ترسناک ترین مکان های دنیا | این 20 مکان را نبینید

ترسناک ترین مکان های دنیا را می‌شناسید ؟! گودالی در وسط ترکمنستان که تا ابد در حال سوختن است؛ کلیسایی در نزدیکی پراگ که از استخوان‌های انسان ساخته شده است؛ دهکده‌ای کوچک در ژاپن که تعداد عروسک‌های آدم نما تقریباً ۱۰ برابر از ساکنان روستا بیشتر است. این موارد تنها تعدادی از مکان‌های مرموز و ترسناک این جهان هستی می‌باشند.

درست است که ما در یک جهان بزرگ و زیبا زندگی می‌کنیم؛ اما مطمئناً مکان‌های وحشتناک و مرموز هم در سیاره ما وجود دارند. در این مطلب از ایده آل مگ قصد داریم شما را به ۲۰ مکان هراس‌انگیز حهان دعوت کنیم. با ما همراه باشید:

جاده یونگاس شمالی، بولیوی

یکی از ترسناک ترین مکان های دنیا ، جاده لاپاز به کوروئیکو در بولیوی است. مسیر پیچ در پیچ یونگاس شمالی به طرزخطرناکی از میان جنگل‌های بارانی آمازون و در ارتفاع بیش از ۴ هزار متر عبور می‌کند.

هنگامی که این ارتفاع ترسناک تک لاین با عرض ناچیز و تقریباً ۳ متر که محافظ هم ندارد و به خاطر مه و باران، دید آن بسیار کم است را در نظر مجسم کنید؛ به راحتی متوجه می شوید که چرا این مسیر ۸۰ کیلومتری لقب «جاده مرگ» را دریافت کرده است.

جاده یونگاس شمالی در بولیوی

از آنجایی که جاده یونگاس شمالی سالانه حدوداً ۲۰۰ تا ۳۰۰ مورد مرگ و میر داشت، اکنون بیشتر از اینکه یک مسیر برای وسایل نقلیه باشد، به مکانی برای دوچرخه سواران ماجراجوی کوهستانی تبدیل شده است.

 دهکده ناگوروی ژاپن

ناگورو یک دهکده کوچک در ژاپن و البته یکی از ترسناک ترین مکان های دنیا است. ویژگی اصلی این دهکده ترسناک وجود عروسک‌هایی به بزرگی انسان است که تعدادشان تقریباً ۱۰ برابر از ساکنین روستا بیشتر است!

ساخت این عروسک ها کار یک هنرمند محلی به نام Tsukimi Ayano است که بعد از مرگ یا ترک اهالی روستا، شروع به ساخت این ماکت‌های عروسکی کرد.

دهکده ناگورو در کشور ژاپن

این عروسک‌های عجیب و غریب را می‌توان در موقعیت‌های مختلف در سطح شهر مشاهده کرد. ماهیگیرانی که در حاشیه رودخانه‌ها نشسته‌اند، دانش آموزانی که کلاس‌های درس را پر کرده‌اند و زوج‌های مسنی که روی نیمکت‌ در بیرون از خانه‌ها استراحت می‌کنند.

اکنون در روستای ناگورو نزدیک به ۲۷ انسان زنده و ۳۵۰ عروسک وجود دارد. همین تعداد زیاد عروسک‌ها آنجا را به یک سرزمین اسباب بازی عجیب و غریب و تا حدودی وحشتناک تبدیل کرده است!

 تپه صلیب ‌ها در کشور لیتوانی

یکی از ترسناک ترین مکان های دنیا به خاطر وجود صلیب‌ها شکل گرفته است! مردم از قرن ۱۴ بر روی این تپه در شمال لیتوانی صلیب قرار داده‌اند. اما داستان شکل گیری این تپه به سال ۱۸۳۱ باز می‌گردد. در این سال، یک قیام برای استقلال لیتوانی شکل گرفت و مردم برای ادای احترام به کشته شدگان این قیام، برای هر فرد مرده یک صلیب بر این تپه ها قرار دادند.

این تپه در زمان اشغال شوروی‌ها از سال ۱۹۴۴ تا ۱۹۹۱ یک بار دیگر به محل برای قیام تبدیل شد. در این دوره ۳ بار تپه و صلیب‌ها توسط شوروی بولدوزر شد؛ اما مردم محلی همچنان آن را بازسازی می‌کردند. در حال حاضر بیش از ۱۰۰ هزار صلیب در آنجا وجود دارد که به دلیل وزش باد با هم برخورد می کنند. از برخورد این صلیب ها با هم صداهایی ایجاد می شود که سبب وحشت و ترس می شود.

 تپه صلیب ‌ها در کشور لیتوانی

 جزیره عروسک ‌های مکزیک

با وجود ثبت جزیره Xochimilco به عنوان یک میراث جهانی در یونسکو، این مکان در نگاه اول به عنوان «جزیره عروسک‌ها» شناخته می‌شود! این جزیره کوچک به خاطر صدها عروسک و قطعات عروسکی که هم از درختان آویزان شده‌اند و هم در میان چمن‌ها پراکنده هستند، معروف است.

یکی از ترسناک‌ ترین مکان ‌های دنیا (که در واقع بیشتر شبیه به فیلم‌های ترسناک است!)، یک جزیره (شبیه به یک جزیره مصنوعی) می‌باشد که قبلاً محل زندگی مردی به نام جولیان سانتا باررا بود. بعد از یافتن جسد بی‌جان یک دختر بچه در کنار کانال، این اسباب بازی‌ها را جمع کرد و به امید دفع ارواح شیطانی به نمایش گذاشت.

افراد شجاع می‌توانند برای خود قایق کرایه کنند، سعی کنند یک راننده را متقاعد سازند که برای بازدید به جزیره برود و با خیال راحت از آب آن را تماشا کنند!

جزیره عروسک ها در کشور مکزیک

یخچال طبیعی تیلوردر قطب جنوب

مکان ترسناک بعدی، ممکن است بیشتر مانند یک صحنه جنایی ساختگی به نظر برسد؛ اما آبشار پنج طبقه و خونین رنگ تیلور (معروف به «خون می‌بارد») یک شگفتی کاملاً طبیعی است. این پدیده حدوداً مربوط به پنج میلیون سال پیش می‌شود، آن هم زمانی که یخچال‌های طبیعی، دریاچه‌ای پر از میکروب را در زیر خود به دام انداختند.

سطح شوری آب (حدود سه برابر شورتر از اقیانوس) مانع از یخ زدگی آن می‌شود، از طرفی آهن موجود هم باعث رنگی شدن آب می‌شود. سپس، از طریق یک شکاف در یخچال طبیعی به بیرون نفوذ می‌کند و ما هم شاهد نمایش وحشتناکی از یک رودخانه خون خواهیم بود.

یخچال های طبیعی تیلور در قطب جنوب از ترسناک ترین مکان های دنیا

شهر سنترالیا در ایالت پنسیلوانیای آمریکا

با یکی دیگر از ترسناک ترین مکان های دنیا آشنا شوید! از اواخر دهه ۱۸۰۰ تا ۱۹۶۰  و به لطف معادن زغال سنگ غنی،سنترالیا یک شهر بسیار منحصربه فرد و پر جنب و جوش در ایالت پنسیلوانیا بود. با این حال وقتی در سال ۱۹۶۲ یک مین به طرز مرموزی منفجر شد، شعله‌های آتش از طریق تونل‌های به هم پیوسته در زیر زمین گسترش یافت.

البته شهروندان از این وضعیت باخبر بودند. تا اینکه چند سال بعد دو واقعه بسیار نگران کننده رخ داد: صاحب یک پمپ بنزین در سال ۱۹۷۹ از درجه حرارت غیرمعمول بنزین در مخازن زیرزمینی خود خبر داد و یک پسر جوان هم در سال ۱۹۸۱ در یک گودال عمیق در حیاط خانه‌اش سقوط کرد.

بعد از این حوادث آسیب زننده، جمعیت شهر به شدت کاهش یافت. به طوریکه از سال ۲۰۱۴ (تاریخ آخرین سرشماری)، فقط هفت نفر از ساکنان در آنجا باقی مانده‌اند. به همین خاطر وقتی از سنترالیا بازدید شد، مانند شهر ارواح به نظر می‌رسید.

شهر متروکه سنترالیا در آمریکا

اگر یک روزی گذرتان به این شهر متروکه افتاد، بسیاری از ساختمان‌ها را تخریب شده، پیاده‌رو‌ها را خرد شده و دیوارهای نقاشی شده را پر از ترک خواهید دید.

همچنین اگر فراموش کردید که دلیل خلوت بودن شهر چیست، گاهی اوقات می‌بینید که از زمین دود بلند می شود. دانشمندان تخمین می‌زنند که سوختن این آتش زیرزمینی حداقل تا ۲۵۰ سال دیگر ادامه خواهد یافت.

بیمارستان هیل اشتاین درآلمان

اگر این بیمارستان قدیمی در آلمان تخریب شده به نظر می‌رسد، خب در واقع همین طور هم هست. این مجموعه، در بین سال‌های ۱۸۹۸ تا ۱۹۳۰ به عنوان یک آسایشگاه برای بیماران سل فعالیت می‌کرد. از طرفی، محل نگهداری قربانیان گاز خردل و مسلسل در طول جنگ جهانی اول هم بود.

بیمارستان هیل اشتاین در آلمان یکی از ترسناک ترین مکان های دنیا

این بیمارستان که بعداً به بیمارستان هیتلر معروف شد، در دوران جنگ جهانی دوم به عنوان یک مرکز درمانی بزرگ برای سربازان نازی شناخته شد و از سال ۱۹۴۵ تا سقوط دیوار برلین، به عنوان بیمارستان نظامیان شوروی مورد استفاده قرار گرفت.

امروزه تنها از چند بخش بیمارستان به عنوان مرکز توانبخشی بیماران روانی استفاده می‌شود، با این حال اکثر قسمت‌های مجموعه متروکه است. بخش‌های جراحی و روانپزشکی هر دو در معرض تخریب هستند.

در نتیجه، یکی دیگر از ترسناک ترین مکان های دنیا این بیمارستان خوف انگیز است. با این تفاسیر قطعاً مناسب افراد عادی و یک سفر یک روزه لذت بخش نیست!

غارهای گومانتونگ واقع در مالزی

یکی دیگر از ترسناک ترین مکان های دنیا ، غارهای گومانتونگ در مالزی هستند که البته جزو شگفتی‌های جغرافیایی هم به شمار می‌روند. ارتفاع برخی از دیوارهای سنگ آهکی آن به بیش از ۹۰ متر می‌رسد. بازدید کنندگان اغلب این مکان را ترک می‌کنند و آن را یکی از دهشتناک‌ترین تجربه‌هایی که تاکنون از حیات وحش داشته‌اند؛ توصیف می‌کنند!

غارهای گومانتونگ واقع در مالزی یکی از ترسناک ترین مکان های دنیا

اول از همه، غار گومانتوگ محل زندگی بیش از دو میلیون خفاش است. به خاطر همین موضوع، لایه‌های ضخیمی از گوانو (که به اصطلاح مدفوع خفاش نامیده می‌شود) کف زمین را پوشانده است. حتی اگر از بو و منظره مدفوع خفاش ها ناراحت نشوید، جلوتر با چندین میلیون سوسک مالزیایی روبرو خواهید شد. بله! هر کجا که گوانو باشد، سوسک‌ها هم آنجا خواهند بود (دقت کنید، هرکجا)!

درنهایت، اگر از بوی تهوع برانگیز مدفوع خفاش‌ و سوسک‌هایی که روی پاهای شما وول می‌خورند عبور کردید، چندین موجود عجیب و غریب دیگر هم وجود دارند که ممکن است سر راهتان قرار بگیرند. از جمله مارها، عقرب‌ها، خرچنگ‌های آب شیرین و البته هزارپای بدنام و غول پیکر اسکوتیگرا که سم‌های مختلفی دارند و بسیار بزرگ هستند.

پرتگاه مسیح

مکان ترسناک‌ بعدی را باید در اعماق دریا پیدا کنید! با اینکه نمونه‌های مختلفی از این مجسمه حضرت عیسی مسیح (ع) در کف اقیانوس پراکنده شده‌ است (از جمله کی لارگو)، اما نسخه اصلی آن در دریای مدیترانه و در ساحل سان فراتوسو قرار دارد.

این مجسمه با ارتفاع ۲/۵ متر توسط یک غواص ایتالیایی به نام دویلیو مارکانته در سال ۱۹۵۴ سفارش داده شد. مارکانته در واقع می‌خواست در همان نقطه‌ای که چند سال قبل دوستش داریو گونزاتی هنگام غواصی درگذشته بود، به نوعی یک یادبود قرار دهد.

پرتگاه مسیح از ترسناک ترین مکان های دنیا

بدین ترتیب بود که مسیح پرتگاه متولد شد. البته نتیجه کمی ترسناک و شبح وار است! مخصوصاً بازوهای باز شده، نگاه رو به بالا و البته جلبک‌ها و خوردگی‌هایی که به وحشتناک بودن آن می‌افزایند.

صرف نظر از اینکه این بنای یادبود را چقدر ترسناک یا زیبا (یا هر دو) می‌دانید، مطمئناً ارزشش را دارد که در عمق ۱۷متری شیرجه بزنید و یک عکس سلفی با عیسی مسیح در زیر آب بگیرید!

 شهر متروکه پریپیات در اوکراین

اگر بخواهیم تنها از یک محل به عنوان ترسناک‌ترین و عجیب‌ترین مکان در سرتاسر جهان نام ببریم، آنجا قطعاً پریپیات می‌باشد. این شهر که در سال ۱۹۷۰ تأسیس شده بود، قبل از تخلیه کامل آن در هنگام وقوع فاجعه چرنوبیل در سال ۱۹۸۶، جمعیتی نزدیک به ۵۰ هزار نفر داشت.

از زمان تخلیه، پریپیات همچنان یک شهر غیر مسکونی باقی مانده است. اگرچه ساختمان‌ها، مبلمان و سایر نشانه‌های حیات، دقیقاً در همان جایی که شهروندان سابقشان آنها را ترک کردند، باقی ماندهاند.

 شهر متروکه پریپیات در اوکراین از ترسناک ترین مکان های دنیا

کتاب‌های پوسیده شده را می‌توان در کلاس‌ها پیدا کرد، عروسک‌های کهنه در تختخواب‌ها رها شده‌اند و عکس‌ها هنوز در قاب‌ عکس اصلی خود قرار دارند.

مشهورترین بنای دیدنی شهر، چرخ و فلک پارک تفریحی پریپیات است (یک اسکلت یادگاری از قدیم). اکنون، بعد از پخش سریال چرنوبیل، دولت اوکراین اعلام کرده که این شهر رسماً به یک جاذبه گردشگری تبدیل خواهد شد.

 تابوت ‌های معلق فیلیپین

یکی دیگر از ترسناک ترین مکان های دنیا تنها یک قبرستان عادی نیست؛ چون اگر می‌خواهید در ساگادا به دیدن مردگان بروید، باید به جای پایین، به بالا نگاه کنید! مردم این منطقه به دلیل دفن مردگان خود در تابوت‌های متصل به دیواره صخره‌ها، شناخته شده هستند

این سنت به هزاران سال پیش برمی گردد؛ تابوت خود را می‌ساختند، می‌مردند و در کنار نیاکان به هوا می‌رفتند! بسیاری از تابوت‌های صخره‌ای قدمتی چندین ساله دارند و همه آنها کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند؛ زیرا هر کدام به طور شخصی توسط فردی که اکنون درون آنها آرام گرفته است، ساخته شده‌اند.

تابوت های معلق در فیلیپین

دروازه جهنم ترکمنستان

با اینکه به ما گفته بودند دروازه جهنم در سانی دیل، کالیفرنیا قرار دارد؛ اما در واقع، ۱۲ هزار کیلومتر با آنجا فاصله داشت! دروازه جهنم در وسط صحرای کاراکوم در ترکمنستان واقع شده است؛ نامی که مردم محلی در واقع برای یک دهانه سوزان به عرض ۷۰ متر انتخاب کرده‌اند و سوختن آن به این راحتی‌ها متوقف نخواهد شد.

هنگامی که دانشمندان جمهوری شوروی در سال ۱۹۷۱ جستجوی نفت را آغاز کردند، به طور تصادفی به یک ذخیره متان برخوردند. بعد از آن سکوی حفاری فرو ریخت، این دهانه تشکیل شد و گازهای خطرناکی در هوا آزاد شدند.

دروازه جهنم در کشور ترکمنستان از ترسناک ترین مکان های دنیا

دانشمندان هم تصمیم گرفتند با روشن کردن این دهانه آتشین برای سوزاندن گاز متان، یک محیط غیرعادی را ایجاد کنند که از ۴۰ سال پیش تا به حال همچنان روشن باقی مانده است. بنابراین اصلاً عجیب نیست که به عنوان یکی از ترسناک ترین مکان های دنیا شناخته شود!

دخمه کاپوچین در پالرموواقع در ایتالیا

از بین همه سردخانه‌های دنیا، از سالزبورگ گرفته تا پاریس، هیچ یک به اندازه دخمه کاپوچین در سیسیل وحشتناک تر نیستند! بعد از اینکه که گورستان کاپوچین از بین رفت، این محیط پهناور در اواخر قرن شانزدهم ایجاد شد.

در ابتدا قرار بود که فقط مردان مذهبی ساکنان ابدی آن باشند؛ اما وقتی اخباری در مورد تغییر روند طبیعی مومیایی‌ شدن منتشر شد، شهروندان محلی هم این مکان را به عنوان استراحتگاه نهایی خود انتخاب کردند.

دخمه کاپوچین در پالرموواقع در ایتالیا

در نتیجه، اکنون مقبره‌های زیرزمینی دارای حدوداً ۸۰۰۰ جسد هستند که هرکدام به راهروهای جداگانه‌ای تقسیم شده اند. برای مثال یکی برای شخصیت‌های مذهبی، دیگری برای مردان حرفه‌ای، دیگری برای کودکان و حتی یکی قسمت برای خانم‌های باکره.

اجساد در حالت‌های بسیار عجیبی قرار گرفته‌اند و مانند یک موزه به نمایش گذاشته می‌شوند، بدون اینکه لباسی بر تن داشته باشند. این یکی از ترسناک ترین مکان های دنیا کمی سرگرم کننده به نظر می‌رسد نه؟!

 جزیره مارها در سائو پائولو

این جزیره به معنای واقعی یکی از ترسناک ترین مکان های دنیا بشمار می‌رود! ایله دا کی مادا گرنجی (در زبان پرتغالی به معنای جزیره بزرگ سوخته شده)، در حدود ۹۰ مایلی ساحل سائو پائولو واقع شده و یکی از خطرناک‌ترین جزایر در کل جهان به شمار می‌رود.

این منطقه به دلیل تعداد زیاد افعی‌های طلایی شهرت پیدا کرده و برخی مطالعات نشان می‌دهند که به طور متوسط ​​ در هر متر مربع یک تا پنج مار وجود دارد!

جزیره مارها از ترسناک ترین مکان های دنیا

حدوداً ۱۱۰۰۰ سال پیش زمانی که سطح آب دریا بالا آمد و جزیره مارها را از سرزمین اصلی برزیل جدا کرد، توانستند بدون رقیب زاد و ولد کنند و به نوعی جزیره ایجاد شده را قرق کردند.

به دلیل تعداد زیاد مارها، با گذر زمان سم آن ها قوی تر شد و سم این مارها از هم گونه های خود، ۵ برابر قوی تر است.این یعنی اینکه سم آنها قادر است طعمه‌ها را فوراً شکار کند و همچنین گوشت انسان را هم ذوب می‌کند. به دلیل این میزان از قدرت، دولت برزیل ورود مردم به این جزیره را ممنوع کرده است (حتی اگر خودتان هم مایل باشید!).

کلیسای استخوان سدلچ درجمهوری چک

قلعه شگفت انگیز سدلچ یک کلیسای کوچک است که پایین‌تر از کلیسای All Saints واقع شده و در سراسر جهان به خاطر تزئینات عجیب خود شهرت دارد. از طرفی، یکی از ترسناک ترین مکان های دنیا هم به شمار می‌رود!

در اوایل دهه ۱۳۰۰، یک راهب بزرگ کمی از خاک بیت المقدس را با خود به سدلچ آورد، آن را در قبرستان کلیسا پخش کرد و ناگهان همه اعلام کردند که می‌خواهند در آن مکان مقدس خاک شوند! به همین خاطر تعداد مردگان دفن شده افزایش یافت. برای داشتن مکان دفن جدید نیاز بود تا اجساد قدیمی نبش قبر شوند.پ

کلیسای استخوان سدلچ درجمهوری چک

 

از طرفی راهبان تصمیم گرفتند که استخوان‌های قدیمی را دور نریزند و از آنها استفاده مفیدی کنند! یک نجار محلی به نام František Rint که این وظیفه دلهره آور را بر عهده داشت، می‌بایست بیش از ۴۰،۰۰۰ بقایای انسانی را به شکلی زیبا و منظم درست کند. او این کار را به نحو احسن انجام داده است.

این سازه‌های استخوانی شامل چهل چراغ‌، یک تاج خانوادگی و چندین نوار استخوانی می‌شوند که از سقف آویزان هستند! خیره کننده‌ترین اثر احتمالاً لوستر عظیم کلیسا است که تقریباً همه استخوان‌های موجود در بدن انسان را در خود دارد.

آتشفشان کاوا ایجن در جاوای اندونزی

آتشفشان کاوا ایجن در اندونزی هم ترسناک است و هم دیدنی! قله جاوا دارای مقادیر غیر طبیعی از گازهای سولفوریک است که به دمای بیش از ۱۰۰۰ درجه فارنهایت رسیده و با نفوذ در بین ترک‌ها و تماس با هوا، شعله‌ور می‌شوند .

این گازها گاهی اوقات به صورت گوگرد مایع متراکم می‌شوند که بعد از آن یک سایه آبی رنگ و رویایی به خود می‌گیرد و مانند گدازه به پایین آتشفشان سرازیر می‌شود.

آتشفشان کاوا ایجن در جاوای اندونزی از ترسناک ترین مکان های دنیااگرچه این نورهای زیبا فقط در تاریکی دیده می‌شوند؛ اما گوگردهای آتشفشان در تمام ساعات از شبانه روز می‌سوزند. در نتیجه هوای اطراف پر از دی اکسید گوگرد می‌شود و از طرفی هم دریاچه مجاور به خاطر اشباع اسید کلریدریک سبز رنگ شده است.

هاو پار ویلا در سنگاپور

باورکردنش کمی سخت است، اما یکی از ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا در واقع یک پارک تفریحی برای کودکان است! بله، «هاو پار ویلا» یک پارک ۸۲ ساله واقع در سنگاپور است که واقعاً نقطه مقابل دیزنی لند است!

ورودی رنگارنگ آن از طاق‌هایی به سبک چینی ساخته شده که کاملاً بی خطر به نظر می‌رسد؛ اما وقتی داخل پارک می‌شوید، بیش از ۱۰۰۰ مجسمه جلوی چشم‌تان ظاهر می‌شود که یکی از یکی عجیب‌تر هستند (بله، وجود سر انسان روی یک خرچنگ غول پیکر حتی آن را عجیب‌تر هم می‌کند!).

هاو پار ویلا در سنگاپور از ترسناک ترین مکان های دنیا

 

۱۰ دادگاه جهنمی با موضوع جهان آخرت، ویژگی اصلی هار پار ویلا است. این شهر فرنگ که به عنوان یک روش برای آموزش اخلاق به کودکان خردسال در نظر گرفته شده، مجازات‌های شدید را همراه با یک پلاکارد توضیح می‌دهد و هشدار می‌دهد که هر گناه چه تنبیهی را به همراه دارد.

شما در آنجا افرادی را می‌بینید که با یک اره غول پیکر از وسط دو نصف می‌شوند! (جرم: سواستفاده از کتاب)، تکه تکه می‌شوند! (جرم: تقلب در امتحانات) و یا به دره‌ای از چاقوها پرتاب می‌شوند! (جرم: پول نزول کردن)

ترسناک ترین گودال آبی جهان

یکی از ترسناک ترین مکان های دنیا در ۱۶۰ کیلومتری ساحل بلیز واقع شده و دارای آب‌های زیبای مرجانی و کم عمق فیروزه‌ای است. در این مکان یک گودال آب بزرگ و عمودی با عمق بیش از ۱۲۰ متروجود دارد! بله، شما ناگهان با یک حفره عمیق و دایره‌ای شکل در وسط این جزیره مرجانی روبرو خواهید شد.

غواصان برای دیدن یک جاذبه منحصر به فرد، به این مکان هجوم می‌آورند. دیدنی های این مکان شامل استالاکتیت‌ها و استالاگمیت‌های عظیم زیرآبی است که در آخرین دوره عصر یخبندان تشکیل شده‌ است. اطراف این غار عمودی و حدوداً ۱۲ متر زیر سطح آب، از سنگ آهک پوشیده شده که به واقع یک شیرجه مستقیم به سمت ناشناخته‌ها است.

ترسناک ترین گودال آبی جهان

هرچه غواصان پایین‌تر می‌روند، سازه های صخره‌ای هم شفاف‌تر و زیباتر می‌شوند. برای درک کامل این تجربه فوق العاده بی‌نظیر، ویدئوی قهرمان جهان یعنی گیوم نری (Guillaume Nery) که با یک شیرجه آزاد، مستقیماً به چاله آبی وارد می‌شود را ببینید.

جنگل آئوکیگاهارا در ژاپن

این جنگل به ظاهر آرام در پایین کوه فوجی واقه شده است. جنگل آئوکیگاهارا دارای تاریخچه ای فوق العاده دردناک است. آئوکیگاهارا که به زبان عامیانه «جنگل خودکشی» نام دارد، دومین منطقه محبوب در جهان (بعد از پل گلدن گیت) برای خودکشی است. تنها در سال ۲۰۱۰، ۲۴۷ نفر تلاش کردند در اینجا خودکشی کنند که ۵۴ نفر از آنها هم موفق شدند.

برخی دلیل این اتفاقات را ارتباط جنگل با شیاطین افسانه‌های ژاپنی می‌دانند. برخی دیگر هم به تراکم درختان اشاره می‌کنند که صدا را خفه می‌کند و گم شدن در جنگل را آسان‌تر می‌شود. به دلیل همین ویژگی که بسیاری از کوهنوردان مسیر خود را با طناب یا نخ مشخص می‌کنند تا پیدا کردن مسیر بازگشت آسان‌تر شود.

آتشفشان کاوا ایجن در جاوای اندونزی از ترسناک ترین مکان های دنیا

مسئله خودکشی همراه با لباس‌ها و نامه‌هایی که در سرتاسر سوراخ سمبه‌های جنگل‌ پراکنده شده، به این جنگل یک حالت بسیار ترسناک می‌دهد که حتی استخوان‌هایتان را هم به لرزه در می‌آورد!

ویو رونکونن، باغ مجسمه پاریکالا در فنلاند

ویو رونکونن یکی از مشهورترین هنرمندان معاصر در فنلاند است. او یکی از ترسناک ترین مکان های دنیا را در حیاط خانه خود ساخته است. او فردی بسیار منزوی بود و از نمایش آثار خود در فضاهای عمومی خودداری می‌کرد. در عوض او یک مجموعه‌ متشکل از تقریباً ۵۰۰ مجسمه بتونی در حیاط خانه خود ساخت و به این ترتیب باغ مجسمه شخصی خود را تشکیل داد.

بزرگترین مجموعه این محوطه، گروهی متشکل از ۲۰۰ مجسمه است که در حالت‌های مختلف یوگا چیده شده‌اند. با اینکه همه مجسمه‌ها یک حالت بسیار غیرعادی دارند (ظاهراً همه چهره‌ها)؛ اما آنها شیطانی‌ترین اشیا موجود در باغ نیستند. در واقع این مجموعه ترسناک رونکونن است که از مجسمه‌های بسیار وحشتناک و تکی تشکیل شده، به طوری که یک راهبه در پشت بوته‌ها کمین کرده و یک مرد عباپوش با بازوهای بلند و کشیده خودنمایی می‌کند!

اگر تمایل دارید که دیگر خواب آرام نداشته باشید، پوزخندهای شیطانی (با دندان‌های واقعی انسان) و چشمان سیاه و گود افتاده این مجسمه‌ها در یکی از ترسناک ترین مکان های دنیا، دقیقاً همان چیزی است که باید از آن‌ بازدید کنید!

کلام پایانی 

این مکان ها از جمله دلهره آورترین مکان های دنیا هستند و می توانند یکی از مقاصد گردشگری افرادی باشند که از ترسیدن لذت می برند. به نظر شما کدامیک از این مکان ها ترسناک تر است؟ نظر خود در این باره را با ما به اشتراک بگذارید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
  1. مصطفی می گوید

    دخمه کاپوچین+جزیره عروسک های مکزیک

  2. ariya می گوید

    من از همشون خوشم اومد مخصوصا یخچال طبیعی جنوب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

sister cheating.xxx2
fapfapfaphub.com