پوکی استخوان جمجمه ؛ آیا این درمان واقعاً نوزادان را آرام می کند؟

پوکی استخوان جمجمه

پوکی استخوان جمجمه یک روش درمانی جایگزین است که برای آرام کردن نوزادان، بهبود خواب آنها و حل موضوعات مختلف سلامتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. آیا این کارایی دارد؟  و آیا باید آن را برای کودک کوچک خود در نظر بگیرید؟ پوکی استخوان جمجمه یک روش درمانی جایگزین است که شامل دستکاری آرام استخوان‌ها و بافت‌های همبند مغز و جمجمه است. این حرکات تقارن متعادل ایجاد می‌کنند، که منجر به بهبود سلامت کلی می‌شود.

پیپا میدلتون در اکتبر سال ۲۰۱۹ به اشتراک گذاشت که پسر یک ساله‌اش آرتور از پوکی استخوان جمجمه استفاده می‌کند. وی برای مجله Waitrose Weekend نوشت: “این یک روش درمانی جایگزین محبوب برای نوزادان، به ویژه آن‌هایی است که تولد آسیب‌زا داشته‌اند، حل نشده اند یا در خواب مشکل دارند.”  ” این بیماری ادعا می‌کند که از طریق دستکاری اهسته و ملایم  سر و بدن، باعث بهبودی، آرامش و ترویج خواب، گوارش و هم  ترازی بدن می‌شود. ”  پیپا می‌افزاید که شواهد علمی اندکی برای تأیید این درمان وجود دارد.

بنابراین پوکی استخوان جمجمه چیست و آیا باید آن را برای کودک خود در نظر بگیرید؟ برای اطلاعات بیشتر با دو متخصّص صحبت کردیم.

پوکی استخوان جمجمه

پوکی استخوان جمجمه چیست؟

پوکی استخوان جمجمه زیر مجموعه‌ای از “پوکی استخوان” است . نوع دیگری از داروهای جایگزین که روی “رابطه بین ساختار و عملکرد” ​​تمرکز دارد، متخصّص می‌گوید: پوکی استخوان‌ها با دستکاری ملایم استخوانها، مایعات و بافت‌های عضلانی کار می‌کنند. دکتر Pelkey ​​می‌گوید، آن پزشکان دارای مجوز کامل در آمریکا هستند. گرچه آنها معمولاً رویکردهای جامع تری نسبت به MD های سنتی دارند.

بنابراین پوکی استخوان جمجمه‌ای دقیقاً چیست؟ این در اصل یک درمان دستی است که شامل مغز و استخوان‌های جمجمه است. مغز بر شیمی بدن نظارت می‌کند. تغییرات در این عملکرد بر همه جنبه‌های سلامت تأثیر می‌گذارد، “دکتر Pelkey ​​توضیح می‌دهد. یک پوکی استخوان جمجمه برای تشخیص حرکت ریتمیک ظریف موجود در سر و مغز آموزش داده می‌شود و با استفاده از تماس ملایم در مکان‌های دقیق برای ایجاد تعادل استفاده می‌شود. این به نوبه خود منجر به بهبود سلامتی در بدن می‌شود.

طبق گفته كاترین جی اسكویل، پزشكان Osteopathic Medicine (DOs) هستند كه در پوکی استخوان جمجمه در White White Plains ،تخصّص دارند در نیویورک وجود دارد. آنها درک خوبی از سیستم عصبی مرکزی و اثر متقابل آن در بدن دارند.

متخصّصان پوکی استخوان با متخصّصان کایروپرکتیک، که مجبور به تکمیل دانشکده پزشکی و اقامت نیستند ، متفاوت است. آنها همچنین رویکرد متفاوتی برای سلامتی دارند: کایروپراکتورها روی ستون فقرات تمرکز می‌کنند، در حالی که استئوپات‌ها عضلات، استخوان‌ها، بافت همبند و مفاصل بدن را درمان می‌کنند. پوکی استخوان نیز مانند درمان کرانیوساکرال نیست. مورد دوم نیازی به آموزش یا مجوز استاندارد ندارد. در حقیقت، بسیاری از متخصّصان جراحی کرانیوساکرال در واقع ماساژ درمانی، پرستار یا فیزیوتراپی هستند.

مزیت های پوکی استخوان جمجمه

توجه به این نکته مهم است که هیچ مدرک علمی برای پوکی استخوان جمجمه وجود ندارد. با این حال، هواداران مانند میدلتون از مزایای آن سوگند یاد می‌کنند.

پوکی استخوان جمجمه

به عنوان مثال، پوکی استخوان می‌تواند به نوزادان در غلبه بر عوارض جانبی زایمان کمک کند. دکتر اسکویل می‌گوید: “تولد می‌تواند یک حادثه آسیب زا باشد، حتّی در یک زایمان طبیعی  که به راحتی پیش برود.” “کودک می‌تواند از راه گردن خود فراتر رود، و فشار در قاعده جمجمه وجود دارد.” پوکی استخوان جمجمه می‌تواند به تسکین این تنش در استخوان‌ها و بافت‌های جمجمه کمک کند.

از این گذشته، این درمان می‌تواند مشکلات تغذیه‌ای را که ممکن است بر رشد و تغذیه تأثیر منفی داشته باشد، حل کند. دکتر Pelkey ​​می‌گوید: “در مناطقی که سر با گردن روبرو می‌شود اعصاب بر تغذیه، بلع و هضم غذا تأثیر می‌گذارد.” “این استخوان‌ها در یک نوزاد نرم و پایدار است و در طی مراحل زایمان می‌توان آن‌ها را فشار داد.” به گفته وی، متخصّصان دارای مجوز می‌توانند از دستکاری ملایم در این زمینه برای تنظیم تغذیه، بلع، هضم و همچنین درمان قولنج استفاده کنند.

طبق گفته دکتر پوکی پوستی جمجمه و اسکویل، پوکی استخوان جمجمه همچنین می‌تواند به موارد زیر کمک کند:

 • تورتیکول (گردن پیچ خورده)
 • برونشیولوتیس پلاژیوسفالی (سندرم تخت سر) عفونت گوش
 • فقر خواب
 • آسم
 • تأخیردر رشد گفتار، عملکرد حرکتی و غیره
 • نگرانی گوش، بینی و گلو
 • سردرد
 • تشنّج
 • اختلالات راه رفتن
 • آسیب‌های اسکلتی عضلانی
 • مشکلات ارتوپدی غیر جرّاحی

عوارض جانبی پوکی استخوان جمجمه

دکتر Pelkey ​​می‌گوید: “این نوع پوکی استخوان برای همه بی‌خطر است و اگر توسّط پوکی استخوان کاملاً آموزش دیده انجام شود، عوارض  جانبی آن را نمی‌بینیم.” ممکن است متوجّه شوید که نوزادان بعد از معالجه بهتر تغذیه می‌کنند و می‌خوابند و ممکن است تعاملی‌تر به نظر برسند.

مواردی وجود دارد که کودک نباید با پوکی استخوان جمجمه درمان شوند. به عنوان مثال، دکتر اسکویل می‌گوید: نوزادان مبتلا به خونریزی مغزی، شکستگی جمجمه اخیر، خونریزی در مغز، تومورها، آبسه‌ها یا زخم‌های باز نباید از این راه معالجه شوند. با پزشک خود مشورت کنید تا مشخّص شود که آیا درمان برای کودک کوچک شما بی خطر است یا خیر؟

۱۷ راه برای متوقف کردن مشکلات نفخ کودک

چه موقع نوزادان می‌توانند از پوکی استخوان بهره مند شوند؟

نوزادان می‌توانند در هر سنی از نظر فنی از پوکی استخوان بهره مند شوند، در حقیقت، دکتر Pelkey ​​ به درمان یک نوزاد نارس در بخش مراقبت‌های ویژه یادآوری می‌کند. معمولاً مزایای آن طولانی مدّت است زیرا بدن با تغییرات سازگار است. تعداد توصیه‌های درمان برای همه متفاوت خواهد بود. بعضی اوقات مراجعه به یک پزشک پوکی استخوان جمجمه‌ مشکل اساسی را برطرف می‌کند، در حالی که نوزادان دیگر اگر فکر می‌کند کسی به مداخله جراحی یا مدیریت دیگری نیاز دارد.

پوکی استخوان جمجمه

آیا پوکی استخوان جمجمه دردناک است؟

از آنجا که حرکت درگیر پوکی استخوان به آرامی و آهسته است، نباید به کودک آسیب برساند. اگرچه ممکن است ناراحتی خفیفی ایجاد شود. دکتر Pelkey ​​می‌گوید: “هیچ ترسی از اینکه ما به چیزی آسیب برسانیم وجود ندارد زیرا ما با نیروهای خود بدن کار می‌کنیم.”

یک مشکل واقعی، مجبور کردن نوزادان بزرگ تر است که در طول درمان دراز بکشند. دکتر پلی می‌گوید: “از ۶ ماه تا حدود ۲.۵ سال، آخرین کاری که بچه‌ها می‌خواهند انجام دهند این است که روی پشتشان دراز بکشند و کاری را برای آنها انجام دهیم” او معمولاً بچه‌ها را با اسباب بازی، موسیقی و کتاب آرام می‌کند. مادران همچنین می‌توانند در طول درمان، شیرخوار خود را تغذیه کنند.

همانطور که پیپا میدلتون خاطرنشان می‌کند، فقدان شواهد علمی پیرامون این راه درمانی وجود ندارد. اندازه گیری و اثبات این مزایا دشوار است. اما، بسیاری از والدین سوگند یاد می کنند با توجه به عدم وجود عوارض جانبی منفی، این یک گزینه درمانی بی خطر برای امتحان کردن است.

منبع parents
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code