تور ترکیبی طبیعت گردی روستاهای اردبیل

سفرها معمولا یکی از زیباترین تجربه های زندگی هر فردی را تشکیل می دهند . در خاطرات خوش هر کسی که سرک بکشیم بی شک چند تایی مسافرت در آن ها دیده می شوند . علی الخصوص اگر این مسافرت به صورت دسته جمعی و همراه دوستان یا خانواده صورت گرفته باشد . یکی از بهترین راه ها برای تجربه یک سفر به یاد ماندنی همراهی با تورهای مسافرتی می باشد . امروز در ایده آل مگ به بررسی یکی از محبوب ترین تورها یعنی تور طبیعت گردی می پردازیم

همانطور که ذکر شد تور های طبیعت گردی از محبوب ترین انواع تور ها به شمار می روند . تورهای طبیعت گردی ترکیبی زیادی در ایران وجود دارند از جمله آن ها می توانیم به تور طبیعت گردی در روستاهای اردبیل و گیلان اشاره کنیم. در این تورهای چند روزه مسافران در روستاها شروع به گردش و پیاده روی می کنند و برای استراحت یا در دل جنگل چادر می زنند و یا از خانه های اجاره ای استفاده می کنند .

اگر شما هم مثل ما با همین توضیح کوتاه عاشق این تورهای ترکیبی شدید ، پس بیایید با هم به تعدادی از روستاهای محبوب در این زمینه سری بزنیم .

روستای کله سر


استان اردبیل به دلیل قرار گیری در حاشیه کوه مرتفع سبلان از آب و هوای مطبوع و بی نظیری برخوردار است . هرکسی که در معرض طبیعت بی نظیر این استان قرار داشته باشد ، به طرز باورنکردنی در یک پارادوکس جذاب قرار می گیرد . شما در این مناطق به طور همزمان هیجان و آرامش را تجربه خواهید کرد. استان اردبیل با دارا بودن طبیعت زیبا ، دشت های سبز و چشمه های آب گرم سبلان خاطراتی دلپذیر را به وجود می آورد و بازدید از آثار تاریخی و همچنین روستاهای آن به گردشگران توصیه می شود.

روستای کله سر

روستای کله سر یکی از زیباترین روستاهای اردبیل محسوب می شود که دیدن آن در خلال این تورهای طبیعت گردی می تواند خاطرات بی نظیری را برای شما رقم بزند .

گردنه حیران


گردنه زیبای حیران در واقع بخشی از جاده آستارا به اردبیل است . ولی این گردنه به حدی زیبا و بی نظیر است که کم کم به عنوان یک جاذبه گردشگری خود را معرفی کرد. این گردنه نام خود را از روستای همجوار خود می گیرد و تنها ۳۰ کیلومتر با آستارا فاصله دارد. این گردنه اگرچه دارای ارتفاع زیادی نمی باشد(بالاترین نقطه در حدود ۱۵۰۰ متر از سطح دریا) اما بیشتر اوقات توسط مه پوشانده شده است. داصلی ترین دلیل ای مه همیشگی در گردنه رطوبت زیادی است که از همجواری با دریای خزر ناشی می شود .

نیمی از جنگل ها و مراتع این منطقه در سمت ایران قرار دارد و نیمی دیگر در جمهوری آذربایجان قرار دارد.

یکی از ویژگی های اصلی حیران منظره جنگل های هیرکانی است که در خط مرزی ایران و آذربایجان واقع شده اند .به گونه ای که می توان جنگل انبوه مربوط به پارک ملی هیرکین را از یک طرف جاده مشاهده کرد. این پارک ملی با وسعت بیش از ۴۰ هکتار در سال ۲۰۰۴ توسط دولت آذربایجان به منظور جلب توجه و به عنوان منبع غنی از گیاهان و حیوانات افتتاح شد.

اسالم به خلخال

مناظر مه آلود تنها دلیل محبوبیت حیران نیست. طی سالهای اخیر دهکده گردشگری در آنجا تأسیس شده است.این روستا یک جذابیت ویژه هم دارد . تله کابینی زیبا و هیجان انگیز که  از گردنه حیران شروع می شود و در جنگل فندقلو پایان می یابد. بسیاری از افراد محلی منطقه Fandoghlu را با استخر جنگلی آب گرم آن می شناسند. همچنین در دهکده گردشگری، ریل سورتمه ای ارائه شده است که از طریق آن افراد می توانند عبور از کوههای جنگلی را تجربه کنند. این کابین ها منفرد است و سرعت آن قابل تنظیم است.

میشند روستایی تماشایی در گردنه حیران و  ۱۸ کیلومتری جاده آستارا – اردبیل است .  طبیعت آن نسبتا منحصر به فرد است. شغل اصلی مردم این روستا از قدیم کشاورزی و دامداری بوده است . مردم روستا محصولات لبنی ارگانیک و محلی و همچنین نان محلی تولید می کنند

 

جاده اسالم – خلخال


اسالم ، در شهرستان تالش  قرار دارد و خلخال در جنوب استان اردبیل در یک منطقه کوهستانی واقع شده است.  جاده آسالم به خلخال دو روستای آسالم در استان گیلان و خلخال در اردبیل را به هم وصل می کند. جاده ای پیچ در پیچ که از ارتفاعات بلند رشته کوه البرز در نزدیکی دریای خزر عبور می کند. اگر خوش شانس باشید ، ممکن است به جایی برسید که دریایی از ابرها را  مشاهده کنید که زیر پاهای شما  می رقصند. آسالم در فاصله ۴۰۴ کیلومتری تهران قرار دارد و آسانترین راه برای رسیدن به آن ، از مسیر رشت می باشد.

گردنه زیبای حیران

کل مسیر جاده اسالم خلخال ۷۰ کیلومتر طول دارد و تقریباً ۲ ساعت طول می کشد. این مکان در فصل پاییز به شکل عجیبی رویایی و حیرت انگیز می شود . مخصوصاً قسمت هایی از آن که از درون جنگل می گذرد.شما حتی این امکان را دارید که کل جاده را دوچرخه سواری کنید.

روستای کزج

این روستای زیبا در ۱۵ کیلومتری شمال غربی استان اردبیل واقع شده است . آیا قرار گرفتن در کوهپایه های سبلان و همچنین یک طبیعت بکر و زیبا برای یک روستا کافی نیستند تا شما را ترغیب کند که در تور طبیعت گردی خود سری هم به آن بزنید ؟ طبیعتا جواب شما مثبت است . پس بیاید سری به این روستای زیبا بزنیم .

روستای زیبای کزج

یکی از زیباترین جاذبه های این روستا عبور رودخانه قزل اوزن درست از وسط باغات آن است . می توانید یک باغ زیبا را در حالی تصور کنید که یک رودخانه از وسط آن جاری است ؟ واقعا حیرت آور به نظر می رسد . یکی دیگر از جذابیت های این روستا بافت خانه های آن می باشد که بی شباهت به شهر ماسوله در استان گیلان نمی باشد . از نظر فرهنگی هم مردم این روستا بسیار غنی می باشند . زندگی کاملا مسالمت آمیز اهل تسنن و تتشیع در این روستا به خوبی گواهی بر این ادعا می باشد .


مطالب زیر می توانند برای شما جذاب باشند : 

پارک های دنج غرب تهران ؛ آرامش در دل پایتخت

بیابان گردی در ایران

گورستان خالد نبی – سفری ‌به ‌سرزمین ‌عجایب

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code