جاذبه‌ های دیدنی انگلستان | معرفی 19 شهر توریستی انگلیس

جاذبه‌ های دیدنی انگلستان به حدی زیاد هستند که برای بازدید از تمامی آن‌ها نیازمند صرف سال‌ها زمان می‌باشید. شاید بارها فکر سفر کردن به کشورهای خارجی به ذهن شما رسیده باشد و ندانید که به کجا سفر کنید که هم شهرهای معروف و گردشگری زیبا داشته باشد و هم از طبیعت خارق‌العاده برخوردار باشد. ما به شما کشور انگلستان را پیشنهاد می‌کنیم.

انگلستان تعداد بسیار زیادی از مکان‌های توریستی شگفت‌انگیز را دارد که می‌توانید از آنها دیدن کنید. از شهرهای تاریخی گرفته تا شهرهای علمی، مدرن و مکان‌های حماسی و غیره. کشور انگلستان جزو چند کشور پربازدید و توریستی دنیاست، زیرا جاذبه‎‌ های کردشگری بسیاری دارد. از روستاهای دنج گرفته تا سواحل‌های ناشناخته، این کشور مملو از مکان‌های شگفت‌انگیز است.

شهرهای پربازدید کشور انگلستان

۱- شهرحمام

شهرحمام که نام خود را از حمام رومی گرفته است، سال‌ها تحت حکومت امپراطوری روم به حیات خود ادامه داده است؛ گفته می‌شود که رومی‌ها نزدیک ۴۰۰ سال در آن شهر حکومت می‌کردند. می‌توان گفت که این شهر در قرون وسطا منابع غنی زیرزمینی بسیار زیادی داشته است.

شهر حمام انگلستان

جاذبه ‌های گردشگری شهرحمام

 حمام رومی

حمام‌های رومی که نام خود شهر از آن گرفته شده است یکی از مکان‌های دیدنی در شهر هستند. این حمام‌ها بر روی سه چشمه آب گرم طبیعی قرار دارند. جالب است بدانید که یک میلیون لیتر آب دائما در آن روان است. حمام پادشاه یا kings bath یکی از چشم‌گیرترین قسمت‌های این حمام است.  این مکان آخر هر هفته و ماه‌های تابستان مورد بازدید گردشگران خارجی قرار می‌گیرد و شما نیز می‌توانید یک تعطیلات ساکت و آرام را در کنار این مکان تاریخی بگذرانید.

 مرکز جین آستین

جین آستین را باید بشناسید. نویسنده زن معروفی که رمان‌های مشهوری دارد. مطمئنا برای شما می‌تواند جالب باشد که  اطلاعات دقیق و زیادی در مورد این نویسنده مشهور انگلیسی زبان، که پنج سال اول قرن نوزده را در شهر حمام گذرانده است، بدانید. می‌توانید اطلاعات بسیار ویژه‌ای را درباره این نویسنده، در مراکزی که در آن منطقه باز شده است بدست بیاورید.

 هلال سلطنتی

هلال سلطنتی که توسط یک معمار گرجستانی ساخته شده است، یکی از شگفت‌انگیزترین مکان‌های این شهر تاریخی می‌باشد که بسیاری از خانواده‌های سلطنتی در آن زندگی می‌کنند. این سازه با ۳۰ خانه درست شده است که همگی در کنار هم یک شکل هلالی را تشکیل داده‌اند. امروزه می‌توان از یکی از این خانه‌ها به عنوان موزه بازدید کرد.

۲- شهر بیرمنگام

دومین شهر بزرگ انگلیس بیرمنگام است که با فعالیت‌های صنعتی و تجاری بسیاری توسعه یافته است. این شهر جزو شهرهای پرجمعیت کشور انگلستان است. در معماری و بافت این شهر شما چینش رنگ‌های بسیاری زیادی را در کنار هم خواهید دید. بیرمنگام نه تنها خود کشور انگلستان، بلکه تمام دنیا را تحت تاثیر قرار داده است زیرا انقلاب صنعتی از این شهر شروع شد و مسیر دنیا را تغییر داد.

شهر بیرمنگام سیتی

جاذبه ‌های گردشگری شهربیرمنگام

موسسه حقوق مدنی

انستیتوی حقوق مدنی، دانش حقوق بشر را در سراسر جهان از طریق آموزش ارتفا می‌بخشد. نمایشگاه‌های دهه  ۱۹۶۰ که مربوط به جنبش حقوق مدنی بیرمنگام و مبارزات مربوط به حقوق بشر بود نیز تا به امروز ادامه دارد. هر زمان که بخواهید می‌توانید نمایشگاه‌های دائمی و موقت آن را مشاهده کنید.

موزه هنر بیرمنگام

موزه هنر بیرمنگام که از هنری‌ترین جاذبه‌ های دیدنی انگلستان محسوب می‌شود، شامل هنرهایی از آفریقا، آسیا، و آمریکاست. این مجموعه‌ها شامل هزاران اثر است. برای دیدن آثاری چون نقاشی، مجسمه‌سازی، گرافیک، هنرهای تزئینی، نقره‌چینی و محصولات شیشه‌ای می‌توانید از این موزه دیدن کنید.

باغ وحش بیرمنگام

پرندگان، خزندگان و پستانداران از سراسر جهان در این باغ زندگی می‌کنند. برخی از حیوانات درمعرض خطر انقراض درقاره‌های مختلف نیز با کمک افراد محلی به بیرمنگام آورده می‌شوند تا از آنها مراقبت شود.

۳- برایتون

برایتون شهری ا‌ست که با افزایش جمعیت دانشجویی و با مشارکت دو دانشگاه معروف دوباره جوان شد. برایتون مکانی‌ است که صنعت گردشگری در این شهر خیلی زیاد است زیرا مرکز تعطیلات بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی می‌باشد.

این شهر سالانه پذیرای هشت میلیون گردشگر است. در این شهر علاوه‌بر سفرهای گردشگری، سفرهای مهم و کنفرانس‌های کاری نیز انجام می‌شود. برایتون که دارای دو دانشگاه و دانشکده پزشکی است دارای مذهب‌ها و فرهنگ‌های متعددی است زیرا دانشجویان زیادی در سراسر دنیا برای تحصیل در برایتون به انجا سفر می‌کنند.

شهر برایتون

جاذبه‌ های گردشگری شهر برایتون

غرفه سلطنتی و موزه

دیدن غرفه رویال غیرممکن نیست. معماری خارق‌العاده این ساختمان که در مرکز برایتون واقع شده است تنها چند قدم از دریا فاصله دارد و این احساس را به شما می‌دهد که انگار در هند هستید. با گشت و گذار در این غرفه و موزه می‌توانید از مکان‌هایی چون اتاق موسیقی و اتاق خواب سلطنتی بازدید کنید.

چیزهایی که در این عمارت خواهید یافت، محدود به این موارد ذکر شده نیستند. با گذراندن زمان زیاد در آنجا می‌توانید از وسایلی که تاریخ انگلیس را به خوبی نمایش می‌دهند دیدن کنید.

 اسکله place pier

سفر به دریا بدون بازدید از مجموعه‌های تفریحی کامل نخواهد بود. اسکله، جایی‌ست که می‌توانید  به این تفریحات بپردازید. place peir اسم یکی از سه سازه اسکله اصلی در کشور است که دو مورد دیگر نابود شده و قابل استفاده نیستند.

این مکان که از مهیج‌ترین جاذبه‌ های دیدنی انگلستان در سال ۱۸۹۱ ساخته شده و ۱۷۰۰ متر طول دارد. در طول سال‌های اخیر هیچ تغییری نکرده است. اگر می‌خواهید با انگلیسی‌ها فعالیت مختلفی انجام دهید می‌توانید در اینجا پیاده‌روی کنید و به کاوش بپردازید.

موزه و گالری هنری برایتون

این موزه در نزدیکی غرفه رویال واقع شده است و دارای یک تاریخچه جالب است. هنگامی که این ساختمان ساخته شد به عنوان یک زمین تنیس برای جورج چهارم در نظر گرفته شده بود با این حال پس از مراحل ساخت، تبدیل به پادگان سواره نظام شد. این مکان پس از مرگ جورج ویلیام چهارم همچنان به فعالیت خود ادامه داد.

در سال ۱۸۴۵ بود که ملکه ویکتوریا این ساختمان را به فروش می‌رساند. در سال ۱۸۵۱ نمایندگان برایتون ساختمان را خریده و یک گالری هنری بنا کردند. بنابراین در این موزه و گالری مجموعه‌هایی از قبیل سرامیک، مبلمان و جواهرات متعلق به قرن ۱۷ و ۱۸ وجود دارد. شما می‌توانید هر روز بین ساعت ۱۰تا ۱۷:۰۰ به طور رایگان از آن دیدن کنید.

۴- شهر بریستول

بریستول با سابقه طولانی که دارد شاهد رویدادهای مهمی بوده است. این شهر بندری یکی از شهرهایی‌ست که شاهد سفرهای دریایی بسیار زیاد به آمریکاست. مراکزی در این شهر وجود دارد که مطالعات فضا در آن انجام می‌شود. بریستول منابع طبیعی و ساحلی که دارد فرصت‌هایی را برای گردشگری ایجاد کرده است.

شهر بریستول

جاذبه ‌های گردشگری شهر بریستول

پل معلق کلیفتو

این پل که یکی از جاذبه‌ های دیدنی انگلستان است، معلق بین دره ایوان و رودخانه ایوان است که در سال ۱۸۶۴ افتتاح شده بود. این پل معجزه زیبایی از معماری و طراحی است. به همین دلیل توجه گرشگران زیادی را به خود جلب کرده است. همچنین این پل یک راه خوب برای دیدن مناظر پانوراما از شهر است.

باغ وحش بریستول

این پنجمین باغ وحش قدیمی در جهان است. اگر لندن را حساب نکنیم قدیمی‌ترین باغ وحش کشور است. در سال ۲۰۰۴ توسط یک راهنمای خوب انگلیسی اهدا شد.

مرکز علمی بریستول

این مرکز علمی که یکی از جاذبه‌ های دیدنی انگلستان محسوب می‌شود، در بین گردشگران و افراد محلی‌ بسیار مشهور است. فعالیت‌های تعاملی و تفسیرهای علمی نوید لحظات سرگرم کننده و یک تفریح جذاب خانوادگی را می‌دهد. این مکان همچنین به دلیل سیاره‌دار بودنش مشهور است. شما زمانی که برای بازدید به این مرکز علمی سفر کنید دیگر قادر نخواهید بود نمایشگاه‌های شگفت‌انگیز و منظره نفس‌گیرش را فراموش کنید.

۵- شهر کمبریج

کمبریج شهر آموزش و پرورش، سال‌هاست که از دانشجویان سراسر دنیا استقبال می‌کند. این شهر از بهترین کالج‌ها و دانشگاه‌های دنیا را دارد.

شهر کمبریج

جاذبه‌های گردشگری شهر کمبریج

نمازخانه کالج کینگ

کالج کینگ که در قرن پانزده ساخته شده است یکی از مهم‌ترین ساختمان‌های کمبریج است. این نمازخانه که در دانشکده، توسط معماری گوتیک شکل گرفته است چنان با تزئینات شیشه‌ای و رنگی درست شده است که هر کسی را مجذوب زیبایی خود می‌کند.

کالج ترینیتی

کالج ترینیتی یکی از باشکوه‌ترین کالج‌های کمبریج است. کتابخانه این کالج نیز به علت داشتن کتاب‌های کمیاب معروف است. علاوه‌بر کالج ترینیتی، کالج‌های دیگری نیز هستند که باید از آنها دیدن کنید که به شرح زیر هستند

  • کالج مسیح
  • کالج گنویل و کایوس
  • کالج پیترهاوس
  • کالج جان

توصیه می‌کنیم هر زمان که خواستید از این مدارس دیدن کنید.

کلیسای گرد

این کلیسا که یکی از جاذبه‌ های دیدنی انگلستان است، به دلیل شکل خود این نام را گرفته است در سال ۱۱۳۱ ساخته شده است. اگرچه این کلیسا کوچک است اما توصیه می‌کنیم که اگر به این شهر قدم گذاشتید حتما از این کلیسا دیدن کنید. گذشته از این نیز کلیسای مری در شهر یکی از بناهای مذهبی دیگری‌ست که باید از آن دیدن کنید.

۶- شهر دوور

مکان دیگری که فرهنگ و تاریخ اروپا را به بهترین وجه حفظ و منعکس کرده است شهر دووِر است.ما مطمئن هستیم که شما پس از بازید از این شهر و بافت‌های تاریخی‌اش جذب و مبهوت آن خوهید شد.

جاذبه های گردشگری شهر دوور

جاذبه‌ های گردشگری دوور

صخره‌های سفید دوور

صخره‌های سفیدی که در این شهر وجود دارد به عنوان سمبل دوور تبدیل شده است. این صخره‌ها شناخته شده‌ترین نقطه شهر هستند که ارتفاعی  ۱۰۰متری دارند و بسیار زیبا و خطرناک هستند. این صخره‌ها از کربن ساخته شده‌اند و هر زمانی که بخواهید می‌توانید از ان دیدن کنید. به شما توصیه می‌کنیم هنگام بازدید از این صخره‌ها مراقب باشید که به دلیل لغزش زمین به لبه‌ها نزدیک نشوید.

قلعه دوور

قلعه دوور یکی از توریستی‌ترین نقاط دوور و یکی از جاذبه‌ های دیدنی انگلستان است. یکی از سازه‌هایی که بر خلاف قلعه‌های دیگر به بهترین وجه از آن مراقبت و محافظت می‌شود. تعداد زیادی تونل در قلعه دوور وجود دارد که بعدا به یکی از مکان‌های مورد علاقه اغلب گردشگران تبدیل شده است.

این قلعه فقط در آخر هفته‌ها بین ساعت ۱۰تا ۱۶:۰۰ قابل بازدید است.

خیابان آگوستین ابی

صومعه سنت آگوستین که در سال ۵۹۸ تاسیس شد تا سال ۱۸۴۸ مورد استفاده قرار گرفت اما پس از آن تخریب شد و ویرانه‌های تاریخی این صومعه حفظ و به فهرست میراث جهانی یونسکو منتقل شد. شما می‌توانید هر روز بین ساعت ۱۰ تا ۱۸:۰۰ از این ویرانه تاریخی دیدن کنید و در صفحات قدیمی تاریخ قدم بزنید.

۷- شهر اکستر

اگر دنبال یک شهر آرام و ساحلی هستید و دوست دارید به آنجا سفر کنید حتما اکستر را در برنامه سفر خود بگنجانید. به این شک نکنید که آیا اکستر شهر مناسبی است یا نه؟ چون بی شک با سفر به آن می‌توانید بهترین سفر عمر خود را رقم بزنید.

جاذبه های گردشگری اکستر

جاذبه‌های شهر اکستر

سواحل ژوراسیک

ساحل ژوراسیک در سال ۲۰۰۱ در فهرست میراث جهانی قرار گرفته است. در امتداد این خط ساحلی شیب‌ها و صخره‌های زیادی وجود دارد که در طی این سال‌ها دستخوش تغییرات بسیاری قرار گرفته است.

فسیل‌هایی که با کاوش باستان‌شناسان در این منطقه کشف شده بودند نشان می‌دهد که این ساحل بسیاری از موجودات زنده از دوره‌های تریاس، ژوراسیک و کرتاسه را درخود داشته است. این ساحل یکی از مهم‌ترین جاذبه گردشگری شهر اکستر می‌باشد.

موزه یادبود رویال آلبرت

در موزه یادبود رویال آلبرت  که از تاریخی‌ترین جاذبه‌ های دیدنی انگلستان محسوب می‌شود و در سال ۱۸۶۸تاسیس شده است چهار بخش مختلف وجود دارد:

  • تاریخ
  • عتیقه
  • فرهنگ‌های جهانی
  • هنر

در این موزه می‌توانید آثار بسیاری از هنرهای زیبا گرفته تا موارد باستان شناسی را ببینید که بیش از یک میلیون اثر در این موزه وجود دارد. به جز دوشنبه‌ها می‌توانید از موزه یادبود رویال آلبرت که بزرگترین گالری هنری شهر اکستر است بازدید کنید

کلیسای جامع اکستر

کلیسای جامع اکستر و یکی از جاذبه‌ های دیدنی انگلستان که در سال ۱۴۰۰ساخته شده است، با معماری چشمگیر خود یکی از مهم‌ترین بناهای تاریخی شهر اکستر می‌باشد. این کلیسای جامع که یکی از نقاط دیدنی برای گردشگران است دارای ویژگی‌هایی‌ست که بسیار شگفت‌انگیز هستند. این مکان که با شیشه‌های مربوط به قرن شانزدهم، دیوارهای حک شده، ساعت نجوم و سقف‌های طاق معماری شده است با سایر کلیساهای دیگر تفاوت دارد.

۸- شهر لستر

لستر یکی دیگر از شهرهای بسیار زیبای کشوری‌ست که با علم و فرهنگ و هنر احاطه شده است. می‌توانید مکان‌های بسیاری را پیدا کنید که باعث می‌شود گذر زمان را فراموش کنید. اگرچه این شهر کوچک است اما با دانش علمی غنی خود جزو شهرهای پربازدید کشور انگلستان است.

جاذبه های گردشگری لستر

جاذبه‌ های گردشگری لستر

مرکز ملی فضایی

کار علمی در لستر جریان دارد و انواع و اقسام فرصت‌ها برای کسانی که می‌خواهند در پژوهش‌های علمی شرکت کنند فراهم شده است. بهترین نمونه این مراکز، مرکز علمی فضایی‌ست. گردشگرانی که نسبت به نجوم و علوم فضایی کنجکاو هستند می‌توانند پاسخ برخی از سوالات خود را در لستر پیدا کنند.

این موزه در تاریخ ۳۰ ژوئن ۲۰۱۱  افتتاح شده و شامل شش بخش است.

لستر گیلهال

این بنا که یکی از بهترین جاذبه‌ های دیدنی انگلستان است، در سال ۱۳۹۰ ساخته شده است جزو معماری درجه یک شهر محسوب می‌شود. تا سال ۱۸۷۶به عنوان یک تالار شهر خدمت می‌کرد. بخش‌هایی از آن با گذشت سال‌ها ترمیم شده است. اما اسکلت کلی ساختمان مربوط به قرن پانزده می‌باشد.

در این ساختمان جشن‌ها، نمایش‌ها و تئاترهای مختلفی برگزار می‌شود که حالا به نماد لستر تبدیل شده‌اند.

برج ساعت

برج ساعتی که در قرن ۱۸ میلادی در شهر لستر ساخته شد حالا به عنوان سمبل این شهر شناخته می‌شود. در سبک نئوگوتیک و با استفاده از گرانیت و سنگ انجام شده است. درهر چهار طرف برج، ساعت‌های در حال کار وجود دارد. در کف آن نیز مجسمه‌هایی از چهره‌های مهم مانند ویلیام ویگستون، توماس وایت، سیمون د مونفورت و گابریل نیوتن وجود دارد.

۹- شهر لیورپول

لیورپول افرادی را پرورش داده است که دنیای ادبیات جهان را شکل داده‌اند. دنیل دفو و چارلز دیکنز دو تن از کسانی‌ست که در لیورپول میزیسته‌اند. لیورپول از مشهورترین شهرهای کشور انگلستان به شمار می‌رود. این شهر علاوه‌بر اینکه به دلیل وقایع فرهنگی و هنری در زمینه فوتبال شناخته می‌شود همچنین از یونسکو موفق به دریافت عنوان شهر موسیقی جهان شده است.

جاذبه های گردشگری لیورپول

جاذبه ‌های دیدنی شهر لیورپول

آلبرت داک

آلبرت داک که یکی دیگر از جاذبه ‌های دیدنی انگلستان است، یکی از مکان‌های شناخته شده در سطح شهر و یکی از مکان‌های معروف میان بازدیدکنندگان و گردشگران است. شما می‌توانید وقت خود را در کافه‌ها و مغازه‌های آنجا بگذرانید و لذت ببرید. در این منطقه موزه بین‌المللی و موزه ملی نیروی مرزی وجود دارد که از جمله مکان‌هایی برای بازدید گردشگران است.

کلیسای جامع لیورپول

این کلیسای جامع بین سالهای ۱۹۲۸ و  ۱۹۶۷ساخته شده است. بزرگترین کلیسای جامع در انگلیس است و برج کلیسا که قطر طول آن به شصت متر می‌رسد تجربیات بسیار متفاوتی را به بازدیدکنندگان خود می‌بخشد. اگر به بازدیدکلیساها علاقه‌مند هستید توصیه می‌کنیم از این کلیسای کاتولیک نیز دیدن کنید.

کتابخانه مرکزی لیورپول

این کتابخانه یکی دیگر از جاذبه ‌های دیدنی انگلستان می‌باشد. می‌توانید به صورت رایگان از کتابخانه مرکزی لیورپول که دارای نماد بیرونی چشمگیری است بازدید کنید. با ورود به آنجا از بو و رایحه کتاب تنفس کنید و همچنین از منظره منحصر به فرد انگلیس در تراس پشت بام لذت ببرید.

۱۰- شهر لندن

لندن، پایتختی‌ست که با مردم در هر سن و فرهنگی صحبت می‌کند زیرا این شهر محل اقامت مهاجران زیادی در سراسر دنیاست. بی شک لندن جزو زیباترین شهرهای کشور انگلستان محسوب می‌شود و یکی از شهرهای پربازید جهان است.

جاذبه های گردشگری لندن

جاذبه‌ های گردشگری شهر لندن

بیگ بن

بیگ بن نام برج ساعت معروف لندن است. این برج کنار کاخ وست مینستر قرار دارد و نماد دومین ساعت چهار جانبه جهان است. در سال ۲۰۱۲ به افتخار فوت ملکه نام آن به برج الیزابت تغییر یافت. اما نام بیگ بن هنوز هم امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چشم لندن

یکی از ساختمان‌های نمادین لندن یک چرخ وفلک غول پیکر است که با اسم چشم لندن شناخته می‌شود. ارتفاع آن ۱۶۵ متر و طول آن ۱۳۵متر است که تا سال ۲۰۰۶ بزرگترین چرخ و فلک دنیا بود.

این چرخ و فلک به کاخ وست مینستر و بیگ بن بسیار نزدیک است و می‌توانید در همان روز از همه آنها دیدن کنید.

کاخ باکینگهام

کاخ باکینگهام معروف انگلیس که تاریخ ساخت آن مربوط به سالهای ۱۷۰۳ است یکی از مناطق مهم گردشگری لندن است که ساختاری بسیار جذاب دارد. این کاخ از جنگ‌های بسیاری جان سالم به دربرده و درخدمت خانواده سلطنتی است.

۱۱- شهر منچستر

منچستر اولین شهر صنعتی در جهان است. اگرچه در جنگ جهانی دوم بسیاری از نقاط تاریخی منچستر آسیب دیده بود. اما به‌موقع بافت‌های شهر مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت. تمام موزه‌های و جشنواره‌های این شهر ارزش دیدن دارد و شما بعد از حضور در آنجا حتما از این موزه‌ها دیدن کنید.

جاذبه های دیدنی منچستر

جاذبه‌های دیدنی منچستر

موزه علم و صنعت

این موزه در قدیمی‌ترین سایت راه آهن جهان واقع شده است. در این موزه که در سال ۱۹۸۳ افتتاح شد می‌توانید بسیاری از ابزارها و وسایلی که مربوط به تغییر و تحولات انقلاب صنعتی هستند را ببینید. با توسعه فناوی شبیه ساز پرواز که به موزه اضافه شده است به بازدید کنندگان خود این امکان را می‌دهد که تا با فعالیت‌های مختلفی از جمله سینمای چهار بعدی اوقات خوشی را سپری کنند.

موزه جنگ

این موزه عکس‌هایی از جنگ‌های مختلفی را نشان می‌دهد که کشور انگلستان از زمان جنگ جهانی اول تا به امروز در آنها شرکت کرده است. یکی از مکان‌هایی است که علاقه‌مندان به جنگ نباید دیدن آن را از دست بدهند.

دانشگاه منچستر

دانشگاه منچستر که با مشارکت ملکه در سال ۱۸۲۴ افتتاح شد با دستاوردهای دانشگاهی و ساختمان‌هایی با معماری زیبا یکی از مکان‌های‌گردشگری جذابی است.

موزه ملی فوتبال

منچستر همچنین به خاطر باشگاه‌های موفق فوتبالش شناخته شده است. در موزه ملی فوتبال این شهر می‌توانید از دیدن آیتم‌ها و نمایشگاه‌های بسیار مهم درباره فوتبال گذشته کشور دیدن کنید.

۱۲- شهر نیوکاسل

نیوکاسل یک شهرجذاب انگلیسی است که از نظر فرهنگ و تاریخ قدمت بسیار زیادی دارد. این شهر نیز یکی از شهرهای ساحلی کشور انگلستان به شمار می‌رود. نیوکاسل دارای فضایی بسیار سرسبز است و ساختمان‌های تاریخی و مراکز خرید منظم و زیادی دارد.

جاذبه های دیدنی نیوکاسل

جاذبه‌های گردشگری نیوکاسل

موزه بزرگ شمال

موزه بزرگ شمال که توسط انجمن تاریخی اداره می‌شود یکی از مکانهایی است که اغلب بازید کنندگان به نیوکاسل به آنجا می‌روند. این موزه که حاوی الگوهای تعاملی بسیاری از آثار هنری متعلق به تمدن‌های یونان باستان و مصر باستان است شاهکاریست که موردعلاقه علاقه‌مندان به هنر قرار گرفته است.

اسکلت دایناسور که به سمبل موزه تبدیل شده است از جمله عناصری است که باعث افزایش بازدید موزه شده است.

خیابان کلیسای جامع نیوکاسل

با توجه به برج‌های برجسته از قرن ۱۵ میلادی که ساخته شده است خیابان کلیسای جامع نیکلاس مهم‌ترین بنای  مذهبی شهر است. این کلیسا در سال ۱۳۵۰ تکمیل شد. ساختمان کلیسای جامع در سال ۱۷۷۷ تحت یک کار جامع مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت .

کلیسای جامع کلیسایی‌ست که همه مجذوب معماری داخلی و همچنین معماری چشمگیر خارجی‌اش قرار می‌گیرند. پس اگر به نیوکاسل سفر کردید بازدید از این کلیسای زیبا را فراموش نکنید.

منطقه گارینگر

منطقه گارینگر واقع در قلب شهر به عنوان یکی از پردیس‌های تاریخی نیوکاسل شناخته شده است. در این منطقه‌ علاوه بر اینکه هماهنگی کامل خیابان‌های مدرن و کلاسیک را مشاهده خواهید کرد از شگفتی‌های معماری ریچارد گارینگر نیز لذت خواهید برد.

هنگام قدم زدن در این منطقه حس سفر به انگلستان قرن نوزدهم به شما دست خواهد داد.

۱۳- شهر نورویچ

شهر قرون وسطایی نورویچ که از قرن دوازدهم به جا مانده است در حوالی رودخانه ونسوم، یکی از مسیرهای مهم تجاری دوران قدیم تاسیس شده است. این شهر از هزاران گردشگری که از سراسر دنیا برای بازدید از این شهر فرهنگی و تاریخی به انگلستان می‌آیند به خوبی استقبال می‌کند.

جاذبه های دیدنی نورویچ

جاذبه‌های گردشگری نورویچ

الم هیل

الم هیل ، جالب‌ترین و مشهورترین خیابان شهر نورویچ است که با سنگفرش‌های زیبا و مغازه‌های عتیقه‌فروشی و خانه‌هایی با معماری زیبا فضایی را فراهم می‌کند که بتوانید به اندازه کافی از آن لذت ببرید. تاریخچه خانه‌های چوبی الم هیل به دوره تئودور برمی‌گردد.

قلعه نورویچ

قلعه نورویچ بهترین قلعه حفظ شده از معماری نظامی مربوط به قرن دوازدهم انگلیس است. یک ساختمان تاریخی‌ست که روی تپه‌ای با چشم‌اندازی باشکوه قرار گرفته است. از سوی دیگر بسیاری از آثار باستانی از دوره آنگلوساکسون و وایکینگ‌ها در موزه نورویچ به نمایش گذاشته می‌شوند.

نورفالک برادز

نورفالک برادر یک مکان فوق‌العاده زیبا است. شما می‌توانید در این منطقه برای فرار از سرو صدای شهر به آنجا سفر کنید. در نورفالک برادز حوضچه‌های مختلف، مراتع آبی، باتلاق‌ها و گونه‌های پرنده واقع شده است. برای افرادی که عاشق طبیعت هستند این منطقه می‌تواند مکان خوبی برای سفر آن‌ها باشد.

۱۴- شهر آکسفورد

آکسفورد یکی از شهرهای انگلستان است که دارای جمعیتی جوان است زیرا دانشجویان بسیار زیادی برای تحصیل در این دانشگاه معروف دنیا به آنجا سفر می‌کنند. این شهر آنقدر زیبا و چشم‌نواز است که حتی گم شدن در آکسفورد هم می‌تواند برای شما یک سرگرمی جذاب باشد.

جاذبه های دیدنی اکسفورد

جاذبه‌های گردشگری آکسفورد

کلیسای مسیح

کلیسای مسیح که با معماری باشکوهی ساخته شده است در قرن شانزدهم میلادی توسط پادشاه هنری هفتم برای آموزش دانش آموزان پسر ساخته شد. این کلیسا که یکی از محبوب‌ترین ساختمان‌های شهر توسط گردشگران است همچنین به عنوان مرحله‌ای در فیلم‌های هری پاتر مورد استفاده قرار گرفت.

موزه پیت ریورز

با بیش از پانصد هزار اثر هنری که از طریق مطالعات انسان شناسی بدست آمده است می‌توانید با بازدید از این موزه مهم‌ترین مسئله‌های تاریخ بشریت را بشناسید. موزه پیت ریورز یکی از مهم‌ترین موزه کشور انگلستان می‌باشد.

تئاتر شلدونیان

تئاتر شلدونیان که از سال ۱۶۴۴ ساخته شده بود. محلی ضروریست که باید در لیست مکان‌های شما برای بازدید از آکسفور قرار بگیرد.

۱۵- شهر ساوتهمپتون

ساوتهمپتون بزرگ‌ترین شهر همپشایر است. این شهر یکی از شهرهای بندری ‌است که در طول سال‌های اخیر به سرعت در حال پیشرفت است و با آب و هوای زیبا و آفتابی‌اش ارزش دیدن و سفر کردن را دارد. این شهر یکی از شهرهای پرجمعیت انگلستان به حساب می‌اید. شهری که بافت‌های تاریخی و درهم تنیده‌ای درکنار معماری مدرنش دارد، چشم‌اندازی خارق‌العاده ایجاد کرده است.

جاذبه های دیدنی ساوتهمپتون

جاذبه‌ های گردشگری شهر ساوتهمپتون

گالری هنری

آثار بسیار قدیمی و نادر از هنر انگلیس را می‌توانید در گالری مشاهده کنید. جایی که بیش از سه هزار اثر هنری با معماری اصلی آن به نمایش گذاشته شده است.

تئاترگل من

تئاتر گل من یا my flower یکی از بزرگترین تئاتر در جنوب کشور انگلستان محسوب می‌شود. سالن سه مرحله‌ای این تئاتر که از سال ۱۹۲۸ میزبان بسیاری از اجراهای موسیقی تئاتر، باله و آپراست شما را مجذوب خود خواهد کرد.

قلعه نتلی

در مرزهای دهکده نتلی، این قلعه توسط پادشاه هشتم، هنری ساخته شده و برای دفاع از منطقه در مقابل فرانسه و امپراطوری روم بنا شده است. در نتیجه خسارات وارده در طول جنگ داخلی آن‌ را به سبک گوتیایی تجدید و گسترش داد. این قلعه که تحت حمایت دولت قرار گرفته است به عنوان یک اثر تاریخی به گردشگران معرفی شد.

۱۶- شهر یورک

شهر یورک واقع در منطقه یورکشایر شمالی انگلیس، بازتابی روستایی از فرهنگ این کشور را ارائه می‌دهد.

جاذبه های دیدنی یورک

جاذبه ‌های گردشگری یورک

یورک مینستر

یورک مینستر که گفته می‌شود یکی از بزرگترین کلیساها در شمال اروپاست یکی از مکان‌های مشهور در این شهر است و به شما توصیه می‌کنیم اصلا بازدید از این کلیسا را از دست ندهید.

موزه ملی راه آهن

انگلیس از نظر راه آهن یکی از پیشرفته‌ترین کشورها در جهان است. در این موزه نیز می‌توانید ببینید که کشور انگلستان چرا انقدر به راه آهن اهمیت می‌دهد. بی شک بازدید از این موزه می‌تواند برای شما لذت بخش باشد.

برج کلیفورد

برج کلیفورد یکی از مهم‌ترین قسمت‌های قلعه یورک  است که با ساختار باشکوهش از شما استقبال می‌کند. اما چیزی که شما را بی شک شگف‌انگیز می‌کند نمایی‌ست که هنگام صعود به بالای برج مشاهده خواهید کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code