوست مشخص کند و سپس اقدام به خرید  نمایید.

نحوه استفاده صحیح از کرم ضد آفتاب

فرض کنید که شما یک کرم ضد آفتاب با اس پی اف ۵۰ خریداری کرده اید که از نظر تاثیر گذاری قدرت بسیار بالایی دارد اما اگر به مقدار کم از آن استفاده کنید به همان اندازه تاثیر آن بر روی پوست نیز کاهش پیدا می کند.

مقدار کرم توصیه شده برای بدن بزرگسالان حدود ۹ قاشق چای خوری معادل ۴۵ میلی لیتر می باشد که یک قاشق از آن برای سر و گردن، یک قاشق برای بازو ها، ۲ قاشق برای هر پا و ۲ قاشق برای گودی ها توصیه شده است.

این میزان از کرم ضد آفتاب می تواند تاثیرات مثبت خود را بر روی پوست شما بر جا بگذارد و از پوست شما محافظت کند. علاوه بر استفاده کم از کرم ضد آفتاب، تمدید نکردن آن پس از شنا  و یا ورزش موجب کاهش تاثیرات آن می شود.

حساسیت پوست نسبت به کرم ضد آفتاب

در برخی از موارد ممکن است استفاده از کرم های ضد آفتاب شیمیایی، پوست شما تحریک و دچار آلرژی و حساسیت هایی شود که موجب آزار و اذیت تان شود.

دلیل حساسیت پوست شما نسبت به کرم های ضد آفتاب، وجود مواد شیمیایی همچون کافور و بوتیل اکسی بنزون و… می باشد که می توانید برای تشخیص اینکار قبل از استفاده، آن را بر روی بازوی خود تست کنید، که اگر تا ۲۴ ساعت هیچ واکنشی رخ نداد می توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید.

معجزه جوش شیرین و گلاب روی پوست

بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست های حساس

کرم های ضد آفتاب در دو نوع شیمیایی و اکسید فلزی غیر طبیعی موجود می باشند که پوست های حساس به نوع شیمیایی این کرم ها، حساسیت و آلرژی دارند، پس بهتر است افرادی که پوست حساس دارند از کرم های ضد آفتاب اکسید فلزی غیر طبیعی استفاده کنند که به طور کلی برای پوست شما بهتر و ایمن تر از کرم های ضد آفتاب شیمیایی هستند.

تنها دلیلی که باعث می شود تا افراد استفاده از کرم های ضد آفتاب شیمیایی را به اکسید فلزی غیر طبیعی ترجیح دهند، ظاهر سفید رنگی مانند روح است که به افراد بعد از استفاده می دهد؛ اما اگر حفظ سلامتی پوستتان برایتان بسیار مهم است، بهتر است از این کرم ها استفاده کنید چرا که موجب پراکندگی ذرات معلق دی اکسید تیتانیوم و روی اشعه ماورا بنفش بر روی پوست می شوند.

قیمت کرم های ضد آفتاب

از آنجا که تمامی کرم های ضد آفتاب قبل از عرضه به بازار، در اداره ی داروسازی رتبه بندی و فهرست می شوند؛ گران ترین و ارزان ترین آن ها در صورت داشتن اس پی اف مناسب پوست، تاییدیه وزارت بهداشت را دریافت می کنند و سپس عرضه می شوند.

پس دیگر تفاوتی ندارد که ارزان ترین آن را تهیه کنید یا گران قیمت ترین آن را، چرا که اثر حفاظتی مورد نیاز در هر دوی آن ها موجود است. اما همانطور که میدانید هر چقدر که بهای بیشتری پرداخت کنید قطعا محصولی ارزشمند تر  خریداری خواهید کرد، از این رو کرم های ضد آفتاب گران تر نیز شادابی بیشتری را نصیب پوست شما خواهند کرد و از طرفی دیگر کرم های ارزان قیمت امکان استفاده در دفعات بیشتری را به شما می دهند.

راهنمای خرید ضد آفتاب مناسب

انواع کرم های ضد آفتاب

پیش از خرید کرم های ضد آفتاب بهتر است پوست خود را بشناسید تا از بین انواع مختلف کرم های ضد آفتاب، کرم مخصوص پوست خود را خریداری کنید و سپس استفاده نمایید.

به طور مثال کرم های ضد آفتابی که بر پایه ژل و الکل هستند برای پوست ها چرب، کرم های ضد آفتاب بر پایه چربی برای پوست های خشک و کرم های ضد آفتاب مخصوص که در قسمت های قبلی توضیح داده شد، برای پوست های حساس مناسب هستند که به دلیل فراوانی و تنوع زیاد کرم های ضد آفتاب، هر شخصی به راحتی می تواند کرم مخصوص خود را در بازار پیدا و استفاده کند.

ضد آفتاب فاقد چربی

چندسالی میشود که کرم های ضد آفتاب در تنوع بسیاری به بازار عرضه می شوند که یکی از این نوع کرم ها، کرم های ضد آفتاب فاقد چربی می باشد که با درصد بسیار کمی از چربی می توانند مانع از بروز آکنه و جوش های سر سیاه در پوست های چرب شوند.

از آنجا که منافذ پوست های چرب به طور دائم باز می باشند، عوامل بسیاری از جمله چربی بسیار بالا در کرم های معمولی ،برای پوست های چرب تهدید کننده می باشند که با استفاده از کرم های ضد آفتاب فاقد چربی می توانید علاوه بر محافظت پوستتان در برابر نور خورشید، از بروز آکنه و جوش های سر سیاه بر روی پوست خود جلوگیری نمایید.

کرم ضد آفتاب مخصوص کودکان

کرم هایی که به عنوان کرم ضد آفتاب مناسب کودکان به فروش می رسند به علت وجود مواد شیمیایی کم تر و فاکتور های فیزیکی بیشتر برای پوست های حساس نیز مناسب هستند.

 از این نوع کرم ها فقط به اندازه کم و برای ناحیه های کوچکی از پوست کودک که در معرض تابش مستقیم نور خورشید هستند، می توانید استفاده کنید.

راهنمای خرید ضد آفتاب مناسب

کرم ضد آفتاب دافع حشرات

در برخی از کرم های ضد آفتاب، مواد دافع حشرات وجود دارد که تا یک سوم اثر کرم ضد آفتاب را کاهش می دهد.

ضد آب

کرم های ضد آفتاب ضد آب، برای زمان هایی مناسب هستند که شما قصد دارید برای ساعاتی به استخر بروید و شنا کنید. این محصول در برابر آب مقاوم می باشد، اما دقت کنید که یک کرم ضد آفتاب خوب بیشتر از ۲ ساعت بر روی پوست شما باقی نمی ماند، پس بهتر است به برچسب هایی که بر روی کرم های ضد آفتاب هستند که از ماندگاری ۴ ساعته صحبت می کنند اعتماد نکنید.

ضد آفتاب مخصوص پوست خشک

ضد آفتاب های مخصوص پوست های خشک بر پایه چربی هستند که علاوه بر حفاظت از پوست در برابر تابش نور خورشید، میزان رطوبت مناسبی را در سطح پوست ایجاد می کنند که مانع از خشکی پوست می شوند. علاوه بر این نوع از کرم ها، لوسیون های ضد آفتاب نیز گزینه ی مناسبی برای پوست های خشک میباشد.

ضد آفتاب مخصوص آقایان

ضد آفتاب های مخصوص آقایان که فقط برای پوست آقایان مناسب می باشند، پس از استفاده هیچ گونه احساس سنگینی بر روی پوست به شما نمی دهند، رد سفید برجا نمی گذارند و با جذب سریع پوست شما را براق و چرب می کنند.

کرم های ضد آفتاب طیف گسترده

کرم های ضد آفتاب طیف گسترده به دلیل قدرت محافظتی بالاتر در برابر اشعه های uvb و uva، کرم های ارزشمند تر و معتبر تری در بین انواع کرم های های ضد آفتاب می باشند چرا که اکثر ضد آفتاب های فقط می توانند با اشعه uva مقابله کنند،از این رو درصد پیری زودرس و ابتلا به سرطان پوست و همچنین آفتاب سوختگی تا حد زیادی با کرم های ضد آفتاب طیف گسترده کاهش پیدا می کند.

معرفی ۱۰ کرم ضد آفتاب برتر

در راهنمای خرید ضد آفتاب مناسب شما می توانید با ۱۰ کرم ضد آفتاب برتر که در پایین ذکر شده اند، آشنا شوید.

راهنمای خرید ضد آفتاب مناسب

  •         کرم ضد آفتاب اوسرین، فاقد رنگ با اس پی اف ۵۰
  •         کرم ضد آفتاب فرانسوی ضد پیری کدلی مدل Divine SPF50
  •         کرم ضد آفتاب رنگی مناسب انواع پوست، فاربن با اس پی اف ۳۰
  •         کرم ضد آفتاب روزانه سان اسنس با اس پی اف ۵۰
  •         کرم ضد آفتاب و ضد لک نوروا مدل Trio White  با اس پی اف ۵۰
  •         کرم ضد آفتاب ضد آب دکتر مورد مدل Age Proof با اس پی اف ۳۰
  •         کرم ضد آفتاب رنگی بایودرما با اس پی اف ۱۰۰
  •         کرم ضد آفتاب و امولسیون اون مدل Cleanance با اس پی اف ۳۰
  •         فلوئید کرم ضد آفتاب مات کننده رنگی ویشی با اس پی اف ۵۰
  •         کرم ضد آفتاب فاقد چربی الارو، سری Foundation Effect  با اس پی اف ۳۰

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code