جاذبه های گردشگری نمک آبرود در استان مازندران

نمک آبرود یکی از شهرهای زیبای استان مازندران است که در ۱۲ کیلومتری شهر چالوس، بین دریای خزر و بخشی از ارتفاعات رشته کوه البرز قرار گرفته است. این شهر به دلیل دور بودن از ساحل و قرار گرفتن در منطقه جنگلی و کوهستانی، یکی از خوش آب و هواترین مناطق این استان است. نمک آبرود همچنین با داشتن امکانات مختلف رفاهی و تفریحی متنوع و فراوان، یکی از مناطق محبوب گردشگری کشور محسوب می شود.  این شهر نسبت به سایر شهرهای استان مازندران از رطوبت کمتری برخوردار است و همین آب و هوا باعث جذب گردشگران بیشتری به این منطقه شده است. بخش زیادی از مساحت این شهر را جنگل‌ها پوشانده‌اند و در مجموع امکانات فراوان تفریحی، طبیعت زیبا، چشم اندازهای جنگلی و اقامتگاه‌های مناسب باعث محبوبیت و شهرت این شهر شده است.

شهرک نمک آبرود در دو بخش مسکونی و توریستی ساخته شده است که در بخش توریستی آن تفریحاتی مانند کارتینگ، تله کابین، سورتمه، پارک ماجراجویی، زیپ‌لاین و باشگاه تیراندازی وجود دارد. آب و هوای معتدل و خزری از ویژگی‌های اقلیم نمک آبرود است. عوامل مختلفی در آب و هوای این شهر تاثیر گذاشته‌اند که وجود کوه‌های البرز، نزدیکی به دریا، پوشش گیاهی، بادهای محلی، عرض جغرافیایی و پیش آمدن توده هوای شمالی و غربی از جمله این موارد می‌باشند. این ویژگی آب و هوایی برای گردشگری و مسافرت، شرایط مناسبی مهیا کرده است تا گردشگران بتوانند به راحتی از جاهای دیدنی این سرزمین دیدن کنند.

سفر به این شهر در همه فصول سال امکان‌پذیر است. در نمک آبرود، هر فصلی برای خود جاذبه‌های گردشگری خاص خود را دارد. با این‌حال سفر در بهار و تابستان به این منطقه می‌تواند مناسب‌تر باشد. آب وهوای این شهر معتدل و کوهستانی بوده و کمتر خبری از رطوبت در نمک آبرود است به همین دلیل هوای شرجی کمتر در این منطقه وجود دارد. با هم مهم‌ترین جاذبه های گردشگری نمک آبرود را مرور می‌کنیم.

تله کابین نمک آبرود

تله کابین نمک آبرود

نمک آبرود یکی از زیباترین شهرهای استان مازندران است. وقتی از یک بلندی مانند تله کابین به این مناظر سبز و زیبا نگاه کنید؛ جلوه‌های خاصی از این شهر را خواهید دید که تا مدت‌ها در خاطرتان باقی خواهد ماند. یکی از ویژگی‌های این شهر این است که دارای دو تله کابین می‌باشد و این موضوع نشان می‌دهد که ظرفیت‌های گردشگری نمک آبرود خیلی بالاست. معروف‌ترین جاذبه‌ گردشگری این شهرک نیز همین تله کابین است. این تله کابین ها از سال ۱۳۷۲ شروع به کار کرده و استفاده از هرکدام از آنها می‌تواند لحظات خوشی را برای شما در این سفر فراهم کند.

پوشش گیاهی نمک آبرود

پوشش گیاهی نمک آبرود

یکی از جاذبه‌ های گردشگری نمک آبرود، جنگل‌های سرسبز و پوشیده از درخت این شهر می‌باشد. این جنگل‌ها در اعتدال هوا و تنظیم رودها نقش داشته و از لحاظ صنعتی نیز بسیار حائز اهمیت‌اند.  این جنگل‌ها غالباً از درختان پهن برگ تشکیل یافته و از سایر جنگل‌های ایران کاملاً متمایز می‌باشند. بلند مازو و ممرز ، آزاد ، انجیلی ، توسکا ، شمشاد، افرا، نمرا، نارون ، زبان گنجشک ، شاه بلوط و راش از جمله انواع درختان جنگل‌های نمک آبرود را تشکیل می دهند. عواملی چون دریای خزر و کوهستان البرز سبب شده‌اند که در دامنه شمالی این رشته کوه‌ها پوشش گیاهی انبوهی پدید آید. این پوشش گیاهی در آب و هوای استان مازندران نقش بسیار مهمی دارد.

نوع درختان منطقه نمک آبرود نیز به علت دوری از دریای خزر و کاهش رطوبت، متفاوت می‌باشد. جنگل‌های مازندران در صنعت چوب مصارف گوناگونی دارند. صنایع کاغذسازی، درودگری، و نجاری، تهیه سوخت و ذغال از جمله این مصارف می‌باشند.

سورتمه سواری

سورتمه سواری

اولین سورتمه‌سواری ایران در نمک آبرود آغاز به کار کرد. این سورتمه از میان جنگل‌های سبز عبور می‌کند که از جاذبه‌های گردشگری این منطقه محسوب می‌شود. سورتمه‌ای که بیشترین سرعتش ۲۵ کیلومتر در ساعت است. سورتمه‌سواری از تفریحات پرهیجان است که دست‌کم به یک‌بار امتحانش می‌ارزد.

زیپ لاین

زیپ لاین

هیجان گردشگری در نمک آبرود تمام نشده است بلکه حساس‌ترین آن هنوز باقی است. زیپ لاین یکی از هیجان‌ انگیزترین تفریحات نمک‌ آبرود است. از یک کابل آویزان می‌شوید و در حالی که زیرپایتان خالی‌ است از اینطرف به آنطرف می‌روید و جدا از ترسش، تجربه‌ای نیست که به‌ این زودی‌ها از ذهن شما پاک شود.

تفرجگاه ساحلی نمک‌ آبرود

تفرجگاه ساحلی نمک‌ آبرود

نمک آبرود هرچند با دریای خزر فاصله دارد اما اینجا در تفرج‌گاه ساحلی این شهر امکان استفاده‌ خانوادگی از ساحل هم فراهم است. این تفرج‌گاه امکاناتی مانند پارکینگ، مهد کودک،‌ جت اسکی، قایق، پییست اسب‌سواری و دوچرخه‌سواری دارد. در شهربازی نمک آبرود وسایل بازی مختلف، گلایدر، پاراگلایدر، کایت، پل معلق، سینمای ۶ بعدی، برکه فلامینگو،‌ کافه آکواریوم، نمایش شیر دریایی و باشگاه تیراندازی مهیا شده است. پل معلق، سینمای شش بعدی، باشگاه تیراندازی، مجموعه پروازی، آکوالیون و نمایش شیر دریایی و تفریحات آبی از جاذبه های گردشگری نمک آبرود محسوب می‌شوند.


زیباترین شهرهای استان مازندران:

رامسر کجاست ؟ همه آنچه که قبل از سفر به رامسر باید بدانید

جویبار ؛ معرفی جاذبه های گردشگری ؛ به پایتخت کشتی ایران خوش آمدید

جاهای دیدنی قائمشهر ؛ همه آن چیزی که از یک شهر انتظار دارید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code