معرفی بهترین قرص خواب آور قوی بدون نسخه

بسیاری از افراد هستند که به علت‎های مختلف، چرخه خواب آن‌ها دچار اختلال شده و برای خواب و استراحت مورد نیاز خود، قرص‌های خواب آور استفاده می‌کنند. قرص‌های خواب آور ممکن است آرام بخش یا خواب آور باشند و به اشکال مختلف در اختیار افراد قرار گیرند. افراد می‌توانند این قرص‌ها  را با نسخه یا بدون نسخه استفاده کنند. در این مقاله قرص خواب آور قوی بدون نسخه را معرفی می‌کنیم.

کدام قرص خواب آور قوی بدون نسخه، می‌تواند بهتر باشد؟

با انجام ورزش و پرهیز کردن از الکل و نیکوتین، فرد می‌تواند چرخه خواب خود را بهبود بخشد و از بی‌خوابی جلوگیری کند. بی‌خوابی یعنی مشکل در خوابیدن  و افرادی که به بی‌خوابی مبتلا می‌باشند ممکن است خیلی زود از خواب بیدار شوند و یا به خواب نروند. اگر مشکل بی‌خوابی دارید،؛ قرص‌های خواب آورقوی بدون نسخه به طور کوتاه مدت مشکل شما را حل می‌کنند.

از مصرف طولانی مدت قرص‌های خواب آور باید خودداری کرد؛ زیرا ممکن است مشکل بی‌خوابی شما را بدتر کنند. قرص‌های خواب آور به صورت بدون نسخه ( OTC) و داروهای تجویزی می‌باشند. در صورت داشتن بی‌خوابی مداوم، باید با پزشک خود در مورد بهترین روش درمان آن، مشورت کنید.

رایج ترین قرص‌های خواب آور

برخی از قرص‌های خواب آور فقط با نسخه باید مصرف شوند که داروی خواب آور هیپنوتیزم نمونه‌ای از این دسته می‌باشد . رایج‌ترین قرص‌های خواب آور عبارتند از:

 • دوکسپین
 • راملتئون
 • زولپیدم
 • اسزوپیکولن

پزشک معمولاً فقط برای بی‌خوابی‌های ماندگار و آزار دهنده قرص خواب تجویز می‌کند؛ زیرا این داروها می‌توانند عوارض جانبی در فرد داشته باشند.

قرص خواب آور قوی بدون نسخه

قرص خواب بدون نسخه آنتی هیستامین چیست؟

برخی از قرص‌های آنتی هیستامین بدون نسخه که برای درمان آلرژی به کار می‌روند؛ می‌تواند باعث خواب آلودگی نیز شود. البته همه آنتی هیستامین‌ها این اثر را ندارند، اما گاهی افراد از آنتی هیستامین نسل اول یا داروهای آرام بخش برای بهبود خواب خود و رفع اضطراب استفاده می‌کنند. آنتی هیستامین نسل دوم  احتمال خواب آوری کمتری دارد و برای درمان طولانی مدت آلرژی به کار می‌رود.

فردی که اختلال در خوابیدن دارد در صورت مراجعه به پزشک، احتمال دارد پزشک برای او آنتی هیستامین آرام بخش، تجویز کند. اما فقط به عنوان یک داروی موقتی، زیرا با اینکه این دارو اعتیاد آور نیست، ولی بدن فرد به سرعت به آن عادت کرده و بنابراین تأثیر گذاری این دارو در بدن او کمتر می‌شود.

ریشه والرین چیست؟

گیاه دارویی والرین

گیاهی با نام والرین وجود دارد که مردم از زمان یونان باستان و روم، از خواص دارویی موجود در ریشه آن استفاده می‌کردند. ریشه والرین نیز یک ماده رایج در مکمل‌های گیاهی می‌باشد که افراد برای آرامش خود، بهبود خواب و کاهش اضطراب از آن استفاده می‌کنند. این مکمل‌ها به شکل‌های مختلف مانند چای، مایعات و کپسول می‌باشند.

مطالعات بالینی موجود نشان می‌دهند که ریشه والرین به بهبود کیفیت خواب کمک می‌کند. البته مدرک کافی برای اینکه این دارو یک کمک خواب مؤثر باشد؛ وجود ندارد. ریشه والرین به عنوان قرص خواب قوی بدون نسخه، در فروشگاه‌های مواد غذایی سالم، فروشگاه‌های آنلاین و داروخانه‌ها موجود می‌باشد.

بهترین قرص خواب آور بدون نسخه

ملاتونین، هورمونی است که وقتی اطراف فرد تاریک می‌شود، مغز او تولید می‌کند و کار چرخه خواب و بیداری را در بدن او تنظیم می‌کند. هنگام تابش نور، مغز میزان ملاتونین کمتر و در تاریکی بیشتر تولید می‌کند. سن افراد نیز در میزان تولید ملاتونین توسط مغز، تأثیر دارد و هرچه فرد پیرتر باشد مغز میزان کمتری از این هورمون را تولید می‌کند.

بهترین قرص خواب آور قوی بدون نسخه ملاتونین می‌باشد. دوزهای قابل دسترس آن ۱ تا ۵ میلی گرم است و می‌توان این دارو را از داروخانه‌ها و فروشگاه‌های آنلاین تهیه کرد. فردی که دچار اختلال خواب است باید آن را هنگام خواب مصرف کند. اگرچه این قرص باعث رفع بی‌خوابی می‌شود، اما تاکنون شواهد و مطالعات محدودی مبنا بر درمان کلی خواب بوسیله این قرص وجود دارد.

ملاتونین در اکثر داروهای خواب وجود دارد و مورد استفاده برای افرادی است که چرخه خواب آنها دچار اختلال شده است. این ماده می‌تواند بهترین تأثیر را داشته باشد. اخیراً آرام‌بخش‌هایی بصورت نوشیدنی و تنقلات که حاوی ماده ملاتونین می‌باشد، به بازار عرضه شده است. اما پزشکان از تاثیرگذاری این محصولات مطمئن نیستند.

ملاتونین می‌تواند برای افراد زیر مفید باشد.

 • افرادی که به قاره‌ای دیگر سفر کرده‌اند و دچار اختلال در خواب شده‌اند.
 • افرادی که کار شیفتی دارند.
 • کسانی‌که شب هنگام خواب، مشکل دارند.

استفاده از ملاتونین چه زمانی توصیه می‌شود ؟

بهترین زمان برای مصرف قرص خواب آور قوی بدون نسخه ملاتونین، بستگی به ماهیت مشکل خواب دارد. فرد مبتلا به بی‌خوابی برای استفاده از قرص خواب آور، باید درست قبل یا هنگام خواب از آن استفاده کند. افرادی که دارای کار شیفتی می‌باشند، مصرف ۲- ۳ میلی گرم ملاتونین در پایان هر شیفت می‌تواند به فرد برای آمادگی او برای خواب کمک کند.

قرص خواب آور قوی

عوارض جانبی قرص‌های خواب آور قوی بدون نسخه

 • قرص‌های خواب آور از جمله آنتی هیستامین‌ها و هیپنوتیزم‌ها باعث می‌شود افراد در طول روز احساس خستگی و خواب آلودگی داشته باشند.
 • در افراد مسن‌تر این قرص‌ها ممکن است باعث مشکلات حافظه شود.
 • برخی از این قرص‌ها در صورت استفاده از آنها، باعث ایجاد مشکل در خوابیدن بدون آنها میشود.
 • استفاده از این قرص‌ها ممکن است باعث ایجاد اختلال در تعادل شود.

نتایج کلی

قرص خواب آور قوی بدون نسخه ، به فرد کمک می‌کند که استراحت کافی داشته باشد، اما اکثر این قرص‌ها برای مصرف کوتاه مدت توصیه می‌شوند. به عنوان نمونه ای از قرص‌های خواب قوی بدون نسخه می‌توان به قرص‌هایی که حاوی آنتی هیستامین یا ملاتونین می‌باشند، اشاره کرد. و برخی از قرص‌های آرام بخش فقط با تجویز پزشک در دسترس هستند. بهترین نوع قرصی که شما استفاده می‌کنید بستگی به علت بی‌خوابی و الگوهای خواب فرد  دارد. خطرات و عوارض قرص‌های خواب آور گاهی از مزایای آن بسیار بیشتر است و پزشکان تمایل دارند آنها را فقط برای افرادی که اختلال شدید خواب دارند، تجویز کنند. فقط زمانی از قرص های خواب بدون نسخه استفاده کنید که بی‌خوابی شما شدید تر از بی‌خواب‌های گاه گاه شما باشد.

منبع medicalnewstoday
ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
 1. نازنینم می گوید

  سپاس از شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

sister cheating.xxx2
fapfapfaphub.com