نقش مهمانی های ساده در رشد رفت و آمد

مهمانی های ساده برپا کنیم


در دهه های اخیر و به ویژه در سال های اخیر، میزان مهمانی ها در جامعه ما رو به کاهش گذاشته است. اکنون بندرت پیش می آید که خانواده ها به مهمانی بروند و مهمان نیز دعوت کنند.

بسیاری از افراد این وضعیت را به شرایط اقتصادی جامعه نسبت می دهند این سخن هرچند درست است اما همه ماجرا این نیست. گرانی می تواند سفره ها را تاحدودی خالی کند اما نباید نقش مهمانی های ساده در رشد رفت و آمد را از یاد برد. با روش هایی ساده می توان همین مهمانی ها را داشت و رفت و آمدها نیز ادامه یابد.

یک جمله در میان مردم شهرهای شمالی کشور رواج دارد و آن این است که مهمان هیچ وقت به خاطر سیرکردن شکمش به مهمانی نمی رود. این نکته نشان می دهد که با وسایل و تدارکات هر چند اندک هم می توان مهمانی رفت و مهمانانی هم دعوت کرد.

اگر مهمانی رفتن و مهمانی دادن را سخت نگیریم همچنان می توانیم مهمانی برویم و همچنان نیز مهمان دعوت کنیم. اگر مهمانی نرویم و مهمانی نیز دعوت نکنیم شاید خسارات و زیان های ما بیشتر شود و این خسارات می تواند از محرومیت دیدن دیگران و صله ارحام شروع و تا اجتماعی نشدن و عدم تجربه های معاشرتی فرزندان ادامه یابد.

مهمانی های ساده برپا کنیم

هزینه ها را کاهش دهید


مهم ترین نکته در شرایط دشوار اقتصادی جامعه که بتوانیم هم مهمانی برویم و هم با مشکلات مالی روبرو نشویم ،کم کردن هزینه هاست.  در این مورد نیز می توانیم به نقش مهمانی های ساده  در رشد رفت و آمد و کاهش هزینه ها پی ببریم. یکی از مزیت های آن این است که می توانیم عزیزنمان را ببینیم اما مهمانی هایی که با هزینه های سنگین برپا می شود می تواند در طول سال فقط یکبار تکرار شود و شاید هم هرگز تکرار نشود.

مهمانی و صله ارحام باعث نشاط و شادابی فرد و خانواده می شود اما اگر با هزینه های سنگین همراه باشد می تواند از بین برود و ناراحتی هر دو طرف را فراهم آورد.

برای کاهش هزینه های مهمانی، می توان غذا را در منزل تهیه کنید که در زمان حاضر خیلی از خانواده ها این کار را انجام می دهند. یعنی بدون کمک از دیگران و آشپزهای بیرون که این کارهزینه های زیادی به آنان تحمیل می کند، خودشان کارشان را پیش می برند.

چند روز زودتر از موعد مهمانی، وسایل را آماده کنید و سعی نمایید اجناس و کالاهای مورد نیاز را از فروشگاه های تخفیف دار و میادین میوه و تره بار که ارزان تر می فروشند تهیه کنید.

به جای سفره های یک بار مصرف، از سفره های بادوام استفاده کنید چون خیلی از پول شما صرف خرید سفره های یک بار مصرف خواهد شد.

تهیه ظروف یک بار مصرف نیز هزینه های زیادی برای شما ایجاد خواهد کرد از این رو به جای این گونه ظرف ها از ظروف چینی، ملامین یا پیرکس و شیشه ای استفاده کنید.

هزینه ها را کاهش دهید

چه غذاهایی مناسب است


غذا از دغدغه های اصلی خانواده ها برای برپایی مهمانی است. برخی از خانواده ها وسواس عجیبی در تهیه غذا دارند و در این مواقع درصدد تهیه غذاهای رنگارنگ بر می آیند تا به قول خودشان مهمانی آبرومندی را برپا کنند.

تهیه چند غذا برای یک مهمانی ساده، هزینه زیادی به همراه دارد در حالی که کمتر کردن این غذاها هیچ تاثیری در نیت شما برای مهمانی دادن ایجاد نمی کند. معمولا کسانی که مهمانی می روند روزی باید میزبان شوند و از شما پذیرایی کنند.

اگر شما در سفره تان سه نوع غذا برای مهماناتان تدارک ببینید در این صورت انتظار دارید خانواده یاد شده حداقل این سه نوع غذا را در سفره خود قرار دهد یا چنین تصوری در ذهن او شکل می گیرد که او خود نیز باید چنین کند در حالی که ممکن است خانواده مزبور نه وقت چنین کاری داشته باشد و نه توان مالی پرداخت این هزینه را در خود ببیند.

تهیه غذاهای ساده نیز یکی از راه هایی است که نقش مهمانی های ساده در رشد رفت و آمد را به رخ می کشد. اگر ما غذاهای ساده برای سفره های مهمانی تدارک ببینیم هم خودمان و هم میزبان با دغدغه و هزینه های کمتری چنین مهمانی هایی برپا می کند و این مهمانی های آسان می تواند بارها تکرار شود و کسی نیز خسته نشود.

چه غذاهایی مناسب است

چگونه کودک خود را نماز خوان کنیم؟

میوه های مهمانی


میوه ها از جمله خوردنی هایی است که پس از صرف غذا در مجالس مورد استفاده قرار می گیرد. میوه ها را می توانید در اوایل صبح از میادین میوه و تره بار یا حتی بنکداران تهیه کنید.

تهیه این میوه ها در این مکان ها با قیمت مناسب و ارزان برای شما تمام می شود. جدا از ارزانی میوه های این مکان، تازگی این میوه ها از ویژگی های دیگر آن هاست و به همین دلیل شما می توانید مدت طولانی این دسرها را در منزل نگه دارید و خودتان یا مهمان هایتان آن را میل کنند.

در انتخاب میوه ها نیز زیاد به تعداد و نوع آن ها توجه نکنید بلکه سه یا چهار میوه کافی است تا نقش مهمانی های ساده در رشد رفت و آمد را پررنگ‌تر نماید. انتخاب میوه هایی مثل نارنگی، سیب، پرتقال و خیار می تواند مهمانی تان را هم آبرومند و هم ارزان تر تمام کند.

میوه های مهمانی

شیرینی

شیرینی از خوردنی های دیگر است که می توان آن را حذف کرد اما اگر در نظر دارید آن را در مهمانی تان باشد می توانید از شکلات های ایرانی استفاده کنید. برخی از خانم ها و حتی آقایان ایرانی در شیرینی پزی مهارت بسیار خوبی دارند و از این فرصت می توان استفاده کرد و یک شیرینی خانگی بسیار خوشمزه و لذیذ برای مهمانان تهیه نمود.

صرف چای


چای از مهم ترین نوشیدنی های ایرانی هاست که یکی از مزیت های آن، رفع خستگی است. چای در اغلب مهمانی های ایرانی ها وجود دارد و در واقع از نوشیدنی های پروپاقرص مهمانی های ایرانیان محسوب می شود.

چای با اهمیتی که در نزد ایرانیان دارد از سایر اقلام مهمانی از جمله میوه ها و غذاها، برای خانواده ها ارزان تر تمام می شود و این از نکات مثبت این محصول است.

صرف چای

سخن آخر

در پایان ذکر این نکته ضروری است که نباید مهمانی دادن و مهمانی رفتن را سخت گرفت که سخت گرفتن آن، انسان را از همه مواهب آن محروم می کند در حالی که در مهمانی ها، انسان از نظر روانی به آرامش می رسد و همین روحیه را تا مدت ها در خود حفظ می کند.

هرچند اغلب افراد در زندگی مشکل و دغدغه دارند اما خیلی از این مسایل می تواند با رفت و آمدها برطرف یا کاسته شود در حالی که دوری از مهمانی ها می تواند انسان را نسبت به گذشته افسرده تر و پژمرده تر کند که هزینه ها و دردهای آن قابل مقایسه با هزینه مهمانی ها نباشد.

مهمانی ها، کودکان و فرزندان خانواده را شاداب تر و با نشاط تر می کند و بچه ها در این دید و بازدیدها با مهارت های مختلف از جمله معاشرت و احترام به بزرگترها آشنا می شوند در حالی که ممکن است چنین تجربیاتی در سایر مکان ها به بچه ها انتقال پیدا نکنند.

چند راهکار افزایش سوخت و ساز بدن بدون قرص

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code