20 عکس عالی از منظره های زیبای دنیا

ممکن است تعداد عجایب جهان فقط ۷ عدد باشد، اما مناظر دیدنی جهان، بسیار بیشتر از این تعداد است. مناطق زیبای جهان  که ارزش اکتشاف را دارند، در سراسر کره خاکی پراکنده اند: از آب‌های تند آبشار نیاگارا در نیویورک و کانادا گرفته تا قله برفی ماترهورن در سوئیس. انتخاب لیستی از زیباترین مکان‌های دنیا، کاری دشوار است. اما در این مقاله سعی کردیم ۲۰ نقطه از منظره های زیبای دنیا را به شما معرفی کنیم. با ایده آل مگ همراه باشید

۱- دریاچه سنت کروا

دریاچه سنت کروا یکی از مناظر دیدنی جهان است که در کشور فرانسه واقع شده‌است. این دریاچه فیروزه‌ای باشکوه از بستن سد سنت کروا بر روی رودخانه وردون در سال ۱۹۷۵ پدید آمده است. این دریاچه با  واقع شدن در فلات باز والنسول و پهنه آهکی کانجورز، احساس فضا و نوری بی‌پایان به تماشاگران القا می‌کند.

در انتهای شمال شرقی دریاچه در پونت دو گالتاس، یک شکاف تقریبا نامرئی در دیواره کوه، دره عمیق و وحشی وردون را مخفی می‌کند که در آن آب‌های سبز تندرو رودخانه وارد دریاچه می‌شوند. این دریاچه  در وسیع ترین قسمت خود، حدود ۱۰ کیلومتر طول و حدود ۳ کیلومتر عرض دارد.

دریاچه سنت کروا در فرانسه از مناظر دیدنی جهان

از بین مناظر چشمگیر دره وردون و فلات والنسول، دریاچه سنت کروا  از محبوب‌ترین مقاصد تعطیلات در ایالت پروانس است. داشتن سواحل دریاچه شنی، درجه حرارت آب با دمای دریای مدیترانه و جمعیتی کمتر از دیگر نقاط توریستی فرانسه، این نقطه را به  یک مقصد ایده آل برای مسافرانی تبدیل کرده است که می‌خواهند دور از هیاهو از تعطیلات خود لذت ببرند.

۲- پل‌های طبیعی ساحل جنوبی اورگون

پل‌های طبیعی ساحل جنوبی اورگون یکی از منظره های زیبای دنیا هستند که در ایالت اورگون آمریکا واقع شده‌اند. این مناظر دیدنی، در ناحیه‌ای موسوم به کوریدور ایالتی ساموئل بوردمن قرار دارند. این شگفتی طبیعی بی‌نظیر، به دلیل جابجایی دریا و سنگ  در در طی هزاران سال شکل گرفته و در نهایت به شکل مجموعه‌ای از قوسهای طبیعی زیبای احاطه کننده یک خلیج مخفی درآمده‌اند.

پل‌های طبیعی ساحل جنوبی اورگون از مناطق زیبای جهان

تعداد کمی از دیدنی‌های دنیا، می توانند با زیبایی طبیعی ناهموار ساحل اورگون رقابت کنند. خط ساحلی به طول بیش از ۳۰۰ مایل بستر یکی از برترین دست ساخته‌های طبیعت است. این نوار ساحلی به دلیل داشتن پشته‌های دریایی پرشده از حیات وحش، سواحل شنی وسیع، صخره‌های برجسته و تپه‌های ناهموار، به شکل یک مقصد زیبا برای سفرهای جاده‌ای فراموش نشدنی تبدیل شده است.

۳- دریاچه پیتو

دریاچه پیتو یکی از زیباترین مکان‌های دنیاست که در پارک ملی بنف در نواحی کوهستانی کانادا واقع شده است. آب دریاچه پیتو از یخچال‌های طبیعی موجود در نزدیکی دریاچه حاصل می‌شود. در طول تابستان، مقادیر قابل توجهی پودر سنگ یخبندان از یخچال‌های طبیعی موجود در نزدیکی دریاچه، به داخل دریاچه جاری می‌شوند و این ذرات سنگ معلق همان چیزی هستند که به دریاچه رنگ روشن و فیروزه ای بی‌نظیری می‌بخشد.

نمایی از دریاچه پیتو، از منظره های زیبای دنیا

هنگامی که دریاچه پیتو در حال آب شدن است، آب حاصل از آن به رودخانه میستایا درچند کیلومتری پایین دست و بعداً به رودخانه ساسکاچوان جاری می‌شود. این دریاچه، به عنوان مهم‌ترین سوژه برای عکاسان طبیعت علاقمند به کانادا به شمار می‌رود. این دریاچه، به یادبود  بیل پیتو، یکی از اولین راهنمایان طبیعت‌گردی تاریخ کانادا به این نام خوانده می‌شود.

بهترین زمان برای بازدید از بنف ژوئن تا آگوست و دسامبر تا مارس است. دوست‌داران طبیعت ترجیح می‌دهند در ماه‌های گرم سال به پارک ملی بنف بروند. اسکی بازان، در اوج زمستان برای استفاده از دامنه‌های کوه‌های مجاور این دریاچه به این ناحیه سفر می‌کنند.

۴- پارک ملی دنالی

پارک ملی دنالی، یکی از منظره های زیبای دنیا است که در بخش مرکزی آلاسکا، در آمریکا واقع شده است. مرکز این پارک، قله دنالی، مرتفع‌ترین قله سراسر آمریکای شمالی است. این پارک بیشتر از ۹ هزار مایل مربع وسعت دارد و از ایالت نیوهمپشایر بزرگتر است. چشم انداز دنالی ترکیبی از جنگل در پایین ترین ارتفاعات، تندرا در ارتفاعات میانی، و یخچال‌های طبیعی، برف و صخره‌های برهنه در بالاترین ارتفاعات است. یخچال کهلتنا، طولانی‌ترین یخچال این منطقه است. فعالیت‌های زمستانی شامل کوهپیمایی سگ، اسکی در سطح کشور و موتور برفی می‌باشد.

بازدید کنندگان از مشهورترین پارک ملی آلاسکا، اغلب شاهد مناظری هستند که خاطره آن‌ها تا آخر عمر در ذهن‌شان ماندگار خواهد بود. ممکن است یک عقاب طلایی در حال پرواز بر فراز صخره‌های رنگارنگ گذر پلیکروم را مشاهده کنند و یا گله ای از گوسفندان دال را در حال استراحت در کنار شانه سبز پریم رز ریج ببینند.

پارک ملی دنالی

ممکن است شاهد عبور یک خرس گزیرلی عظیم از تندراهای موجود در گذر سابل باشند و شاید در ساعات انتهایی روز، یک گوزن عظیم الجثه کانادایی را مشاهده کنند که تابش آفتاب طلایی بر پیکر آن، تصویر با شکوه پدید آورده است. پارک ملی دنالی یک بیابان وسیع است که بخش عمده آن، به دور از دست انسان و  زندگی مدرن باقی مانده است.

این شهر به دلیل زندگی وحشی افسانه‌ای و ماجراهای بزرگ، از کمپ‌های چادری گرفته تا کوهنوردی شناخته شده است. حتی افرادی که برای لذت بردن از این پارک، از تورهای دارای اتوبوس‌های مجهز استفاده می‌کنند نیز، هر لحظه آماده مواجهه با رویدادها و مناظر عجیب هستند.

۵- کوه برومو

کوه برومو در اندونزی یکی دیگر از منظره های زیبای دنیا است که در جاوا در اندونزی واقع شده‌است. اندونزی با داشتن حداقل ۱۲۹ آتشفشان فعال و زمین لرزه‌های روزانه، از نظر زمین شناسی متنوع‌ترین و بی‌ثبات‌ترین مکان در این سیاره است. کوه برومو در قسمت شرقی جاوا بلندترین آتشفشان‌های فعال اندونزی نیست، اما مطمئناً بیشترین بازدید را دارد.

کوه برومو

به دلیل سهولت دسترسی، توریست‌ها می‌توانند به راحتی به بالای کوه رفته و منظره افسانه‌ای را مشاهده کنند که بر روی اکثر کارت پستال‌های ارسالی از اندونزی نقش بسته است. طلوع آفتاب از بالا واقعاً دیدنی است. بر خلاف گونونگ رانجینیکه با آب احاطه شده است، کوه برومو توسط یک دشت احاطه شده است که به “دریای ماسه” معروف است: شن و ماسه آتشفشانی ریز که از سال ۱۹۱۹ به عنوان منطقه حفاظت شده قرار دارد.

اگرچه  فعالیت آتش‌فشانی کوه برومو به اندازه کوه‌های مجاور نیست، اما ستون دود سفیدی که پیوسته از آن بالا می‌رود، یادآور این موضوع است که می‌تواند هر لحظه فوران کند.

۶- آبشار سی‌پی

آبشار سی‌پی یکی دیگر از منظره های زیبای دنیا است که در منطقه کپچوروا  در شرق کشور اوگاندا واقع شده است. آبشار سی‌پی یک سری از سه آبشار تشکیل شده است که در حاشیه پارک ملی کوه الگون در نزدیکی مرز کنیا واقع شده‌اند. به عنوان یکی از رمانتیک‌ترین مکان‌های اوگاندا، این جاذبه طبیعی مجموعه‌ای از سه آبشار برجسته است که طولانی‌ترین آنها به ارتفاع ۱۰۰ متر است.

آبشار دوم ۷۵ متر ارتفاع دارد و ارتفاع آب آبشار سوم ۸۵ متر است.  این مجموعه آبشار دارای یک جریان شدید با قطرات ریز آب است و حتی هنگامی که خورشید به آن برخورد می‌کند، گویی باران در جای جای این آبشار در حال بارش است. آبشارهای زیبا نام خود را از رودخانه سی‌پی گرفته‌اند که به نوبه خود به نام گیاه محلی در حال رشد در کنار رودخانه ها به نام “سپه” نامگذاری شده است.

آبشار سی‌پی از مناظر دیدنی دنیا

این گیاه، به نوعی موز وحشی شبیه به سبزیجات شفاف سبز شباهت دارد که برای اهداف دارویی مانند درمان سرخک و تب استفاده می‌شود. به گفته افسانه‌های محلی، روزی گردشگران انگلیسی به هنگام بازدید از آبشار به زنی برخورد می‌کنند که در حال جمع کردن این نوع گیاه می بوده و نام آبشارها را از او می‌پرسند. و او به اشتباه، در پاسخ نام گیاه را به آنها می‌گوید: “سپ”. این آبشار، مکان خوبی برای بازدید در تمام طول سال است.

۷- دشت نمکی عیونی

دشت نمکی عیونی، یکی از مناظر دیدنی جهان است که در کشور بولیوی در آمریکای جنوبی واقع شده است. این دشت نمکی با مساحت بیش از ده هزار کیلومتر، در ارتفاع ۳۶۵۰ متری از سطح دریا قرار دارد.  سطح این ناحیه از یک پوسته با ضخامت چند متر تشکیل شده است و بیشینه تفاوت ارتفاع نمک در نقاط مختلف آن به یک متر می‌رسد.

پوسته به عنوان معدن نمک عمل می‌کند و یک دریاچه آب نمک غلیظ را در خود دارد که محلول موجود در دریاچه سرشار از لیتیوم است. این دریاچه، منبع ۵۰ تا ۷۰ درصد ذخایر لیتیوم شناخته شده جهان است. گردشگران در دو فصل متفاوت به دشت نمکی عیونی، سفر می‌کنند.

دشت نمکی عیونی

فصل بارانی (دسامبر تا آوریل)، زمانی است که بازدید کنندگان برای دیدن اثر آینه‌ای اعجاب‌انگیز دشت به این منطقه سفر می‌کنند. در طول فصل خشک (ماه مه تا نوامبر) دمای هوا سردتر است، زمین سفت شده است، و مسافران می توانند با گذر از سطح  سفید رنگ دریاچه، به مکانهایی دسترسی پیدا کنند که در فصل باران قابل دسترسی نیستند.

۸-  پارک ملی و رودخانه زیرزمینی پورتو پرینسسا

رودخانه زیرزمینی پورتو پرینسسا یکی دیگر از منظره های زیبای دنیا است که در کشور فیلیپین واقع شده است. این رودخانه بخشی از پارک ملی پورتوپرینسسا در در محدوده کوه سنت پل در ساحل غربی جزیره پاوالان است. این پارک از سال ۱۹۹۲ توسط مدیریت شهر پورتو پرینسسا اداره می‌شود و در سال ۱۹۹۹ به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

پارک ملی رودخانه زیر زمینی پورتو پرینسسا یکی از چشمگیرترین سیستم های غار دنیا را شامل می‌شود که دارای مناظر کارستی آهکی فوق العاده بکر، زیبایی طبیعی، و جنگل‌های قدیمی دست نخورده و حیات وحش متمایز است. در قسمت جنوب غربی فیلیپین واقع شده است. یک رودخانه زیرزمینی به طول ۸.۲ کیلومتر در این پارک قرار دارد.

یکی از منظره های زیبای دنیا

نکته برجسته این سیستم رودخانه‌ای زیرزمینی این است که مستقیماً به دریا می‌رسد و نیمه پایینی آن در معرض نفوذ جزر و مد قرار دارد که آن را به عنوان یک پدیده مهم جهانی طبیعی متمایز می‌کند. در غار رودخانه تعداد زیادی ساختار سنگی چشمگیر و چشم نواز وجود دارد.

این پارک ملی حاوی اکوسیستم کامل کوه و دریا است که شرایط زیست برای بسیاری از گونه‌های گیاهی و جانوری را فراهم کرده و بسیاری از گونه‌های در معرض خطر انقراض در آن محافظت می‌شوند.

۹- غارهای مرمر

غارهای مرمر از دیگر منظره های زیبای دنیا است که در کشور شیلی در آمریکای جنوبی قرار دارد. غارهای مرمر در شیلی در وسط دریاچه یخبندان  جنرال کاررا در پاتاگونیا، در مرز با آرژانتین واقع شده است. غارهای مرمر خیره‌کننده، با اشکال حیرت‌انگیز ساخته شده از سنگ‌ها و رسوبات درخشنده شکل گرفته در طول قرن‌ها، سطح برجسته دریاچه یخبندان جنرال کاررا را تشکیل می‌دهند.

غارهای مرمر

بلوزهای صاف و تابناک دیواره‌های غار از قرص بیش از شش هزار ساله موج‌های دریاچه و دیواره‌های کربنات کلسیم ساخته شده‌اند و حاصل آن، بازتاب آبهای لاجوردی دریاچه است که رنگ آن‌ها بسته به سطح آب و زمان سال تغییر می‌کند.

بهترین زمان سال برای بازدید از غارهای مرمری، تقریباً بین سپتامبر و فوریه است که یخ‌ها در حال تغذیه دریاچه هستند و آب به رنگ فیروزه‌ای مسحور کننده است. از نظر ساعت، بهترین زمان برای یک تور قایق در صبح زود برای گرفتن نور مناسب برای عکس‌های عالی است.

۱۰- رودخانه کانوکریستال

رودخانه کانوکریستال یکی دیگر از منظره های زیبای دنیا است که در کشور کلمبیا واقع شده است. این رودخانه معمولاً “رودخانه پنج رنگ” یا “رنگین‌کمان مایع” نامیده می‌شود.  این رودخانه، به خاطر رنگ‌های حیرت‌انگیز خود به عنوان زیباترین رودخانه جهان یاد شده است و به دلیل رنگ قرمز باورنکردنی آن، یکی از بی‌نظیرترین و جالب‌ترین جاذبه‌های گردشگری کلمبیا است.

رودخانه کانوکریستال از منظره های زیبای دنیا

در ماه‌های جولای، آگوست و سپتامبر، درست در بین فصل مرطوب و خشک، این رودخانه به رنگین کمان مایع تبدیل می‌شود که رشد یک گیاه بومی به نام ماکارنیا کلاویرا در بستر رودخانه دلیل این اتفاق است. در زمستان آفتاب کافی نیست و رودخانه خیلی سریع جریان دارد، اما با شروع تابستان گیاهان شکوفا می‌شوند. این باعث می‌شود بسیاری از رنگ ها، عمدتا قرمز، سفید، سیاه و زرد در آب دریاچه قابل مشاهده باشند.

۱۱- ساحل مخفی ایلاس ماریتاس

پلایا دل آمور یا ساحل مخفی ایلاس ماریتاس یکی از مناطق زیبای جهان است که در  جزایر ماریتا در ۲۲ مایلی دریایی غرب پورتوریو والتا در مکزیک واقع شده است. هنگامی که به این ساحل می‌رویم گویی منظره در پیش رو، ساخته و پرداخته نویسنده یک رمان تخیلی است: یک غار شنی گسترده که آبهای آبی اقیانوس آرام با عجله بین آن و دریا در رفت و آمد اند.

جزایر ماریتا گروهی از جزایر غیر مسکونی است که با فوران آتشفشان زیر آب شکل گرفته است. بسیاری معتقدند این ساحل به دلیل فعالیت‌های طبیعت به وجود آمده است اما برخی دیگر معتقدند چیزی غیر از فعالیت آتشفشانی طبیعت بوده است که باعث ظهور این ساحل مخفی در جزیره شده است.

 پلایا دل آمور

شایعاتی وجود دارد که این سوراخ ایجاد کننده ساحل پنهان نتیجه بمب گذاری‌های عمدی بوده است. این پارک به عنوان یک بیوسفر یونسکو در لیست ذخایر طبیعی جهان ثبت شده است. ساحل پنهان از خارج قابل مشاهده نیست و فقط از طریق یک تونل آب طولانی که ساحل را به اقیانوس آرام وصل می‌کند، قابل دسترسی است و  بازدیدکنندگان می‌توانند با شنا یا قایقرانی به ساحل برسند.

با وجودی که این جزایر خالی از سکنه‌اند، اما اغلب مورد بازدید گردشگرانی هستند که برای لذت بردن از حیوانات وحشی متنوع دریایی و بهشت گرمسیری پلایا دل آمور به آن سفر می‌کنند.

۱۲- آبشار ایگوازو

آبشار ایگوازو یکی از منظره های زیبای دنیا است که در آمریکای جنوبی در مرز برزیل و آرژانتین قرار دارد. آبشارهای ایگوازو یکی از زیباترین آبشارهایی است که در کل دنیا وجود دارد و تعجبی ندارد که چرا بخشی از ۷ عجایب جدید طبیعت است. آبشار ایگوازو بخشی از میراث جهانی یونسکوست.

آبشارهای ایگوازو مجموعه ای از جریان‌های شدید آب در رودخانه ایگواچو هستند که  در فاصله ۱۴ مایلی از محل تلاقی آن با رودخانه آلتو پارانا، در مرز آرژانتین و برزیل قرار دارند. این آبشار شبیه یک نعل اسب بلند است که ۱.۷ کیلومتر عرض داشته و تقریبا سه برابر آبشارهای نیاگارا در آمریکای شمالی بوده و به طور قابل توجهی عریض‌تر از آبشارهای ویکتوریا در آفریقا است.

آبشار ایگوازو از منظره های زیبای دنیا

ارتفاع آبشار بین ۶۰ و ۸۲ متر متغیر است. سیستم عظیم آبشار مرز بین آرژانتین، پاراگوئه و برزیل را پوشانده است و در ناحیه دورافتاده شمال شرقی استان میسیونس آرژانتین واقع شده است و ۸۰ درصد آن در درون مرزهای آرژانتین واقع است. در تمام فصول سال می‌توانید به این آبشار زیبا سفر کنید..

تنها نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که فصل ها با فصل بارانی یا خشک تقسیم می‌شوند. سپتامبر و اکتبر بهترین ماه‌ها برای بازدید از آبشار است زیرا درجه حرارت مناسب بوده، هتل ها ارزان‌تر هستند و بازدیدکنندگان کمتری نیز به این منطقه سفر می‌کنند.

۱۳- دریاچه ناکورو

دریاچه ناکورو یکی دیگر از مکان‌های دیدنی دنیاست که در دره ریفت کنیا واقع شده است و توسط نهاد پارک ملی دریاچه ناکورو محافظت می شود. دریاچه ناکورو یکی از مشهورترین مناظر کنیا را در معرض دید بازدیدکنندگان می‌گستراند. هزاران فلامینگو، که به شکل یک دسته عظیم هستند، سواحل این دریاچه جادویی را زینت بخشیده‌اند.

تصویر فلامینگوهای صورتی بر روی دریاچه، به مانند روبان زنده صورتی رنگی است که سطح دریاچه را می‌پوشاند: آنها به عقب و جلو حرکت می کنند،  از جلبک‌های دریاچه تغذیه کرده و گاه به گاه با پروازهای کوتاه مدت خود، آسمان دریاچه را به رنگ صورتی درمیاورند. جاذبه‌های طبیعی ناکورو محدود به فلامینگوها نیست.

پارک ملی ناکورو یک پناهگاه مهم برای کرگدن‌های آفریقایی است. هر دو نوع کرگدن سیاه و سفید در اینجا یافت می شوند و اغلب در حال استراحت در زیر  سایه درختان اقاقیا در کنار ساحل دریاچه هستند. گله‌های عظیم آهوان آب‌دوست، گورخر، گاومیش، زرافه در معرض انقراض روتشیلد از جمله دیگر حیواناتی هستند که در این پارک ملی زندگی می‌کنند.

۱۴- پارک ملی آرچز

پارک ملی آرچز، یکی از منظره های زیبای دنیا است که در ایالت یوتا در آمریکا قرار دارد. پارک ملی آرکس در موآب، یوتا واقع شده است و با استفاده از طریق هوا یا اتومبیل از لاس وگاس، سالت لیک سیتی، و گراند جانکشن قابل دسترسی است. پارک ملی آرکس در شرق یوتا یک سرزمین عجایب فوق العاده سنگ قرمز، برخلاف هر پارک دیگری در جهان است. سالها باد و باران، سنگ های زنگ زده منطقه را به بیش از ۲،۰۰۰ طاق طبیعی تبدیل کرده است.

پارک ملی آرچز از منظره های زیبای دنیا

به لطف آب و هوای گرم کویری، پارک ملی آرچز مکانی عالی برای بازدید در طول سال است. از دوچرخه سواری گرفته تا سفر با کوله‌پشتی و پیاده روی تا اسب سواری، کارهای مختلفی برای انجام در پارک ملی آرچز وجود دارد. با این حال، یکی از بهترین راه‌ها برای لذت بردن از مناظر دیدنی، نشستن در میان صخره‌ها و تماشای غروب خورشید است.

۱۵- پارک ملی کیباله

پارک ملی کیباله یکی از زیباترین مکان‌های دنیاست که در کشور اوگاندا در آفریقا واقع شده است. پارک ملی کیباله در اوگاندا یکی از بهترین مکان‌های مسافرتی در آفریقا برای سافاری شامپانزه است. وسعت این پارک در حدود ۸۰۰ کیلومتر مربع بوده و دارای تعداد زیادی از گونه‌های گیاهی موجود در جنگل‌های مناطق آفریقاییست.

این مکان برای تعدادی از حیوانات وحشی جنگلی آفریقا به ویژه ۱۳ گونه از پریماها همراه با شامپانزه هاست. قسمت مرکزی و شمالی پارک در فلات مرتفع فورت پورتال، بیشترین پوشش جنگلی این پارک قرار دارد. مرتفع‌ترین نقطه پارک به ارتفاع ۱۵۹۰ متر از سطح دریا، در قسمت شمالی پارک واقع شده‌است.

پارک ملی کیباله

پارک ملی کیباله یکی از بهترین مقصد سافاری در آفریقا برای مشاهده شامپانزه‌هاست و طی  یک پیاده روی ۱۲ کیلومتری معمولاً در فصول خشک سال انجام می شود. ماه های اواسط نوامبر – فوریه، ژوئن و سپتامبر بهترین زمان برای انجام این پیاده‌روی اند. در طول مسیر می‌توان زیستگاههای متنوعی از پارک مانند جنگل‌های امتداد رودخانه، باتلاق، مرتع و جنگلهای بارانی گرمسیری را کشف کرد.

۱۶- تونل عشق

تونل عشق یکی از منظره های زیبای دنیا است که در کلوان، اوکراین قرار دارد. در خارج از شهر کلوان در اوکراین، نزدیک به دو مایلی راه آهن خصوصی یک کارخانه چوب، درختان اطراف ریل، آن را به یک تونل طبیعی دلربا تبدیل کرده‌اند. قطار حمل و نقل چوب به کارخانه فیبرنورد روزانه سه بار حرکت می‌کند.

در زمان‌هایی که قطار حرکت نمی‌کند، مسیرهای ریلی درون تونل درخت، پیاده‌روی زیبایی را برای زوج‌ها و مجردها ایجاد می کنند. فضای عاشقانه موجود باعث شده است این تونل به  نام “تونل عشق” خوانده شود. همچنین به‌دلیل شاخه های برگدار روشن که روی راه آهن طاق زده اند، به آن تونل مایل سبز نیز گفته می‌شود.

تونل عشق از منظره های زیبای دنیا

این تونل در بهار و تابستان در حالی که درختان در اوج سطح برگهای خود قرار دارند، در سبزترین حالت خود قرار دارد، اما شاخ و برگهای رنگارنگ پاییز و شاخه های پوشیده از برف زمستان نیز باعث ایجاد مناظر جذاب می‌شود. بر طبق افسانه‌های محلی، زوج‌هایی که در این تونل قدم می‌زنند به شرط حقیقی بودن عشقشان، سرانجام به وصال می‌رسند!!!

۱۷- ساحل شن‌های سیاه هونوكالانی

ساحل شن‌های سیاه هونوكالانی، یکی از مناظر دیدنی دنیاست که در جزیره مائوی در هاوایی واقع شده‌است. این ساحل در در پارک ایالتی وایاناپاناپا در حدود سه مایلی شمال شهر حنا واقع شده است و چیزی فراتر از یک ساحل  معمولی است. این ساحل از لحاظ تاریخی مکان بسیار مهمی برای اهالی هاوایی بوده و افسانه های مختلفی در مورد این مکان وجود دارد که توسط مردم هاوایی مقدس تلقی می‌شود.

این پارک ۱۲۲ هکتاری شامل ساحل، غارهای گدازه ای، بزرگترین هاویو (معبد) شناخته‌شده هاوایی، طاق‌های سنگی و حفره های انفجاری است. این پارک از نظر پیاده روی بسیار جالب است، و حتی چند غار دریایی مرطوب دارای جریان‌های آب و لوله های گدازه نیز وجود دارد. این ساحل در واقع از سنگهای کوچکی تشکیل شده است که به مرور زمان توسط امواج صاف شده‌اند.

جزیره مائوی

هر بازدیدکننده‌ای که از جاده حنا پایین می رود، مجذوب زیبایی خیره کننده تضاد بین آب اقیانوس و  ماسه‌های سیاه ساحل می‌گردد. این ساحل یک مکان مناسب برای برنزه شدن زیر آفتاب و شناست و مکان‌های زیادی برای کشف وجود دارد. در سراسر پارک، لوله‌های گدازه، مسیرهای پیاده روی، جنگل‌ها و موارد دیگر به وفور مشاهده می‌شوند.

۱۸- پارک ملی بانف

پارک ملی بانف، یکی دیگر از منظره های زیبای دنیا است که در آلبرتا، کانادا قرار دارد. پارک ملی بانف نگین پارک‌های ملی کانادا است و هر ساله میلیون‌ها بازدیدکننده را به سمت قله‌های کوهستانی بلند و دریاچه‌های آبی جادویی خود جلب می‌کند. این پارک یکی از قدیمی‌ترین پارک های ملی جهان است که در سال ۱۸۸۵ تأسیس شده‌است.

پارک ملی بانف از منظره های زیبای دنیا

قله های کوهستانی، دریاچه‌های یخبندان فیروزه‌ای، یک شهر و روستای کوهستانی‌، حیوانات وحشی فراوان و مناظر دیدنی در پارک ملی بانف، اولین پارک ملی کانادا و پرچمدار سیستم پارک‌های ملی کانادا، همه ساله بیش از سه میلیون بازدید کننده را برای انواع فعالیت ها از جمله پیاده روی، دوچرخه سواری، اسکی و کمپینگ در برخی از زیباترین مکان‌های جهان، به خود جذب می‌کنند. بانف بخشی از سایت های میراث جهانی یونسکو در پارک های راکی کوهی کانادا است.

۱۹- قله ماترهورن

قله ماترهورن، یکی از نمادهای کشور سوییس، یکی دیگر از  مناظر دیدنی دنیاست. قله نمادین ماترهورن واقع در جنوب غربی زرمات، ۴۴۷۸ متر ارتفاع  دارد. کوه مانند هرم شکل است و چهار چهره آن تقریباً با جهت‌های جغرافیایی مطابقت دارد. اگر از شمال به کوه نگاه کنید، به نظر می‌رسد  یک مار کبری، آماده حمله است.

وجه‌های شمالی، غربی و شرقی کوه در سوئیس قرار دارد، اما وجه جنوبی در ایتالیا واقع شده‌است. شکل فعلی کوه نتیجه فرسایش یک دره است که از جریان‌های روان یخچال‌های طبیعی دامنه شمالی مانند یخچال های طبیعی ماترهورن ناشی شده‌است. گاهی اوقات از ماترهورن به عنوان کوهستان کوهستان‌ها یاد می‌شود. ماترهورن یکی از نمادهای معروف رشته‌کوه‌های آلپ است. از ابتدای قرن نوزده میلادی و با ساخت راه‌آهن، این کوه تعداد زیادی از بازدیدکنندگان و کوهنوردان را به خود جلب کرده است.

قله ماترهورن

هر سال، تعداد زیادی از کوهنوردان سعی در صعود از ماترهورن دارند. از سال ۱۹۳۰، روستای زرمات با قطار پانورامیک گلاسیر اکسپرس مستقیماً به جاده موریتز متصل شده است، اما هیچ ارتباطی با روستای بروی سروینیا در سمت ایتالیایی وجود ندارد. مسافران برای عبور از گذرگاه تئودول یخچال و فریزر به وسعت ۳ هزار و ۳۰۰ متر بایستی راهنمایان محلی را اجاره کنند.

از بین دو استراحتگاه جدا می شود. دهکده زرمات تقریباً کاملاً عاری از وسایل نقلیه احتراق داخلی است و فقط با قطار می‌توان به آن‌جا رسید. غیر از خدمات پلیس محلی که از فولکس واگن استفاده می کند، فقط خودروهای برقی توسط افراد محلی استفاده می‌شوند.

۲۰- پارک ملی گونونگ مولو

پارک ملی گونونگ مولو یکی دیگر از منظره های زیبای دنیا که در مالزی قرار دارد. این پارک که به عنوان منطقه میراث جهانی گونونگ نیز شناخته می‌شود، یکی از باشکوه‌ترین و هیجان‌انگیز مناطق طبیعی در جنوب شرقی آسیا است. هم از نظر تنوع زیستی زیاد و هم به دلیل ویژگی‌های کارستی مهم، پارک ملی گونونگ مولو در جزیره بورنئو در ایالت ساراواک، مورد مطالعه‌ترین منطقه کارستی گرمسیری در جهان است.

پارک پنجاه هزار هکتاری دارای هفده منطقه پوشش گیاهی است که حدود ۳۵۰۰ گونه از گیاهان گرمسیری را شامل می‌شود. این پارک زیستگاه بیش از صد گونه نخل است.قله سنگی گونونگ مولو به ارتفاع ۳۷۰۰ متر، مرتفع‌ترین نقطه این پارک است. این پارک، حداقل ۲۹۵ کیلومتر غارهای کاوش شده با مناظر دیدنی را در خود جای داده است که محل زندگی بسیاری از گونه‌های خفاش‌اند.

پارک ملی گونونگ مولو از منظره های زیبای دنیا

اتاق ساراواک‌، ۶۰۰ متر با ۴۱۵ متر و ۸۰ متر ارتفاع، بزرگترین اتاق غار شناخته شده جهان است. گونونگ مولو را می‌توان در تمام سال بازدید کرد. این منطقه در یک جنگل بارانی گرمسیری قرار دارد، بنابراین اغلب در هر دوره‌ای که می‌روید شاهد بارش باران خواهید بود. مرطوب‌ترین ماه‌ها اکتبر تا ژانویه و می تا ژوئن است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

sister cheating.xxx2
fapfapfaphub.com