مسافرت به هند | بایدها و نبایدهای اولین سفر به هندوستان

هر مسافری می­‌داند که به هنگام دیدار از یک کشور جدید، چند قانون مهم وجود دارند که بایستی رعایت شوند. برخید از این قوانین مربوط به امنیت شخصی و برخی دیگر نیز در رابطه با سلامتی و قوانین فرهنگی هستند. اگر شما خود را آماده یک سفر هیجان­‌انگیز به هند می­‌کنید، به احتمال زیاد اطلاعاتی درباره این کشور و سفر خود کسب کرده اید. اما، توجه به نکات زیر نیز شما را در داشتن سفری بهتر و البته ایمن یاری می­‌کند. با مهم‌ترین بایدها و نبایدهای مسافرت به هند آشنا شوید :

از غذاهای خیابانی اجتناب کنید

غذاهای خیابانی هند

نخوردن غذاهای خیابانی در هند ، از دشوارترین کارهایی است که بایستی در این کشور انجام دهید. به هنگام راه رفتن در شهر، بوی اشتها آور غذاهایی نظیر سموسه (samosas)، پوره (puri)، املت‌ها (omelette) و دیگر غذاها باعث تحریک اشتهای شما می­‌شود. اما اگر می­خواهید از سفر کوتاه خود لذت برده و درگیر بیماری­‌های مختلف نشوید، از غذاهای خیابانی اجتناب کنید.

از نوشیدن آب تصفیه نشده شیر خودداری کنید

آب تصفیه نشده ننوشید

ننوشیدن آب تصفیهنشده شیرهای آب در سرتاسر شبه قاره هند، از مواردی است که به هنگام سفر به این کشور بایستی به آن توجه شود. برای دوری از بدترین دردهای معده به هنگام سفر به هند، تنها از آب بسته‌ بندی­ شده استفاده کرده و پیش از نوشیدن آب، از درستی بسته­بندی انجام­‌ شده در کارخانه، اطمینان حاصل کنید.

در ماه­های سپتامبر و اکتبر از ماسک­ های صورت استفاده کنید.

هوای آلوده به دود، یکی از معضلات اساسی شهر دهلی است. برخی از افراد بومی در تمام طول سال از ماسک­‌های صورت استفاده می­‌کنند. با توجه به میزان حساسیت سیستم تنفسی افراد و فصلی از سال که به دهلی سفر می­‌کنید، استفاده از ماسک‌های تنفسی به راحتی شما کمک می­کند. اما در ماه­های سپتامبر و اکتبر، به دلیل سوزاندن سی و پنج میلیون تن  زباله حاصل از برداشت محصولات کشاورزی در ایالت­‌های مجاور پنجاب و هاریانا، استفاده از ماسک های تنفسی ضروری است.

در ساعت­های انتهایی شب به تنهایی بیرون از محل اقامت خود نباشید

قدم زدن در ساعات پایانی شب در هند

اگر بخواهیم صادقانه قضاوت کنیم، در حال حاضر، در هرجای دنیا، بیرون بودن در ساعت­‌های انتهایی شب، احتمال بروز خطر را افزایش می­‌دهد. اما راه رفتن تنها در خیابان­‌های دهلی، به ویژه برای بانوان کاری مخاطره‌­آمیز است. بنابراین اگر در ساعات انتهایی شب و یا ابتدایی صبح به تنهایی در خیابان­‌های دهلی باشید، با استفاده از یک تاکسی معتبر خود را به مقصد برسانید. به این وسیله می­‌توانید احتمال مواجهه با مشکلات احتمالی را کاهش دهید.

به شیوه مناسب لباس بپوشید

در هند لباس مناسب بپوشید

اگر یک فرد بومی هند نباشید، افراد بسیاری در خیابان به دقت به شما خیره خواهند شد و نحوه پاسخ شما به این رفتار تا حد زیادی به شرایط بستگی دارد. پوشش محافظه­‌ کارانه، به هنگام گردش در دهلی، می­‌تواند این مشکل را تا حد زیادی رفع کند. اگر بخش زیادی از بدن شما بیرون بوده و یا به متلک و آزار کلامی پاسخ دهید، این موارد به عنوان نشانه­‌هایی از تمایل شما برای گفتگوی بیشتر با افراد بومی تلقی می­‌شود.

در ساعات شلوغ از مترو استفاده نکنید

در تمام شهرهای بزرگ دنیا، شلوغی بیش از حد مترو در ساعات بخصوص، معضلی عمده به شمار می‌­رود. اما در دهلی، شلوغی بسیار فراتر از حد تصور است. در سیستم مترو، تعداد زیادی قطار وجود دارد اما تعداد مسافرانی که با شتاب بسیار سعی می­‌کنند سوار یا پیاده شوند بسیار بسیار بیشتر از حد تناسب جمعیت با تعداد قطارهاست. در نتیجه این عدم تناسب،  همواره جمعیت زیادی از افراد محلی در ایستگاه­های مترو وجود دارند که برای یافتن جایی در قطار به سرعت به در­های بازشده هجوم می‎آورند و افراد بسیاری زیر هجوم جمعیت آسیب می‌­بینند. برای جلوگیری از بروز مشکلاتی از این قبیل، می‌­توانید به مدت چند ساعت در یک کافه بنشینید تا شلوغی قطارها کاهش یابد.

بر سر قیمت چانه بزنید

بر سر قیمت چانه بزنید

با وجودی که بسیاری از فروشندگان دهلی دوست دارند شما بر خلاف این واقعیت فکر کنید، قیمت اجناس و خدمات در دهلی با کمی گفتگو و چانه زنی کاهش می‌­یابد. در تمام بخش­های هند، شما یه برچسب  maximum retail price یا MRP که نشانگر بیشترین قیمت فروش است، بر روی اجناس می­‌بینید. مسافرین خارجی با کمال رضایت این قیمت را می­‌پردازند ولی می­توانید اطمینان حاصل کنید که افراد بومی، با چانه زدن، کالا و یا سرویس مورد نظر را به قیمتی کمتر از قیمت درج شده تهیه می­‌کنند. شما نیز می­توانید با لبخند زدن و تقاضای تخفیف، به این هدف برسید.

در ذهن خود، روپیه را به پول کشور خود تبدیل نکنید

تبدیل روپیه به پول کشور خود، می­‌تواند به پرداخت مبلغی بسیار بسیار بیش از حد برای یک کالا یا سرویس منجر شود. شما می­‌توانید کالایی را خریداری کرده و خیال کنید که معامله بسیار پرسودی انجام داده‌­اید چون تنها نصف مبلغی را که در کشور خود برای کالای مورد نظر می­پردازید، در حال حاضر پرداخته اید. اما بعدا متوجه می‌­شوید پنج برابر قیمتی را که افراد محلی پرداخت می­‌کنند، پرداخت کرده اید. قیمت­‌ها را به روپیه حساب کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code