مشهد کجا بریم تفریح

در مشهد کجا بریم تفریح 

برخی از افراد که به این شهر سفر نکرده‌اند یا کسانی که سفر کرده‌اند ولی فقط برای زیارت و به سمت جاذبه‌های گرشگری و تفریحی این شهر نرفته‌اند، شاید از مکان‌های گردشگری و تفریحی این شهر بی‌خبر باشند، اما جالب است بدانید که این شهر دارای مکان‌های تفریحی و گردشگری بسیاری می‌باشد که هرگاه از خانواده و دوستان خود بپرسید مشهد کجا بریم تفریح میان این تفریح‌گاه‌ها، گیج می‌شوید که از کدام تفریح‌گاه دیدن کنید. در این مقاله به تعدادی از این تفریح‌گاه‌ها که می‌توانند سفر شما را به‌همراه خانواده‌تان لذت بخش‌تر کنند، نیز میپردازیم، پس با ما همراه باشید.

پارک بزرگ ملت

هرگاه به مشهد سفر کردید از خود نپرسید که در مشهد کجا بریم تفریح یا استراحت کنیم، زیرا پارک ملت یکی از بهترین انتخاب‌ها می‌تواند باشد، پس این پارک را از دست ندهید، این پارک در کنار بزرگراه وکیل‌آباد و در ضلع شمال‌غربی تقاطع آزادی واقع شده است که میدان آزادی مشهد به دلیل هم‌جوار بودن با پارک ملت به عنوان (فلکه پارک) میان مردم شناخته شده و این بوستان از بهترین و زیباترین پارک‌های مشهد می‌باشد. این پارک دارای عظیم‌ترین استخر است اما سرپوشیده نیست و شامل زمین‌های ورزشی ازجمله زمین‌ والیبال، بسکتبال، فوتبال، پیست‌اسکی، تنیس و… نیز می‌باشد و (باغ رز) قسمتی سرپوشیده از این پارک است که دارای امکانات ورزشی و تفریحی است اما این باغ مخصوص بانوان می‌باشد.

پارک ملت

باغ وحش وکیل آباد

در جواب سوال شما که مشهد کجا بریم تفریح می‌توانیم به شما باغ وحش وکیل‌آباد را پیشنهاد کنیم؛ این باغ‌ وحش که به باغ ‌وحش وکیل‌آباد معروف است، نخستین و تنها‌ترین باغ‌ وحش شهر مشهد و استان خراسان‌رضوی است که در کنار پارک وکیل‌آباد نیز واقع شده است و در آخر بلوار وکیل‌آباد قرار گرفته است.

حیواناتی که در این باغ‌ وحش نگهداری می‌شوند شامل پرندگان، حیوانات گیاه‌خوار، آبزی‌ها،‌ خزندگان و گوشت‌‌خواران نیز می‌باشند. تعداد گونه‌هایی که در این باغ ‌وحش نگهداری می‌شوند، طبق آخرین آمار از این باغ‌ وحش به شرح ذیل اهستند: این گونه‌ها حیواناتی همچون پلنگی از نژاد آفریقا، میش آیوراد، لاما، تمساح، ببری از نوع بنگال هستند که در این باغ محافظت می‌شوند. تماشای انواع گونه‌های جانوری همیشه برای انسان‌ها حیرت‌انگیز بوده و هست و زیبایی‌های این حیوانات خلقت خدای متعال را به رخ بشریت نیز می‌کشد و ما انسان‌ها باید در حفاظت از این حیوانات و خلقت‌های خداوند نیز کوشا باشیم و به آنها آسیب نزنیم.

باغ وحش وکیل آباد

باغ گیاه‌شناسی بزرگ مشهد

این باغ بزرگ حدود بیست و پنچ هزار کیلومتر وسعت دارد و شامل تقریبا یازده کلکسیون از هنرهای معماری، معماری‌منظر و گیاه‌شناسی است، از این هنر‌ها می‌توانیم به سیستماتیک و آربراتوم، بانک بذر و ژنوم‌گیاهی، باغ صخره‌ای، آبشار، باغ رز، جشنواره تخصصی گلهای داوودی، گیاهان‌دارویی و معطر، آموزشی و نمایشی، ایران و توران و… نیز اشاره کنیم، که بهترین آن‌ها باغ رز است؛ در این باغ از ۱۲۰ نوع گل رز نگهداری می‌شود، که خاص بودن این باغ گیاه شناسی تنها به خاطر وجود گونه‌های مختلف گل رز در محوطه آن می‌باشد.

مشهد کجا بریم تفریح

برای مطالعه: بهترین رستوران های مشهد برای صرف صبحانه

پارک زیبای مینیاتوری

این باغ، بهترین و نخستین باغ مینیاتوری در شرق کشورمان است که آثار باستانی ایران را در مقیاسی کوچک‌تر به نمایش درآورده است. محصولات و چیز‌های غیر‌معمول همیشه برای انسان‌ها جالب و عجیب بوده‌اند، که در این ماکت‌ها، آثار‌های باستانی ایران به صورت غیرمعمول و کوچک نیز شکل داده شده‌اند و باعث جذب گردشگرانی از سراسر ایران به این باغ شده‌اند. در این بوستان می‌توان آثار تاریخی مشهد و ایران را مانند تخت‌جمشید استوار و آرامگاه فردوسی را به صورت ماکت مشاهده کرد. رفتن به این بوستان مانند این است که از تمام آثار باستانی ایران در یک زمان و یک مکان دیدن کرده باشید. در فاز اول این بوستان، ۹ ماکت توسط هنرمندان ایرانی ساخته شده، که ۴۹ ماکت دیگر همچون: پل خواجو، فرودگاه مشهد، آرماگاه عطار، روستای کندوان، ایستگاه راه‌آهن مشهد، باغ شاهزاده ‌ماهان و سد‌‌ کارون و… به ماکت‌های این بوستان اضافه شده‌اند.

مشهد کجا بریم تفریح

پارک کوهسنگی، جذاب‌ترین تفریح‌گاه

از معروف‌ترین و زیبا‌ترین مکان تفریحی مشهد می‌توان به پارک کوهسنگی اشاره کرد که در زمان‌های قدیم به خاطر وجود دو کوه سنگی در کنار این شهر، پارکی به نام کوهسنگی که امروز گردشگران زیادی از آن دیدن می‌کنند، احداث شده است.
این پارک بعد‌ها توسط مسئولین مرتبط توسعه یافت و به‌عنوان یک مجموعه توریستی و تفریحی در اختیار گردشگران داخلی و خارجی برای بازدید و گذراندان اوقات فراغت گذاشته شد. این مجموعه شامل باغ ‌پذیرایی، باغ‌ سنگی، باغ‌ فرهنگی، باغ طبیعی، رستوران‌هایی برفراز کوه‌ها، باغ ‌آرامگاه و باغ ورزشی و تفریحی و… می‌باشد. دریاچه مصنوعی و جزیره پرندگان، باغ موزه طبیعی و شهربازی سرپوشیده نیز از دیگر طرح‌های در دست احداث پارک کوهسنگی هستند.

همچنین در کلات نادری موزه خراسان که از معماری کاخ خورشید الگو گرفته است احداث شده و در این پارک بزرگ قرار گرفته است. پارک کوه‌سنگی به خاطر داشتن چشم‌اندازی طبیعی و آب و هوایی سالم و مطلوب به‌همراه مراکز خرید و تفریحی و ورزشی به یک مکان توریستی و گردشگری تبدیل تبدیل شده است، که هر روزه میزبان تعداد قابل توجهی از گردشگران از سراسر دنیا می‌باشد.

پارک کوهسنگی

برای مطالعه: سفری متفاوت به مشهد

دیگر مکان‌های تفریحی مشهد

مجتمع تفریحی جام جم

مشهد کجا بریم تفریح ؟ مجتمع تفریحی جام جم مشهد، یکی از مکان‌هایی است، که می‌تواند برای ساعاتی شما را سرگرم و غرق در لذت کند. در این مکان فضاهایی تفریحی و ورزشی وجود دارد، که با انجام یک سری از بازی‌ها همچون: سوارکاری، پینت بال، کارتینگ و… می‌توانید به استقبال شور و هیجان زیادی بروید.

مجتمع تفریحی جام جم

نمایشگاه دائمی محیط زیست مشهد

در شهر مشهد مکان‌های زیادی برای تفریح و گشت و گذار وجود دارد، که یکی از این مکان‌ها، نمایشگاه دائمی محیط زیست است. این نمایشگاه با هدف آموزش، گونه‌های مختلفی از حیوانات را به صورت تاکسیدرمی شده، در معرض نمایش قرار داده است، تا بازدید کنندگان به این واسطه گونه‌های مختلف جانوری را بشناسند و همچنین لحظاتی متفاوت و لذت بخش را در سفر به مشهد تجربه کنند.

شهربازی سر پوشیده سمگا

مشهد کجا بریم تفریح ؟ ما به شما شهربازی سرپوشیده سمگا را معرفی می‌کنیم، چرا که یک مجموعه کامل تفریحی برای بزرگسالان و کودکانی است، که به مشهد سفر می‌کنند و می‌خواهند ساعات خوشی را در بازدید از مکان‌های تفریحی مشهد داشته باشند.

با ورود به این شهر بازی، شما انواع مختلفی از وسایل‌های بازی را خواهید دید، که استفاده از هر کدام از آن‌ها، شور و هیجانی خاص را به دنبال خواهد داشت.

مشهد کجا بریم تفریح

شهربازی سرزمین خورشید

در شهر مشهد شهربازی‌های زیادی تاسیس شده است، که هم بزرگسالان و هم کودکان می‌توانند، ساعاتی را با پرداختن به بازی‌های مختلف، سرگرم شوند و از هیجانات پیش‌رو لذت ببرند. یکی دیگر از این شهربازی‌ها، سرزمین خورشید است، که فضایی شاد و مفرح دارد و همچنین امنیت بالایی برای آن تامین شده است. حتما به همراه خانواده، سری به این شهربازی بزنید، تا هیجان و لذت تفریح را در این منطقه، تجربه کنید.

پارک ساحلی آفتاب

پارک‌های آبی در کل جهان، طرفداران زیادی دارند، که در ایران و مشهد، پارک ساحلی آفتاب، به عنوان یک پارک آبی بزرگ و طبقاتی، در خدمت گردشگران زیادی است، تا در این مجموعه با استفاده از امکانات موجود، یک روز پر از احوالات خوب را تجربه کنند.

پارک ساحلی آفتاب

شهر بازی سرزمین عجایب

مشهد کجا بریم تفریح ؟  علاوه بر شهربازی‌هایی که نام بردیم، شهربازی سرزمین عجایب نیز، در مشهد واقع شده است و حیف است، که اگر به مشهد سفر کنید، اما از این شهربازی غافل شوید. این شهربازی سرپوشیده در مشهد به عنوان استانداردترین شهربازی با ضریب امنیت بالا واقع شده است، که وسایل‌های بازی و امکانات متعدد دیجیتالی زیادی در فضای آن تعبیه شده است، که از جمله آن‌ها می‌توان سینما پنج بعدی، سالن بولینگ و بازی‌های بسیاری اشاره کرد.

این مکان، یک طراحی حرفه‌ای و فوق پیشرفته دارد، که در سطح کشور همانند آن را نمی‌توان یافت، همچنین به مراکز خرید بسیار زیادی نزدیک است، تا پس از یک گشت و گذار لذت بخش در این پارک، از لذت خرید کردن نیز بی نصیب نمانید.

پارک پرندگان

از هر کسی که بپرسید مشهد کجا بریم تفریح ؟ محال ممکن است، که منطقه گردشگری سپاد را به شما معرفی نکنند، در این منطقه، پارک پرندگان و همچنین شهربازی سرزمین  خورشید قرار دارد، که در بخش‌های قبلی با آن آشنا شدید. اگر می‌خواهید نمایی زیبا از طبیعت را با ۷۰۰ گونه مختلف از پرندگان، که در میان آن‌ها پرندگان آسیایی، آفریقایی و ایرانی یافت می‌شوند، ببینید، حتما به این باغ زیبا سری بزنید.

علاوه بر پرندگان، فضای طراحی شده این باغ، که از آبشارهای مصنوعی، پوشش گیاهی متنوع، پل‌های چوبی و…تشکیل شده است، بسیار خیر کننده و جذاب به نظزر می‌رسد.

باغ پرندگان

و در آخر…

اگر همچنان سوال شما این است که مشهد کجا بریم تفریح ؟ ما به شما مکان‌های بکری را معرفی کردیم که بتوانید با بازدید از هر یک از آن‌ها در کنار عزیزانتان لحظات خوش و به یاد ماندنی را سپری کنید، پس به نظر می‌آید که جواب سوالتان را یافته باشید! مشهد جزء شهرهای شناخته شده‌ای است که در فصول مختلف میزبان گردشگران داخلی و خارجی بیشماری است، دلیل این اتفاق هم قطعا وجود بارگاه مقدس امام هشتم ما شیعیان و همچنین وجود مکان‌ها و جاذبه‌های گردشگری بیشماری است که اگر در مشهد سرتان را به هر سمتی بچرخانید، می‌توانید به تماشای زیبایی‌های بی‌نظیر این شهر مقدس بنشینید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
  1. حسن رییسی می گوید

    پارکهای آبی را فراموش کردین

    1. روغنی زاده می گوید

      سلام درسته در مطالب بعدی ذکر خواهیم کرد ممنون از توجه شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code