جاهای دیدنی رودسر ؛ شهر چشم اندازهای بی نظیر

رودسر یکی از شهرستان های استان گیلان است که بخشی از آن در نواحی کوهستانی و قسمت دیگر نیز در ناحیه جلگه ای قرار دارد. این منطقه به عنوان شرقی ترین شهرستان استان، در ۷۲ کیلومتری رشت ، مرکز استان گیلان واقع است.  تمام نواحی رودسر پوشیده از گونه های مختلفی از ددر کنار جاهای دیدنی رودسر رودسر ، از آثار تاریخی زیادی نیز برخوردار است که علاقه مندان به تاریخ و طبیعت را جذب زیبایی های خود می کند. شاید کاخ رضا شاه را می توان مهم ترین جاذبه گردشگری رودسر دانست .

از کشاورزی تا آداب و رسوم

کشاورزی در رودسر

این شهرستان از مکان های دیدنی و جاذبه های فراوانی بهره مند است که بازار محلی، عطر چای و برنج،‌ رودهای خروشان، ساحل خزر و جنگل‌های سر به ‌فلک ‌کشیده ، بخشی از جاهای دیدنی رودسر به شمار می روند. آداب و رسوم و همچنین فرهنگ دست نخورده و بکر و دست نخورده هم از دیگر عواملی است که مسافران و گردشگران را از اقصی نقاط کشور راهی این شهر جذاب و دوست داشتنی می کند . ناحیه کوهستانی رودسر جزو کوههای البرز غربی است و به نام اشکور خوانده می شود. این کوه ها سرچشمه تمام رودهای این منطقه ازجمله پلرود و شلمانرود است که به حوضه آبریز دریای خزر در محدوده شهرستان رودسر وارد می شوند.

ناتشکوه، کلمازو، خشت چال و قله معروف سمام (۳۴۰۰متر) از مهم ترین رودها و قله های این بخش را تشکیل می دهند. شهرستان رودسر شامل چهار بخش مرکزی، چابکسر، رحیم آباد، کلاچای و ده دهستان به نام های اوشیان، سیاهکل رود، اشکورعلیا، سیارستاق، اشکور سفلی، رحیم آباد، شوییل، بی بالان، ماچیان، چینی‍جان و ۴۰۱ آبادی است که از این تعداد ۲۲ آبادی خالی از سکنه می باشد. رودسر تاریخ کهنی دارد و آثار موجود در برخی از روستاهای این شهرستان بیانگر این مطلب است. یکی از روستاهای رودسر به نام تینجان در زمان سلطنت شاه عباس اول دارای ضرابخانه بوده که سکه های ضرب شده در این محل موجود است.

پارک جنگلی سفید آب

پارک جنگلی سفید آب

رودسر علاوه بر زیبایی های طبیعی دست نخورده و بکر که در جای جای روستاهای این منطقه دیده می شوند ، دارای پارک جنگلیهای زیبایی نیز می باشد. این پارک ها معمولا حفاظت شده هستند و شکار در آنها ممنوع می باشد. پارک جنگلی سفید آب به عنوان یکی از جاهای دیدنی رودسر  تهیه و طراحی شده است.

ساحل رودسر و رامدشت

ساحل رودسر و رامدشت

یکی از نقاط دیدنی و جذاب شهرستان رودسر، ساحل رودسر و رامدشت است. این ساحل در نزدیکی کوه قرار گرفته است و گردشگران در یک مکان می توانند همزمان از کوه و دریا بهره بگیرند. طول این نوار ساحلی ۳۰ کیلومتر است که گردشگران در تمام این مسیر با مناظر و طبیعت زیبایی مواجه می شوند. اینجا علاوه بر چشم اندازهای زیبا، مهم ترین مرکز والیبال ساحلی در ایران هم هست.

اشکور

اشکور | جاهای دیدنی رودسر

از شهر رودسر که دور شویم تازه زیبایی این منطقه رخ دیگر خود را به گردشگران نشان می دهد. اشکور یکی از بخش های رحیم آباد شهرستان رودسر است که دیدن آن را نباید از دست ندهید. این بخش در جنوب شهر کلاچای به سمت رحیم آباد و در امتداد سلسله کوه‌های البرز قرار دارد.  این منطقه به دلیل شرایط و طبیعت کوهستانی، دارای زمستان‌ های سرد و پربرف و تابستان ‌های خنک و ملایم می باشد. تابستان یکی از فصولی است که گردشگران زیادی به این منطقه سفر می کنند.

در اشکور چشمه سارها، دریاچه ‌های طبیعی، چشمه‌ های آب معدنی، رودخانه ‌های زلال و غارهای فراوانی دیده می شوند . یکی از مشخصه های مهم این منطقه برخورداری از آب وهوای ییلاقی است که محبوب گردشگران زیادی می باشد.


سایر شهر های دیدنی استان گیلان :

جاذبه های گردشگری چوبر ؛ شهر باغ های کیوی
جاذبه های گردشگری تالش ؛ همسایه دریا و جنگل
مناطق گردشگری آمل ؛ شهری مملو از زیبایی
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code