انتخاب لباس مناسب برای فرم بدن گلابی شکل

بدن انسان دارای فرم‌ها و تیپ‌های متفاوتی بوده که فرم بدن گلابی شکل یکی از آن‌ها است. انتخاب لباس مناسب برای فرم بدن گلابی شکل، اهمیت بسیار زیادی داشته و در زیبا نشان دادن ظاهر و تناسب اندام خانم‌ها نقش بسیار مهمی خواهد داشت. فرم گلابی شگل بدن به حالتی تلقی می‌گردد که در آن پایین تنه افراد نسبت به بالاتنه بزرگ‌تر بوده و ظاهری کاملاً شبیه به گلابی ایجاد می‌نماید. در این مقاله، روش‌های مختلف به منظور انتخاب لباس مناسب برای فرم بدن گلابی شکل  را به شما خواهیم آموخت. با ما همراه باشید.

انتخاب لباس مناسب برای فرم بدن گلابی شکل

پیش از هر چیزی باید توجه داشت که پایین‌تنه بزرگ، شانه و دور کمر باریک و بالاتنه کوچک از اصلی‌ترین ویژگی‌ها و نشانه‌های اندام گلابی شکل در بانوان هستند، که به منظور برطرف نمودن آن‌ها، توجه و رعایت اصول خاصی ضروری بوده و می‌تواند نقایص فرم بدن گلابی شکل را تا حد بسیار زیادی تصحیح نماید. نخستین گام، انتخاب لباسی است که بتواند بالاتنه شما را بزرگ‌تر کرده و شانه‌های افتاده در شما را پهن‌تر نماید. توصیه اصلی در این گام، استفاده از لباس‌های طرح‌دار است. انتخاب لباس‌های تک رنگ و ساده برای پوشاندن بالاتنه افرادی با فرم بدن گلابی شکل، کاملاً اشتباه بوده و می‌تواند شانه‌های این افراد را کوچک‌تر و افتاده‌تر نشان دهد.

انتخاب لباس مناسب برای فرم بدن گلابی شکل

دومین گام در انتخاب لباس مناسب برای فرم بدن گلابی شکل انتخاب نوع یقه برای لباسی است که بالاتنه این افراد را پوشش می‌دهد. یقه‌های باز و دکلته، انتخابی بسیار مناسب و زیبا بوده و شانه‌های این افراد را پهن‌تر و زیبا‌تر می‌نمایند. یقه گرد بزرگ، یقه هفت باز، یقه دلبری بزرگ و یقه قایقی، انتخابی شایسته به شمار می‌آیند. به میزان تنگی و گشادی لباس‌های بالاتنه بسیار توجه نموده و از لباس‌های خیلی تنگ و یا خیلی گشاد اجتناب نمایید. بهتر است سایز لباس بالاتنه برای فرم بدن گلابی شکل، کاملاً اندازه بوده و به میزان مختصری از بدنتان فاصله داشته باشد.

انتخاب لباس‌های پایین‌تنه در هیکل گلابی شکل

نخستین گام، توجه به اندازه و قد دامن است. بهتر است از پوشیدن دامن‌های بلند، گشاد و چین‌دار پرهیز نموده و دامن‌های راسته و فون را جایگزین آن‌ها نمایید. دامن‌های زیر زانو برای پایین‌تنه افرادی با فرم بدن گلابی شکل بسیار مناسب هستند و می‌توانند بزرگی و بد‌شکلی پایین‌تنه در فرم بدن گلابی شکل را برطرف نموده و پایین‌تنه را متناسب با بالا تنه نشان دهند. ترجیحاً توصیه می‌شود از پوشیدن دامن‌های خیلی کوتاه و بالای زانو جداً پرهیز نموده و حتماً زانوهای خود را با دامن پوشش دهید.

دومین گام، انتخاب شلوار مناسب در افرادی با فرم بدن گلابی شکل اهمیت بسیار زیادی داشته و از اصلی‌ترین راه‌های زیبا جلوه دادن پایین‌تنه در این افراد، عدم استفاده از شلوار‌های تنگ، لوله تفنگی و طرح‌دار بویژه راه‌های افقی خواهد بود. به خاطر داشته باشید، شلوارهای راسته، گشاد و برمودا برای این افراد بسیار مناسب بوده و پاهای آن‌ها را بلندتر و نازک‌تر نمایش خواهد داد.

انتخاب لباس مناسب برای فرم بدن گلابی شکل

انتخاب لباس‌های مناسب در فصول مختلف برای فرم بدن گلابی شکل

یکی از نکات بسیار مهم و قابل توجه پیش از انتخاب لباس‌ مناسب برای فرم بدن گلابی شکل و بالاتنه، انتخاب یک سوتین مناسب و کاملاً حرفه‌ای می‌باشد که می‌تواند سینه‌ها را بالا کشیده و از افتادگی و بد‌شکلی آن‌ها ممانعت نماید. فرم صحیح و زیبای سینه‌ها می‌تواند در تصحیح فرم بالاتنه بسیار مؤثر بوده و آن را زیباتر جلوه دهد.

لباس‌های تابستانه برای افراد با هیکل گلابی شکل

در انتخاب لباس مناسب برای فرم بدن گلابی شکل تاپ و پیراهن‌های طرح‌دار بویژه خط‌های افقی، رنگ‌های روشن، یقه‎‌های بزرگ و دور دوزی شده، آستین‌های گشاد یا اصطلاحاً پرنسسی و آستین‌های لبه‌دار از جمله انتخاب‌های تابستانه بسیار برای جشن‌ها و میهمانی‌های ساده به شمار می‌آیند.

انتخاب لباس مناسب برای فرم بدن گلابی شکل

لباس زمستانه برای افراد با هیکل گلابی شکل

نکته ضروری در انتخاب لباس مناسب برای فرم بدن گلابی شکل پرهیز از پوشیدن لباس‌های تنگ و بدن‌نما است، لباس‌های بیش از حد جذب می توانند فرم بدن و هیکل شما را به وضوح نشان داده و برای شما مناسب تلقی نخواهند شد. بهتر است این افراد در فصول سرد سال از لباس‌هایی مانند کت‌های کوتاه، سویی‌شرت‌های مخمل با مانتوی زیر زانو استفاده نموده و بارونی‌های زیر زانو را انتخاب نمایند. پوشیدن لباس‌های چند لایه مانند پیراهن زیر زانو و یک کت کوتاه با آستین‌های سه‌ربع، جلیقه و شلوار با مانتوهای جلو باز بلند و بلوز و شلوار با جلیقه‌های بلند یقه‌باز از انتخاب‌های فوق‌العاده برای شما به حساب آمده و داشتن آستین‌های گشاد، پیله‌دار و چند لایه از بهترین‎ها برای افراد با فرم بدن گلابی شکل خواهند بود.

۱ | (۱)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱ | (۱)