مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل | نکات مهم و کلیدی

هر ساله تقریبا افراد زیادی در سراسر جهان دچار سکته مغزی می‌شوند. پیش‌بینی می‌شود که نرخ سالانه سکته مغزی طی چند دهه آینده به شدت افزایش یابد. و گرچه خطر بزرگترین سکته مغزی با افزایش سن بیشتر است، اما سکته مغزی به هیچ وجه منحصراً بیماری پیری نیست: محققان تعداد بیشتری از قربانیان سکته مغزی جوان را گزارش می‌دهند، که نتیجه آن افزایش میزان چاقی، دیابت و فشار خون بالا است.

سکته مغزی هر ساله ۱۳۰ هزار نفر را به خود مبتلا می‌کند و بسیاری از آنها که زنده مانده‌اند با اختلالات جسمی و رفتاری زندگی می‌کنند که باعث عدم استقلال آنها می‌شود و کیفیت زندگی آنها را محدود می‌کند. با توجه به افزایش نرخ این بیماری در بین مردم لازم است تا چگونگی مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل آموخته شود.

یادگیری نحوه مراقبت از بیمار سکته مغزی در خانه، همه چیز در مورد قرار دادن خود در وضعیت فرد بیمار است. همچنین درک عوارض پزشکی که می‌توانید به مدیریت آنها کمک کنید بسیار مهم است و این مقاله شما را از طریق آن راهنمایی می‌کند. با ایده‌آل مگ همراه باشید تا ۱۵ نکته برتر ما در رابطه با مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل را بیاموزید.

انجام روزانه فعالیت‌های توانبخشی را تشویق کنید

همه چیز درباره مراقبت از بیمار سکته مغزی در خانه

بسیاری از بیماران سکته مغزی پس از سکته مغزی با اختلالات حرکتی مبارزه می‌کنند و وقتی بیمار به خانه می‌رود، نیاز به توجه دارد. شما می‌توانید با تشویق تمرین روزانه توانبخشی برای کمک به وضعیت مجدد مغز، به یک دوست یا عزیز خود در بهبودی کمک کنید. حرکت منظم بهترین راه حل برای سکته مغزی است.

برای مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل زیاد کار نکنید، اما مفید باشید

اگر می‌بینید که محبوب شما در تلاش برای انجام کاری است، فقط در صورت درخواست یا در صورت لزوم کمک کنید. برای بهبود وضعیت بیماران سکته مغزی باید به تنهایی کارهایی را انجام دهند. با کمک بیش از حد، بهبود آنها را کوتاه نکنید.

برای نکاتی با مددکاران اجتماعی یا پزشکان صحبت کنید

مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل

اگرچه مددکاران اجتماعی متخصص پزشکی نیستند، اما آنها بخش اساسی تیم بهبود سکته مغزی هستند. حتماً سؤالاتی را که از آنها اطمینان ندارید از آنها بپرسید. آنها می‌توانند اطلاعات مهمی راجع به مواردی مانند اصلاح خانه و پوشش بیمه پس از ترخیص به شما ارائه دهند.

برای توصیه‌های اصلاح خانه با متخصصان مربوطه صحبت کنید

بیماران سکته مغزی به دلیل مشکلات تعادل مشترک پس از سکته مغزی در معرض خطر سقوط هستند. ایجاد تغییراتی در خانه، مانند نصب میله‌های چنگ زدن و تشک‌های بدون لغزش، می‌تواند ایمنی شخص شما را بهبود بخشد.

 سابقه داروهای جانبی داروها را یادداشت کنید

بیشتر بازماندگان سكته مغزی انواع مختلفی از داروها را در اختیارتان قرار می‌دهند كه هرکدام با هدف متفاوتی (مثلاً رقیق کننده خون، کنترل کلسترول و غیره) خدمت می‌کنند. تمام داروها با عوارض جانبی همراه هستند که باید با دقت مورد بررسی قرار گیرند. این یک ایده‌ی عالی برای ثبت اطلاعات و رفتارها و علائم بازمانده از سکته مغزی و پیگیری هرگونه تغییر یا مشکلی است.

مراقب عوارض جانبی جدید سكته مغزی باشید

سکته مغزی در منزل

در حالت ایده‌آل، عوارض سکته مغزی پس از ترخیص از بیمارستان یا کلینیک بهتر می‌شوند. با این حال، بعضی اوقات عوارض جانبی سکته مغزی ماه‌ها بعد بروز می‌کند. اگر چیز مشکوکی را مشاهده کردید، حتما در اسرع وقت با پزشک یا متخصص مغز و اعصاب آنها مشورت کنید.

هنگامی که شرایط سخت می‌شود ایمان داشته باشید

باز هم، بیماران سکته مغزی باید هر روز در خانه وضعیتشان بهتر شود، به ویژه اگر آنها از توانبخشی روزانه بهره‌مند هستند. با این حال، بهبود سکته مغزی خطی نیست. بعضی اوقات بیماران دو قدم به جلو و یک قدم عقب برمی‌دارند. این طبیعی است، تا زمانی که الگوی کلی پیشرفت وجود داشته باشد.

مراقب مکمل‌های اضافی باشید

مکمل‌های اضافی برای بهبود سکته مغزی اغوا کننده است. برخی مکمل‌ها در واقع خطر سکته دوم را افزایش می‌دهند – مانند جینکو بیلوبا. با این حال، این بطور مستقیم اعلام نشده است. بنابراین در اضافه کردن مکمل‌های اضافی به رژیم فرد بیمار دقت لازم را داشته باشید.

به راه خود در جهت مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل ادامه دهید

بیشتر بازماندگان سكته مغزی بعد از 3 ماه اول بهبودی، کندی در بهبود را تجربه می‌كنند

بیشتر بازماندگان سكته مغزی بعد از ۳ ماه اول بهبودی، کندی در بهبود را تجربه می‌كنند. این کاهش سرعت، نشانه‌ای از توقف بهبودی نیست. مغز قادر به تغییر و بهبود ده‌ها سال پس از سکته مغزی است. بنابراین اجازه ندهید که خود و یا عزیزانتان از کندی نتایج دلسرد شوند. به سادگی از آن به عنوان نشانه‌ای برای تجدید تلاش‌های توان‌بخشی خود استفاده کنید.

افتادن و سقوط بسیار جدی است

بلند شدن از زمین برای بیماران سکته مغزی می‌تواند دشوار باشد، بنابراین سقوط باید بسیار جدی گرفته شود زیرا اگر سقوط اتفاق افتاد، باید به دنبال مراقبت‌های پزشکی باشید و در مورد اصلاحات در خانه خود تجدید نظر کنید – تشک‌های بدون لغزش ضروری است. همیشه اطمینان حاصل کنید که خانه شما به درستی تطبیق داده شده است و فرد بیمار از تحرک کافی (کافی برای بازگشت مجدد) قبل از تنها ماندن برخوردار است.

پس از سکته مغزی حامی عاطفی بیمار باشید

تغییرات عاطفی زیادی پس از سکته مغزی وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید. طغیان ناگهانی گریه یا خنده می‌تواند علامت تأثیری باشد که می‌تواند با دارو درمان شود یا به خودی خود برطرف شود. در موارد دیگر، بیماران سکته مغزی ممکن است با اضطراب، افسردگی یا اندوهی که به طور طبیعی پس از سکته مغزی رخ می‌دهد، دست و پنجه نرم کنند. سعی کنید این زمان چالش برانگیز را درک کنید.

مراقب فرد مراقب باشید!

بیماران سکته مغزی پس از سکته مغزی با اختلالات حرکتی مبارزه می‌کنند

اگر مراقب خودتان نباشید، مسئولیت عظیم مراقبتی شما می‌تواند به سرعت فرسودگی شغلی ایجاد کند. اگر بیش از حد تلاش کردید، از اعضای خانواده دیگر بخواهید که کمک کنند. شما همچنین باید برخی از زمان‌های روز را به خود اختصاص دهید تا بتوانید دوباره شارژ شوید.

به منظور مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل به گروه‌های پشتیبانی بپیوندید

ایجاد ارتباط با سایر بیماران و مراقبان سکته مغزی در مسیر بهبودی مفید است. برای راحتی می‌توانید به دنبال برخی از مناطق در اطراف خود باشید و یا برای راحتی به گروه‌های پشتیبانی سکته مغزی آنلاین بپیوندید.

مدارک پزشکی بیمار را سازماندهی کنید

تمام مدارک خود اعم از داروها، عوارض جانبی سکته مغزی و تغییرات رفتاری مورد علاقه خود را نگه دارید. کارهای کاغذی دیگری نیز برای پیگیری وجود دارد، بنابراین حتماً همه آنها را در همان مکان نگه دارید. سپس هر بار که پزشک را دیدید، این اوراق را با خود ببرید. لزومی ندارد که شما برای انتقال همه چیز به حافظه تکیه کنید.

به مدیریت خطرات مغزی کمک کنید

برخی از رفتارهای سبک زندگی می‌توانند خطر سکته‌های مکرر را افزایش دهند. مطمئن باشید فشار خون، کلسترول خون و استرس را کنترل کنید. وقتی شک دارید، با یک پزشک صحبت کنید.

سخن پایانی ایده‌آل مگ

به بهبودی بیشتر اعتقاد داشته باشید و به عنوان یک نکته مهم، بدانید که بهبودی بیشتر همیشه امکان‌پذیر است. فرقی نمی‌کند چند سال از سکته مغزی گذشته باشد – مغز در طول زندگی دائماً در حال تغییر است. اگر فکر می‌کنید به انتهای جاده رسیده‌اید تسلیم نشوید. این بهترین راهنمایی‌های ما برای آماده‌سازی خود و خانه خود برای مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code