اثرات نوشیدنی های الکلی بر بیماران ویروس HIV

جمعه، ۶ مارس ۲۰۲۰ – گزارشات نشان می دهند، هر مقدار مصرف مواد دارای الکل خطر ابتلا به پوکی استخوان را در مبتلایان به بیماری ویروس HIV افزایش می دهد.

محققان داده های حاصل از یک مطالعه طولانی از ۱۹۸ بیمار مبتلا به HIV و کسانی که در حال حاضر یا در گذشته الکل مصرف می کردند یا افرادی با اختلالات دارویی بودند را تجزیه و تحلیل کردند.

محققان دانشگاه بوستون (BU) اظهار کردند كه در این افراد، هر نوع مصرف الكل همراه با کاهش میزان پروتئین درگیر در تشكیل استخوان بوده و آنها را در معرض خطر ابتلا به بیماری لاغری استخوان و پوکی استخوان قرار می دهد.

استفاده از نوشیدنی های الکلی بر روی استخوان بیماران مبتلا به ویروس HIV تاثیر مخرب می گذارد.

دکتر ترزا کیم، نویسنده اصلی افزود: “ما حتی اندکی مزیت با مصرف نوشیدنی های الکلی که برای متابولیسم استخوان ” ایمن ” باشد، نیافتیم. وی عضو هیئت علمی برنامه آموزش تحقیقات اعتیاد بالینی (Clinical Addiction Research Education) در مرکز پزشکی بوستون است.

کیم، که همچنین استادیار دانشکده پزشکی BU است، گفت:”هرچه پیرتر می شوید، توانایی شما در تشکیل استخوان کافی کاهش می یابد.” “این یافته ها نشان می دهد که برای مبتلایان به HIV، الکل می تواند روند تشکیل استخوان را دشوارتر کند.”

این تحقیق در تاریخ ۲ مارس در مجله Alcoholism: Clinical and Experimental Research منتشر شد.

اثرات نوشیدنی های الکلی

نویسندگان تحقیق در اخبار دانشگاهی توضیح دادند، تراکم پایین استخوان حتی آنانی که در زمان درمان ضد ویروسی بودند، کسانی که سطح ویروس را سرکوب کرده اند، متداول است.

دکتر ریچارد سایتز، نویسنده ارشد تحقیق، استاد علوم سلامت جامعه در دانشکده بهداشت عمومی BU، گفت: “یافته های ما یک شرایط شناخته شده را که در آن افراد مبتلا به عفونت HIV اغلب خود در آن می یابند برجسته می کند: اکنون با مصرف دارو های بهتر بار ویروسی بیماران می تواند به خوبی کنترل شود، در حالی که سایر شرایط سلامتی و خطرات ناشی از بروز بیماری، مانند مصرف مواد و سایر شرایط پزشکی، کمتر مورد توجه قرار می گیرد.”

کیم گفت که یافته های حاصل از این تحقیقات برای او به عنوان پزشک مراقبت های اولیه در مرکز سلامت بوستون برای برنامه های بی خانمان ها بسیار مفید بوده است.

وی ادامه داد: اگر قصد داشتم به بیمارانی كه نگران سلامتی استخوان شان هستند مشاوره بدهم، علاوه بر بررسی ویتامین D و توصیه به ورزش، به آنها راجع به مصرف الكل اخطار می دادم و از اثرات نوشیدنی های الکلی بر استخوان هایشان می گفتم. زیرا مصرف الكل یك عامل خطرساز اما قابل اصلاح بوده، در حالی که پوکی استخوان می تواند منجر به شکستگی و افت عملکرد آن ها شود.”

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code