جاذبه های گردشگری نمین ؛ الماس درخشان گردشگری استان اردبیل

جاذبه های طبیعی شهرستان نمین چشم هر گردشگر و رهگذری را خیره می کند این زیبایی ها به حدی است که برخی می گویند جاذبه های طبیعی آن بی شباهت به بهشت نیست. نمین در استان اردبیل قرار دارد و وقتی از سمت گردنه حیران در استان گیلان به سمت این شهر حرکت کنید در این گردنه مناظری خواهید دید که شما را بی شک به شگفتی می اندازد. اینجا جنگل های سرسبز و بکر منظره های بسیار زیبایی خلق کرده که خیلی از گردشگران و مسافران را مجذوب خود می کند.

گردنه حیران بهترین راه برای مسافرت به نمین است، چون در مسیر مناطق بکرتر و زیباتری خواهید دید. این شهر همجوار با استان گیلان و هم مرز با جمهوری آذربایجان است. یکی از ویژگی های آب و هوایی این منطقه این است که بسیار برای توسعه و رونق کشاورزی ثمربخش است.

سیب، گلابی، زردآلو، گیلاس و آلبالو از بهترین محصولات این منطقه است که خیلی از گردشگران پس از ورود به این منطقه آن را برای خود تهیه می کنند و حتی به عنوان سوغاتی به محل سکونت خود می برند.

آب و هوای نمین 


نمین به خاطر همجواری با دریای خزر دارای رطوبت زیاد است و این منطقه به خاطر این رطوبت زیاد، با جنگل های انبوه پوشیده شده است. این شهر با آب و هوای مناسب، مساعد گردشگری به ویژه در فصول بهار، تابستان و پاییز است و تابستان خنک از ویژگی های این منطقه است.

شهرستان نمین اردبیل اگر در تابستان آب و هوای خنکی دارد اما در زمستان ها این منطقه سرد می شود و بارش برف و باران مناظر دلپذیری را در این منطقه ایجاد می کند که این فصل را زیباتر و دیدنی ترمی کند.

عجایب هفتگانه اصلی جهان کدامند

معرفی شهرستان نمین


شهرستان نمین دارای سه شهر نمین، آبی بیگلو و عنبران است و این شهر از قدمت طولانی برخوردار است. براساس تحقیقات تاریخی، قدمت این شهر به ۹ هزار سال قبل می رسد. بااینحال آثاری از تمدن پیشرفته نیز در این منطقه کشف شد که مربوط به ۵ هزار سال قبل است.

روستای عنبران

روستای عنبران از مناطق دیدنی شهر نمین اردبیل است که می تواند سالانه پذیرای تعداد زیادی از گردشگران باشد. اینجا مردم روستا به زبان تالشی صحبت می کنند. وقتی به نمین سفر کردید می توانید به این روستا سری بزنید و از این همه زیبایی ها لذت ببرید.

روستای عنبران اردبیل

جاده حیران

سرزمین ایران جاده ها و گذرگاه های مختلفی دارد که هر کدام از آنها دارای ویژگی های خاص خود است اما جاده حیران در استان گیلان از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است. خیلی آن را زیباترین جاده ایران می دانند زیرا اینجا منظره های زیبا هر گردشگری را مدهوش خود می کند و انسان حیران و سرگشته از این همه زیبایی ها می شود.

جاده حیران

وقتی به استان اردبیل یا گیلان سفر کردید دیدن این جاده زیبا را از دست ندهید زیرا می تواند به سفر شما معنی و مفهوم خاصی بدهد و سال ها از خاطرات این جاده برای دیگران بگویید.

جنگل فندوقلو

نمین و مسیرهای منتهی به این شهرستان مملو از درخت و جنگل های انبوه است که اندکی حضور در آن می تواند شما را به نشاط برساند. در این شهرستان جنگل قندوقلو را می توان یکی از زیباترین فضای طبیعی ایران دانست.

این جنگل ادامه جنگل های سرسبز استان گیلان به شمار می رود که بخشی از آن در نمین پدیدار شده است. مساحت این جنگل حدود ۱۶ هزار هکتار است.

جاذبه های گردشگری نمین

هوای سرد در زمستان ها و هوای خنک در تابستان ها از ویژگی های این منطقه جنگلی است که شما می توانید براساس نوع زیبایی فصلی از آن بهره مند شوید. اگر فصل تابستان را برای سفر به این شهر انتخاب کردید با هوای متفاوت نسبت به سایر جاها به ویژه مناطق بیابانی و خشک روبرو می شوید. اینجا تابستان ها هوای معتدلی دارد که باب نظر خیلی از گردشگران است.

در زمستان ها نیز منظرهای بسیار جالب زمستانی در این منطقه پدید می آید که می تواند برای هر گردشگری جذاب و دیدنی باشد.

منطقه مشه

زیبایی های شهرستان نمین تمام نشده است بلکه در ۱۰ کیلومتری آستارا به نمین به مکانی بکر و زیبا در سر راهتان روبرو خواهید شد که حاضر نیستید آن را ترک کنید.

جاذبه های گردشگری نمین

در این مسیر به روستایی به نام گیلده (گیلاده) می رسید که با بالا رفتن از شیب تند روستا به جنگل زیبا و ناشناخته مشه خواهید رسید. در همین نقطه جنگلی با چشمه آبگرمی به نام مشه سویی برخورد می کنید که در اینجا می توانید هم آبتنی کنید و هم از فضاهای بکر و زیبای آن دیدن نمایید.

آبشار شورشورنه

زیبایی های جاده و گردنه حیران هنوز تمام نشده است. در مسیر راه عنبران به یکباره به آبشاری می رسید که به شورشورنه معروف است. عنبران به دو بخش علیا و سفلی تقسیم می‌شود که آبشار شورشورنه در قسمت عنبران علیا واقع است.

آبشار شورشورنه اردبیل

اینجا آبشار و غار را در یک فضا می بینید و شما می توانید از نزدیک غار به همه زیبایی های آبشار و مناطق اطراف نگاه کنید و از آن لذت ببرید.

موزه نمین اردبیل

موزه نمین یکی از جاهای دیدنی این شهرستان را تشکیل می دهد که شما می توانید در اینجا به بخشی از تاریخ و آثار تاریخی، فرهنگی و طبیعی این منطقه آشنا شوید.

جاذبه های گردشگری نمین

ساختمان این موزه در گذشته خانه میرکاظم خان، حاکم حکومت محال ثلاثه مرزی بوده است و در بخش غربی آن یک خانه اسبقی وجود دارد.

ساختمان موزه نمین در سال ۷۸ به طور کامل مرمت شد. این بنا دارای بخش‌های سردر هشتی، حیاط، حوض شش ضلعی، اتاق تخت بنا، اتاق شیروانی و بخش خدماتی است.

بقعه شیخ بدرالدین

جاذبه های گردشگری شهرستان نمین به همین جا ختم نمی شود بلکه بقعه و موزه از دیگر بضاعت های گردشگری این منطقه است. پیربدرالدین از مریدان پیر قطب الدین میانجی و از فرزندان ابن عباس عموی پیامبر (ص) بوده که در اواسط قرن هفتم هجری قمری برای تبلیغ دین همراه شیخ شاه دینوری از زنجان به شهر آستارا سفر می‌کنند.

جاذبه های گردشگری نمین

نکاتی درباره اهرام مصر

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code