خرید قرص ریتالین

ریتالین که از خانواده محرک‌های عصبی است برای درمان برخی بیماری‌های عصبی نظیر کمبود توجه و یا نوع خاصی از اختلالات خواب مورد استفاده قرار می‌گیرد. ریتالین باعث ترشح مواد خاصی نظیر دوپامین در مغز شما می‌شود. این دارو که از متیل فنیدات تشکیل شده به صورت‌های مختلف به فروش می‌رسد. لازم به ذکر است ریتالین باعث وابستگی شده و سوء مصرف آن می‎تواند خطرات زیادی برای شما داشته باشد. این روزها معمولا دانشجویان و دانش آموزان برای بالا بردن بازدهی خود، کم کردن خواب و تمرکز بالاتر از ریتالین استفاده می‎کنند. اما آیا ریتالین باعث افزایش بازدهی می‎شود؟ خرید قرص ریتالین بدون مجوز پزشک ممکن نیست. از مصرف ریتالین بدون مشورت با پزشک به شدت خودداری کنید. دوز مصرف و زمان مصرف این دارو از اهمیت بالایی برخوردار است. مصرف دارو باید حتما زیر نظر پزشک باشد چرا که خطرات احتمالی مصرف آن بسیار زیاد است.

خرید قرص ریتالین

ریتالین برای درمان اختلالاتی نظیر کمبود توجه، بیش فعالی و نوعی اختلال خواب به نام نارکولپسی مورد استفاده قرار می‎گیرد. برای خرید این دارو شما نیاز به نسخه پزشک دارید. مصرف این دارو بدون مشورت و نظر پزشک خطرناک است. سوء مصرف این دارو می‎تواند حتی باعث مرگ بیمار شود. دوز مصرف این دارو کاملا باید زیر نظر پزشک معالج شما باشد.

از مصرف بی‎رویه این دارو به شدت خودداری کنید چرا که می‎تواند باعث تاثیرات جبران ناپذیری شود. این دارو که از خانواده محرک‌ها به حساب می‌آید باعث خوشی بی‎دلیل می‌شود. علت خوشی بی ‎دلیل ناشی از مصرف ریتالین ترشح دوپامین در مغز است. نتیجه مصرف این دارو این است که بیمار خستگی را احساس نمی‌کند  و بيمار می‎تواند مدت طولانی‎ تری بیدار باشد. این دارو توسط دانش آموزان برای بیدار ماندن در شب امتحان استفاده می‎شود، در حالی که این دارو علاوه بر اعتیاد عوارض جانبی بسیاری دارد.

تهیه ریتالین

برای خرید قرص ریتالین اول از همه شما باید زیر نظر پزشک قرار بگیرید. تهیه این دارو بدون مشاوره با پزشک بسیار خطرناک است. ریتالین مانند هر داروی دیگری با برخی داروها سازگاری ندارد. مثلا اگر شما از داروی اسید معده استفاده می‎کنید، در مصرف ریتالین باید خیلی دقت کنید. اگر به مشروبات الکلی و یا مواد مخدر اعتیاد دارید قضیه را حتما با پزشک خود در میان بگذارید. از مصرف ریتالین بدون مشورت با پزشک خودداری کنید. در صورت سوء مصرف ریتالین حتما به پزشک مراجعه کنید.

خرید قرص ریتالین

دوز مصرف

دوز مصرف قرص ریتالین با توجه به نوع بیماری و شرایط بیمار متفاوت است. ریتالین برای کودکان ۶ سال و بزرگتر معمولا ۵ میلی گرم خوراکی توصیه می‎شود. مصرف این دوز و شرایط مصرف باید کاملا زیر نظر پزشک معالج باشد. عموما ریتالین قبل از صبحانه و ناهار مصرف می‎شود. دکتر بنا به شرایط بیمار ممکن است دوز را افزایش و یا کاهش دهد. مصرف ریتالین روزانه بیشتر از ۶۰ میلی گرم توصیه نمی‎شود.

دوز مصرف ریتالین در بزرگسالان به طور متوسط ۲۰ تا ۳۰ میلی گرم در روز است. تعیین دوز مصرف ریتالین باید توسط پزشک تعیین شود. توجه داشته باشید که سوء مصرف ریتالین نه تنها باعث اعتیاد شما به این دارو، بلکه باعث بروز مشکلاتی در بدن نیز می‎شود. بهتر است که ریتالین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه قبل از صرف غذا مصرف شود. دوز مصرفی طبق دستور پزشک باید به ۲ یا ۳ بار در روز تقسیم شود و نباید کل دوز یک جا مصرف شود. حداکثر دوز مصرفی در کل روز ۶۰ میلی گرم است. اگر دارای مشکلات خواب هستید بهتر است دارو را قبل از ساعت ۶ مصرف کنید. این دارو باعث اختلالاتی در خواب شما نیز می‎شود.

درمان توسط ریتالین

درمان دارویی بیماری ADHD ممکن است برای مدت طولانی مورد نیاز باشد. بطور دوره‌ای میزان استفاده از ریتالین توسط دکتر بررسی می‎شود. در صورت نیاز، پزشک شما دوز را افزایش و یا کاهش می‌دهد. در صورت بدتر شدن علائم استفاده از ریتالین، دوز مصرفی را کاهش دهید و در صورت لزوم مصرف قرص ریتالین را قطع کنید. اگر بهبودی پس از تنظیم دوز مناسب در طی یک دوره یک ماه مشاهده نشود، مصرف دارو باید قطع شود.

انواع قرص ریتالین

قرص‎ های‎ ریتالین در سه دوز ۵ میلی گرم، ۱۰ میلی گرم و ۲۰ میلی گرم به فروش می‎ رسد. ریتالین را در دمای ۲۵ درجه سانتیگراد یا همان دمای اتاق نگهداری کنید. از ریتالین در برابر تابش نور محافظت کنید. قرص‎ ها را در ظرفی محکم و مقاوم به نور و دور از دسترس کودکان قرار دهید. قرص‎ ها را در محیطی مرطوب قرار ندهید. خرید قرص ریتالین تنها با نسخه پزشک ممکن است.

قرص ریتالین چیست؟

عوارض جانبی

از جمله عوارض جانبی مصرف ریتالین می‎توان به سوء مصرف و وابستگی به ریتالین، حساسیت به متیل فنیدات یا سایر مواد تشکیل دهنده ریتالین، بحران فشار خون بالا با استفاده همزمان از مهار کننده‎ های مونوآمین اکسیداز و یا مصرف به همراه مواد مخدر، واکنش های جدی قلبی عروقی، افزایش فشار خون و ضربان قلب، عوارض جانبی روانپزشکی، سرکوب طولانی مدت رشد و … اشاره کرد.

شما باید به دقت اطلاعات خود را در اختیار پزشک خود قرار دهید. اگر از مشروبات الکلی و یا مواد مخدر استفاده می‎کنید موضوع را حتما با پزشک خود در میان بگذارید. مصرف ریتالین بیشتر از دوز تعیین شده توسط پزشک حتی خطر مرگ نیز دارد. اگر دارای مشکلات معده و یا روده هستید و از دارو استفاده می‌کنید قضیه را با دکتر خود در میان بگذارید.

ریتالین می‎تواند باعث اختلال در گردش خون شود. در صورت بروز اختلال در گردش خون در دست‎ ها و یا پاها حتما با پزشک خود تماس حاصل کنید. ریتالین می‎تواند باعث اختلالات گاها شدید در متابولیسم تغذیه شود که نتیجه این اختلال کاهش اشتها، کاهش وزن و سرکوب طولانی مدت رشد در کودکان است. از دیگر اختلالاتی که مصرف ریتالین ممکن است به وجود بیاورد مشکلاتی نظیر بی‎خوابی، اضطراب، روانپریشی، افسردگی، بی قراری و … است. بهتر است قبل از تمام شدن کامل قرص ‎ها نسب به خرید قرص ریتالین اقدام کنید.

خرید قرص ریتالین

سخن آخر

برای خرید قرص ریتالین شما باید به پزشک مراجعه کنید. تهیه ریتالین توسط نسخه پزشک تنها ممکن است. از تهیه ریتالین بدون نسخه پزشک و مشورت با پزشک متخصص به شدت خودداری کنید. مصرف بی ‎رویه و بدون مشورت ریتالین مشکلات بسیاری را به وجود می‌آورد. دوز مصرفی دارو را به هیچ وجه خودسرانه تغییر ندهید. در صورت بروز عوارض جانبی ناشی از مصرف ریتالین حتما با پزشک خود تماس حاصل کنید. در صورت اعتیاد به سوء مصرف ریتالین حتما هر چه زودتر قضیه را با پزشک خود در میان بگذارید.

۳ | (۲)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.