مشاوره روانشناسی آنلاین ضرورتی برای زندگی امروز

 

مشاوره روانشناسی آنلاین از امکاناتی است که در عصر حاضر به واسطه ی گسترش تکنولوژی و کاربرد بالای اینترنت، در اختیار همه قرار گرفته است؛ به نحوی که اگر در اینترنت جست و جو کنید با مراجع متعددی رو به رو خواهید شد که انواع و اقسام خدمات مشاوره ای خود را به صورت آنلاین و غیر حضوری ارائه می دهند.

لازم به گفتن است که در ادامه پیرامون این موضوع گفته ایم تا شما را با فرایند بهره مندی از خدمات مشاوره آنلاین بیشتر و بهتر آشنا کنیم، پس همراهی با ما را در خواندن این متن به هیچ وجه از دست ندهید.

با بهره مندی از مشاوره روانشناسی آنلاین چه مزیت های نصیب مان می شود؟

مشاوره گرفتن از متخصصان روانشناسی فرایندی می باشد که ممکن است هر کسی به آن نیاز داشته باشد و در زمینه های پر شماری کاربرد دارد. در حقیقت با گذشت زمان و افزایش آگاهی جامعه نسبت به این موضوع، میزان تقاضا برای بهره مندی از مشاوره های روانشناسی نیز رفته رفته بیشتر شده است.

این افزایش را می توان عمده ترین دلیل پیدایش مشاوره های روانشناسی آنلاین دانست، فلذا پیدایش این شرایط برای بهره مندی از انواع و اقسام خدمات مشاوره ای مزیت های متعددی را نصیب افراد می کند، مزیت هایی که برای متقاضیان بسیار مطلوب هستند.

حال اگر می پرسید این مزیت ها شامل چه مواردی می شوند، لازم است بگوییم تعدادی از آن ها که به مراتب توجه برانگیز هستند، عبارتند از:

 • مشاوره روانشناسی آنلاین در مقایسه با مشاوره های حضوری هزینه کم تری می طلبد و به مراتب مقرون به صرفه تر است.
 • امکان بهره مندی آسان و در عین حال سریع از دیگر مزیت های غیر قابل انکاری است که در راستای استفاده از مشاوره روانشناسی اینترنتی چشم پوشی از آن امکان پذیر نیست.
 • با وجود این شرایط افراد می توانند حتی در دور ترین نقاط از بهترین روان شناسان کشور مشاوره بگیرند، بدون این که نیازی به حضور در محل باشد.
 • در مشاوره های آنلاین امکان حرف زدن و گفتن مسائل بسیار راحت تر است و افراد می توانند با خیالی آسوده تر مسائل خود را با مشاور در میان بگذارند.
 • تمام صحبت ها و مسائل رد و بدل شده میان مراجعه کننده و مشاوره دهنده محرمانه می مانند.
 • این مدل مشاوره ها نیازمند صرف وقت کمی هستند از این رو صرفه جویی در زمان را می توان از دیگر مزیت های مربوط به مشاوره روانشناسی آنلاین معرفی کرد. همچنین صرفه جویی در زمان باعث می شود افرادی که نیاز به مشاوره های زود هنگام دارند، دسترسی سریعی به متخصص مشاوره دهنده داشته باشند.
 • و ده ها مورد دیگر.

مشاوره روانشناسی آنلاین دارای چه خدماتی است؟

خدمات ارائه شده در مراجع مشاوره روانشناسی آنلاین به قدری متنوع است که می توان این مورد را هم در زمره ی مزیت های بهره مندی از این امکان قرار داد.

در واقع با مراجعه به چنین وب سایت هایی می توانید از وجود خدمات مختلفی چون مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج، درمان افسردگی و صد ها مورد دیگر بهره مند شوید، خدماتی که به شرط معتبر بودن مرجع مربوطه بدون شک کاملاً مطلوب و ثمر بخش هستند.

برای بهره مندی از مشاوره روانشناسی آنلاین باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای بهره مندی از مشاوره روانشناسی آنلاین در انواع و اقسام زمینه ها، از مشاوره خانواده گرفته تا مشاوره ازدواج، درمان افسردگی و … لازم است به یک سری نکات توجه کنید تا به نحو احسن و بدون هیچ مشکلی بهره مند شوید.

برخی از این نکات که توجه به آن ها مهم و ضروری است، شامل موارد زیر می شوند:

 • از اینترنتی با سرعت بالا استفاده کنید، به طوری که وسط جلسه ی مشاوره قطع نشود و بتوانید به طور مداوم تا انتهای جلسه متصل باشید.
 • زمانی را برای برقراری ارتباط انتخاب کنید که از آرامش فکری برخوردار بوده و تنها هستید‌.
 • اطراف خود را از هر چیزی که منجر به حواس پرتی خواهد شد خالی کنید، برای مثال دور از تلفن باشید و یا تلفن های اطراف را روی حالت بی صدا قرار دهید.
 • سعی کنید از مشاوره ها و صحبت های انجام شده به صورت یادداشت نکته برداری کنید، یعنی کاغد و قلمی به همراه داشته باشید تا حین جلسه موارد مهم را یادداشت نمایید.

سلب مسئولیت: ایده آل مگ صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

پایان رپورتاژ آگهی

5 | (1)
ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x