تاریخ فرهنگ و رسوم هند

درباره کشور هند


 تمدن در هند حدود ۴۵۰۰ سال پیش آغاز شد. هند کشوری وسیع است که دارای ویژگی های جغرافیایی و شرایط آب و هوایی متنوع است. هند محل زندگی برخی از تمدنهای باستانی ، از جمله چهار مذهب اصلی جهان ، هندوئیسم ، بودیسم ، جینیسم و ​​سیکیسم است.
در این میان مسیحیت و اسلام تأثیر عمیقی بر توسعه شیوه های فرهنگی هند داشته اند. در حقیقت ، هم اکنون قرن هاست که این دو آیین مذهبی به طور گسترده در هند مورد استفاده قرار می گیرند.

فرهنگ و آداب و رسوم هند


فرهنگ نقش اساسی در توسعه هر کشور دارد. فرهنگ یک ملت بیانگر ارزش ها ، اهداف ، شیوه ها و عقاید مشترک است. فرهنگ هند هرگز سفت و سخت نبوده و به همین دلیل در دوران مدرن زنده مانده است.

زبان کلاسیک باستانی هند با نام سانسکریت یکی از اولین زبانهای هند و اروپا بوده است. حماسه های مهاباراتا ، رامایانا ، نمایشنامه های کلاسیک که توسط شاعران دربار اوایل هزاره اول میلادی همه به زبان سانسکریت نوشته شده است. زبانهای مدرن هندی ، مانند هندی ، بنگالی ، تامیل ، اردو و مانی پوری ، هر کدام دارای سنت های ادبی منحصر به فرد و قابل توجه خود هستند. هندی رایج ترین زبانی است که در هند صحبت می شود.

قدیمی ترین نمونه های حفظ شده موسیقی هندی ملودی های سامواده است ، که در سال های اولیه هزاره اول قبل از میلاد نوشته شده است. نقاشی های برجسته دیواری، گواهی بر تخصص فنی مجسمه سازان و صنعتگران هند در طی سالیان متمادی است.

غذای هندی


 غذاهای هند در مناطق مختلف و جوامع قومی آن بسیار متفاوت است. برخی از آداب و رسوم مهم آشپزی عبارتند از: غذاهای مغولی ، رجستانی و کاشمیری شمال. نان گندم اصلی ترین غذا در شمال و غرب کشور است ، در حالی که برنج به عنوان غذای اصلی در جنوب و شرق است. غذاهای اودوپی و چتتیناد از غذاهای جنوب است. هند شرقی بیشتر گیاهخوار هستند به ویژه غذاهای دارای ماهی آب شیرین استفاده می کنند.

غذاهای هندی یک پالت کامل از طعم دهنده های شیرین ، ترش ، ادویه دار ، تیز را شامل می شود. ترکیب گسترده ای از ادویه جات ، پالس ها ، ادویه ها و غلات است.

غذای-هندی

تاریخچه ساری لباس هندی زنانه


هندوستان با فرهنگ و میراث غنی ریشه در سنت ها دارد. پوشاک هندی به دلیل ظرافت در سراسر جهان شناخته شده است.

ساری ، به زبان سانسکریت ، به عنوان “نوار پارچه” ترجمه می شود و معمولاً طول آن شش تا هشت متر است. اعتقاد بر این است که این پوشاک در اوایل سال ۲۸۰۰ قبل از میلاد در دره ایندوس ایجاد شده است ، و امروزه نمایانگر لباس ملی کشورهایی مانند هند ، نپال ، سریلانکا و بنگلادش است. به طور سنتی ، خانمها زیر ساری ، کلیس یا بلوز می پوشند.

با بیش از ۵۰۰۰ سال عمر ، ساری هند به عنوان قدیمی ترین نوع پوشاک در جهان شناخته می شود. با این وجود کهن بودن آن به هیچ وجه بر محبوبیت آن تأثیری نداشته است. هنوز هم همه جا  در رمپ ها در نمایشگاه های مد پیشرو ، در بالیوود ، در خیابان های روستایی و شهری هند این لباس دیده می شود.

 متداول ترین سبک لباس ساری معمولاً چند بار دور کمر پیچیده می شود سپس یک انتهای آن روی شانه کشیده شده و در قسمت میانی قرار می گیرد.چولی Choli بلوزی تنگ است که زیر ساری پوشیده می شود.

در بسیاری از فرهنگ ها در سراسر هند ، یک ساری قرمز لباس سنتی عروس در روز عروسی اوست. اما لباس های ساری معمول از طرح گل و گیاه الهام گرفته شده و در حال حاضر رواج دارند. طرح های اخیر ساری دارای دامن های طرح گل به سبک کاغذ دیواری است که با پیراهن های ابریشمی تزئین شده و با روسری های توری و تزئین شده جفت شده است.

ساری های Payal Singhal از شکوفه های زنانه روی سر و پا دوخته می شود در حالی که نسخه های Archana  Rao به رنگ سفید و براق ، با نقوش گل، گلدوزی شده است. سایر طراحان هندی ، مانند آنامیکا خانا و سونااکی Raaj ، تصمیم گرفته اند تا ساری را با شلوار جفت کنند ، سبکی که معمولاً ساری شلوار نامیده می شود. آتپوری ساری از بنگال یکی از سبک های سارافان ساری سبک بنگالی است.

تاریخچه-ساری-لباس-هندی-زنانه

تاریخ فرهنگ و غذای چینی

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code