15 مدل دکوراسیون اتاق خواب دخترانه در سال 2020

مدل دکوراسیون اتاق خواب دخترانه یکی از جذابیت‌های همیشگی برای خانم‌های جوان در هر سنی محسوب می‌شود. دختر شما چه پنج ساله باشد و چه پانزده ساله، به احتمال زیاد، برای دیزاین اتاق خواب خود ایده‌های بسیاری را در سر دارد. اما شاید بنابه دلایلی شما موافق با ایده‌های او نباشید و سعی کنید دنبال ایده‌های دیگری بگردید.

به هر حال شما باید اتاقی دیزاین کنید که طبق سلیقه دخترتان باشد. زیرا این اتاق متعلق به اوست و او بیشترین زمان ممکن را در آنجا می‌گذراند. پس چه بهتر که با یکدیگر به توافق برسید و ایده‌های خوبی را بررسی کنید.

ما در اینجا پانزده مدل از بهترین دکوراسیون اتاق خواب سال ۲۰۲۰ را گرداوری کرده‌ایم تا با بررسی آن‌ها بتوانید بهترین مدلی که طبق سلیقه و باب میل شما باشد را انتخاب کنید و به اجرا در بیاورید. با این مقاله از مجله اینترنتی ایده آل مگ همراه باشید.

یک گالری در اتاق ایجاد کنید

منظور ما از ایجاد گالری این نیست که سرتاسر دیوار اتاق دخترتان را پر از قاب عکس‌های رنگارنگ و مختلف کنید. بنا به سلیقه خودتان یک دیوار انتخاب کنید. این دیوار می‌تواند پشت تخت خواب یا روبه‌روی تخت خواب یا حتی کنار آن باشد.

یک گالری در اتاق خواب دخترانه

سپس با توجه به سلیقه فرزندتان، قاب عکس‌هایی در سایزهای مختلف تهیه کنید و به دیوار بچسبانید. می‌توانید عکس منظره یا نقاشی‌های فانتزی، جملات انگیزشی یا هرچیزی که به ذهن شما می‌رسد را قاب کنید.

در استفاده از کاغذ دیواری ها خلاق باشید

چه کسی می‌گوید که کاغذ دیواری‌ها فقط مخصوص پوشاندن سطح دیوار هستند؟ یا فقط با استفاده از یک کاغذ دیواری می‌شود دیوار خود را تزئین کرد؟

استفاده از کاغذ دیواری در اتاق خواب

شما با استفاده از خلاقیت‌تان و با به کاربردن کاغذدیواری‌هایی که در رنگ‌های مختلف هستند، می‌توانید یک سرگرمی جالب ایجاد کنید. با استفاده از چندین کاغذدیواری‌های رنگی، می‌توانید دیوار اتاق خواب دخترتان را دیزاین کنید.

همه چیز بستگی به سلیقه و خلاقیت‌تان دارد. البته اگر در انتخاب رنگ‌ها از دخترتان کمک بگیرید بد نیست، چون بلاخره این اتاقی که دیزاین می‌کنید متعلق به اوست.

از طبیعت الهام بگیرید

کلبه تابستانی  سارا ریچاردسون که در یک جزیزه کوچک در دریاچه ای در کانادا واقع شده بود، توسط آب گازدار به طور کل برای مدتی احاطه شده بود.

الهام از طبیعت برای دیزاین اتاق خواب

 

زمانی که نوبت به دیزاین اتاق خواب دخترش رسید، با الهام گرفتن از آن، خاطره و با استفاده از وسایل‌های تزئیناتی الگوهای موج مانند را ایجاد کرد و سعی کرد دیزاینی با آن حالت ایجاد کند.

این ایده یک ایده بسیار خلاقانه بود. چرا شما این ایده را اجرا نکنید؟ حتما لازم نیست که شما هم مانند سارا ریچاردسون اتاق خواب دخترتان را اینگونه دیزاین کنید.

شما می‌توانید از طبیعت‌های دیگری همچون جنگل، کوه، صحرا، بوستان پر از گل و غیره را الهام بگیرید. همه چیز به سلیقه شما و فرزندتان بستگی دارد. فراموش نکنید که طبیعت تاثیر زیادی روی انرزی و روحیه‌ی انسان دارد.

پس اگر می‌خواهید دیزاینی پر از انرزی و شادی برای فرزندتان انتخاب کنید، الهام گرفتن از طبیعت می‌‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

روی آینده تمرکز کنید

اگر فرزند دختر شما سن پایینی دارد، مثلا ده یا یازده سال سن دارد، شاید بعدها که به سن بیست سالگی رسید، مجبور شود که دکوراسیون کل اتاق خود را تعویض کرده و مبلمان جدیدی را تهیه کند.

روی آینده تمرکز کنید

 

اگر شما بودجه کافی برای این کار ندارید پس بهتر است  همین حالا که مشغول دیزاین اتاق فرزندتان هستید، مبلمانی انتخاب کنید که بعدها نیازی به تعویض نداشته باشند.

مثلا تخت‌خوابی انتخاب کنید که در سایز بزرگتر باشد. یا کمد لباسی انتخاب کنید که چندین سال بعد هم بتوان از آن استفاده کرد. میز و صندلی انتخاب کنید که برای سال‌های بعدی فرزندتان مناسب باشد.

اما خب وسایلی را انتخاب کنید که علاوه بر سایز مناسب از کیفیت خوب و عالی هم برخورددار باشند.

با استفاده از وسایل چندکاره در فضا صرفه جویی کنید

مهم‌ترین کاربرد وسایل چندکاره این است که فضای زیادی را برای شما ذخیره می‌کنند. به این دلیل، اگر اتاقی که برای فرزندتان در نظر گرفته‌اید کوچک است، بهتر است که از وسایل چندکاره برای تزئین و دیزاین آن استفاده کنید.

برای تزئین اتاق خواب از وسایل چند کاره استفاده کنید

 

مثلا اگر به عکس بالا نکاه کنید می‌بینید که از تختخواب‌های بلندی استفاده شده ‌است تا بتوان از فضای زیر آن نیز استفاده کرد. یا برخی تختخواب‌ها در بازار موجود هستند که در زیر خود کشوهای بزرگی دارند  که می‌توانیم وسایل‌های غیرضروری و دست و پاگیر را در آنجا قرار دهیم.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ؛ ۱۶ ایده جذاب و خلاقانه
بخوانید

برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه از رنگ های تیره استفاده کنید

باور کنید رنگ تیره آنقدرها هم بد نیست. استفاده درست از رنگ تیره، می‌تواند ظاهری بسیار شیک و زیبا را به دیزاین اتاق دخترتان ببخشد.

استفاده از رنگ های تیره برای دیزاین اتاق خواب

 

مثلا استفاده از رنگ خاکستری آرام یا برخی مبلمان‌هایی با رنگ‌های تیره، می‌تواند انتخاب خوبی برای دیزاین اتاق فرزندتان باشد. اگر به عکس بالا نگاه کنید؛ اتاقی بسیار زیبا با دکوراسیونی متفاوت و خاص خواهید دید.

اگر شما به انتخاب رنگ تیره برای دیوار و مبلمان اتاق فرزندتان ترغیب شده‌اید، اما همچنان سردرگم هستید که این رنگ، روی خلق و خوی فرزند شما تاثیر بد بگذارد، می‌توانید در تزئین اتاق از گل و گیاه و طبیعت استفاده کنید.

مثللا روی پنجره یا روی میز یا کنار تخت‌خواب دخترتان گل‌های رنگی یا گیاه قرار دهید که مطمئنا دیزاینی فوق‌العاده می‌تواند باشد.

 یک سقف جذاب برای اتاق خواب بسازید

همیشه در دکوراسیون اتاق خواب‌ها ، دیوار حرف اول را نمی‌زند. برای یک دیزاین متفاوت، می‌توانید سقف اتاق را به عنوان یک گزینه مناسب برای مانور دادن در نظر بگیرید.

استفاده از سقف جذاب برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

 

با رنگ کردن سقف به رنگ‌های پرانرژی، استفاده از لوسترها و چراغ‌های سقفی زیبا و گچ‌بری ‌های متفاوت، می‌توانید یک دیزاین جذاب و نفس‌گیر ایجاد کنید.

اگر می‌خواهید یک هارمونی زیبا بین سقف و کف اتاق ایجاد شود، می‌توانید از یک رنگ همسان استفاده کنید. یعنی هر دو به یک رنگ باشد. این‌گونه اتاق خواب دخترتان دکوراسیون زیبایی خواهد داشت.

اشیاء را در اتاق خواب به نوسان دربیاورید

یک صندلی دنج در گوشه اتاق که مناسب مطالعه باشد، همیشه طرفداران خاص خود را دارد. اما اگر این صندلی دنج که برای مطالعه یا استراحت در نظر گرفته شده تاب مانند باشد و مدام تاب بخورد چه؟ صد در صد در همان لحظه به شدت عاشق آن می‌شوید.

استفاده از نوسان اشیا

 

این صندلی می‌تواند باعث افزایش انرژی یا شادی شود. سعی کنید در انتخاب مبلمان جسور باشید. همیشه به یک سری چیزهایی که در گذشته استفاده کرده‌اید، پایبند نمانید.

سعی کنید چیزهای جدیدی را امتحان کنید تا از آن‌ها لذت ببرید. مطمئنا دختر شما از این ایده بسیار استقبال خواهد کرد.

مبلمان را سرگرم کننده انتخاب کنید

اگر علاقه‌ای به بیرون رفتن فرزندمان نداریم و دوست داریم نصف بیشتر وقتش را در خانه بگذارد، باید چه کاری انجام بدهیم؟

استفاده از مبلمان سرگرم کننده در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

 

ساده‌ترین جواب و بهترین راه این است که مبلمانی را انتخاب کنید که سرگرم کننده باشد و بتواند آنقدر برای فرزندتان جذابیت داشته باشد تا زمان طولانی او را به خود مشغول کند. مثلا با استفاده از تاب در اتاق یا وسایل طراحی و بازی، می‌توانید فرزند خود را سرگرم کنید.

دکوراسیون اتاق خواب | جدیدترین مدل‌های سال ۲۰۲۰
بخوانید

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه را ساده و شیک انتخاب کنید

انتخاب وسایل‌ مختلف و جسورانه، موردعلاقه شما نیست؟ طرفدار یک دیزاین ساده هستید، چون اعتقاد دارید سادگی یک مکان بیشتر به زیبایی آن‌جا کمک می‌کند؟ نگران نباشید؛ ما برای شما هم ایده و گزینه‌های مناسبی داریم.

دکوراسیون ساده و شیک برای اتاق خواب دخترانه

 

برای داشتن یک دکوراسیون شیک و ساده انتخاب دو رنگ مناسب، اولین قدم شما است. اگر به عکس بالا نگاه کنید دو رنگ سفید و سبز را به کار برده‌اند.

رنگ سفید همیشه باید به عنوان رنگ اصلی به کار برده شود و رنگ دیگر که باید به عنوان رنگ مکمل در نظر بگیرید، باید رنگی باشد که موردعلاقه فرزندتان است. مبلمانی که برای دیزاین هم به کار می‌برید، باید ساده و شیک باشد. مثل یک قاب عکس ساده، یک رو تختی ساده و تک رنگ، یک فرش ساده و تک رنگ و ….

با کاغذ دیواری اتاق خواب را دیزاین کنید

عاشق الگوی کاغذدیواری خاصی هستید؟ اگر جواب شما مثبت است پس از این الگو، در همه جای اتاق استفاده کنید. از دیوارها گرفته تا خود سقف را با کاغذدیواری مورد علاقه خود یا فرزندتان دیزاین کنید.

استفاده از کاغذ دیواری رنگارنگ در دکوراسیون اتاق خواب

 

مطمئنا این ایده خاص می‌تواند جذابیت زیادی را به دکوراسیون اتاق خواب دخترتان ببخشد. به عکس بالا نگاه کنید، از دیوار تا سقف با کاغذدیواری چهارخانه زرد و سفید استفاده شده است.

به جذابیتی که در وهله اول، ما را با دیدن این دیزاین مجذوب خود می‌کند دقت کنید، مطمئنا شما نیز طرفدار این ایده خواهید شد.

به جزئیات دقت کنید

یک دیزاین عالی برای اتاق خواب دخترتان می‌خواهید؟ پس به جزئیات دقت کنید. انتخاب درست مبلمان و توجه زیاد به جزئیات می‌تواند ارمغان یک دیزاین جذاب باشد.

ایده های مدل دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

 

فرقی نمی‌کند که شما چه ایده‍ایی را می‌خواهید اجرا کنید، یا اتاق خود را به چه سبکی می‌خواهید دیزاین کنید، سبک مدرن یا کلاسیک یا مینیمال یا…. تنها چیزی که اهمیت دارد، توجه به جزئیات است.

اگر می‌خواهید بهتر به مفهوم این جملات پی ببرید، بهتر است که به عکس بالا نگاهی بیاندازید انتخاب دقیق رنگ پرده با کوسن‌های روی مبل با میز و رنگ گل‌های فرش و حتی رنگ آباژوری که روی میز کنار مبل است، همگی یک هارمونی بسیار زیبا و چشم‌نواز را ایجاد می‌کند که در عین جذابیت، زیبایی بسیار زیادی دارد و یک دیزاین بسیار خاص را تشکیل داده است.

پس برای داشتن یک دیزاین عالی بهتر است که به جزئیات دقت فراوانی داشته باشید.

تاثیر رنگ را فراموش نکنید

رنگ تاثیر زیادی روی خلق و خوی افراد، به ویژه بچه‌ها دارد. طبق گفته روانشناسان، بچه‌هایی که همواره با رنگ‌های شادی روبه‌رو می‌شوند، روحیه شادتری نسبت به بچه‌های دیگر دارند.

تاثیر رنگ ها بر روی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

 

اما استفاده هم‌زمان از رنگ‌های مختلف همراه با هم، آنقدرها هم آسان نیست. باید به چینش رنگ‌ها کنار هم دقت کنید. اینکه کدام رنگ‌ها در کنار هم هارمونی زیبایی ایجاد می‌کنند را بشناسید و کدام رنگ‌ها تاثیر زیادی روی روحیه فرزندتان می‌گذارند را شناسایی کنید.

مطمئنا وجود رنگ‌های مختلف و شاد، می‌تواند زیبایی زیادی را به اتاق خواب دخترتان ببخشد.

با بودجه کم یک اتاق خواب جذاب را طراحی کنید

اگر فرزند شما عاشق تخت خواب‌های پرنسسی با سایه‌بان است، می‌توانید به راحتی این ایده را به اجرا درآورید حتی اگر بودجه بسیار کمی داشته باشید.

مدل های دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

 

باور کنید برای یک دیزاین عالی و شیک نیازی به ریخت و پاش‌های حسابی نیست و شما حتی با بودجه کم نیز می‌توانید بهترین دکوراسیون را برای اتاق خواب فرزندتان فراهم کنید، فقط کافیست خلاقیت خود را به کار ببرید.

اگر به عکس بالا نگاه کنید، می‌بینید چگونه با یک پارچه ساده که دور آن را گلدوزی کرده‌اند، یک سایه‌بان زیبا درست شده است. شما اگر به روتختی و مبلمان دقت کنید، می‌بینید که همه چیز ساده و در عین حالر، ظاهری شیک دارد.

فضا را در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ذخیره کنید

ما یک ایده دیگر نیز برای کسانی که از کمبود فضا رنج می‌برند را آورده‌ایم. اتاقی که با کمبود جا روبه رو شده است و جایی برای کمد ندارد، اینگونه با تخت‌خوابی که کشوهای بزرگ دارد، دیزاین شده است.

ذخیره کردن فضاها برای دکوراسیون اتاق خواب

 

همه چیز در ابعاد کوچک تهیه شده و اینگونه اتاق را زیبا نشان می‌دهد. البته برای اتاق‌های کوچک علاوه بر انتخاب مبلمان درست، انتخاب رنگ نیز تاثیر مهمی دارد. مثلا رنگ‌های روشن به روشنایی اتاق می‌افزایند و اتاق را بزرگ‌تر نشان می‌دهند.

کلام پایانی

در این مقاله به بررسی ۱۵ نمونه از مدل دکوراسیون اتاق خواب دخترانه پرداختیم. امیدوارم با استفاده از این نمونه‌ها، بتوانید یک استراحت‌گاه زیبا و مناسب ایجاد کنید.

اگر شما نیز نمونه‌های جذابی دیگری برای طراحی اتاق خواب یک دختر خانم جوان در نظر دارید، حتما در بخش نظرات همین مقاله، با ما و خوانندگان عزیر در میان بگذارید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code