نکاتی در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران

همانطور که غذای خوب و خدمات رسانی به مشتری برای رستوران ها بسیار مهم است ، طراحی داخلی رستوران نیز مهم است. شما می خواهید مشتریان احساس راحتی کنند و از وعده های غذایی خود لذت ببرند. طراحی رستوران می تواند تجربه به یادماندنی از غذا خوردن را برای مشتری ایجاد کند. موسیقی با صدای بلند ، لیوان های پلاستیکی (طراحی کاملاً متفاوت) ، سفره های پارچه ای و چینی های زیبا میتوانند موثر باشند.

برای طراحی داخلی رستوران باید به این نکته توجه داشته باشید که مکانهایی از رستوران که مشتریان معمولاً نمی خواهند در آن بنشینند  شامل محل های نزدیک ورودی آشپزخانه ، سرویس بهداشتی و ورودی رستوران است. بنابراین برای پنهان کردن این مناطق ، باید فکری کنید. جهت طراحی داخلی این محل ها می توانید از پارتیشن های چوبی ، گیاهان بلند یا …  استفاده کنید.

انواع رستوران


  • رستوران های مجلل

اکثر مردم فقط برای موارد خاص ، مانند سالگرد تولد یا عروسی از این رستوران ها استفاده می کنند. در این رستوران ها دکور سطح بالا و یک فضای رسمی وجود دارد کارکنان بیشتر مراقب مشتریان هستند و از قوانین خاص برای مصرف و سرو وعده های غذایی پیروی می کنند

منوها ممکن است از ظروف و مواد تشکیل دهنده عجیب و غریب و جالب باشند

  • رستوران های سبک مدرن

در این رستوران ها غذاهای مدرن با یک برند متفاوت و مد روز هستند. بسیاری از پروتکل های سازگار با محیط زیست را دنبال کرده و گزینه های غذایی بی نظیر و سالم با غذاهای تلفیقی را ارائه می دهند.

  • ناهار خوری معمولی

این نوع رستوران دارای فضایی آرامش بخش و دوستانه ، قیمت متوسط غذا و سرویس میز است.

بر خلاف رستوران های فست فود ، رستوران های ناهار خوری از کارد و چنگال یکبار مصرف استفاده نمی کنند.

در ایتالیا ، چنین رستوران های معمولی معمولاً “تاتوروریا” “trattoria” خوانده می شوند .

ناهار-خوری-معمولی

  • رستوران سبک خانواده

رستوران سبک خانوادگی بسیار شبیه به ناهار خوری معمولی است با این تفاوت که غذا در ظرفهای بزرگتری روی میزها سرو می شود که در آن مشتریان می توانند غذا را برای خودشان سرو کنند و آن را به افراد دیگر سر سفره تعارف کنند. فواید رستوران خانواده شامل فضایی  آرام است که در آن مشتریان کنترل بیشتری بر آنچه می خورند دارند. این رستوران ها برای خانواده ها یا گروه دوستان مناسب است. رستوران های چینی و ژاپنی بیشتر از این طریق غذا را سرو می کنند. خیلی اوقات است که در رستوران به سبک خانواده یک صفحه‘ چرخشی دایره ای در وسط پیدا خواهید کرد ، بنابراین مردم می توانند به هر ظرف مورد نظر خود دسترسی داشته باشند.

رستوران-خانوادگی

  • رستوران فست فود

تعداد رستوران های فست فودی روز به روز در حال افزایش هستند . این رستوران ها مقرون به صرفه تر از رستوران های معمولی می باشند. بیشتر رستوران های فست فودی دارای ویژگی های زیر هستند:

کیفیت مواد غذایی و قیمت ها معمولاً پایین تر از ناهار خوری های معمولی است

سرویس رایگان دارند

محیط و دکوراسیون مدرن دارند.

رستوران فست فود

تحریک اشتها از طریق طراحی فضای داخلی


 تحریک اشتهای مشتری مسئله ای ظریف است. این روش شامل طراحی داخلی با روانشناسی رنگ است. کارشناسان تشخیص داده اند که تن های عمیق و شفاف همراه با یک محیط طلایی به طور ناخودآگاه اشتها را تحریک می کنند. به همین دلیل بیشتر فضای داخلی رستوران ها با رنگ قرمز ، قهوه ای و طلایی طراحی شده اند.

اگرچه انتخاب غذا در یک کافه محدود است ، اما سرمایه گذاری در آن می تواند موفقیت آمیز باشد. بنابراین با رنگهای تیره و خاکی با قرمز رنگ باید طراحی شود. نورپردازی باید به دقت لایه لایه باشد. همین تکنیک های کوچک به طور خودکار تحریک کننده بصری و اشتها آور می شود.

پدیده “سس خردل”


پدیده “کچاپ خردل” ایده ای است که نشان می دهد وقتی می خواهید اشتهای کاربر را تحریک کنید ، قرمز و زرد موثرترین رنگ ها است. به همین دلیل است که بسیاری از شرکت های فست فود زنجیره ای مانند مک دونالد و KFC کل شرکت خود را با موضوع قرمز و زرد طراحی کرده اند.

این طراحی اگرچه بسیار مؤثر است ، هرگز در فضای داخلی یک کافه به کار نمی روند. سرزندگی چشمگیر آن هرگز به فضای آرام یک کافه نمی خورد. با این حال ، اگر می خواهید از این پدیده تقلید کنید ، مطمئناً باید نسبت به آن دقت داشته  باشید. به عنوان مثال ، می توانید قرمزها تیره تر باشند و برای صندلی رنگ زرد با تم ملایم تر انتخاب کنید. مانند یک کلاژ از آثار هنری با مضمون زرد.

ایده “آنالوگ معده”


اگرچه این مفهوم به تنهایی در مورد فضای داخلی صدق نمی کند ، اما قطعاً موردی است که باید در نظر داشته باشید. در معماری ، مفهوم آنالوگ معده به تجلی فیزیکی غذا در داخل فضا اشاره دارد. این ایده به این صورت است که مشتری را با طراحی فضا در قالب یک غذای خاص ( ترجیحا موردی که سعی در بازاریابی آن دارید ) جذب کنید. بطور مثال طراحی به شکلی که شکلات از دیوار کافه چکه می کند! یا چراغ های آویز کیک شیشه ای باشد.

تعادل عملکرد و طرح

چیدمان یک رستوران یکی از مهمترین جنبه های داخلی است. شما می توانید به سبک ساده یا اطاقک هایی کافه را طراحی کنید – همه اینها به موضوع فضای داخلی شما بستگی دارد. با این وجود ، همیشه باید بین عملکرد رستوران، زیبایی شناسی و چیدمان یک تعادل خوب برقرار شود

با توجه به عملکرد رستوران یا کافه، طراحی مناسب برای فضای راهرو را در نظر بگیرید – فضای بین هر صندلی به اندازه کافی باشد که مشتری ها و سرویس دهندگان به راحتی از آن عبور کنند ، اما به اندازه  ای وسیع نباشد که مانع زیبایی شود. اگر فضای بین صندلی ها خیلی کم و یا حتی خیلی زیاد باشد ، زیبایی به خطر می افتد.

تحریک اشتها از طریق موسیقی و حس شنوایی


در حالی که دیدن تصاویر همیشه یک جنبه بسیار مهم در فضای داخلی رستوران ها است ، همیشه می توانید از طریق صداها به طرز ظریفی روی اشتهای مشتریان خود اثر بگذارید. موسیقی جنبه اصلی در ایجاد احساس کاملاً متعادل در کافه و رستوران است. با استفاده از موسیقی مناسب برای تکمیل رنگ بندی ، می توانید اشتهای مشتری خود را بیشتر تحریک کنید.

طراحی داخلی کافه و رستوران ترکیبی از چندین جنبه بصری و عملی است – از جمله رنگ ها ، مواد ، مضامین ، چیدمان ، نورپردازی و عملکرد

همه اینها گرد هم می آیند تا فضایی را بسازند که مناظری زیبا و محیطی آرام ارائه دهد و در عین حال اشتها را تحریک کند.

گرمایش و تهویه


یک نکته مهم برای هر رستوران ، چه جدید و چه قدیمی ، گرمایش و سرمایش است. آشپزخانه های رستوران گرما ، بو و دود زیادی را ایجاد میکنند. اطمینان حاصل کنید که محدوده غذاخوری دارای تهویه مناسب ، با هود و فن ها مناسب  باشد.

هیچ چیز بیشتر از یک اتاق غذاخوری بدون تهویه در وسط گرمای تابستان باعث فرار مشتری نخواهد بود.

مبانی طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code