نحوه همدلی و همزبانی با همسر در خانواده

همدلی و همزبانی با همسر


وقتی دختر و پسری با هم ازدواج می کنند نگاه آنان به آینده، یک عمر زندگی درکنار هم است و هرگز به ذهنشان خطور نمی کند که این وصلت موقت باشد.

برای تشکیل یک زندگی باید هر زوج به مرحله ای از بلوغ رسیده باشد که بدانند باید یک عمر در کنار هم بمانند و تحقق این مهم نیز به مهارت ها، از خودگذشتگی ها و فداکاری های زیادی نیازمند است.

در زندگی، همه چیز بر وقف مراد نیست و ممکن است خیلی از اتفاقات غیرقابل پیش بینی هم رخ دهد که تقصیر کسی هم نباشد بنابراین زندگی مشترک فقط کسب لذات نیست بلکه دوام و پایداری زندگی در این است که چه تعریفی از زندگی داشته باشیم. لحظات اول آشنایی و حتی روزها و ماه های اول زندگی مشترک شیرین است اما ممکن است بعدها این شیرینی به تصور آنان کمتر شود و این نگاه به انگیزه و هدف از تشکیل زندگی برمی گردد. زندگی همیشه زیبا و شیرین است و این نگاه ما به محیط و زندگی است که چنین زیبایی را بوجود می آورد.

زندگی سرشار از مبارزه و تلاش است و شما ناگزیرید برای معیشت خود به دنبال کار و اشتغال بگردید تا خرج روزمره یک زندگی را تامین کنید. زندگی مشترک یعنی از سفره والدین خارج شدن و سفره جدید پهن کردن که شما باید آن را پر کنید و دیگر از سفره پر والدین نیز خبری نیست.

برای رسیدن به یک زندگی پایدار و بدون دغدغه باید مهارت هایی داشته باشیم که یکی از آن ها همدلی است. همدلی یعنی درک کردن مشکلات دیگران است و به دیدگاه ها و نظرات هم احترام گذاشتن است.

همدلی باعث می شود که ما درک درستی از مشکل همسر خود داشته باشیم و این موضوع باعث می شود که او را دوست داشته باشیم و سبب دوستی متقابل شود تا روابط اجتماعی بهتری تجربه کنیم.

خوش قول باشیم

محبت به همسر


همدلی یعنی محبت به همسر است و این همدلی باید دوطرفه باشد و در صورتی که یکی از دو طرف نسبت به این مهم بی توجهی نشان دهد همدلی محقق نمی شود.

محبت به همسر باید از ته دل باشد و معمولا اگر این طور نباشد طرف دیگر خیلی زود آن را درک می کند. محبت کردن اشکال مختلفی دارد که زن ومرد می توانند در موقعیت های مختلف آن را نشان دهند.

هدیه دادن یکی از راه های ابراز محبت به همسر است که این هدیه می تواند از اهدای یک شاخه گل تا وسایل مورد نیاز و مورد علاقه همسر باشد.

درک مشکلات

یکی از مهم ترین نکته ای که در زندگی مشترک وجود دارد درک نکردن یکدیگر است. خیلی از مسایل و مشکلاتی که درزندگی مشترک رخ می دهد ناشی از همین درک نکردن یکدیگر در موقعیت های مختلف است.

همه افراد در زندگی، مشکلات و مسایلی دارند و به طور طبیعی در زندگی مشترک نیز چنین مسایلی می تواند رخ دهد. باید بیشتر حال و احوال همسر خود را جویا شد. برخی از افراد در زندگی مشترک با اینکه سال های طولانی از ازدواج آنان سپری می شود اما نسبت به مشکلات یکدیگر درک درستی ندارند.

این بی تفاوتی نسبت به درک مشکلات یکدیگر، فاصله ها را افزایش می دهد در حالی که می توان حتی قبل از اینکه همسرتان چنین موضوعی را به میان بکشد شما از او بخواهید که مشکلاتش چیست تا در رفع آن تلاش کنید

سپاسگزاری از همسر

تشکر و سپاسگزاری از تلاش ها و کارهای همسر در زندگی یکی از راه های حفظ زندگی و دوام و پایداری آن است. برخی از همسران متاسفانه نسبت به این مساله بی تفاوت هستند و آن را انجام نمی دهند.

هرچند رفتار هر فرد می تواند دوست داشتن او را آشکار سازد اما اگر بتوانید از همسران خود به صورت لسانی و زبانی قدردانی کنید، تاثیر مثبت زیادی در زندگی مشترکتان می گذارد.

سپاسگزاری-از-همسر

گوش دادن به حرف های همسر

گوش دادن به حرف ها و درد دل همسر از راه های رسیدن به یک زندگی مشترک خوب است. وقتی شما، با توجه کامل به حرف های همسرتان گوش می کنید حس با اهمیت بودن در گوینده بوجود می آورد اما اگرچنین کاری نکنید این نتیجه معکوس خواهد بود یعنی همسرتان فکر می کند شما به او بی توجه هستید.

گفت و گو در خانواده و گوش دادن  به حرف های یکدیگر، کمک زیادی به افراد برای رفع سوتفاهمات می کند. چنانچه این تعاملات در محیط خانواده انجام نگیرد می تواند فاصله ها و مشکلات را بیشتر و لاینحل تر کند که در آینده با عمیق تر شدن حفره روابط، رفع آن نیز با مشکلات خیلی زیادتری همراه خواهد داشت.

معاشرت با اقوام همسر

شما و همسرتان به والدین و در مجموع به خانواده های خود علاقه زیادی دارید. همسرتان توقع دارد که شما با والدینش و در مجموع بستگانش رفتار و روابط خوبی داشته باشید همچنانکه همسرتان نسبت به شما چنین توقعی دارد.

این سطح توقع و درخواست موضوع غیرطبیعی نیست بلکه یک مساله طبیعی و پذیرفته شده است. بنابراین باید به والدین یکدیگر احترام بگذارید و از هیچ تلاشی در این زمینه دریغ نکنید.

همدلی با همسر

همدلی در واقع ورود به دنیای شریک زندگی خود است. وقتی بتوانید این همدلی را با همسر خود داشته باشید او نسبت به آینده زندگی خود اطمینان بیشتری بدست خواهد آورد و همین حالت باعث خواهد شد که فضای بسیار مثبتی در کانون خانواده شما ایجاد شود.

وقتی همدلی در خانواده ایجاد شود همسرتان احساس می کند که از طرف شما درک شده است و می تواند درباره مسایل و دغدغه های خود برای شما بگوید.

همدلی در واقع به احساسات و نیازهای همسر خود توجه داشتن است در حالی که احترام گذاشتن و نگران بودن نسبت به مسایل آنان، همسرتان را آرام می کند و آن را در زندگی مشترکتان بروز می دهد.

معجزه همدلی


همدلی مزیت های مختلفی برای زندگی مشترک دارد و شما می توانید با احترام گذاشتن به همسر و تعامل و گوش دادن به حرف های او، از خیلی از ناملایمات زندگی خود بکاهید. درحالی که اگر چنین همدلی در خانواده وجود نداشته باشد زندگی مشترک می تواند تا مرز فروپاشی پیش برود و مشکلات غیرقابل تصوری برای زوجین بوجود آورد.

همدلی در کانون خانواده معجزه می کند و اعضای خانواده را طوری کنار هم جمع می کند که همه آنان از داشتن چنین زندگی مساعدی احساس مسرت و رضایت کنند.

بهترین و سالم ترین راه های چاق شدن

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code