بهترین پارک های غرب تهران کدامند ؟

اگر به دنبال پیدا کردن بهترین پارک های غرب تهران هستید، جای درستی آمده‌اید. در پایان این مقاله شما قطعا با پارک‌های این منطقه از پایتخت، به همراه موقعیت جغرفایایی و اطلاعات دقیق آن‌ها، آشنا شده‌اید.

تجربه زندگی شهری در عین حال که توانسته است نیازهای انسان را برآورده کند و امکانات زیادی را در اختیار او قرار دهد، به همان نسبت هم ما را دچار بحران عدم آرامش کرده است.

طبیعتا زندگی در یک شهر بزرگ با انواع سر و صداها و آلودگی‌ها، روی وضعیت روحی هر آدمی تاثیر گذار است. ساکنین این شهرها به شدت به فضاهایی برای بازیابی آرامش و رهایی از استرس‌های زندگی شهری، نیاز دارند.

پارک‌ها و بوستان‌ها و به طور کلی فضاهای سبز، بهترین انتخاب در شهرهای پرجمعیت و شلوغ هستند. ما در مجله اینترنتی ایده آل مگ امروز سری به پارک های غرب تهران زده‌ایم و می‌خواهیم چند نمونه از این فضاهای زیبا را به شما عزیزان معرفی کنیم

پارک پردیسان

یکی از بهترین پارک های غرب و شمال غرب تهران، پارک جنگلی پردیسان است. این پارک از یک امتیاز ویژه برخوردار بوده و آن هم نزدیکی به برج میلاد است.

پارک پردیسان

همین امر باعث شده که مناظر فوق العاده‌ای از این برج، در جاهای مختلف پارک به وجود بیایند. اگر به دنبال یک سفر تفریحی هستید، این پارک خیلی مناسب شما نخواهد بود، چون امکانات تفریحی زیادی در این مکان تعبیه نشده است. در اصل می‌توان گفت موارد استفاده پارک پردیسان با بقیه پارک‌های تهران اندکی متفاوت است.

پارک پردیسان بیشتر از نظر علمی، تحقیقاتی و زیست محیطی حائز اهمیت است. این پارک همچنین تنها پارکی است که توسط شهرداری اداره نمی‌شود و مستقیما توسط سازمان حفاظت محیط زیست کنترل می‌شود. در این پارک به طور رسمی اجازه دارید تا حیوانات خانگی خود را بگردانید.

اطلاعات دسترسی پارک پردیسان

در جدول زیر می‌توانید به اطلاعات کامل پارک پردیسان دسترسی داشته باشید:

نام پارک پارک پردیسان
آدرس  ضلع شمالی بزرگراه شهیدحکیم، بین شیخ فضل ا… و یادگار امام، پارک طبیعت پردیسان
شماره تماس ۰۲۱-۸۸۲۳۳۰۹۶
مسیر دسترسی از بزرگراه همت و محله شهرک غرب به‌ سمت پردیسان بروید.
مسیر دسترسی دوم از بزرگراه حکیم و بلوار مرزداران هم می‌توانید به این پارک و پل معلق کابلی آن دسترسی پیدا کنید.
نزدیک‌ترین ایستگاه مترو ایستگاه میدان صنعت
مساخت در حدود ۳۰۰ هکتار
امکانات مسیرهای پیاده ‌روی، زمین والیبال، بدمینتون، اسکیت، زمین بادبادک بازی، مسیر دوچرخه ‌سواری، مبلمان پارکی، سالن همایش و سالن اجتماعات سبز، سالن نمایش فیلم، بوفه، پارکینگ و سرویس بهداشتی
مسیر پیاده‌روی بیش از ۷ کیلومتر

پارک پردیسان یک انتخاب فوق العاده برای ورزش کردن و مخصوصا پیاده روی و دوچرخه سواری است. در این پارک، یک باغ وحش کوچک وجود دارد که بیشتر برای کودکان می‌تواند سرگرم کننده باشد.

پارک پردیسان در بزرگراه حکیم غرب و بعد از بزرگراه شهید قفضل الله نوری قرار گرفته است. نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به این پارک ایستگاه میدان صنعت است که حدود ۲ کیلومتر با آن فاصله دارد.

پارک جنگلی کوهسار

این پارک هم در شمال غرب تهران واقع شده است و از زیباترین مناطق پایتخت به شمار می‌رود. ارتفاع زیاد و خلوت بودن، دو فاکتور و مزیت اصلی این پارک هستند.

پارک جنگلی کوهسار

نمای ۳۶۰ درجه از پایتخت را در این پارک به خوبی می‌توانید مشاده کنید و از آن لذت ببرید. همچنین به دلیل ارتفاع بالای آن، معمولا انواع ورزش‌های هوایی در این بوستان انجام می‌شوند. با استفاده از یک جاده آسفالته، امکان دسترسی به ارتفاعات کوهسار برای شما فراهم شده است .

این پارک را بیشتر می‌توان کوهستانی نامید تا جنگلی، اما هر چه هست، از زیباترین مناطق تهران محسوب می‌شود. بیش از ۵ هزار هکتار مساحت دارد و از ریه‌های تنفسی تهران به شمار می‌رود.

تنها بخشی از آن جنگل کاری شده است و قسمت وسیعی از کوهسار، دارای بافت کوهستانی است. استخر، سونا، زمین پینگ پونگ و بدمینتون، پیست تخصصی دوچرخه سواری و موتور کراس از جمله امکانات ورزشی پارک جنگلی کوهسار هستند. این منطقه یک مکان عالی برای سوارکاری در دل طبیعت هم به شمار می‌رود.

در جدول زیر می‌توانید به اطلاعات پارک کوهستانی کوهسار دسترسی داشته باشید:

نام پارک پارک کوهسار
آدرس تهران، منطقه ۵، محله شهران شمالی، شهر زیبا، جاده سولقان، بعد از پاسگاه کلانتری ۱۴۲
شماره تماس ۰۲۱-۴۴۳۰۶۳۳۳
مسیر دسترسی  از طریق بزرگراه آبشناسان غرب، به میدان اول شهران رسیده و به‌ سمت میدان سوم شهران حرکت کنید.
تزدیک‌ترین ایستگاه اتوبوس ایستگاه اتوبوس پاسگاه
نزدیک‌ترین ایستگاه مترو ایستگاه سلوقان
مساخت ۱۰ کیلومتر مربع
امکانات پارکینگ، پیست موتورسواری و گلایدر، آموزش ساخت بالن و بومرنگ، آلاچیق، منقل، بوفه، سرویس‌های بهداشتی و زمین بازی
ساعت کاری از ساعت ۰۶ صبح تا ۱۰ شب

مسیرهای رسیدن به کوهسار متفاوت هستند . امار احت ترین راه برای دسترسی به آن استفاده از خودروی شخصی می باشد . بزرگراه آبشناسان را در نظر گرفته و به سمت آن حرکت کنید . در این بزرگراه خروجی مخصوص پارک جنگی کوهسار را مشاهده خواهید کرد .

پارک جنگلی چیتگر

اگر عاشق چادر زدن در طبیعت و احیانا پخت غذا روی آتش هستید، چیتگر همان جایی است که انتظار شما را می‌کشد. این پارک جنگلی زیبا از پارک های غرب تهران محسوب می‌شود که از قدیم مورد توجه اهالی این منطقه از پایتخت بوده و هنوز هم طرفداران بسیاری دارد.

پارک جنگلی چیتگر

پیست اسکی و دوچرخه سواری مجزا برای خانم ها و آقایان و همچنین یک دریاچه مصنوعی تازه‌ساز، از امکانات جذاب پارک جنگلی چیتگر برای خانواده‌ها محسوب می‌شوند.

اقاقیا، زبان گنجشک، افرا، پلت، نارون، ارغوان، داغداغان، بلوط و عر عر، از جمله درختانی هستند که در پارک جنگلی چیتگر وجود دارند و زیبایی این محیط را دو چندان کرده‌اند.

در جدول زیر می‌توانید به همه اطلاعات پارک جنگلی چیتگر دسترسی داشته باشید:

نام پارک پارک جنگلی چیتگر
آدرس اتوبان تهران کرج، ۵۰۰ متر بعد از خروجی آزادگان
شماره تماس ۰۲۱۹۶۰۲۲۶۹۵
مسیر دسترسی به اتوبان شهید همدانی بروید. از این اتوبان می‌توانید وارد بلوار گیاه‌شناسی شوید. از این بلوار هم به بلوار میعاد و دریاچه چیتگر می‌رسید.
مسیر دسترسی دوم از سمت بزرگراه همت یا بزرگراه آزادگان می‌توانید وارد بزرگراه شهید خرازی شوید. در این بزرگراه نیز وارد خروجی دریاچه چیتگر شده و به طرف دریاچه بروید.
نزدیک‌ترین ایستگاه مترو ایستگاه چیتگر
سال تاسیس ۱۳۴۲
امکانات زیپ لاین، کارتینگ، شهربازی، تفریحات آبی، رستوران‌های متنوع، پیست دوچرخه سواری و …
ساعت کاری از ساعت ۰۶ صبح تا ۱۲ شب

همچنین پرندگانی مانند مینا، طوطی، کلاغ و گنجشک هم در سراسر این پارک در حال پرواز هستند. برای دسترسی به این پارک می توانید از ایستگاه های متروی چیتگر و ایران خوردو استفاده کنید .

پارک نهج البلاغه

یکی دیگر از پارک های غرب تهران پارک نهج البلاغه است که در دره فرحزاد واقع شده است. طراحی منحصر به فرد این پارک، آن را از سایر پار‌ک‌های تهران متمایز می‌کند.

پارک نهج البلاغه

به دلیل شیب این منظقه، پارک را به صورت طبقاتی ساخته‌اند و همین وجه تمایز، باعث جذابیت بیشتر پارک نهج البلاغه شده است.

این پارک در دو فاز احداث شده است: فاز اول در بزرگراه شهید همت و فاز دوم در بین بزرگراه حکیم و بزرگراه شهید همت واقع شده است.

کودکان از این پارک بسیار لذت می‌برند، دلیل این اتفاق هم شهربازی بیلینو است که در آن قرار دارد. بازی با ابزار آلاتی مانند لودر و جرثقیل در ابعاد کوچک، یک فضای جذاب و مورد پسند برای خردسالان را فراهم کرده است.

در جدول زیر می‌توانید به اطلاعات پارک نهج البلاعه دسترسی داشته باشید:

نام پارک پارک نهج البلاغه
آدرس تهران، بزرگراه اشرفی اصفهانی، فلاح زاده، شکراللهی
شماره تماس ۰۲۱۸۸۷۳۵۰۷۴
مسیر دسترسی به بزرگراه اشرفی اصفهانی و سپس به خیابان همیلا بروید.
مساحت ۳۵ هکتار
نزدیک‌ترین ایستگاه مترو ایستگاه شهید همت
سال تاسیس ۱۳۸۸
امکانات شهربازی، بازی‌های مهیج و هیجان‌انگیز، وسایل ورزشی آمفی‌‌تئاتر و…
ساعت کاری تمام شبانه‌روز

مسیر پیاده روی، سینما، پیست دوچرخه سواری، مسجد و سرویس‌های بهداشتی از دیگر امکانات این پارک ۵۲ هزار متری محسوب می‌شوند.

راه دسترسی به این پارک بسیار آسان است: کافیست از طریق مترو به سمت این پارک حرکت کنید و در ایستگاه شهید همت، پیاده شوید.

بوستان گفتگو

در سال ۱۳۸۲ یک بوستان بسیاز زیبا در غرب تهران افتتاح شد که امروزه یکی از منحصر به فردترین پارک‌های تهران به شمار می‌رود. بوستان گفتگو بالغ بر ۱۵۰ هزار متر مربع مساحت دارد و طراحی و معماری منحصر به فردی دارد.

بوستان گفتگو

آبنماهای متعدد، زمین‌های اسکیت، رستوارن، بوفه و سرویس‌های بهداشتی از جمله امکانات این بوستان محسوب می‌شوند. نمایشگاه گل و گیاه در ضلع جنوبی بوستان گفتگو از جمله فاکتورهایی است که شما را ترغیب می‌کند تا حتما سری به آن بزنید .

برای دسترسی به این پارک می‌توانید از طریق مترو اقدام کنید. ایستگاه توحید نزدیک‌ترین ایستگاه به بوستان گفتگو محسوب می‌شود.

در جدول زیر می‌توانید به تمام اطلاعات پارک گفتگو دسترسی داشته باشید:

نام پارک بوستان گفتگو
آدرس منطقه دو تهران، بزرگراه شهید حکیم، کوی نصر
شماره تماس ۰۲۱۸۸۲۸۶۰۷۲
مسیر دسترسی این بوستان از شمال به مجموعه پل‌های تقاطع بزرگراه‌های شهید حکیم و شهید چمران، از جنوب به خیابان جواد فاضل، از شرق به بزرگراه شهید چمران و از غرب به کوی نصر یا گیشا محدود می‌شود.
نزدیک‌ترین ایستگاه اتوبوس ایستگاه گیشا
نزدیک‌ترین ایستگاه مترو ایستگاه دانشگاه تربیت مدرس و ایستگاه توحید
سال تاسیس ۱۳۸۲
امکانات کتابخانه، رستوران، مسیر دوچرخه‌سواری و زمین بازی و …
مدت زمان بازدید بین ۱ الی ۲ ساعت

از طریق اتوبوس‌های خط واحد هم امکان دسترسی به بوستان گفتگو فراهم است، در ایستگاه گیشا از اتوبوس پیاده شده و به سمت شمال بزرگراه شهید چمران حرکت کنید.

پارک جوانمردان

یکی از اماکن تفریحی غرب تهران، پارک جوانمردان است که با وسعتی حدود ۱۵۰ هکتار، از بزرگترین فضاهای سبز پایتخت، محسوب می‌شود.

پارک جوانمردان

اگر به دنبال گذراندن ساعاتی خوش به همراه خانواده یا دوستان هستید، این پارک پیشنهاد ما به شما خواهد بود. مسیرهای دوچرخه سواری، پیاده روی، اسکیت، سایت شطرنج، فوتبال دستی و تنیس تنها بخشی از امکانات تفریح و ورزشی این پارک محسوب می‌شوند.

در جدول زیر می‌توانید به تمام اطلاعات پارک جوانمردان دسترسی داشته باشید:

نام پارک پارک جوانمردان
آدرس اتوبان همت، بلوار دهکده المپیک، جنب خیابان طبیعت
مساحت ۱۵۰ هکتار
مسیر دسترسی می‌توانید از طریق اتوبان علامه جعفری، میدان المپیک و بلوار صدرا به ورودی غربی این مجموعه برسید.
سال افتتاح ۱۳۹۱
نزدیک‌ترین ایستگاه مترو ایستگاه ورزشگاه آزادی
مسیر دوچرخه سواری ۸ کیلومتر
امکانات دوچرخه سواری، زمین اسکیت، انجام ورزش صبحگاهی، فضای باز برای کودکان، شهربازی، میز تنیس روی میز، میز شطرنج، کافه ها و رستوران های مختلف، امکان پیک نیک کردن، محل پیاده روی، درشکه سواری و…
ساعت کاری شبانه‌روز

عبور رودخانه کن از این بوستان، بر زیبایی های آن افزوده است. همچنین فاکتور منحصر به فرد پارک جوانمردان، وجود تعداد زیادی تندیس انتزاعی و فورفوژه در داخل آن است. این پارک در اتوبان حکیم و ضلع شمالی میدان المپیک واقع شده است.

کلام آخر

در محدوده غرب تهران، پارک‌های زیادی وجود دارند که برای فرار از شلوغی‌های شهرنشینی، می‌توانید گاهی سری به آن‌ها بزنید. این فضاهای سبز علاوه بر زیبایی‌های طبیعی، از امکانات تفریحی متنوعی هم برخوردار هستند.

در این مقاله به معرفی پارک های غرب تهران پرداختیم. در صورتی که همچنان در این رابطه سوال یا ابهامی دارید، حتما در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا در اولین فرصت، پاسخ‌گوی شما عزیزان باشیم.

سوالات متداول

بهترین پارک های غرب تهران کدامند؟

پارک جنگلی پردیسان، پارک کوهسار، بوستان گفتگو، بوستان نهج البلاغه، پارک جوانمردان و … از جمله بهترین پارک‌های واقع در غرب پایتخت به شمار می‌روند.

آیا از طریق مترو می‌توان به پارک نهج البلاغه رفت؟

بله. شما می‌توانید از طریق ایستگاه متروی شهید همت، به پارک نهج البلاغه دسترسی داشته باشید.

۳.۳ | (۳)
ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
1
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x