مبانی طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ

مبانی طراحی داخلی


در زمینه طراحی داخلی رستوران و کافه می توانید فوق العاده خلاق و آزمایشی باشید. مردم برای گذراندن وقت و تفریح به کافی شاپ می آیند. مطمئناً فضای داخلی بعد از خوراکی می تواند به دومین چیز مهم کافی شاپ تبدیل شود.

آیا می دانید عدم آمادگی از طرف مدیریت دلیل آن است که حدود ۶۰٪ از کافی شاپ ها در سال اول تاسیس خود ناکام میمانند؟

سلایق افراد بسیار متفاوت هست ممکن هست که یک طراحی داخلی برای فردی جذاب و  برای دیگری بسیار آزاردهنده باشد. بنابراین به این ۸ نکته در مورد طراحی داخلی کافه توجه کنید که به شما در حفظ مشتری کمک می کند:

محل و موقعیت کافه

محل کافی شاپ و نوع مشتری که می خواهید جذب کنید مهم است.

 شما نمی توانید در هر محله قدیمی یک قطعه زمین خالی پیدا کنید و کافی شاپ خود را در آنجا بسازید.

مرکز خرید: ساخت کافی شاپ در فروشگاه ها و پاساژهای تجاری بسیار مناسب هست تا مشتریان در حین خرید و برای رفع خستگی و تنوع، زمانی را به استراحت و تفریح بپردازند.

یک مکان دنج: وقتی به دنبال یک مکان در یک منطقه کاملاً مسکونی هستید ، به دنبال مکانی بروید که حداقل رقابت را داشته باشد. اگر تعداد زیادی از رستوران ها در همان مکان ظاهر شوند ، مشتری کم می شود. کافه خود را در محله ای شلوغ انتخاب کنید.

موقعیت کافی شاپ

طراحی بیرونی

نمای بیرونی کافه باید مناسب باشد. نمای بیرونی کافه حداقل باید تا حدی نمایانگر فضای داخلی باشد. برای این منظور ، باید از پنجره های شیشه ای بلند استفاده کنید که نمای زیبایی از داخل کافه داشته باشد.

روشنایی

یک طراحی نور مناسب از هر طراحی هوشمندانه دیگر  با اهمیت تر می باشد . اهمیت آن هنگام طراحی به طور خاص برای غذاهای سبک ، دو برابر می شود. طراحی روشنایی برای چنین فضاهایی بسیار روشن تر از نورپردازی عمومی هر فضای داخلی تجاری یا مسکونی است. این حالت ناخودآگاه اشتهای مشتریان  را تحریک می کند.

باید روشنایی فضای داخلی کافه روشن و شاد باشد تا بتواند یک فضای دوستانه را در تمام فضا ترویج دهد.

بیایید عمیق به این موضوع بپردازیم که دقیقاً چگونه می توان از نور مناسب در فضای کافی شاپ خود استفاده کرد.

نوردهی کافی شاپ

از طریق نور مصنوعی

نورپردازی داخلی کافه ترکیبی خوب از سه نوع روش روشنایی مصنوعی است. از جمله این موارد می توان به روشنایی محیط ، روشنایی accent و روشنایی تزئینی اشاره کرد. بعضی  افراد حتی برای روشنایی تخصصی سرمایه گذاری می کنند.

  • نورپردازی accent:

سبک نورپردازی accent به معنی برجسته کردن ویژگی های خاص در فضای داخلی کافه است. می توان اشیایی مانند نقاشی ، مواد غذایی یا حتی یک اثر هنری لوکس برجسته باشند.

نورپردازی accent

  • نورپردازی محیط:

این نوع نورپردازی به معنای ایجاد یکسان پخش نور در سراسر فضا است.

  • نورپردازی تزئینی:

این نوع از نورپردازی ها درمورد اضافه کردن زیبایی به طراحی داخلی است. نورپردازی تزئینی از طریق وسایل پیچیده ای انجام می شود که تکمیل کننده سبک داخلی کافه است.

نورپردازی تزئینی

از طریق نور طبیعی

ترکیب نور طبیعی با طراحی داخلی کافه سخت نیست ، اما قطعاً می تواند نمای کلی محیط را تقویت کند. نه تنها منظره جوی مناسب با تهویه هوا را تقویت می کند ، بلکه باعث می شود فضای داخلی با طراوت و جادار به نظر برسد. علاوه بر این ، نسیمی از هوای  طبیعی ، همیشه در فضاهای عمومی مانند کافه ها مورد استقبال قرار میگیرد.

نورپردازی با نور طبیعی

رنگ و مواد کافه

یک ترکیب خوب از هر رنگ و مواد می تواند تصویر فضای کافه را تقویت کند. از آنجا که یک کافه برای جذب مشتری باید دارای تصاویر زیبایی باشد ، انتخاب رنگ های مناسب و تکمیل آن با مواد مناسب بسیار مهم است. از آنجا که کافه ها نمایشی از قهوه خانه ها هستند ، طرح اصلی رنگ ریشه در رنگ های تیره و خاکی دارد. اما این قطعاً یک کاربرد جهانی نیست. در زمینه طراحی رنگ ، سبک و مواد ، فضای داخلی کافه را می توان به ۴ دسته تقسیم کرد.

رنگ و مواد کافه

کافه پاتوق

طراحی این نوع کافه ها منحصرا بسیار سخت هستند. امکانی  برای بیشتر نشستن در آن ها وجود دارد.

رنگ آمیزی باید چشمگیر باشد. بهترین ترکیب برای چنین کافه ها همیشه یک طرح رنگی کاملاً واضح است که کاملاً خاکی رنگ باشد. توازن خوب بین این دو باید طوری باشد که فضا به نظر خسته کننده نباشد.

کافه شرکتی

کافه شرکتی شامل کافی شاپ های اختصاصی و مستقل است که با مضامین منحصر به فرد طراحی می شوند. فضای کلی بسیار شیک و در عین حال خانگی است. مشتری احساس فشار و استرس ندارد.

 رنگهای شاداب را انتخاب کنید ، تا فضایی دوستانه و آرام را ایجاد کنید.

کافه شرکتی

طراحی کافه به سبک قدیمی


این نوع کافه دارای جذابیت قدیمی و بدون دید مدرن یا امروزی است. فضای ایده آل با یک نسخه کوچک کتابخانه است. فضای کلی با مخلوطی از نورهای گرم است و محیطی دنج و صمیمی است.

سایه هایی از چند رنگ قهوه ای را شامل می شود. زیبایی چنین کافه ها شامل یک دیوار آجری ، یک قفسه کتاب بلند ، چراغ های آویز ساده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code