نرخ دیه چگونه محاسبه می‌شود؟ جدول دیه سال 1402

تا به حال برایتان سوال پیش نیامده که به عنوان مثال، دیه شکستگی دست چگونه محاسبه می‌شود؟ بر چه اساسی تخمین زده می‌شود که برای شکستگی دندان، چه مبلغی باید پرداخت شود؟ پاسخ این سوالات، منوط به آشنایی کامل با راهنمای محاسبه دیه است.

دیه انواع مختلفی دارد که مبلغ هرکدام از آن‌ها با دیگری متفاوت است. به عنوان مثال، مبلغی که باید برای جراحت بدون خون پرداخت شود، کاملا با جراحتی که منجر به خون‌ریزی شود، متفاوت است.

در این مقاله از مجله اینترنتی ایده آل مگ قصد داریم به صورت کامل به بررسی راهنمای محاسبه دیه بپردازیم. اگر چند دقیقه از وقت خود را به همراهی با ما اختصاص دهید، با انواع دیه و مبلغ هرکدام از آن‌ها، آشنا خواهید شد.

دیه چیست و چه انواعی دارد؟

دیه یکی از انواع مجازات‌های اسلامی است که برای تنبیه مجرمانی که به هر دلیلی، امکان قصاص آن‌ها وجود ندارد، در نظر گرفته شده است. در قانون مجازات‌های اسلامی، تعریف دیه این گونه است:

دیه چیست و چگونه محاسبه می‌شود؟

دیه مقدار مال معیّنی است و در شرع مقدس به سبب جنایت غیر عمدی بر نفس، عضو یا منفعت یا جنایات عمدی در مواردی که به هر جهت قصاص ندارد، مقرر شده است.

همانطور که از اسم دیه نیز مشخص است، این جریمه برای موارد زیر مقرر شده و پرداخت می‌گردد:

 • قتل نفس غیر عمد
 • اعضای بدن (یکی از عضوهای بدن، قطع شده یا به صورت کامل، از کار بیفتد)
 • جراحت
 • منافع اعضا (یکی از حواس پنجگانه بدن انسان از کار بیفتد)

برای هر کدام از این موارد، در قانون مجازات‌های اسلامی، دیه مشخص و مقدری تعیین شده است. اما قبل از هر کاری، باید با مبحثی تحت عنوان “دیه کامل انسان” آشنا شویم.

دیه شکستگی بینی در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟
بخوانید

دیه کامل انسان چیست؟

دیه کامل مبلغی است که در قانون مجازات‌های اسلامی، برای قتل نفس غیر عمد مرد مسلمان در نظر گرفته شده است. این مبلغ هر ساله و توسط ریاست قوه قضاییه تعیین شده و ابلاغ می‌گردد.

محاسبه دیه کامل انسان

نکته: برای محاسبه دیه کامل انسان، مبلغی معادل قیمت ۱۰۰ شتر سالم را در نظر می‌گیرند. البته ممکن است از مواردی همچون قیمت ۲۰۰ گاو سالم، ۱۰۰۰ گوسفند سالم و … نیز استفاده شود.

دیه کامل از آن‌جایی حائز اهمیت است که مبلغ تعیین شده برای سایر انواع دیه را بر اساس درصدی از آن محاسبه می‌کنند. در واقع، در قانون مجازات‌های اسلامی، برای هر کدام از جرائمی که مشمول پرداخت دیه می‌شوند، درصدی از دیه کامل انسان به عنوان جریمه در نظر گرفته شده است.

میزان دیه سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

همانطور که گفته شد، مبلغ دیه کامل، در ابتدای هر سال و توسط ریاست قوه قضاییه تعیین شده و به تمامی نهادهای ذی‌صلاح، ابلاغ می‌شود. بر همین اساس، مبلغ دیه کامل ۱۴۰۲ به میزان ۹۰۰ میلیون تومان، معادل ۹ میلیارد ریال در نظر گرفته شد.

برای به دست آوردن مبلغ سایر انواع دیه در سال ۱۴۰۲، دانستن مقدار دیه کامل این سال، کافی است؛ البته به شرطی که با درصدهای انواع دیگر دیه، آشنایی داشته باشیم.

محاسبه دیه برای انواع جراحت

جراحت یکی از انواع جرائمی است که بر اساس قانون مجازات‌های اسلامی، مشمول پرداخت دیه می‌شود. نحوه وارد کردن جراحت، در پرداخت دیه آن، تاثیرگذار نیست. (جراحتی که بر اثر تصادف ایجاد شود، فرقی با جراحت حاصل از نزاع خیابانی ندارد)

دیه جراحت چگونه محاسبه می‌شود

جراحت سر و صورت 

در شرع اسلام، جراحت انواع مختلفی دارد که در ادامه به معرفی هرکدام از آن‌ها خواهیم پرداخت:

نوع جراحتمبلغ دیه
حارصه سر و صورت (جراحتی که منجر به خونریزی نشود)یک صدم دیه کامل
دامیه سر و صورت (جراحتی که وارد پوست شده و منجر به خونریزی شود)دو صدم دیه کامل
متلاحمه سر و صورت (جراحتی که موجب بریدگی گوشت شده ولی به پوست استخوان نرسد)سه صدم دیه کامل
سمحاق سر و صورت (جراحتی که به پوست نازک روی استخوان برسد)چهار صدم دیه کامل
موضحه سر و صورت (جراحتی که باعث آشکار شدن استخوان شود)پنج صدم دیه کامل
هاشمه سر و صورت (جراحتی که موجب شکستگی استخوان شود)ده درصد دیه کامل
منعله سر و صورت (جراحتی که منجر به جا به جایی استخوان شود)پانزده درصد دیه کامل
مامومه سر و صورت (جراحتی که به کیسه مغز برسد)یک سوم دیه کامل

نکته: گوش، بینی، زبان، فک، لب و داخل دهان، همگی بخش‌هایی از سر و صورت محسوب می‌شوند.

جراحت سایر اعضای بدن

درصدهایی که برای انواع جراحت سر و صورت در نظر گرفته شده‌اند، برای سایر اعضای بدن نیز صدق می‌کنند. البته با این تفاوت که در این گونه موارد، درصدی از دیه کامل آن عضو، پرداخت می‌شود.

به عنوان مثال، دیه جراحتی که روی دست ایجاد شود، نسبت به دیه کامل دست و مقدار جراحت محاسبه و پرداخت می‌شود. به طور مثال دیه کبودی با دیه شکستگی اعضای بدن و یا بریدگی و جراحات عمیق متفاوت است. 

همچنین بخوانید: 

نحوه محاسبه دیه اعضای بدن

برای محاسبه دیه نقص یکی از اعضای بدن، دو قانون کلی وجود دارد:

 1. قانون اول: اگر یکی از اعضای زوج بدن انسان قطع شود، دیه آن بر اساس نصف دیه کامل محاسبه می‌شود.
 2. قانون دوم: اگر یکی از اعضای فرد بدن انسان قطع شود (تنها یک عضو از آن در بدن موجود باشد، دیه آن برابر با دیه کامل انسان خواهد بود.

نکته: دیه منافع اعضا (از بین رفتن یکی از حواس پنجگانه انسان) برابر با دیه کامل انسان خواهد بود.

دیه دامیه چیست و چه تفاوتی با دیه حارصه دارد؟
بخوانید

نحوه محاسبه دیه قتل 

اگر دادگاه تشخیص دهد که قتل نفس به صورت غیر عمد اتفاق افتاده است، باید دیه کامل انسان از طرف فرد قاتل یا بستگان درجه اول او، به اولیای دم مقتول پرداخت شود.

دیه قتل چقدر است؟

اگر قتل به عمد اتفاق افتاده باشد، اما اولیای دم مقتول از قصاص صرف نظر کرده و به دریافت دیه راضی شوند نیز، دیه کامل انسان به عنوان جریمه در نظر گرفته می‌شود.

دیه تصادف چگونه محاسبه می‌شود؟

نحوه محاسبه دیه در تصادفات رانندگی، تفاوتی با سایر جرائمی که منجر به پرداخت دیه شوند، ندارد. به عنوان مثال، اگر در یک حادثه رانندگی، شخص ثالثی به قتل برسد، باید دیه کامل انسان به عنوان جریمه به اولیای دم او پرداخت شود.

دیه تصادف چگونه محاسبه می‌شود؟

نکته: از آنجایی که تمام وسایل حمل و نقل موتوری، باید دارای بیمه‌نامه شخص ثالث باشند، پرداخت دیه تصادفات معمولا بر عهده شرکت بیمه کننده خواهد بود. اگر وسیله نقلیه بیمه نبوده یا راننده متواری شده باشد، پرداخت دیه بر عهده “صندوق تامین خسارت‌های بدنی” خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دیه تصادفات رانندگی، می‌توانید مقاله “دیه تصادف چیست و قانون پرداخت دیه در تصادفات رانندگی چگونه است” را مطالعه نمایید.

نحوه محاسبه دیه در ماه‌های حرام

در شرع اسلام، چهار ماه محرم، رجب، ذی‌القعده و ذی‌الحجه به عنوان ماه‌های حرام در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که قتل نفس در یکی از این چهار ماه رخ دهد، پرداخت دیه، مشمول قانون “تغلیظ” خواهد شد.

بر اساس قانون تغلیظ دیه: به دیه کامل انسان در ماه‌های حرام، یک سوم مبلغ کل دیه اضافه می‌شود. لازم به ذکر است که این قانون، تنها برای قتل نفس صدق می‌کند و سایر انواع دیه در ماه‌های حرام، تفاوتی با سایر ماه‌های سال ندارند.

برای اطلاعات بیشتر از نحوه محاسبه دیه در ماه‌های حرام، می‌توانید مقاله “چرا دیه در ماه حرام با ماه‌های غیر حرام تفاوت دارد” را مطالعه نمایید.

کلام پایانی 

اکنون و با مطالعه کامل این مقاله، می‌توانید ادعا کنید که با راهنمای محاسبه دیه برای انواع جرایم مختلف، آشنایی کافی دارید. با این وجود، اگر همچنان در ارتباط با محاسبه مبلغ دیه در شرایط مختلف، سوال یا ابهامی دارید، در بخش نظرات همین مقاله مطرح نمایید تا در اولین فرصت، پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

سوالات متداول در ارتباط با محاسبه دیه 

انواع دیه کدامند؟

در قانون مجازات‌های اسلامی، دیه به چهار دسته : دیه قتل نفس غیر عمد، دیه قطع عضو، دیه منافع اعضا (از بین رفتن یکی از حواس پنجگانه) و دیه جراحت تقسیم می‌شود.

دیه قطع عضو در ماه های حرام چقدر است؟

دیه قطع عضو در ماه‌های حرام هیچ تفاوتی با مقدار این دیه در سایر ماه‌های سال ندارد. زیرا تنها دیه قتل نفس غیر عمد است که در ماه‌های حرام شامل قانون تغلیظ (اضافه شدن یک سوم کل دیه به مبلغ دیه) می‌شود.

دیه متلاحمه سر و صورت چیست؟

متلاحمه به جراحتی گفته می‌شود که موجب بریدگی گوشت شود، اما به پوست استخوان نرسد. در قانون مجازات‌های اسلامی، برای متلاحمه سر و صورت، سه درصد از دیه کامل انسان در نظر گرفته شده است.

میزان دیه سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

بر اساس اعلام ریاست قوه قضاییه، مبلغ دیه کامل انسان در سال ۱۴۰۲ برابر با ۹۰۰ میلیون تومان، معادل ۹ میلیارد ریال برآورد شده است.

 

۳ | (۳۵)
ممکن است شما دوست داشته باشید
623 نظرات
 1. مرتضی می گوید

  باسلام
  دیه شکستگی استخوان زنداعلی ساعد راست که تحت عمل جراحی قرارگرفته وبه طور مطلوب بهبود یافته چقدر است.ممنون میشم اگه پاسخ دهید

  1. زواره زادگان می گوید

   با عرض سلام و احترام، مقدار دیه شما برابر ۳۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تعیین خواهد شد

   1. مرتضی می گوید

    سلام تصادف کردم ۱۴۰۱‌ فک پایین از طرف راست شکست یک پلاتین و از طرف چپ شکست دو پلاتین گذاشتن یکی از دندان های عقب شکست و فکم دچار دررفتگی شده بود زیر چانه هم چهار تا بخیه زدن دیه این اعضا چقدر میشه ممنونم

    1. جلال می گوید

     ببخشید دیه آسیب بافت نرم گردن که ارش آن نیم درصد دیه کامل است چقد میشه ؟؟

     1. خسروی می گوید

      ۳ میلیون تومان دوست عزیز

   2. مهدی ارجائ می گوید

    درود بر شما وقت بخیر. شکستگی انتهای استخوان زنداعلی ساعد دست چپ که تحت عمل جراحی پین گزاری(٣ عدد پین داخل دست گذاشته شده) قرار گرفته است بدون عیب التیام یافته و دیه مقدر دارد. این گزارش نهایی پزشکی قانونی هست چقدر دیه تعلق میگیره?

    1. خسروی می گوید

     ۴۸ میلیون دوست عزیز

  2. ب می گوید

   سلام دیه از کار افتادگی یه دست و اینکه دست دیگه رو گفتن دیه مقدر هست یعنی چی و چقدر میشه

   1. خسروی می گوید

    دیه از کار افتادگی دست بر اساس رای دادگاه و گزارش پزشکی قانونی تعیین میشه. دیه مقدر به دیه ای گفته میشه که در قانون مجازات های اسلامی بهش اشاره شده باشه. اگر دست شما دچار شکستگی شده باشه، دیه اون ۸ درصد خواهد بود

    1. صفر می گوید

     سلام من تو کارخونه ازارتفاع افتادم دوتا مچ دستهام شکستته سرم هم هفت تا بخیه خورده دیه چقدر میشه

     1. خسروی می گوید

      برای شکستگی هر کدام از دست ها مبلغ ۴۸ میلیون تومان و برای شکستگی سر هم با فرض حارصه بودن، ۶ میلیون تومان دیه تعلق می گیرد

    2. Mehdi می گوید

     برای من ۰/۰۱۲ دیه کامل و ۱/۶ ٪ دیه کامل بریدن چجوری باید حساب کنم اگه پاسخ بدید ممنون می شم

     1. خسروی می گوید

      اگر منظورتون ۱۲ درصد و ۱.۶ درصد هست که مجموع دیه شما معادل ۸۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود

     2. بهزاد می گوید

      سلام دیه سه نافذه ساچمه چ مقدار است و درصورتی که ضارب ناشناس باشد آیا صندوق بیت المال پرداخت میکند

    3. ایمان می گوید

     سلام وقتتون بخیر ببخشید من برام نوشتن جراحت بخیه شده سر شانه چپ دامیه و راحت بخیه شده سمت چپ خلف قفسه سینه جائفه و تجمع هوا و خون در فضای جنب که تحت تعبیه لوله سینه ای واقع شده است تدابیر درمانی میخواستم بدونم دیه چقدر میشه

   2. داود می گوید

    سلام خسته نباشید

    دو سوم از یک بیستم دیه کامل چقدر میشه

    1. خسروی می گوید

     ۲۰ میلیون تومان دوست عزیز

  3. علی می گوید

   سلام خسته نباشید ببخشد دو دهم دیه کامل چقدر میشه؟

   1. خسروی می گوید

    ۱۲۰ میلیون تومان دوست عزیز

    1. سجاد می گوید

     سلام دیه دو درصد بند انگشت شست چقدر میشود؟

     1. خسروی می گوید

      ۶۰۰ هزاز تومان دوست عزیز

     2. سبحان می گوید

      سلام ۶/۵٪از سطح هوشیاری چقدر میشه دیش

     3. خسروی می گوید

      دوست عزیز باید ارش تعیین بشه توسط پزشکی قانونی

     4. محمد می گوید

      سلام دیه ۲۵صدم درصد دیه کامل چقدر میشود

     5. خسروی می گوید

      یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دوست عزیز

    2. محبوب می گوید

     سلام برای من دو درصد دیه ارشه زدن …و گفتن بقیه درصد زخم ها رو دادگاه میده …اون درصد ک دادگاه میده یعنی چند هفته ک سرکار نمیتونن برن هم لحاظ میکنن؟

     1. خسروی می گوید

      خیر دوست عزیز … طول درمان مشمول دیه نخواهد شد

 2. احسان رستمی می گوید

  سلام وقت شما بخیر
  با تشکر از مطالب بسیار مفید سایت
  اگر ممکنه بفرمایید بابت صدمات زیر چند درصد دیه تعلق میگیره اگر بصورت حدودی هم بفرمایید مشکلی نیست
  ۱- شکستگی دنده های های سوم ،چهارم، پنجم و ششم قفسه سینه سمت راست که بدلیل هموتوراکس تحت لوله گذاری قرار گرفته است .
  ۲ پارگی ترمیم شده لب پایین دامیه همراه با تورم-
  ۳- پارگی ترمیم شده بین دو ابرو و زیر زبان ( دامیه )
  ۴- کبودی دور چشم راست و چپ، داخلی تحتانی بازوی چپ، ساعد راست ،فوقانی شانه ر است که مراحل جذب را می گذراند.
  ۵ ساییدگی درحال التيام قدامی تحتانی بینی ،میانی پیشانی، قدامی میانی ساق راست، خلفی فوقانی ساعد چپ و گونه راست ( هر یک حارصه )
  ۶جرات ( دامیه ) خلف آرنج چپ
  ۷_ خونریری متوسط زیر ملتحمه چشم چپ –
  ۸_ خونمردگی مچ دست چپ و روی دست راست
  ۹_ شکستگی سه درصد از تاج نمایان دندان ۳ پایین راست
  ضایعات فوق در اثر اصابت جسم سخت حادث شده اند.

  1. زواره زادگان می گوید

   با سلام و عرض ادب، مقدار دقیق دیه باید توسط دادگاه تعیین شود؛ اما با توجه به توضیحات شما می‌توان گفت حداقل مقدار ۱۲۹ میلیون تومان، دیه برای شما تعیین می‌شود.

  2. Armin می گوید

   سلام خسته نباشین دیه پارگی تاندون پا و منیسک زانو چقدره در ماه حرام

   1. خسروی می گوید

    دوست عزیز بر اساس تشخیص پزشکی قانونی بین ۲ تا ۴ درصد از دیه کامل

 3. شعیب می گوید

  با سلام ببخشید مزاحم شدم من هفته ی پیش تصادف کردم وبه یک عابر پیاده زدم که منجر به شکستن پاشنه ی پا وآسیب دیدن رگ پاشون شد گفتم حدودا چقدر دیه از من میگیرن

  1. زواره زادگان می گوید

   با سلام و عرض ادب، مقدار دیه باید با توجه به نظر پزشکی قانونی تعیین شود؛ اما حداقل دیه شکستگی استخوان را باید پرداخت کنید. مقدار این دیه، ۳۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

   1. حجت می گوید

    سلام رای دادگاه برای دیه تصادف صادر شده و به شرح زیر است.۱جراحت دامیه چپ سر۲جراحت (۲حارصه)شانه چپ.۳سه عدد جراحت(۳حارصه)ساعد راست.۴جراحت حارصه پشت دست راست.۵دو عدد جراحت(دو حارصه)ساعد چپ.۶دو عدد جراحت(دو حارصه)ساق پای راست.۷دو عدد جراحت(دو حارصه)ساق پای چپ.۸جراحت حارصه روی پای راست و چپ مشهود میباشد.آخرش هم نوشته ارش بند دو جمعا به میزان ۱ درصد دیه کامل میباشد. ممنون میشم اگه کمکم کنین

    1. خسروی می گوید

     پاسخ شما داده شد دوست عزیز

 4. سعیدی می گوید

  سلام عرض ادب
  در تاریخ ۲۷/۵/۱۴۰۰تصادف کردم
  در ماه ذی الحجه بوده دیه آیا دو برابر میشود یا خیر
  شکستگی دنده های ۶و ۷ محیط بر قلب هستند
  از ناحیه سمت چپ به ریه آسیب وارد شده
  آرنج و زانو و مچ پا چپ جراحت عارصه وارد شده
  دیه من چقدر شده ممنون تشکر

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و عرض ادب، دیه شکستگی در ماه حرام و غیرحرام با هم تفاوتی ندارند. دیه شکستگی هر دنده محیط بر قلب حدود ۱۲ میلیون تومان و دیه زخم‌شدگی در حد حارصه ۲میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است. در مورد صدمه به ریه، توسط دادگاه ارش و طول درمان تعیین می‌شود. با توجه به این توضیحات، حداقل مقدار دیه شما ۳۱ میلیون تومان می‌شود.

  2. مصطفی می گوید

   با سلام و عرض ادب
   دیه پارگی رباط صلیبی پا و کشیدگی رباط خلفی با هم چقدر میشه.. ممنون

 5. مرتضی شهریار می گوید

  سلام
  استخوان ران پای چپ در محل اتصال به لگن شکسته که هنوز با پیچ و مهره جوش خورده
  همچنین کشکک زانو خرد شده و بعد از چند ماه جوش خورده
  اثرات پارگی پوست گوشت اضافه اورده و پا هم ۱.۸ سانتیمتر کوتاه شده
  میشه حدود دیه رو لطف کنید بگید چقدر باید پرداخت بشه

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و عرض ادب، برای تعیین دقیق مقدار دیه به حکم پزشکی قانونی نیاز است. با توجه به توضیحات شما تنها می‌توان گفت که برای کشکک زانوی شما حداقل ۸۲ میلیون تومان دیه تعیین می‌شود. برای کوتاه شدن پای شما جریمه‌ای به عنوان ارش و طول درمان تعیین خواهد شد.

 6. Mrt می گوید

  سلام خسته نباشید خدا برکت بده
  میشه این دیه رو حساب کنید ممنون
  سوختگی درجه ۲ a ساعد چپ و کف دست چپ و پشت دست چپ انگشتان دست چپ جمعا ۲ درصد
  ۲- جراحت حارصه پشت دست راست ۳ عدد
  ۳-جراحت حارصه بند اول انگشتان ۳-۴-۵ و بند آخر انگشت دوم دست راست
  ۴-جراحت دامیه بینی سمت راست
  ۵-جراحت حارصه سمت چپ صورت و سمت چپ بینی
  ۶-جراحت متلاحمه بخیه شده سمت چپ سر
  ۷-جراحت صمحاق بخیه شده جلو سر
  ۸-کاهش سطح هوشیاری خفیف
  ۹-شکستی بدنه مهره دوم گردنی (c2)
  ۱۰-تورم پشت دست و ساعد دست چپ ک بر اثر اصابت جسم سخت طی تاریخ ۱۴۰۰/۲/۹ً ایجاد گردید است و نیاز است جهت معاینه مجدد در تاریخ ۱۴۰۰/۶/۹ مراجعه نماید

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روزبخیر با توجه به توضیحات شما، دیه به صورت زیر محاسبه می‌شود:
   ۱. ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان
   ۲. ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
   ۳. ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان
   ۴. ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان
   ۵. ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان
   ۶. ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان
   ۷. ۱۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
   ۸. بسته به نظر دادگاه ارش تعیین می‌شود.
   ۹. بسته به نظر دادگاه ارش تعیین می‌شود
   ۱۰. هر کبودی ۷۲۰ هزار تومان

   1. میثم می گوید

    سلام وقت بخیر.تشکر بابت سایت عالیتون و مطالب مفیدتون.ببخشید مزاحم شدم.ممنون میشم راهنمایی کنید.در تصادف باموتور که راکب خودم بودم و فرار راننده خاطی
    ۱ جراحت دامیه اندازه یک دست پشت کتف راست
    ۲ جراحت دامیه اندازه یک دست پشت باسن چپ
    ۳جراحت دامیه روی بازوی راست حدود ۱۲ سانت
    ۴جراحت دامیه ۳ عدد به قطر ۲ سانت روی پای راست
    ۵جراحت دامیه روی قوزک پای راست اندازه ۴ سانت
    ۶ جراحت دامیه روی پشت دست راست ۳ عدد هرکدام به قطر ۲ سانت
    ۷ جراحت دامیه به قطر ۱ سانت
    منظور از دامیه اگر درست متوجه شده باشم خراشیدگی هایی هست که بر اثر کشیده شدن بر روی اسفالت هست.منظور بنده خراشیدگی هست با خونریزی
    من واقعا احتیاج به محاسبه این دیه دارم خیلی لطف میکنید پاسخگو باشید.

    1. خسروی می گوید

     دوست عزیز دیه شما معادل ۱۱ دامیه و برابر با ۶۶ میلیون تومان خواهد شد

  2. علی می گوید

   سلام، بنده زیر بغلم و کمرم چاقو خوردم، عمق چاقو به حدی بود که از درون هم جراحی شد و بخیه خورد. پزشکی قانونی دیه هردو را روی هم معادل ۲درصد دیه کامل (دامیه) حساب کرد.. به نظرتون اشتباهی رخ نداده؟

   1. خسروی می گوید

    دوست عزیز به نظر تشخیص پزشکی درست بوده و برای شما ۱۲ میلیون تومان دیه تعلق میگیره

    1. محمد می گوید

     سلام وقتتون بخیر بنده هفته‌ پیش انتهای استخوان دست راستم مچ دستم شکست خواستم بدونم دیه چقدر میشه

     1. خسروی می گوید

      پاسخ شما داده شد دوست عزیز

    2. محمد می گوید

     سلام دیه شکستگی استخوان مچ دست راستم چقدر هست ممنون میشم راهنمایی کنید و یک زخم عمیق ۳ سانتیمتر

     1. خسروی می گوید

      ۴۸ میلیون دوست عزیز

    3. علی می گوید

     سلام لطفا این دیه روحساب میکنید.۱-ارش تورم اطراف چشم راست نیم درصددیه ی کامل۲ارش خونریزی اطراف چشم راست ب نیم درصددیه کامل۳سیاه شدگی اطراف چشم راست ب شش هزارم دیه کامل۴شکستگی استخوان صورت سمت راست(منقله)ب یک ونیم درصدازیک فقره دیه کامل یک مردمسلمان

     1. خسروی می گوید

      ۱۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان دوست عزیز

   2. سامان غلامی می گوید

    سلام وقت تون بخیر من ۱۴۰۰/۱۲/۲۴ تصادف کردم و ارنج دست چپم دچار شکستگی شد پزشکی قانونی ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ یعد از چن سری معاینه جواب آخری ک بهم داد آرش دررفتگی مفصل ارنج چپ معادل ۴ درصد دیه کامل و آرش نقص عضو محدودیت حرکتی ایجاد شده از ناحیه ارنج چپ معادل ۱ درصد دیه کامل میخواستم بدونم چقد تعلق میگیره

    1. خسروی می گوید

     ۳۰ میلیون دوست عزیز

 7. علیرضا می گوید

  سلام
  ممنون میشم این رو برام حساب کنید

  ۱.کبودی لاله گوش در اثر برخورد ضربه محکم
  ۲.جراحت مخاط دهان در طرف چپ حارصه
  ۳.ساییدگی سرشانه حارصه به ارزش ۵/. درصد دیه کامل
  ۴.ساییدگی قدام سمت چپ و بالای زانوی چپ هر یک حارصه

  —-
  دیه هر یک حارصه چند هستش؟

  با تشکر

  1. حجت می گوید

   سلام من سر کار دچار حادثه شدم پای راستم روی پام اسخوانهایی که به انگشتام میرسه یکیش خورد شده ودکتر میگه نمیشه کاریش کنی باید گچ گرفته بشه تا جوش بخوره میخواستم ببینم دیه چقدر میشه

 8. حسام الدین می گوید

  سلام . شش هزارم دیه کامل و ارش دو دهم درصد دیه کامل چقدر میشه ؟

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روزبخیر، شش هزارم دیه در سال ۱۴۰۰، دو میلیون و ۸۸۰ هزار تومان و دو دهم درصد دیه کامل هم معادل ۹۶۰ هزار تومان است.

   1. حامد می گوید

    سلام و وقت بخیر عذرخواهی میکنم دیه شکستگی استخوان سه دست دست راست چقدره؟؟؟

    1. خسروی می گوید

     دوست دیه شکستگی استخوان دست معادل ۴۸ میلیون تومان خواهد بود

 9. فرشته ثابت می گوید

  سلام و خسته نباشید. جسارتا میشه بفرمایید که به این آسیب ها چه مقدار دیه تعلق میگیره؟ من ۲۴/۶/۱۳۹۹ تصادف کردم .
  ۱) جراحت حارصه و تورم پشت پای راست
  ۲) جراحت دامیه و تورم مچ پای راست
  ۳) کبودی ساق پای راست
  ۴) عمل جراحی کشش استخوان درشت پای راست
  ۵) کبودی و جراحت حارصه قدام شقیقه راست
  ۶) جراحت حارصه سمت راست پیشانی
  ۷) جراحت حارصه سمت راست بینی
  ۸) جراحت حارصه سمت راست چانه
  ۹) جراحت حارصه و کبودی زانوی چپ
  ۱۰) جراحت حارصه و کبودی زیر زانوی چپ
  ۱۱) جراحت حارصه کبودی آرنج راست
  ۱۲) جراحت حارصه بند میان انگشت سوم و چهارم دست چپ
  ۱۳) جراحت حارصه بند اول انگشت چهارم دست چپ
  ۱۴) جراحت کف دست چپ
  ۱۵) کبودی خلف آرنج دست چپ
  ۱۶)جراحت مچ دست راست
  ۱۷) جراحت پشت دست راست
  ۱۸) جراحت کبودی قوزک پای چپ
  ۱۹)جراحت پنجه پای چپ
  ۲۰) آسیب نسوج نرم ران راست و همراه خردشدگی ثلث میانی استخوان ران راست که عمل جراحی شد
  ۲۱) شکستگی ستون فقرات در محل مهره ششم سینه(تنه مهره) و مهره هشتم(تنه مهره)
  و اینکه از زمان تصادف تا الان ۱۳ ماه طول درمان گرفتم و هنوز استخوان رانم جوش نخورده

 10. فرشته ثابت می گوید

  سلام و خسته نباشید. جسارتا میشه بفرمایید که به این آسیب ها چه مقدار دیه تعلق میگیره؟ من ۲۴/۶/۱۳۹۹ تصادف کردم .
  ۱) جراحت حارصه و تورم پشت پای راست
  ۲) جراحت دامیه و تورم مچ پای راست
  ۳) کبودی ساق پای راست
  ۴) عمل جراحی کشش استخوان درشت پای راست
  ۵) کبودی و جراحت حارصه قدام شقیقه راست
  ۶) جراحت حارصه سمت راست پیشانی
  ۷) جراحت حارصه سمت راست بینی
  ۸) جراحت حارصه سمت راست چانه
  ۹) جراحت حارصه و کبودی زانوی چپ
  ۱۰) جراحت حارصه و کبودی زیر زانوی چپ
  ۱۱) جراحت حارصه کبودی آرنج راست
  ۱۲) جراحت حارصه بند میان انگشت سوم و چهارم دست چپ
  ۱۳) جراحت حارصه بند اول انگشت چهارم دست چپ
  ۱۴) جراحت کف دست چپ
  ۱۵) کبودی خلف آرنج دست چپ
  ۱۶)جراحت مچ دست راست
  ۱۷) جراحت پشت دست راست
  ۱۸) جراحت کبودی قوزک پای چپ
  ۱۹)جراحت پنجه پای چپ
  ۲۰) آسیب نسوج نرم ران راست و همراه خردشدگی ثلث میانی استخوان ران راست که عمل جراحی شد
  ۲۱) شکستگی ستون فقرات در محل مهره ششم سینه(تنه مهره) و مهره هشتم(تنه مهره)
  و اینکه از زمان تصادف تا الان ۱۳ ماه طول درمان گرفتم و هنوز استخوان رانم جوش نخورده

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز محاسبه دیه این آسیب‌ها نیاز به بررسی دقیق توسط یک کارشناس حقوقی داره. توصیه می‌کنیم به صورت حضوری به یک کارشناس مراجعه کنید.

 11. یوسف می گوید

  سلام خسته باشید
  انگشت شست دست چپم زیر ناخن از دو جا هنگام کار تو کارخانه شکسته میخواستم بدونم دیه اش چقدر میشه با تشکر فراوان

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه شکستگی انگشت دست معادل یک دهه دیه کامل خواهد بود

  2. فاطمه می گوید

   سلام
   لطفا بفرمایید یک و نیم درصد دیه کامل انسان و پنج هزار دیه کامل چقدر می‌شود؟

   1. خسروی می گوید

    دوست عزیز یک و نیم درصد از دیه کامل معادل ۹ میلیون تومان و ۵ هزارم دیه معادل ۳ میلیون تومان خواهد بود

 12. آرش می گوید

  سلام
  لطف می‌فرمایید بگید دیه برای من چقدر تعلق میگیرد؟
  به من حمله کرده مورد ضرب و شتم قرار گرفتم.
  ۱- شکستگی بینی کامل
  ۲- شکستگی گونه
  ۳- پارگی پلک بالا و پایین چشم چپ
  ۴- بخیه به تعداد ۱۵ عدد روی پلک بالا و پایین و بینی و زیر لب
  ۵- کبودی زیر هر دو چشم
  ۶- قرمز شدن سفیدی هر دو چشم

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز پرونده شما نیاز به بررسی دقیق توسط پزشکی قانونی و کارشناس حقوقی داره

 13. بابک می گوید

  با سلام
  ۱.دیه جراحت دامیه پلک بالا چشم راست با بخیه که با به جا گذاشتن اثر بهبود میابد
  ۲.دامیه مخاط لب تحتانی که دوتا بخیه خورده از داخل
  ۳.خراشیدگی و اسیب پوست سر از سه ناحیه
  دیه این چقدر میشه با تشکر

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز به این سوال شما پاسخ داده شده است

 14. بابک می گوید

  با سلام
  دیه موارد زیر چقد میشه جمعا ؟لطف کنید پاسخ بدید ممنون میشم .با تشکر
  ۱.جراحت دامیه پلک بالا چشم چب با دوتا بخیه به نحوی که با ایجاد اثر از خود بهبود میابد
  ۲.جراحت مخاط لب تحتانی از داخل با دوتا بخیه
  ۳.جراحت و خراشیدگی و رفتن پوست پوست سر از سه ناحیه

  1. خسروی می گوید

   سلام دوست عزیز . دیه دامیه پلک چشم شما معادل ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان
   دیه لب شما معادل ۲۴ میلیون تومان
   جراحت پوست سر شما معادل ۵۶ میلیون تومان
   البته همه این مقادیر تقریبی هستند و برای اطلاع از مقدار دقیق بیمه باید به یک کارشناس حقوقی مراجعه کنید.

 15. بابک می گوید

  .

 16. صمدی می گوید

  سلام پسرم درمغازه کا ر میکرد که شیشه سکوریت شکست وپای چپش بخیه ودوروز بستری شد ودست چپش چند بخیه برداشت ومابامبلغ بیمارستان وپزشکی قانونی واز کار افتادگی مباغ ۵میلیون هزینه کردیم ولی دادگاه ۲درصد زده ایامیشه اعتراض نوشت ومبلغ قانونی چقدره

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز مبلغ دیه به نوع جراحت بستگی داره و نه تعداد بخیه ها

   1. محسن می گوید

    باسلام حدود ۱۰ روز پیش تصادف کردم ومهره T1 T2 T11 T12 شکسته و پشتم کامل خراصیدگی داره که یاعت جراحت شده میخواستم بدونم دیه چقد تعلق میگره من مقصر نیستم از پشت زدن به متورم

    1. خسروی می گوید

     دوست عزیز شما باید منتظر گزارش پزشکی قانونی باشید تا برای شما ارش تعیین بشه

  2. فری می گوید

   سلام خسته نباشید بنده تصادف کردم مقصر هم هستم دوربر۹استزاحت پزشکی داشتم بیشترزیان دیده صدمه دیدم دوتارونم شکسته پلاتین خورده بانی ساق کوچیک بابزرگ پلاتین خورده دستم هم شکسته باخونریزی داخلی داشتم طول درمانم تموم شده ولی زیان دیده دستش شکسته بودولی طول درمان اوتموم نشده تابرج ۱۲هست یه نامه پزشک قانونی داده بهم که بدم‌کلانتری بعدکلانتری بفرسته دادکاه برای تعیین درصددیه ایاتاطول درمان زیان دیده که برج ۱۲تموم میشه پرونده من دادگاه نمیره برای درصددیه یاهرکه حداکانه کاربیمه اش انجام‌میشه باتشکرراهنمای میخواستم ممنون میشم

   1. خسروی می گوید

    تا زمان اتمام طول درمان فرد آسیب دیده و معاینه مجدد ایشان توسط پزشکی قانونی، پرونده شما راهی دادگاه نخواهد شد

 17. علیرضا می گوید

  سلام
  در تصادف مهر ۱۴۰۰ پای چپم قوزک داخلی و خارجی شکسته و ۱۰ سانت زیز زانو پریدگی استخوان دارم
  چانه هم ۶ تا بخیه خورده
  حدودا مقدار دیه چقدر میشه؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه شما بستگی به نوع جراحت داره که این موضوع رو باید پزشکی قانونی ابتدا براتون تعیین کنه

 18. احمدیان می گوید

  سلام و خسته نباشید بسیار مطالب ارزشمندی دارین یاد گرفتیم بابت زحماتتون سپاسگذاریم لطف کنین مبالغ دیه بنده را هم ذکر کنین و اینکه در ماه محرم روز اربعین اتفاق افتاده و موضوع درگیری بوده آیا نرخ دیه ۴۸۰ هست یا ۶۴۰ ممنون میشم

  ۱ جراحت حارصه آمیانه چپ
  ۲ تورم مچ دست با ارزش یک دهم درصد دیه کامل
  ۳ جراحت حارصه ساعد چپ
  ۴ کبودی بست ناخن انگشت سوم
  ۵ جراحت حارصه زیر بغل
  ۶ جراحت حارصه قفسه سینه و قدام شانه جمعا با ارزش یک درصد دیه کامل

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه ماه حرام فقط برای قتل نفس افزایش پیدا می‌کنه . بنابراین شما باید پرونده خودتون را بر اساس درصدهایی از ۴۸۰ میلیون تومان محاسبه کنید

 19. رضا داودی می گوید

  سلام دیه شکسته شدن ران پا و ساق پا با پلاتین
  و۷۰ بخیه که برده شده
  چقدر است در شب محرم ۱۴۰۰

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز فقط گزارش پزشکی قانونی و رای نهایی دادگاه می‌تونه دیه شما رو تعیین کنه

 20. حسین می گوید

  سلام جناب آقای خسروی من یک بار دیگم سوال کردم ولی جواب ندادین ممنون میشم راهنماییم کنین
  براثرتصادف استخوانهای کف دستم بند دوم یک ناحیه .بند سوم از دوناحیه بند چهارم یک ناحیه وانگشت دومم بند سومش کلا شکسته و۸ عدد پیم زدن ونزدیک ۲۰ جلسه فیزیوترابی رفتم که یه خورده راه افتاده واستخوان ترقوه هم شکست .ودنده هام هم ضربه خورد ولی نشکسته .ممنون میشه دیه منو بگین چقدر میشه .باسپاس فراوان.

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز به این صورت نمیشه میزان دیه شما رو تعیین کرد. چون اولا باید نوع جراحت ها تعیین بشه و ثانیا دادگاه باید بر اساس نظر پزشکی قانونی دیه پیم و فیزیوتراپی شما رو مشخص کنه

 21. مرتضی می گوید

  سلام لطف میکنید برا مارم حساب کنید
  ۱ بخیه سمت چپ سر که الان حالش تبدیل به ۳تا سیاهی شده
  ۲خراش روی چونه
  ۳خراش روی دست چپ
  ۳خراش روی ۲زانو
  ۵ بخیه روی دست چپ و سیاه شدنش الان
  ۶ قرمز شدن جای زحمتی دستا۳تا

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز شما باید نوع جراحت ها رو ذکر بفرمایید

 22. حمید می گوید

  سلام وقت بخیر سال ۹۹تو ماه رجب تصادف کردم دادگاه حکم داده ک نمیتونم حساب کنم ممنون میشم کمکم کنید
  چهار و نیم هزارم دیه کامل
  سه صدم دیه کامل
  دو چهلم دیه کامل
  سه صدم دیه کامل
  ممنون میشم بفرمایید چقدر میشه ؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه شما برابر ۵۴ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان خواهد بود

 23. مهسا می گوید

  سلام لطفا کسی میتونه اینو برام حساب کنه ممنون میشم.
  ۱_۲عددخراشیدگی حارصه و کبودی سمت چپ گردن که ارش خراشیدگیها جمعا به میزان ۲% دیه کامل .
  ۲_خراشیدگی حارصه وکبودی قسمت داخلی بازوی چپ
  ۳_کبودی در قسمت فوقانی و میانی وتحتانی بازوی چپ جمعا سه عدد
  ۴_سائیدگی حارصه وکبودی وتورم ساعد چپ که ارش تورم به میزان ۲۵صدم درصد دیه کامل
  ۵_خراشیدگی حارصه وکبودی وتورم سمت چپ صورت که ارش آن ۳ صدم درصد دیه کامل
  ۶_خراشیدگی حارصه زانوی راست
  ۷_دوعدد کبودی ساق پای راست

 24. احمد می گوید

  سلام ببخشید ۲۷ درصد دیه کامل به اضافه دو سوم از یک بیستم دیه کامل انسان چقدر میشود ممنون میشم جواب بدین

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز این درصد ها رو با ماشین حساب و بر اساس ۴۸۰ میلیون تومان محاسبه کنید

 25. علی می گوید

  سلام و خسته نباشید
  انگشت شست بنده هنگام کار در کارگاه شکسته شد و تاندون هم قطع شد و دو عدد پین در حین جراحی گذاشته شد و بافت آرنج دست هم توسط لبه های تیز سرامیک ها بریده شد ولی آرنجم نشکسته
  حالا مخاستم راهنماییم کنین بدونم دیه شکستگی وقطع تاندون شست و بریدگی آرنج دست که ۱۲تا بخیه خورد چقدر میشه
  باتشکر

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز برای بریدگی آرنج باید نوع و شدت جراحت توسط پزشکی قانونی تشخیص داده بشه و تعداد بخیه ها مهم نیست. در مورد شکستگی انگشت هم ۱.۶ درصد از دیه کامل برای ششکستگی لحاظ میشه و درصدی هم تحت عنوان ارش برای قطع تاندون لحاظ میشه

 26. حسین می گوید

  سلام جناب نرخ دیه شکستگی استخوان سوم گردن چقدر شامل میشه؟؟؟!!

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه گردن باید به صورت ارش و توسط دادگاه تعیین بشه

 27. شاهو می گوید

  سلام وقت بخیر
  پای بنده درتصادف درقسمت ساق پا نی درشت و نی نازک هر دو در دوجا شکسته وعمل الیزاروف شده
  مقدار دیه چقدر میشود ممنون از پاسخگویی شما

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز برای هر کدوم از شکستگی های شما معادل ۳۸ میلیون تومان دیه در نظر گرفته میشه

 28. محمدی می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  یازده هزارم دیه کامل و هشت هزارم دیه کامل چقدر میشه؟
  ممنون از پاسخگوییتون

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز شما باید این درصدها رو بر اساس دیه کامل که ۴۸۰ میلیون تومان است محاسبه کنید

   1. سجاد می گوید

    سلام استخوان انگشت ۳و۴ شکسته و۶تاپیم خورده ودوتا از ناخن ام سیاه شده دیعه اش چقدرمیشه

 29. سید می گوید

  سلام وقت بخیر،لطفاً مبلغ دیه رو برام محاسبه کنید
  ممنون میشم
  طبق نظر پزشک قانونی
  شکستگی بند انتهای انگشتان سوم و چهارم و پنجم دست چپ که بدون عیب جوش خورده است و ساقط شدن ناخن انگشتان سوم و چهارم دست چپ که بطور طبیعی در حال رویش میباشد

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه شما باید بر اساس ارش و توسط دادگاه تعیین بشه

 30. علیرضا می گوید

  سلام خسته نباشید ۹/۸۴درصد دیه کامل چقدر میشه

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز این درصد رو بر اساس ۴۸۰ میلیون تومان حساب کنید

  2. سجاد می گوید

   سلام استخوان انگشت ۳و۴ شکسته و۶تاپیم خورده ودوتا از ناخن ام سیاه شده دیعه اش چقدرمیشه

 31. هادی می گوید

  سلام لطفا بگید یک دوم از سه هزارم دیه کامل چقدر میشه؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز این درصد رو بر اساس ۴۸۰ میلیون تومان حساب کنید

 32. صابر یونسی می گوید

  باسلام .بی زحمت میشه مقدار این دیه رو مشخص کنید. ۱.شکستگی انتهای استخوان زنداعلی ساعد راست التیام یافته.که موجب مختصری انحراف به داخل در مچ راست ایجاد شده .
  ۲.ارش شکستگی لامینای سمت راست و زائده خاری مهره ششم گردن.
  ۳.ارش شکستگی زائده خاری مهره پنجم گردنی.
  ۴.ارش شکستگی استخوان کف دستی دوم دست چپ که بصورت مطلوب التیام یافته .
  ۵. دندان‌ها فوقانی راست سقوط کرده

 33. سارا ارا می گوید

  سلام خسته نباشید
  من این ماه دررماشین مقصر تصادف کردم و کنار چشمم به شدت زخمی شده و پارگی پلک شده و کنار چشمم به اندازه۸ سانتی متر زخمی شده و به استخوان نزدیک شده بود و زخمم ۳تا زخم جدا جدا بود میشه حدود دیه من رو بگین

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز بر اساس اطلاعاتی که شما دادید تخمین مبلغ دیه ممکن نیست. باید منتظر گزارش پزشکی قانونی و تشخیص نوع زخم ها و شدت جراحات بمونید

   1. طاهره می گوید

    سلام ممنون میشم این مقدار دیه را مشخص کنید.
    ۱.خردشدگی ثلث تحتانی استخوان زند اعلی دست راست که تحت جراحی با ادوات ارتوپدی قرار گرفته
    ۲.شکستگی ستون فقرات سه عدد از مهره های کمری پوستی که تحت عمل جراحی همجوشی قرار گرفته است.
    ۳.آسیب نسج ریه سمت راست که ۳بار تحت لوله گذاری سینه ای سمت راست قرار گرفته و جای آن ها گوشت اضافه اورده
    ۴.کبودی در حال جذب بازوی چپ
    ۵.ساییدگی(حارصه)سمت راست خلف تنه و سمت چپ خلف تنه
    ۶.خرد شدگی دنده های سوم و چهارم و پنجم و ششم و هفتم سمت راست
    ۷.شکستگی دنده های دوم و هشتم و نهم سمت راست(غیر محیط بر قلب)
    ۸.شکستگی استخوان جناغ که در اثر اصابت جسم سخت و یا بالعکس
    ۹.شکستگی جمجمه(هاشمه)

    ۵.ساییدگی(حارصه )سمت راست خلف تنه و سمت چپ

 34. علی می گوید

  باعرض سلام بنده طی تصادفی ک رانندش خودم بودم با بیمه ۴۸۰میلیونی .. پزشکی قانونی نوشته ۴ حارصه و ۷ دامیه و خردشدگی استخوان پاشنه پای چپ ک با ادوات ارتوپدی قرار گرفته و ضربه ب قفسه سینه و کوفتگی بافت ریه در اثر اصابت جسم سخت. چقدر میشه مبلغ دیه.. متشکرم اگع جواب بدین

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز بستگی به محل وقوع دامیه ها و حارصه ها داره مبلغ دیه شما

 35. زهرا می گوید

  سلام خسته نباشید
  ممنون میشم مقدار این دیه رو مشخص کنید
  کبودی در ناحیه قدام زانوی چپ و راست،ثلث فوقانی ساق چپ،ثلث تحتانی ران چپ،سطح خارجی زانوی چپ

 36. شکراله می گوید

  سلام و خسته نباشید
  میشه مقدار این دیه رو مشخص کنید
  چهار در صد از دیه کامل
  یک در صد از دیه کامل
  چهار عدد یک در صد از یک سی ام دیه کامل
  دو در صد از یک سی ام دیه کامل
  یک در صد از دیه کامل

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز با استفاده از ماشین حساب و بر مبنای دیه کامل که ۶۰۰ میلیون تومان است درصدها رو محاسبه کنید

 37. رضا می گوید

  سلام ممنون میشم مقدار این دیه رو مشخص کنید.۱.حارصه بندابتدایی انگشت شصت پای چپ به نیم درصد از یک دوم از یک دهم.
  ۲.کبودی ران وساق پای چپ به دوفقره یک و نیم هزارم دیه کامل.
  ۳.اسیب نسج استخوانی به دو درصد
  ۴.پارگی لیگامان زانوی چپ به شش و بیست و پنج صدم درصد

 38. رضا می گوید

  سلام ممنون میشم مقدار این دیه رو مشخص کنید.۱.حارصه بندابتدایی انگشت شصت پای چپ به نیم درصد از یک دوم از یک دهم.
  ۲.کبودی ران وساق پای چپ به دوفقره یک و نیم هزارم دیه کامل.
  ۳.اسیب نسج استخوانی به دو درصددیه کامل
  ۴.پارگی لیگامان زانوی چپ به شش و بیست و پنج صدم درصد دیه کامل

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز مبلغ دیه کامل ۶۰۰ میلیون تومان است و می تونید به راحتی این درصدها رو با استفاده از ماشین حساب تلفن همراه خودتون و بر مبنای ۶۰۰ میلیون تومان محاسبه کنید

   1. رضا می گوید

    ببخشید سوال من اینه که ۶/۲۵(شش و بیست و پنج صدم درصد) دیه کامل یعنی چی.یعنی زیریه درصد دیه کامل هستش یاشش درصددیه کامل.

    1. خسروی می گوید

     دوست عزیز این درصد معادل ۳۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود

 39. محمد می گوید

  سلام عرض ادب ببخشید میشه هزینه دیه رو برام محاسبه کنید ؟
  ۱. تورم ناحیه پیشانی و پشت دست راست(ارش جمیعا معادل شش دهم درصد از دیه کامل)
  ۲.ساییدگی حارصه سطح پشتی دست راست
  ۳.ساییدگی حارصه زانوی راست
  ۴.ساییدگی حارصه ناحیه پیشانی
  موارد فوق به دنبال برخورد جسم سخت (تصادف)

  1. خسروی می گوید

   مبلغ کل دیه شما معادل ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود دوست عزیز

 40. ستار حسینی می گوید

  با سلام و عرض ادب
  در سایت خواندم که دیه ی شکستگی هرکدام از استخوان های درشت نی و نازک نی هرکدام به میزان ۸ درصد دیه کامل هست .
  ولی الان با این جزئیاتی ک براتون ذکر خواهم کرد پزشک قانونی برایم ۶.۷٪ دیه ی کامل در نظر گرفته.
  آیا شرکت بیمه ای که میخواهد دیه دهد روی ۶.۷ درصد پزشک قانونی میدهد و یا خودش دیه من را ب صورت جداگانه مشخص میکند .
  ۱.شکستگی استخوان درشت نی ساق پای راست که علیرغم جراحی به صورت کامل التیام نیافته است.
  ۲.شکستگی استخوان نازک نی ساق پای راست که بدون عیب التیام یافته است.
  ۳.جراحت عمیق موضحه روی ساق پای راست
  ۴.جراحت دامیه چپ پیشانی که با ایجاد اثر التیام یافته است.
  ۵.جراحت متلاحمه روی قسمت تحتانی ساق پای راست
  ۶.نقص عضوی ناشی از چرخش استخوان درشت نی در محل شکستگی که موجب لنگش و درد شده است

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز مواردی که در سایت مطرح کردیم بر اساس موارد مطرح شده در قانون مجازات های اسلامی است. ولی در بسیاری از موارد پزشکی قانونی بر اساس تشخیص، برای آسیب‌ها ارش تعیین میکنه و بیمه هم بر اساس گزارش پزشکی قانونی دیه رو پرداخت میکنه

 41. Nahal می گوید

  با سلام دیه کبودی دست راست -کبودی قدام بند ابتدایی و میانی و کبودی خلف بند ابتدایی و میانی در انگشت پنجم دست راست- تورم انگشت پنجم دست راست -شکستگی بند میانی انگشت دست راست چقدر میشود؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز برای هر کدام از کبودی های شما ۹۰۰ هزار تومن ارش تعیین خواهد شد. برای شکستگی بند انگشت شما ۴ میلیون ۸۰۰ هزار تومان دیه تعیین خواهد شد و برای تورم انگشت هم بر اساس نظر پزشکی قانونی ارش محاسبه می‌شود

 42. Mimm می گوید

  سلام ببخشید نرخ دیه برای شکستگی استخوان ترقوه که عمل شده و پلاتین گذاشته شده چقدره میشه مقدار تقریبی شو محاسبه کنید لطفا

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز در صورتی که ترقوه شما بدون عیب درمان شود دیه معادل ۲۴ میلیون تومان خواهد بود. در صورتی که قابل درمان نباشد یا با عیب درمان شود، دیه معادل ۳۰۰ میلیون تومان خواهد بود

 43. آرش می گوید

  با سلام
  ۱_کبودی اقدام انتهای ران راست و خلف زانوی راست (جمعا ۲عدد)
  ۲_خراشیدگی در نواحی:روی زانوی راست و دو عدد ثلث فوقانیه ساق راست (جمعا سه عدد حارصه)
  ۳_خراشیدگی در نواحی :بند ابتدایی انگشت پنجم دست چپ وبند ابتدایی و انتهایی انگشت کوچک دست راست (جمعا ۳عدد حارصه)
  ۴_تورم زانوی راست
  ۵_شکستگی ثلث تحتانی استخوان ران راست که تحت عمل جراحی قرار گرفته .
  ران راستم ۴۰سانت میشه داخلشه دیه چقدر محاسبه میشه تصادف کردم اصابت ب جسم سخت .با تشکر

 44. داراب جهان رمضان می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید ، محاسبه دیه سفید ران پای چپ که توسط چاقو به عمق ۵ سانت رو می خواستم بدون به چه صورت

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز بسته به نوع جراحت و شدت اون که توسط پزشکی قانونی مشخص میشه، برای شما ارش در نظر گرفته خواهد شد

 45. میثم می گوید

  سلام و درود فراوان بر شما ، لطف میکنید بفرمایید این شرح دیه که پزشک قانونی داده برای من چقدر هست و چگونه محاسبه میشه، ممنون
  ۱. جرح متلاحمه بند میانی انگشت چهارم دست راست تا بند انتهای
  ۲.جرح موضحه بند انتهای انگشت دست راست تا بستر ناخن
  ۳.شکستگی بند انتهایی انگشت دست راست التیام مطلوب
  ۴.کندگی ناخن انگشت که بطور فاسد روییده

 46. موسوی می گوید

  سلام خداقوت ….
  میشه مقدار تقریبی دیه موارد زیر رو بفرمایید
  اینا پزشکی قانونی تایید کرده ولی درصدشون نگفته .
  ۱.جراحت دامیه ساعد دست راست
  ۲.شکستگی ترقوه سمت راست جراحی شده
  ۳.شکستگی تنه استخوان پای راست جراحی شده
  ۴.جراحت حارصه ،دومحل ساق راست
  ۵.جراحت حارصه خلف دست راست
  ۶.جرح حارصه سمت راست صورت
  ۷.تورم خلف سمت راست سر

  سوالم اینه که به من گفتن ،دیه من طبق روز تصادف محاسبه میشه (اسفند ۱۴۰۰).نه طبق روز….؟
  گفتن چون راننده بودم و من از بیمه شخص ثالث خودم استفاده کردم ،

 47. امیرحسین می گوید

  سلام ممکنه بگید دو هزارم دیه کامل و ده صدم شکستگی بینی چقدر میشه مبلغش؟

  1. خسروی می گوید

   دو هزارم دیه کامل معادل ۱ میلیون و ۲۰۰ هزارتومن و ده صدم هم معادل ۶۰ میلیون تومان است

 48. محمدقادري می گوید

  سلام اقاي خسروي لطف ميكنيد سوال بنده روپاسخ بديد شكستگي استخوان ترقوه ٤درصد شكستگي دنده يك چهلم ديه كامل داميهسردوفقره دودرصد پريدگي ناخن دست نيم درصد ديه كامل شكستگي انگت دوم وسوم وچهارمدست چپ وشكستگي. انگشت دوم وسوم وچهارم دست راست ٦فقره دودرصد ازيك دهم ديه كامل و٣درصدديه كاملجهت نقص عضوناشيازمحدوديت حركتي درمفصل شانه راست ارش درحق مصدوم

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز این درصدها رو باید بر اساس دیه کامل که ۶۰۰ میلیون تومان هست محاسبه کنید. به راحتی با استفاده از ماشین حساب میتونید مبلغ دیه رو برآورد کنید

 49. مهدی می گوید

  سلام،خسته نباشید.میخواستم بدونم ۱۲٪دیه کامل انسان در ماه محرم الحرام چقدر میشود.بی زحمت محاسبه کنید

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز مقدار دیه در ماه های حرام فقط برای قتل نفس تغییر می‌کند. ۱۲ درصد از دیه سال ۱۴۰۱ در همه ماه‌ها، برابر با ۷۲ میلیون تومان است.

 50. نوید می گوید

  با سلام
  مقدار دیه تقریبی موارد زیر را بفرمایید.

  ۱_شکستگی مامومه استخوان جمجمه در شرایط مطلوب بهبود یافته است.

  ۲_جراحت دامیه پلک فوقانی چشم چپ و جراحت دامیه کنار خارجی چشم چپ با بر جای گذاشتن اثر بهبود یافته است.

  ۳_ارش تورم اطراف چشم چپ به میزان نیم درصد دیه کامل و ارش تورم سمت چپ صورت به میزان نیم درصد دیه کامل

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز برای مورد اول ۸ درصد از دیه کامل معادل ۴۸ میلیون تومان، برای مورد دوم در مجموع ۲۴ میلیون تومان و برای مورد سوم هم در مجموع ۶ میلیون تومان دیه در نظر گرفته خواهد شد

 51. مریم می گوید

  سلام وقت بخیر برادرم سال ١٤٠٠بایک نفر تصادف کرد وموجب شکستگی استخوان کتف شد ودادگاه ٨ درصد حکم داده آیا طبق دیه ۱۴۰۱محاسبه میشه یعنی۴۸ میلیون یا دیه سال قبل

  1. خسروی می گوید

   طبق دیه سال ۱۴۰۱ حساب میشه دوست عزیز . دیه بر اساس تاریخی که پرداخت میشه حساب میشه

 52. محمد می گوید

  میزان تقریبی دیه۱خونریزی شدید زیر ملتحمه چشم چپ۲ساییدگی حارصه در دو ناحیه جداگانه سمت راست صورت۳ساییدگی حارصه در سمت راست فوقانی شکم۴چهار ناحیه ساییدگی حارصه نواری شکل در سمت راست و چپ خلف و تنه و کبودی در ناحیه تحتانی سمت چپ خلف تنه۵ساییدگی حارصه در نواحی بند ابتدایی و اتنهایی انگشت اول دست چپ۶ساییدگی حارصه در نواحی زانو و زیر زانوی چپ بطور جداگانه۷ساییدگی حارصه نواری شکل در بازوی راست۸تورم و کبودی دور چشم چپ،درصدی تعیین نکرده پزشک قانونی فقط همین نامه ست با همین توضیحات

 53. داود می گوید

  ۱-داميه سمت چپ پيشانی دو درصد ديه کامل۲-داميه آهيانه راست سر دو درصد ديه کامل۳-داميه
  خارجی فوقانی بازوی چپ يک درصد ديه کامل۴-دو مورد داميه ناحيه کمر دو درصد ديه
  کامل-۵-حارصه ناحيه فوقانی سينه راست نيم درصد ديه کامل-۶-جراحت ناحيه فوقانی نيم سينه
  چپ(جائفه)يک سوم ديه کامل-۷ -حارصه ميانی قدام سر يک درصد ديه کامل-۸-کبودی زير چشم چپ
  سه هزارم ديه کامل-۹-به لحاظ به جای ماندن اثر جراحت داميه سمت چپ پيشانی يک درصد ديه
  کامل-۱۰-تجمع هوا و خون در فضای جنب طرف چپ نيم درصد ديه کامل/

 54. . می گوید

  سلام وقت بخیر مادر من ماه پیش تصادف کردش

  ۱.دستش از دوجا شکسته

  ۲.سرش شکسته و سوراخ شده که ۱۳ تا بخیه
  خورد

  ۳گردنش به شدت اسیب دید که احتمال دادن مهره گردنش شکسته باشه

  ۴کتفش در رفت

  ۵ گوشش پاره شد و چندتا بخیه خورد

  ۶ زیر چشم چپش کبود شد

  ۷ چونه اش ساییده شد و یه خط بزرگ افتاده
  دیه چقدر میشه؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز شما بسیار کلی اشاره کردید و نمیشه به این صورت درباره مبلغ دیه نظر داد. بهترین راه اینه که صبر کنید تا پزشکی قانونی گزارش خودش رو ارائه بده

 55. مسعود می گوید

  ۲درصد،دامیه سمت چپ پیشانی
  ۳هزارم دیه کامل ،کبودی زیر چشم
  ۲فقره ۲صدم ،یک دوم دیه کامل
  ۳فقره ۱صدم،یک دوم دیه کامل
  لطفا محاسبه کنید چقدر میشه

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز این درصدها رو بر اساس دیه کامل سال ۱۴۰۱ که ۶۰۰ میلیون تومان هست محاسبه کنید

 56. محمد می گوید

  با سلام
  بنده در حین حال کار دچار حاثه شدم که پس اجرایه های قانونی، پزشک قانونی ۸درصد برایم ارش تعیین کرد
  که ۳۰درصد کارفرما و ۵۰درصد پیمانکار مقصر شدند
  حال بنده عمل کرده ام و کل پول عمل و …. رو خودم دادم حال فقط ارش شاملم میشه یا هزینه هایی که هم کردم (عمل، فیزیوتراپی، و دکتر رفتنم و…)؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دادگاه در پرونده شما طول درمان و هزینه‌های عمل رو هم لحاظ خواهد کرد به احتمال زیاد. ولی بهتره در این مورد با یک کارشناس حقوقی هم مشورت داشته باشید

   1. محسن می گوید

    سلام کله شکسته باش ۳ تا ۴ بخیه بخور چقدر دیه میشه

    1. خسروی می گوید

     ۶ یا ۱۲ میلیون بر اساس گزارش پزشکی قانونی

 57. باقي می گوید

  سلام وقت بخير ، ميخواستم اگه ممكنه راهنماييم كنيد
  همسرم برج ١٠ سال ١٤٠٠ با موتور تصادف كرد الان راي دادگاه اومده كه ٤ مورد قيد شده براي ديه … مورد اول يك و نيم هزارم ديه كامل ، مورد دوم سه صدم ديه كامل ، مورد سوم پنج هزارم ديه كامل و مورد چهارم يك و نيم صدم ديه كامل قيد شده . خواستم ببينم چطور محاسبه ميشه و چه مبلغي ميشه و طبق ديه سال ١٤٠٠ هست يا ١٤٠١ ؟ متشكرم
  و مورد بعد اينكه هزينه بيمارستان و درمان در راي اشاره اي نشده براي هزينه بيمارستان كجا ميتونيم اقدام كنيم
  سپاس

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز این درصدها بر اساس دیه کامل ۱۴۰۱ که ۶۰۰ میلیون تومان است محاسبه می‌شوند.

 58. مجتبی می گوید

  سلام وقت به خیر
  ببخشید دیه خونریزی روی پرده سخت شامه مغز حدودا چقدر میشه؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز این مورد در قانون مجازات های اسلامی به صورت دقیق مشخص نشده و باید بر اساس گزارش پزشکی قانونی براش ارش مشخص بشه

 59. علی می گوید

  سلام خسته نباشید ببخشد دو دهم دیه کامل چقدر میشه؟

  1. خسروی می گوید

   ۱۲۰ میلیون تومان دوست عزیز

 60. اسی می گوید

  درود ۰/۵۳درصد دیه کامل انسان چقدر میشه ممنون

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز ۵۳ صدم درصد از دیه کامل تقریبا معادل ۳ میلیون تومان خواهد بود

 61. اسی می گوید

  درود ۰/۵۳ درصد دیه کامل چقدر میشه

  1. خسروی می گوید

   پاسخ شما داده شد دوست عزیز

   1. A می گوید

    سلام دیه حارصه ران چپ و کبودی ران چپ ، حارصه سر ، حارصه آرنج راست ، حارصه آرنج چپ ، حارصه مچ دست چپ ، حارصه کف دست چپ سه قسمت . چقدر میشه ؟

    1. خسروی می گوید

     دوست عزیز مبلغ دیه شما معادل ۳۰ میلیون تومان خواهد بود

 62. خانم شریفی می گوید

  سلام اقای خسروی من چطورمیتونم تو واتساپ باشماصحبت کنم ممنون میشم

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز شما برای دریافت اطلاعات بیشتر باید با یک کارشناس حقوقی صحبت کنید تا به صورت دقیق شما رو راهنمایی کنند

 63. سعید می گوید

  سلام وقت بخیر دیه ۴دنده شکسته و انگشت اشاره شکسته و تاندونش هم از بین رفته و زیر لب بخیه شده و ۴ تا از دندانها هم ضربه خوردن میزان دیه چقدر میشه؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز برای شکستگی دنده ها ۶۰ میلیون و برای شکستگی انگشت اشاره هم ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و سایر موارد ارش تعیین خواهد شد

 64. تقی پور می گوید

  سلام وقت بخیر دادگاه بابت شکستگی لگن از دو ناحیه ۸٪ ارش درنظر کرفت و بابت عدم توانایی زایمان طبیعی ۵ درصد دیه مسخص کرد ایا اینکه نداشان زایمان طبیعی برای من یک نقص عضو حساب میشه درصد تعیین سده درست هست و مبلغش چطوری محاسبه میشود؟ سپاس

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز برای شکستگی لگن ارش به درستی تعیین شده و بابت عدم زایمان هم شما دچار نقص عضو نشدید و ارش درست هست. اما برای اطمینان بیشتر با یک کارشناس حقوقی مشورت کنید

 65. Arash می گوید

  با سلام و خسته نباشید …
  ببخشید میخوام بدونم ۲۷ درصد دیه کامل چقدر میشه
  و اینکه بعد صدور رای نهایی دادگاه تا چه زمانی دیه
  پرداخت میشه ( بیمه ایران ) ممنون از زحمات شما

  1. خسروی می گوید

   پاسخ شما داده شد دوست عزیز

 66. Arash می گوید

  با سلام‌ و خسته نباشید …
  ببخشید ۲۷ درصد دیه کامل چقدر میشه و اینکه بعد صدور قرار نهایی دادگاه چقدر طول میکشه تا دیه پرداخت بشه ( بیمه ایران ) ممنون از زحمات شما

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز ۲۷ درصد از دیه کامل معادل ۱۶۲ میلیون تومان خواهد بود و پرداخت دیه بستگی به نحوه پیشرفت پرونده شما داره

 67. محمدجواد می گوید

  سلام من در حادثه ای در کارخانه منجر ب پارع شدن بین بند یک و دو انگشت اشاره دست راستم پاره شد و منجر ب پارگی تاندون شد بعد از یک ماه طول درمان تاندون کامل جوش نخورد و دچار افتادگی شد میخاستم ببینم دیع اش چقدر میشه

  1. خسروی می گوید

   پاسخ شما داده شد دوست عزیز

 68. محمدجواد می گوید

  با سلام من درکارخانه انگشت اشاره دست راستم دچار پارگی شد ک زخم متلاحه برداشت و تاندون انگشتم پارع شد و بعداز طول درمان انگشتم دچار افتادگی شد میخاستم ببینم دیه اش چقدر میشه

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز برای هر دو مورد باید دادگاه ارش صادر کنه و تعیین مقدار دیه مقدور نیست

 69. علی می گوید

  سلام وقت بخیر جراحت وسیع متلاحمه روی دست که ۵سانت در هفت سانت هست ۱متلاحمه حساب میشه یا خیر چند متلاحمه

  1. خسروی می گوید

   یک متلاحمه حساب میشه دوست عزیز

 70. مهلا می گوید

  سلام میشه این دیه رو محاسبه کنید
  ۱ تورم جزئی خلف سر با ارش دو دهم درصد
  ۲ سیاه شدگی خلف را چپ
  ۳کبودی ساق پا
  ۴ کبودی مختصر بازو و ساعد راست
  ۵ دو کبودی در بازوی چپ
  ۶ کبودی شانه چپ
  ۷ کبودی سمت چپ قدام قفسه سینه و کتف چپ
  ۸ خراش حارصه بازوی راست
  ۹ کبودی انگشت چهارم دست راست
  ۱۰ جراحت حارصه بند میانی انگشت چهارم دست راست و انگشت سوم دست چپ
  صدمات در اثر اصابت جسم سخت طی ۴ روط اخیر ایجاد شده

 71. هانیه می گوید

  سلام شکستگی بند اول شصت دست راست که عمل شده چقدر دیه تعلق میگیره؟

  1. خسروی می گوید

   دیه شما معادل ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود دوست عزیز

 72. Barana می گوید

  سلام ببخشید من ترقوه ام شکسته و عمل کردم و الان پلاتین گذاشتم میخواستم بدونم دیه اش چقد میشه

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه شما معادل ۲۴ میلیون تومان خواهد بود

 73. جمشید می گوید

  سلام خسته نباشی
  تصادف کردم ۱۴۰۰/۱۰/۳
  هنوز نگرفتم میخواستم بدونم حالان با نرخ نامه جدید تحلق میگیره

  1. خسروی می گوید

   بله دوست عزیز نرخ دیه بر مبنای زمان پرداخت محاسبه میشه

 74. اسماعیل می گوید

  سلام ‌دیه اومده برام پرداخت کنم نیم درصدبابت جراحت حارصه ارنج چپ یک نیم هزارم دیه بابت کبودی آرنج چپ یک نیم هزارم دیه کامل بابت خلف ساق چپ ۳دهم درصد بابت تورم پای چپ له چقدر میشه کل اش

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه شما معادل ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان خواهد بود

 75. علی می گوید

  سلام بنده دردرگیری قسمت سروکتف سمت چپم آسیب دیده ولی درصدی درپزشکی قانونی اعلام نشده ممنون میشم مقداردرصدومبلغ حدودی روبفرمایید

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دادگاه بر اساس گزارش پزشکی قانونی برای شما دیه تعیین خواهد کرد. دیه شما بستگی به مقدار و شدت آسیب های وارد شده دارد

 76. قاسمی می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  میشه مبلغ دیه ی زیر رو بفرمایید :
  دو دهم درصد دیه کامل بابت ارش تورم خفیف پلک
  سه هزارم دیه کامل بابت کبودی پلک تحتانی
  هفت درصد دیه کامل برای دامیه مخاط لب فوقانی
  و حارصه سمت چپ بینی

  1. خسروی می گوید

   دیه شما معادل ۵۷ میلیون تومان خواهد بود دوست عزیز

   1. قاسمی می گوید

    سپاس از پاسخگویی شما 🙏🏻

 77. مهدی می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  میشه مبلغ دیه زیر رو بفرمایید در اثر تصادف جنسیت آقا
  ۱.جراحت دامیه پیشانی که اثر آن به جا مانده (تبصره ۴ ماده ۷۰۹)
  ۲.جراحت دامیه پلک فوقانی
  ۳.جراحت دامیه گردن که ارش آن معادل دو درصد دیه کامل تعیین می گردد
  ۴.جراحت دامیه داخل ثلث فوقانی بازوی چپ
  ۵.خراشیدگی حارصه شکم که ارش آن معادل نیم درصد دیه کامل برآورد می‌شود
  ۶.کبودی زانوی چپ و راست
  ۷.کبودی خلف ثلث فوقانی ساعد چپ
  ۸.جراحت حارصه داخل ثلث میانی بازوی چپ، در اثر اصابت جسم سخت
  سایر صدمات دیه مقدر دارند
  باتشکر

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز مواردی که ذکر کردید روی هم ۵۶ میلیون دیه خواهند داشت

 78. محسن می گوید

  ببخشید دو دهم درصد دیه و چهار درصد دیه کامل انسان چقدر میشه؟

  1. خسروی می گوید

   ۲۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان دوست عزیز

 79. بهنام می گوید

  سلام خسته نباشید من حادثه در کار بودم دچار شکستگی استخوان دنبالچه شدم ۱۰۰/.مقصر شرکتی هستش که کار میکنم دیه این شکستگی چقدر محاسبه میشه ؟

 80. امیر حسین می گوید

  سلام دیه:دو درصد دیه کامل از بابت جراحت دامیه مخاط لب فوقانی
  ۲:یک و نیم هزارم دیه کامل از بابت کبودی بند انتهایی انگشت پنجم درست چپ
  ۳:یک و نیم هزارم دیه کامل از بابت کبودی بستر ناخن انگشت پنجم دست چپ
  ۴:چهار پنجم از یک پنجم از یک سوم از یک دهم دیه کامل از بابت کندگی استخوان بند انتهایی انگشت پنجم دست چپ در محل اتصال تاندون باز کننده انگشت پنجم دست چپ ک صحیحا التیام یافته.
  ۵دوفقره یک سوم از یک بیستم دیه کامل از بابت شکستگی ریشه دندان اول فک فوقانی چپ و دو سوم قسمت نمایان دندان اول فک فوقانی راست ک هر دو دندان از قبل سیاه شده بوده و در حال حاضر ساقط شده محسوب میگردد.
  ک ب لحاظ حد نصاب دیات ک کمتر از یک دهم دیه کامل بوده قطعی است.
  با تشکر اگ این رو بگید 🙏🙏

  1. خسروی می گوید

   دیه شما معادل ۳۷ میلیون تومان خواهد بود دوست عزیز

 81. اقبال می گوید

  سلام دیه پارگی ابروی چشم راست و شکستگی یک سوم دندان جلو بالا کبودی نقاط مختلف بدن کبودی ناخن انگشت سبابه دست راست ضرب خوردگی دنده چقدر ميشه؟ ممنون از لطف شما

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه کبودی های شما هر کدام مبلغ ۹۰۰ هزار تومان خواهد بود و برای سایر موارد هم دادگاه بر اساس گزارش پزشکی قانونی ارش تعیین خواهد کرد

 82. فری می گوید

  سلام میخواستم بدونم هشت هزارم دیه کامل و ۱/۵ هزارم دیه کامل چقدر میشه؟ ممنون

  1. خسروی می گوید

   ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان دوست عزیز

 83. ابوالفضل می گوید

  باعرض سلام عزیز برای بنده پزشکی قانونی۵درصد دیه‌کامل بریده‌است ولی درحکم دادگاه شده۱۱/۵درصد الان بیمه کدام رو ملاک قرار می‌دهد

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز رای قطعی حکم دادگاه خواهد بود

 84. ابوالفضل شکری می گوید

  باعرض سلام خدمت شما عزیز حکم دادگاه برای من به‌شرح ذیل‌می‌باشد بابت سائیدگی عمیق دامیه آرنج راست دردوناحیه وآرنچ‌چپ درسه‌ناحیه جمعاً۵درصد دیه کامل،بابت خراشیدگی حارصه مچ‌دست راست،ثلث فوقانی ساق پای راست در دوناحیه جمعاً۱/۵نیم‌درصد دیه کامل،بابت سائیدگی عمیق دامیه وسط کمر،شانه‌چپ جمعا سه‌فقره که ارزش آن معادل۳درصد دیه‌کامل،بابت آسیب نسج نرم اطراف ستون فقرات کمری ازنوع تشدید بیمار زمینه‌ای دیسک بین مهره پنچم‌ واول ۲درصد دیه‌کامل ارزش تعیین می گردد.عزیز ازشما ممنون میشم بگید چقدر می‌شود؟

  1. خسروی می گوید

   مجموع دیه شما معادل ۶۹ میلیون تومان خواهد بود دوست عزیز

 85. ابوالفضل شکری می گوید

  ممنون ازشما عزیز❤❤

 86. ابوالفضل شکری می گوید

  سلام عزیز من پارسال ماه‌محرم تصادف کردم آیا برمیزان دیه تاثیر می‌گذارد؟با ماه حرام امسال محاسبه خواهد شد؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز تاثیری ندارد. فقط دیه قتل نفس در ماه حرام تغییر می کند

 87. ابوالفضل شکری می گوید

  ممنون ازشما🌹🌹

 88. ابوالفضل شکری می گوید

  ممنون ازشما

 89. امی ف می گوید

  سلام مچ دست راستم از دوجا شکسته و دماغ هم همینطور گونه خط و کبودی روی گیج گاهم تورم دارم محاسبه میکنید

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز برای شکستگی مچ دست ۶۰ میلیون – برای شکستگی دماغ ۶۰ میلیون و برای کبودی ها هر کدام ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دیه تعیین میشه

 90. یحیی ملک محمودی می گوید

  سلام دیه بخیه پارگی کمی کف پا جقدر است بر اثر تصادف ماشین با عابر

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه شما بستگی به نوع آسیب وارد شده دارد و نه تعداد بخیه ها

 91. حمید رضا می گوید

  سلام خسته نباشید
  ۳هزارم دیه کامل ویک درصد دیه کامل ۴پنجم ازیک پنجم از یک دوم دیه کامل چقدر میشه

  1. خسروی می گوید

   ۵۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دوست عزیز

 92. شایان می گوید

  شکستگی ترقوه راست جراحت دامیه زیر چانه زیر ابرو راست و چانه وجراحت حارصه مچ دست راست انگشت ۱و۲و۴و۵گردن وشانه راست ساق چپ و کفل و کبودی ساق چپ

 93. اسلامی می گوید

  سلام خسته نباشید خدا قوت
  دوست عزیز لطفا راهنمایی کنید من مچ دست‌ راست شکسته پزشک قانونی از کار افتاده گی زده و آرنج دست چپ هم از کار افتاده گی زده ممنون میشم مقدار دیه پرداختی از طرف کارفرما بفرمایید با تشکر از لطف.

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز بر اساس تشخیص دادگاه و پزشکی قانونی ممکنه بین ۱۰ تا ۲۰ درصد از دیه کامل برای هر کدام از از کار افتادگی های شما تعیین بشه

 94. میلاد می گوید

  سلام وقت بخیر
  تو دعوا از شش ناحیه چاقو خوردم کلا ۲۴ تا بخیه خورد
  یکی از چاقو ها ب پهلوم خورد ریه ام سوراخ شد عمل کردم ۲ روز icu بودم بیهوش بعد جراحی ی لوله تو ریه گذاشتن که خون خارج بشه کلا ۱۰روز بستری بودم میخوام بدونم تقریبا چفدر دیه تعلق میگیره ممنونم

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز باید معاینه پزشکی قانونی صورت بگیره و بر اساس اون و تشخیص شدت آسیب ها براتون ارش تعیین بشه

 95. عطیه می گوید

  سلام من از در ماشین پرت شدم بیرون رباط صلیبی پام بیش از حد کشیده شده پام تو گچه بعد گچ فیزیوتراپی اگه خوب نشد جراحی
  دستمم به شدت زخمی شده

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز اگر فرض رو بر زخم دامیه بگیریم روی دست شما دیه اون معادل ۶ میلیون تومان خواهد بود ولی برای رباط پا باید منتظر باشید تا طول درمان شما تمام بشه و نتیحه نهایی مشخص بشه

 96. امیرحاتمی می گوید

  سلام خسته نباشید تصادف داشتم و راننده از صحنه متواری شده از ایشون شکایت کردیم رای دادگاه شماره یک ۳ هزارم دیه و شماره دو ۳ درصد دیه هست میخواستم بدونم چقدر میشه

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز ۳ هزارم دیه معادل ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و ۳ درصد دیه معادل ۱۸ میلیون تومان است.

   1. مصطفی فضائلی می گوید

    سلام وقت بخیر لطفا مبلغ دیگه رو میشه بفرمایید ممنونم از لطف شما
    جراحت طاق سر(حارصه) و خلف سر(حارصه)
    ۲

    تورم سمت راست و چپ سر جمعا با ارزش چهار دهم درصد دیه کامل مرد مسلمان
    ۳
    دو مورد کبودی خلف تنه
    ۴
    کبودی سمت چپ صورت و پلک فوقانی چشم چپ
    ۵
    خراشیدگی چانه(حارصه )
    ۶
    خراشیدگی ساعد دست راست(حارصه)
    ۷
    سیاه شدگی گوش چپ

    1. خسروی می گوید

     دوست عزیز دیه شما تقریبا معادل ۳۰ میلیون تومان خواهد بود

 97. محمدرضا می گوید

  سلام ۳ دامیه برای کمر
  ۲ دامیه برای پا
  ۶ حصاره خراشیدگی کمر و پاها
  چقدر میشه دیه ؟

  1. خسروی می گوید

   دیه شما معادل ۳۹ میلیون تومان است دوست عزیز

 98. علی می گوید

  سلام
  ۱_سه هزارم دیه بابت کبودی آرنج چپ و باسن سمت چپ و ۲_سه درصد دیه بابت جراحت (حارصه) خلف دست چپ و جراحت (حارصه)ساق راست و ارش آسیب نسج نرم ناحیه فوقانی خلف ران پای راست و خلف ساق راست و التهاب مفصل (تاندونیت)ناحیه آرنج چپ
  این رای دادگاه بوده و راننده هم متواری شده
  مقدار دیه چقدر میشه ؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز ۱۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دیه مقدر دارید و همچنین ارش شما تقریبا ۳ میلیون تومان خواهد بود

 99. علی می گوید

  سلام
  در سال ۱۴۰۰ تصادفی کردم که طبق نظریه پزشکی قانونی بدلیل جراحات وارده ۲ دامیه بر صورت ۶ حارصه بر صورت ۳حارصه بر دست دو عدد کبودی طویل روی دست و پا و مقدار ۰/۲ ارش بخاطر عدم رویش مجدد مو و بجا ماندن یک زخم روی پیشانی در نظر گرفته شد
  اگر امکان داره مقدار دیه بنده و محاسبه اونو در جواب برام بنویسید

  1. خسروی می گوید

   دیه شما در حدود ۸۳ میلیون تومان خواهد بود البته با فرض اینکه منظور شما از بابت ارش عدم رویش موها ۲ درصد بوده باشه

 100. علی می گوید

  باسلام بنده چندوقت پیش دردرگیری سروکتف چپم باچاقوجراحت دیده ودرمعاینه مجددپزشکی قانونی مقداردرصدکتف سمت چپ ارش ۱درصدازدیه کامل ونوشته شده سایردیه مقدره میباشدکه همون جراحت سرمیشه ممنون میشم مبلغ دیه بنده روبفرمایید.

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز با فرض اینکه جراحت سر شما از نوع دامیه بوده مبلغ دیه اون ۱۲ میلیون تومان خواهد بود. در صورتی که از نوع حارصه باشد، دیه اون معادل ۶ میلیون تومان خواهد بود

 101. علی رضا می گوید

  باسلام بنده چندوقت پیش دردرگیری سروکتف چپم باچاقوجراحت دیده ودرمعاینه مجددپزشکی قانونی مقداردرصدکتف سمت چپ ارش ۱درصدازدیه کامل ونوشته شده سایردیه مقدره میباشدکه همون جراحت سرمیشه ممنون میشم مبلغ دیه بنده روبفرمایید.

  1. خسروی می گوید

   پاسخ شما داده شد دوست عزیز

   1. حمید می گوید

    سلام خسته نباشید پزشکی قانونی برای خورد شدن ترقوه بنده که با پلاتین جمع شده و زده در حالت مطلوبی در حال درمان میباشد ۶در صد ارش تشخیص داده یعنی چی

    1. خسروی می گوید

     یعنی ۳۶ میلیون تومان برای شما دیه در نظر گرفته میشه دوست عزیز

 102. ابوالفضل شکری می گوید

  باعرض سلام وخسته‌نباشید برای بنده ۱۱/۵درصد بریدن ولی بیمه ۵۷تومان محاسبه کرده بااینکه الان دیه۶۰۰میلیون تومان‌می‌باشدوبادیه۶۰۰میلیون تومانی می‌شود۶۹میلیون تومان.به‌نظر‌شما الان باید چی‌کارکنم عزیز

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز شکایت خودتون رو در سامانه بیمه مرکزی ایران ثبت کنید

 103. حمید می گوید

  سلام ارش ۶ درصد چقدر میشه

  1. خسروی می گوید

   ۳۶ میلیون دوست عزیز

 104. ابوالفضل شکری می گوید

  باعرض‌سلام خدمت‌شما عزیز برای من ۱۱/۵نیم‌درصد دیه‌کامل بریده بودن ولی بیمه ۵۷میلیون تومان محاسبه کرده بادیه۶۰۰میلیون تومانی۱۱/۵درصد میشود۶۹میلیون تومان به‌نظر الان من‌چی‌کارکنم عزیز؟

  1. خسروی می گوید

   پاسخ شما داده شد دوست عزیز

 105. اهورا می گوید

  سلام ماشینم پارک بود درش رو باز کردم یه موتور به در خودرو برخورد کرد چرا الان دادگاه باید یه مقدار دیه موتور سوار را از کن بگیره مگه همشو بیمه نباید پرداخت کنه الان برامن هفت دهم درصد دیه اومده چرا و این چقدره ممنون بابت پاسخگویی

 106. ابوالفضل شکری می گوید

  ممنون‌ازشما

 107. ندا پورمهران تهرانی می گوید

  سلام بابت قطعی انگشت دست راستم و۳شکستگی انگشت کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی ۱۱درصد از کارافتادگی برایم تایید نمودند آیا محل کارم همین ۱۱درصد که ۶۶میلیون درسال ۱۴۰۱ می شود را می بایست پرداخت کندویا پزشکی قانونی هم می بایستم اعلام نظرکند. ممنون میشوم راهنمایی بفرمائید

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز همون ۱۱ درصد برای شما پرداخت می شود

 108. فرزاد می گوید

  سلام وقت بخیر دیه کبودی دست راست و آسیب دیدگی گردن گفتن از دوجا ترک جزئی داره و باد کردن سر. چقدر میشه

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز باید منتظر باشید تا پزشکی قانونی برای شما ارش تعیین کنه

 109. فرخ زاد می گوید

  دیه قطع بند اخرانگشت چهارم دست چپ چقدراست

  1. خسروی می گوید

   ۲۰ میلیون تومان دوست عزیز

   1. فرخ زاد می گوید

    سپاس استاد

 110. شایان می گوید

  سلام من چهار ماه پیش تصادف کردم جراحت دامیه چانه پشت ابرو راست و سمت راست گردن ۹ جراحت حارصه روی دست و انگشت ها شکستن ترقوه راست کبودی ساق چپ و کفل راست

  1. خسروی می گوید

   ۱۲ میلیون برای دامیه ابرو، ۱۲ میلیون برای دامیه گردن، ۵۴ میلیون برای ۹ حارصه، ۳۰ میلیون برای سکستگی ترقوه و ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای کبودی ها

 111. شبنم می گوید

  سلام خسته نباشید خدمت شماکارشناس محترم ببخشد دیه قطع بنداخرانگشت چهارم دست چپ وکبودی انگشت سوم از بین رفتن ناخن با۲ماه استراحت پزشکی که اداره کاره ۲۵۰هزار روزمزدتعین کرده سرهم رفته دیه این ها چندمیشه

  1. خسروی می گوید

   پاسخ شما داده شد دوست عزیز

 112. فرخ زاد می گوید

  استاد شرمنده این دیه قطع بندآخرانگشت دست چپ یعنی انگشت چهارم باکبودی وازبین رفتن ناخن انگشت سوم ودوماه استراحت پزشکی که اداره کارروزی۲۵۰هزار زده روز مزد کلا چند میشه

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه قطع بند انگشت معادل ۲۰ میلیون تومان است و برای باقی موارد باید ارش تعیین بشه

 113. Smh می گوید

  سلام من ۱ ماه پیش تصادف کردم و گونه سمت چپ شکسته.کتفم شکسته اما بدون عمل بهبود یافته.لگن هم شکسته اون هم بدون عمل بهبود یافته.۳تا دندان شکسته.۳تا بخیه سرم خورده.میخواستم بدون دیه چقدر بهم تعلق میگیره

  1. خسروی می گوید

   پاسخ شما داده شد دوست عزیز

 114. Smh می گوید

  سلام خدمت کارشناس محترم..
  من ۱ ماه پیش تصادف کردم و گونه سمت چپ شکسته.کتفم شکسته اما بدون عمل بهبود یافته.لگن هم شکسته اون هم بدون عمل بهبود یافته.۳تا دندان شکسته.۳تا بخیه سرم خورده.میخواستم بدون دیه چقدر بهم تعلق میگیره

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز ۶۰ میلیون برای شکستگی گونه، ۴۸ میلیون برای شکستگی کتف، ۴۸ میلیون برای شکستگی لگن، بسته به دندان های جلو یا عقب ارش و ۶ میلیون برای بخیه های سر به شما تعلق میگیره

 115. احسان می گوید

  سلام
  ۱-بنده ضمن تصادفی که داشتم استخوان نازک نی و درشت نی پای راستم هر دو شکست . (استخوان درشت نی پای راست خرد شد و استخوان نازک نی دچار شکستگی شد) . بعد از عمل و قرار گیری پلاتین ، استخوان درشت نی به طور کامل و بی عیب ( البته همراه با پلاتین ) بهبود یافت ولی به گفته ی جراح ارتوپد استخوان نازک نی از نظر ایشون نیازی به عمل نداشت و به همین خاطر استخوان نازک نی بصورت کج جوش خورده ( البته مشکلی در راه رفتن ندارم و لنگ نمیزنم) …. میخواستم بدونم این کج جوش خوردن استخوان نازک نی ، نسبت به وقتی که این استخوان بصورت صحیح جوش بخوره ، شامل دیه ی بیشتری میشه یا خیر ؟ (منظورم اینه که اگر استخوان شکسته شده ای کج جوش بخوره نسبت به وقتی که بی عیب جوش بخوره ، دیه ی بیشتری بهش تعلق می گیره ؟)
  ۲_ ضمنا مبلغ دیه بنده تقریبا چقدر می شه ؟…………..ممنون

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز اگر پزشکی قانونی تشخیص بده که استخوان معیوب جوش خورده ۶۰ میلیون دیه تعلق میگیره و اگر تشخیص مبنی بر سالم بودن بده ۴۸ میلیون… برای استخوان درشت نی هم مبلغ ۶۰ میلیون دیه محاسبه خواهد شد

 116. آریا می گوید

  با سلام
  ترقوه من در تصادف شکسته و عمل و پلاتین گذاشتن،درمان شدن یا نشدنش در دیه چطور محاسبه میشه و حدودا چقدر میشه؟

  1. آریا می گوید

   راجب درمان ترقوه با عیب که شامل نصف دیه کامل میشه توضیح میدید

 117. محمدی می گوید

  سلام خسته نباشید
  نیم صدم دیه کامل بابت ارش خونریزی شدشد ملتحمه چشم چپ،سه دهم درصد دیه کامل بابت ارش تورم متوسط اطراف چشم چپ،مجموعا هفت ونیم هزارم دیه کامل بابت کبودی در نواحی اطراف چشم چپ وسمت چپ صورت و قدام بازوی چپ،مجموعا پانزده هزارم دیه کامل بابت سیاه شدگی در نواحی زیر چانه و شانه چپ وقدام قفسه سینه در سمت چپ و خلف گردن در سمت چپ،مجموعا یک ونیم صدم دیه کامل بابت جراحات حارصه در نواحی گونه چپ و پشت دست راست،نیم صدم دیه کامل بابت ارش کوفتگی نسج ریه راست و چپ،ده صدم دیه کامل بابت شکستگی هاشمه استخوان گونه چپ،یک صدم دیه کامل بابت ارش تشدید دردضایعه قدیمی در شانه چپ و گردن
  ممنونم ببخشید ی کم طولانی شد

  1. خسروی می گوید

   پاسخ شما داده شد دوست عزیز

 118. محمدی می گوید

  سلام خسته نباشید
  نیم صدم دیه کامل بابت ارش خونریزی شدید ملتحمه چشم چپ،سه دهم درصد دیه کامل بابت ارش تورم متوسط اطراف چشم چپ،مجموعا هفت ونیم هزارم دیه کامل بابت کبودی در نواحی اطراف چشم چپ وسمت چپ صورت و قدام بازوی چپ،مجموعا پانزده هزارم دیه کامل بابت سیاه شدگی در نواحی زیر چانه و شانه چپ وقدام قفسه سینه در سمت چپ و خلف گردن در سمت چپ،مجموعا یک ونیم صدم دیه کامل بابت جراحات حارصه در نواحی گونه چپ و پشت دست راست،نیم صدم دیه کامل بابت ارش کوفتگی نسج ریه راست و چپ،ده صدم دیه کامل بابت شکستگی هاشمه استخوان گونه چپ،یک صدم دیه کامل بابت ارش تشدید دردضایعه قدیمی در شانه چپ و گردن
  ممنونم ببخشید ی کم طولانی شد

  1. خسروی می گوید

   دیه شما معادل ۹۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خواهد بود دوست عزیز

 119. Arezoo می گوید

  سلام وقت بخیر…ممنونم بابت سایتتون.میشه لطفا مقدار دیه منو بگین.
  ۱-حارصه سمت چپ صورت،حارصه پشت دست راست،حارصه ثلث میانی ساعدراست،حارصه پیشانی،حارصه زیرچانه،حارصه مچ دست راست،حارصه قدام قفسه سینه.

  ۲-کبودی کناره خارجی ابروی راست،کبودی زیرچشم راست،کبودی چانه،کبودی بازوی چپ دردوناحیه مجزا،کبودی قدام گردن دردوناحیه مجزا،کبودی قدام قفسه سینه.

  ۳-یک صدم درصد شکستگی ناخن انگشت وبینی متالم.

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز مبلغ تقریبی دیه شما معادل ۴۲ میلیون تومان خواهد بود

 120. سيد حسين حسيني می گوید

  ببخشيد در مورد سطح هوشياري در اثر تصادف ديه به چه صورت است؟

  لطفا بفرماييد تفاوت درصد ديه در هوشياري ۱۰/۱۵ GCS با ۶/۱۵ GCS چقدر است؟

 121. احمداکبرزاده می گوید

  سلام ببخشید استخوان ساعد دستم ۲ سال پیش درحادثه شغلی شکست ومن دیه دریافت کردم والان مجددا درحادثه شغلی زیر یکی از پیچهای پلاتین روی همان استخوان درحادثه شغلی دچارشکستگی شدم وپزشک قانونی دیه رانصف یعنی ۴درصد محاسبه کرده وشرکت بیمه هم دیه رابه نرخ سال ۱۴۰۰ که زمان حادثه بوده حساب کرده آیا درسته؟

  1. خسروی می گوید

   رای پزشکی قانونی درست هست اما نرخ دیه بر اساس تاریخی که پرداخت میشه باید محاسبه بشه نه بر اساس تاریخ حادثه

 122. حمیدرضا بزرگی می گوید

  سلام برج ۱ تصادف کردم
  بفرمایید دیه ی
  ۱_جراحت با خونریزی صورت و ارنج
  ۲_شکستگی ۳ مهره کمر همرا با ضایعه نخاعی ناقص که جفت پا از کار افتاد ولی تا حدودی برگشته + از دست دادن کنترل ادرار و بادهای شکم
  ۳_شکستگی استخوان تالوس پا همراه با جراحی
  ۴_پارگی تاندون آشیل پا و رگ وریدی پا همراه با جراحی
  ۵_شستگی ۶ تا استخوان های انگشتان پا
  چقدر میشود

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز ۹ میلیون برای مورد اول – ۶۰ میلیون برای شکستگی مهره های کمر و ارش برای از کار افتادگی پاها – ۴۸ میلیون برای مورد ۳ – ار برای مورد ۴ – بسته به تعداد انگشت های شکسته برای هر انگشت ۱۲ میلیون تومان

 123. صابر می گوید

  سلام
  یک درصد دیه کامل بابت خراشیدگی حارصه سمت راست صورت
  یک و نیم هزارم دیه کامل بابت کبودی سمت راست پشت
  ۲۵صدم درصد دیه کامل بابت ارش تورم سمت چپ سر چقدر میشه

  1. خسروی می گوید

   پاسخ شما داده شد دوست عزیز

 124. حمید زنجان می گوید

  با سلام اگر مقدور هست این حساب کنید
  البته تصادف در ماه محرم به وقوع پیوسته
  ۱ منطقه سائیدگی وسیع و عمیق دامیه خلفی فوقانی ساعد دست راست
  ۲ منطقه سائیدگی حارصه پشت مچ دست راست
  ۳ سائیدگی حارصه گوشه خارجی شانه راست که ارش آن به میزان نیم درصد دیه کامل انسان تعیین میگردد
  ۴ خراشیدگی حارصه پشت بند میانی انگشت ۲-۳-۴-۵ دست چپ
  ۵ خراشیدگی حارصه قدام مچ دست چپ
  ۶ سائیدگی حارصه زانوی راست
  ۷ سائیدگی حارصه زیر زانوی چپ
  ۸ کبودی فوقانی خارجی ران راست
  ۹ منطقه خراشیدگی حارصه پاشنه پای چپ

  و اینکه امسال میدن ؟ اگر ندن با دیه سال آینده حساب میشه؟

  1. خسروی می گوید

   پاسخ شما داده شد دوست عزیز و وقوع این تصادف در ماه حرام تاثیری روی مبلغ دیه نخواهد داشت

 125. حمید زنجان می گوید

  ۱ منطقه سائیدگی وسیع و عمیق دامیه خلفی فوقانی ساعد دست راست
  ۲ منطقه سائیدگی حارصه پشت مچ دست راست
  ۳ سائیدگی حارصه گوشه خارجی شانه راست که ارش آن به میزان نیم درصد دیه کامل انسان تعیین میگردد
  ۴ خراشیدگی حارصه پشت بند میانی انگشت ۲-۳-۴-۵ دست چپ
  ۵ خراشیدگی حارصه قدام مچ دست چپ
  ۶ سائیدگی حارصه زانوی راست
  ۷ سائیدگی حارصه زیر زانوی چپ
  ۸ کبودی فوقانی خارجی ران راست
  ۹ منطقه خراشیدگی حارصه پاشنه پای چپ

  لطف میکنید این محاسبه کنید

  1. خسروی می گوید

   تقریبا ۲۸ میلیون دوست عزیز

   1. مصطفی می گوید

    با سلام شیش دهم از دیع کامل چقدر میشع قربان

    1. خسروی می گوید

     ۹۰ میلیون دوست عزیز

 126. حمید زنجان می گوید

  امکانش هست جزئیات هم بفرمایید؟
  مثلا بند ۴ انگشتای من از بین رفته کم نوشتن

 127. سيد حسين حسيني می گوید

  سلام بنده در اثر تصادف مجروح شده و به كما رفتم سؤالي داشتم تفاوت ديه هوشياري ۱۰/۱۵GCS از ۶/۱۵ GCS چه مقدار هست؟

 128. کیوان می گوید

  با سلام
  سوختگی پشت دست راست با جا گذاشتن اثر و تغییر رنگ پوست سوختگی درجه دو ۲/۵ درصد و آسیب نسج نرم انگشت اول میزان ۰/۵ درصد دیه کامل .
  و جراحت دامیه زیر چانه و پیشانی با جا گذاشتن اثر و تغییر رنگ پوست .

  1. خسروی می گوید

   دیه شما معادل ۴۲ میلیون تومان خواهد بود دوست عزیز

 129. امين می گوید

  باسلام ببخشيد ميشه لطف كنيد ديه منومحاسبه كنيد؟؟
  توي نامه پزشك قانوني من ٣تا جراحت حارصه صورت و ١٤ تا جراحت حارصه بدن و ١جراحت داميه صورت و ١٧عدد كبودي بدن و١ عدد كبودي سر و ٧عدد تورم خفيف و يك شكستگي دنده نهم غيرمحيط قلب بهش اشاره شده
  ممنون ميشم كمكم كنيد

  1. خسروی می گوید

   دیه شما بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیون تومان خواهد بود دوست عزیز

  2. خسروی می گوید

   دیه شما معادل ۴۹ و ۹۰۰ هزار تومان خواهد بود

 130. شهبازی می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  لطف میکنید مبلغ دیه رو محاسبه بفرمایید
  سه درصد دیه کامل مردمسلمان بابت سه جرح دامیه(خلف قفسه سینه)
  ۴/۵درصد دیه کامل بابت جراحت‌های دامیه (در بازوی چپ وپشت پای راست )
  و حارصه در ریشه ی بینی و گوشه چشم راست وپشت دست چپ
  و چهارصدم از یک سوم از یک دهم دیه کامل مردمسلمان بابت جرح دامیه(در انگشت دوم وسوم دست راست)
  و شش صدم از یک سوم از یک دهم دیه کامل مردمسلمان بابت جراحت‌های دامیه(در قدام انگشت دوم وسوم وچهارم دست چپ)
  و یک ونیم هزارم دیه کامل بابت کبودی در قدام قفسه سینه سمت چپ

  1. خسروی می گوید

   پاسخ شما داده شد دوست عزیز

   1. شهبازی می گوید

    شرمندتونم من پاسخی نگرفتم متاسفانه

    1. خسروی می گوید

     پاسخ شما داده شد دوست عزیز

 131. Hasan می گوید

  سلام خسته نباشید انگشت وسط دستم بند میانیش شکسته یعنی ناخنم نه ته انگشتم که به دستم متصل میشه بند اخر استخوانی که برآمده هست….و مچ پای راستم از سمت داخل..دستم پین گذاشتن دوتا…پامم دوتا پیچ وصل شده میخواستم ببینم دیه اش چند درصد هستش…و در تاریخ ۷ مرداد آیا ماه حرام هستش؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز مبلغ ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برای شکستگی انگشت، مبلغ ۳۰ میلیون تومان برای شکستگی مچ پا، مبلغ ۴۸ میلیون تومان برای شکستگی دست دیه محاسبه خواهد شد

 132. Hasan می گوید

  و اینکه ۹ تا بخیه به پام خورده بعد از عمل و این پیچ ها تا ۷ ماه دکتر گفته باید بمونه داخل پام

 133. صابر ذهرابی می گوید

  سلام من تصادف کردم پزشکی قانونی ۱۸ خراشیدگی حارصه زد برام ۲ شکستن بینی ک نیاز جا به جایی عمل دارد ۳پارگی رباط صلیبی قدامی پای راست نیاز عمل دارد ۴پارگی رباط نصبی قدامی صلیبی پای چپ ۵دیسک مهره ۵ کمری زده معاینه مجدد ۳ ماه دیگر چقد دیه برام میزنن با تشکر

  1. خسروی می گوید

   پاسخ شما داده شد دوست عزیز

 134. صابر ذهرابی می گوید

  ۱چهار خراشیدگی حاصه پیشانی صورت۲خراشیدگی حارصه پل بینی۳دوسایدگی حارصه ثلث فوقانی سطح خلفی ساعد چپ ثلث میانی ساعد چپ۴کبودی درحال جذب ثلث قدامی بازوی چپ ۵دوکبودی در حال جذب ثلث قدامی بازوی راست ۶خراشیدگی حارصه ثلث قدامی بازی راست ۷سه خراشیدگی حارصه ثلث فوقانی وسطح خلفی و قدامی ساعت راست۸ دو خراشیدگی حارصه ثلث تحتانی ران چپ۹دو سایدگی حارصه ثلث فوقانی سطح قدامی پای چپ۱۰ ساییدگی حارصه سطح خلفی قدامی پای ران پای راست۱۱ساییدگی حارصه سطح خلفی ثلث میانی ساق چپ ۱۲دو سایدگی حارصه ثلث فوقانی سطح قدامی ران راست۱۳دو ساییدگی حارصه ثلث میانی و فوقانی سطح خلفی ساق راست ۱۴ خراشیدگی حارصه مچ پای چپ ۱۵خراشیدگی حارصه سطح قدامی قفسه سینه ۱۶دیسک مهره ۵ کمری ۱۷ شکستن بینی ک نیاز ب عمل جراهی دارد ۱۸ پارگی رباط قدامی صلیبی پای راست ۱۹ پارگی نصبی قدامی پای چپ ۲۰ شکستن بند انگشت دست چپ انگشت ۵ دست چقد مبلغ دیه حساب میشه با تشکر

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه شما بین ۱۶۰ تا ۱۸۰ میلیون خواهد بود بر اساس مواردی که ذکر کردید. ولی در نهایت باید منتظر رای دادگاه بمانید چون ممکنه مبلغ متفاوتی براتون در نظر گرفته شده باشه

 135. صابر ذهرابی می گوید

  بی زحمت جواب بدین تشکر میکنم

 136. اسرا می گوید

  سلام من اول مردادتصادف کردم استخوان ران چپمو عمل کردن پلاتین گذاشتن و۳ماه طول درمان داده میخاستم بدونم دیه اش چقدرمیشه آیا ماه ذی الحجه حرام محسوب میشه ودیه دراین ماه چقدرمیشه ممنون

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز ماه حرام تاثیری در دیه شما نداره و مبلغ ۴۸ میلیون تومان براتون دیه محاسبه خواهد شد

 137. صابر ذهرابی می گوید

  درود چه موقع ب سوالات ما پاسخ میدین

 138. عادل می گوید

  سلام لطفا میشه بگید دیه من چقدر میشه
  ۱-جراحت بخیه شده دامنه قدام پیشانی و روی ابرو راست التیام یافته ولی اثر بجا گذاشته که دیه مقدر دارد
  ۲-سائیدگی حارصه پیشانی و روی دست چپ و انگشت پنجم دست چپ و ساعد دست چپ و راست دیه مقدر دارد
  ۳-خراشیدگی حارصه دست راست دیه مقدر دارد
  ۴-کبودی دست چپ و زانوی چپ و ران راست و چپ دیه مقدار دارد
  ۵-ارش ضربدیدگی پهلوی راست به میزان نیم درصد از دیه کامل تعیین میگردد
  ۶-ارش آسیب نسج داخلی چشم راست به میزان یک درصد از دیه کامل تعیین میگردد.
  ضمنا در ماه ذوالغهده این اتفاق افتاده

  1. خسروی می گوید

   دیه شما تقریبا معادل ۶۳ میلیون تومان خواهد بود دوست عزیز

   1. عادل می گوید

    سپاس از وقتی که گذاشتید

 139. قنبری می گوید

  سلام قربان . انگشت دوم پای چب از ناحیه بند اول دچار بریدگی تانمایان شدن استخوان و پارگی تاندون و شکستکی استخوان بند اول . جراحی انجام شد و پین گذاری شد.لطفا دیه چقدر محاسبه میشود.باتشکر

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه شکستگی انگشت معادل ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود. برای سایر موارد هم باید ارش تعیین بشه

 140. امیری می گوید

  سلام ممنون از مطللب مفیدتون
  من در تصادف دچار اسیبهای زیر شدم، حدودا چقدر دیه بهم تعلق میگیره
  ناحیه پشت سر دچار پنجاه بخیه خورده و قسمتی از استخوان هم اشکار شده و به گفته پزشک مو هم دیگه نمیاره و نیاز به عمل داره
  ناحبه کمر هم بخیه خورده ولی به استخوان نرسیده
  فهلا هم چهار ماه طول درمان برام نوشتن
  ممنون

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز برای بخیه های پشت سر مبلغ ۱۸ میلیون تومان و برای از کار افتادگی عدم رشد مو ارش تعیین میشه + ۶ میلیون تومان برای بخیه های کمر

 141. مجید می گوید

  سلام وقت بخیر
  دیه کبود کردن زیر چشم یا بقول معروف بادمجون کاشتن زیر چشم به شکلی که کبود شده و سفیدی چشم رو هم قرمز کنه چقدر میشه؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز اگر فقط کبود شده باشه دیه اون ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهد بود. ولی اگر سیاه شده باشه ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان دیه خواهد داشت

 142. ليورپول می گوید

  سلام ببخشيد نظريه پزشك قانوني به شكل زير هست لطف كنيد كمكم كنيد كه چقد ميشه مبلغش
  ١-جراحت حارصه قدام سر،دوعدد سمت چپ پيشاني
  ٢-جراحت بخيه شده داميه چانه
  ٣-كبودي ثلث مياني و فوقاني ساعد راست،ثلث مياني بازوي چپ و راست،ثلث مياني و تحتاني ساعد چپ،ثلث مياني و تحتاني ران راست،زانوي راست،ثلث فوقاني ساق پاي راست و چپ،ثلث مياني ساق پاي چپ،دوناحيه كبودي سمت راست قفسه سينه،قدام شكم
  ٤-سياه شدگي ثلث فوقاني ساعد چپ
  ٥-كبودي خلف سر
  ٦-جراحت حارصه ثلث فوقاني ران راست،ثلث مياني ساعد راست،دوعدد ثلث تحتاني ران راست،زانوي راست،دوعدد ثلث تحتاني ران چپ،دو عدد ثلث مياني ساعد چپ،ثلث فوقاني ساعد چپ،دو عدد ثلث تحتاني ساعد چپ
  ٧-جراحت حارصه قدام شكم،سمت راست قفسه سينه
  ٨-تورم متوسط زانوي راست،تورم خفيف ثلث مياني ساق پاي چپ،سمت راست قفسه سينه،ثلث مياني ساعد چپ،ثلث فوقاني ساق پاي راست و چپ
  ٩-شكستگي دنده نهم سمت راست(غيرمحيط بر قلب)
  ممنون از كمكتون

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه شما به صورت تقریبی بین ۹۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان خواهد بود

 143. ساناز می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  رای دادگاه دیه برای تصادف ۵۲درصد دیه کامل برای من صادر شده است ،مبلغ دیه برای خانمها با آقایان متفاوت هست؟؟؟

  1. خسروی می گوید

   بله چون مبلغ دیه شما از یک سوم دیه کامل بیشتر است، دیه شما نصف خواهد شد

 144. امين می گوید

  سلام دوست عزيز ببخشيد سوالي خدمتتون داشتم
  زماني كه پزشك قانوني ميري ودكتر مثلا ٣ماه طول درمان تعيين ميكنه حالا بعد از اون ٣ماه آيا به زخم هايي كه در معاينه اوليه تعيين شدن و حالا اثرشون بجا مونده بازم واسه اثري كه ازون زخم بجا مونده ديه تعيين ميكنه؟؟؟؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز طول درمان برای بررسی روند بهبود آسیب ها تعیین میشه. اگر جای زخم مونده باشه در صورتی دیه خواهد داشت که شامل نقص عضو و از بین بردن زیبایی یا عملکرد حیاتی باشه

 145. ليورپول می گوید

  سلام جناب خسروي تشكر بابت سايت بسيار خوبتون
  سوالم اينه كه وقتي ميگن اگه ديه جراحات زن به يك سوم ديه كامل برسه نصف ميشه حالا واسه اين قضيه منظور ديه كل جراحات بدنه يا ديه تك تك جراحات منظوره؟؟؟
  مثلا دست يه خانم شكسته و ديه اش ٦٠ميليونه و اينجوري به ٢٠٠ميليون تومن نميرسه ولي اگه ديه كل جراحاتو باهم حساب كني به ٢٠٠ميليون ميرسه
  حالا ممنون ميشم در اين مورد كمكم كنيد؟؟؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز در صورتی که مجموع دیه یک خانم به بیش از یک سوم برسد، مبلغ کلی دیه نصف خواهد شد

  2. محمد می گوید

   سلام وقت شمابخیر دیه شکستگی سطحی دماغ چقدراست ؟؟؟

   1. خسروی می گوید

    دوست عزیز برای شکستگی بینی مبلغ ۶۰ میلیون تومان دیه در نظر گرفته شده است

 146. مجتبی می گوید

  با عرض سلام وخسته نباشد،من تو تصادف مهر یک ودو کمرم شکسته پلاتین گذاشتم دیه چقد میشه شیش طول درمان داده پزشکی قانونی

 147. h.m می گوید

  با سلام لطفا درصد دیه مقادیر ذیل را به درصد و نحوه محاسبه ریاضی آن را نیزاعلام فرمایید.ممنون
  ۱- شش صدم از یک سوم از یک دهم دیه کامل
  ۲- چهار پنجم از یک پنجم از یک دوم دیه کامل

  1. خسروی می گوید

   دیه شما معادل ۴۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خواهد بود دوست عزیز

 148. محمد می گوید

  سلام وقت شمابخیر میشه منو راهنمایی کنید دیه شکستگی سطحی بینی چقدراست

  1. خسروی می گوید

   پاسخ شما داده شد دوست عزیز

 149. منصور می گوید

  با سلام خدمت دوست گرامی بابت پاسخ ب سوالات دوستان هموطن.سوالی داشتم ؟ پزشکی قانونی دیه دندان ما را چنین نوشته – شکستگی ۴۰% قسمت نمایان دندان از قبل سیاه شده و وقتی رفت ب دادگاه قاضی چنین رای داد -چهار و سیصدم دیه کامل بابت شکستگی ۴۰% قسمت نمایان دندان از قبل سیاه شده شماره ۱ / اما بیمه اعتراض کرد ب رای دادگاه و رای صلاحی اومد ک – یک/یکصدو پنجاهم دیه کامل بابت شکستگی ۴۰% قسمت نمایان دندان از قبل سیاه شده شماره ۱ / میخواستیم ک مبلغ دیه ای ک پزشکی قانونی تعیین کرده چقد هست و ایا رای دادگاه درست تعیین شده در بار اول یا در رای اصلاحی شرکت بیمه رای درستی تعیین شده ؟ و لطفا مبالغ دیه ی پزشکی قانونی و رای اول دادگاه و رای اصلاحی ان را برای ما پاسخ دهید .سپاسگذارم

  1. منصور می گوید

   اقای خسروی لطفا جواب سوالمو بدید ک مبلغ دیه _ یک / یکصد پنجاهم دیه کامل بابت ۴۰ درصد قسمت نمایان دندان از قبل سیاه شده _ چقد میشه ؟سپاسگذارم

   1. خسروی می گوید

    ۴ میلیون تومان دوست عزیز

 150. محسن می گوید

  سلام خسته نباشید من ۵روزپیش ازپشت چاقوخوردم فورن بردنم بیمارستان دکتراعمل کردن به نحوی که یه شیعی به نام چسپاتل بهم وصل کرده بودندامروزمرخص شدم میشه بگید چند درصد دیه تعلق میگیره ؟درضمن مخارجم ازادحساب شد۸میلیون دادیم ترخیص شدم..ممنونم

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز در صورتی که آسیب شما از نوع پارکی عمیق باشه، مبلغ ۱۵ میلیون تومان به شما دیه تعلق خواهد گرفت

 151. سعدی می گوید

  با سلام خدمت شما
  من توی تصادف پیشانیم ۱۶بخیه خورده کبودی زیر هردو چشم دارم دو تا دندان جلو یک چهارمش شکسته دیه هر کدام چقد میشه.ممنونم میشم جواب بدین

 152. رامین می گوید

  سلام منظور از پرداخت چهار هفتصد و پنجاهم از ديه چیست ؟ وچقدر میشه ؟

  1. خسروی می گوید

   این درصد معادل ۳۲۰ هزار تومان خواهد بود دوست عزیز

 153. سعدی می گوید

  سلام خدمت شما
  نزدیک ۱۶بقیه روی پیشانی دارم
  یک چهارم دو تا دندان جلو شکسته
  ببخشید بنظرتون تقریبا چقد دیه میاد.ممنونم

 154. بهنام می گوید

  سلا دیه شکستگی ساعد دست چپ نازک نی و درشت نی که با پلاتین در حال درمان است وخوردشدگی مچ دست راست که پین داخل مچ است پارگی داخل ۲ لب و ۴ زخم حارصه چه مقدار است

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز ۴۸ میلیون برای شکستگی ساعد، ۲۴ میلیون برای ۴ حارصه و ارش برای پارگی لب و خوردشدگی مچ دست

   1. بهنام می گوید

    ارش به چه معناس

    1. خسروی می گوید

     به معنی دیه ای که توسط در قانون مشخص نشده و بر اساس گزارش و تشخیص پزشکی قانونی تعیین میشه

 155. بهنام می گوید

  با سلام دوباره
  دیه شکستگی دنده ۳.۴.۵.۶.۷.۸ غیر محیط بر قلب و تخلیه اب هر دو طرف ریه با ساکشن
  شکستگی جناق سینه
  کبودی کامل چشم چپ و راست
  کبودی بینی
  شکستگی همراه با جا بجایی سینوس صورت
  شکستگی دیواره ی مهره ۴ کمر
  و ۶ زخم حارصه
  و ۳ دامیه
  چه مقدار میباشد
  چه مقدار دیه دارد

 156. Ash می گوید

  سلام خواستم بدونم چقدر دیه برام میزنن
  ۱/خراشیدگی سطحی پیشانی و پلک فوقانی راست(جمعا دو فقره حارصه)
  ۲/کبودی خفیف قدام ساق پای راست

  ممنون میشم جواب بدین

  1. خسروی می گوید

   دیه شما معادل ۱۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان خواهد بود دوست عزیز

   1. Ash می گوید

    مچکرم
    آخرین مبلغی که دادسرا مشخص می‌کنه همین مبلغ هست که فرمودین یا چیزی اضافه بر ازاین میشه؟

    1. خسروی می گوید

     ممکنه متفاوت باشه دوست عزیز چون در نهایت فقط دادسرا می تونه رای دقیق و نهایی رو صادر کنه

  2. مجتبی می گوید

   سلام خسته نباشید ببخشید آیا گذاشتن پلاتین در مهره L1وL2کمر نقص محسوب میشه

   1. خسروی می گوید

    خیر دوست عزیز . نقض عضو به مواردی مانند ناتوانی در راه رفتن، ناتوانی در نشستن، عدم کنترل ادرار و … مربوط میشه

   2. حامد محمدی می گوید

    سلام دوست عزیز.اگه محدودیت حرکتی لحاظ بشه می تواند نقص عضو محسوب شود.خود من داشتم و کمرم فیوژن شده و ۸تا پیچ و پلا ک گذاشتن که پزشکی قانونی زده ۱۱درصد محدودیت حرکتی و بهم نقص عضو دادن

 157. Ss می گوید

  سلام وقت بخیر
  چقدر دیه برام میزنن
  ۱=کبود شدگی خفیف لب فوقانی
  ۲=خراشیدگی سطحی حارصه خلف آرنج راست

  ممنونم

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه شما در مجموع برابر ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهد بود

  2. مرمر می گوید

   دیه شکستگی دنده ۳.۴.۵.۶.۷.۸ غیر محیط بر قلب و تخلیه اب هر دو طرف ریه با ساکشن
   شکستگی جناق سینه
   کبودی کامل چشم چپ و راست
   کبودی بینی
   شکستگی همراه با جا بجایی سینوس صورت
   شکستگی دیواره ی مهره ۴ کمر
   و ۶ زخم حارصه
   و ۳ دامیه
   چه مقدار میباشد
   چه مقدار دیه دارد.

 158. امیر صادق می گوید

  سلام ۱جراحت موضحه پای چپ ۲شکستگی استخوان کف پای اول پای چپ ۳ آسیب نسج نرم پای چپ جسم سخت چند درصد چقدر دیه تعلق میگیره سه ماه استراحت خوب بشه تاثیر دارد

 159. فرزاد می گوید

  سلام خسته نباشید۱, سه درصد از یک سوم از یک دهم دیه،۲,یک درصد از یک سوم از یک دهم دیه کامل۳,یک درصد از دیه کامل ۴,یک دهم درصد از دیه کامل ۵,سه درصد از یک سوم از یک دهم دیه کامل چقدر میشه ممنونم اگه جواب بدید.

  1. خسروی می گوید

   ۸ میلیون تومان دوست عزیز

 160. behzad می گوید

  سلام من هم سوال کنم جواب میدین البته درصد دیه همش بند الف و اینا نوشتن

 161. behzad می گوید

  الف:۳ درصد دیه کامل بابت جراحت عمیق متلاحمه راست صورت
  ب:چهار درصد دیه کامل بابت جراحت بخیه شده دامیه راست صورت و بینی ج:چهار درصد دیه کامل بابت جراحت سمحاق قدام سر با امتداد به ابروی راست د: سه درصد دیه کامل بابت متلاحمه راست پیشانی ه: هشت درصد دیه کامل بابت شکستگی استخوان بازوی راست و:هشت درصد دیه کامل بابت شکستگی استخوان ران پای راست ز: چهار درصد دیه کامل بابت برجا گذاشتن اثر التیام یافته بند های ۱ تا چهارم فوق و فق ۴ ماده ۷۰۹ قانون مجازات اسلامی ح:پنج درصد دیه کامل بابت تشکیل جوشگاه بد شکل و نقص زیبایی و ارش آن
  الف:هشت درصد دیه کامل بابت شکستگی استخوان درشت نی ساق پای راست ب: ده درصد دیه کامل بابت شکستگی استخوان ستون فقرات در محل استخوان خاجی ج:هشت درصد دیه کامل بابت ارش شکستگی حفره حقه ای لگن سمت راست د:یک و نیم هزارم دیه کامل بابت کبودی وسیع ساق پای راست
  استاد اینارو زحمتش میکشی حساب کنی خیلی ممنون میشم مال دو نفره،اولی دختر ۹ ساله و دومی مادر ۴۰ ساله

  1. خسروی می گوید

   دیه اول معادل ۲۰۴ میلیون تومان – دیه دوم معادل ۱۶۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

 162. شقایق می گوید

  دیه نکروز پوست شکم بر اثر عمل ابدومینوپلاستی و لیپو چقدر هستش؟چطور محاسبه میشه؟

 163. امین می گوید

  سلام خسته نباشید مجموع درصد های دیه ما شده ۷۰/۲٪ چطور محاسبه میشه پاسخ بدید ممنون میشم

  1. خسروی می گوید

   ۴۲۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان دوست عزیز

 164. مجتبی می گوید

  با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شما ببخشید دیه حارصه خراشیدگی پلاک فوقانی ومتورم شدن پلک فوقانی همچنین کبودی بند اول انگشتان دست همچنین پارگی حارصه انگشت شصت کبودی دوتا زانو همچنین شکستن مهر L1وL2که با پلاتین ثابت سازی شده چقده میشه شیش ماه طول درمان داده پزشکی قانونی

 165. عمار می گوید

  با سلام آیا ارش با دیه فرق دارد .آیا نظر قاضی در مقدار دیه تاثیر دارد مثلا بیشتر یا کمتر .و آیا طول درمان هم محاسبه میشود

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز ارش همان دیه است؛ با این تفاوت که ارش برای جرایمی در نظر گرفته می‌شود که در قانون، برای آن‌ها دیه تعیین نشده و با نظر مستقیم دادگاه و گزارش پزشکی قانونی مشخص میشه

   1. رضا می گوید

    سلام روزتون بخیر

 166. مجتبی می گوید

  با عرض سلام وخسته نباشید دیه خراشیدگی پلک فوقانی ومتورم شدن پلک فوقانی همچنین کبودی بند اول پنج انگشت دست وپارگی حارصه انگشت شصت وکبود دوتا زانو چقد میشه ممنون

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه شما در حدود ۹ میلیون تومان خواهد بود

 167. Mehdi می گوید

  سلام خسته نباشی من پیش ی دکتری جراحی کردم فیستول کردم وابسه بعد از یک هفته ب مشکل خردم و رفتم پیش متخصص دکتر با تخصصی ک داشت گفت دکتری ک جراحی کردی اصن بلد نبوده و کاری برات انجام نداده من دوماه ک خون‌نشین شدم و‌از کارمم اخراج شدم خاستم بدون میش شکایت کنم دیه ای بهم تعلق میگیره یا خیر ممنون میشم راهنماییم کنی دکتر اولیه جراحی کرده ها ولی چون بلد نبوده مونده توش همونجوری رها کرده مننون میشم راهنماییم کنید

  1. خسروی می گوید

   ذوست عزیز در این مورد شما باید با یک کارشناس حقوقی به صورت حضوری مشورت کنید

 168. علیرضا می گوید

  سلام من تصادف کردم و دو روز کما بودم
  درمورد مشکلم که فکرو خیالی شدم اگه پیش مشاور پزشک قانونی برم چند درصد ممکنه بزنه برام

  دقیق بخوام
  بگم برام نوشتن : نامبرده مدعی مشکل روحی می باشد که حسب مشاوره تخصصی به عمل آمده
  عارضه روان پزشکی روان پزشکی مرتبط با حادثه مورد ادعا احراز نگردید

  من مارم بچگی فوت شده و با سایه نامادری بزرگ شدم و خانواده کمکم نمیکنن و پشتم نیستن از نظر مالی

  میخواستم بدونم اگه از یه نفر پول قرض کنم برای پیگیری ارزششو داره؟
  اگه قبول کنن مشکل روحی رو چن درصد ممکنه بزنن برام اینو

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز در نامه پزشکی قانونی آسیب روحی شما رد شده … بسیار بعیده که بتونید ادعای خودتون رو اثبات کرده و مدعی دریافت دیه بشید

 169. رضا می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید میخواستم بدونم شکستی ترقوه از وسط
  چقدر ارش تعلق میگیره ؟
  و اینکه در نامه پزشکی قانونی به دادگاه مدت زمان جراحت و هزینه کرد هم لحاظ میشه ؟

  1. خسروی می گوید

   ۵ درصد از دیه کامل معادل ۳۰ میلیون تومان بهتون دیه تعلق میگیره. برای طول درمان، دیه لحاظ نخواهد شد

   1. احمد می گوید

    سلام وقت بخیراستخوان دوم وپنجم کف پام شکسته واستخوان درشت نی ساق پا وسیاه شدگی زانو چقددیه تعلق میگیره

    1. خسروی می گوید

     دوست عزیز در حدود ۸۰ میلیون تومان به شما دیه تعلق می گیره

    2. حسین سلامتی می گوید

     سلام ببخشید دست من بوسیله چاقو تو درگیری زخمی شد و ۱۲ تا بخیه هم خورد میخواستم بدونم مقدار دیم چقدر؟؟؟؟؟

     1. خسروی می گوید

      ۳ میلیون تومان دوست عزیز

 170. زهره رحیمی می گوید

  سلام وقتتون بخیر سال گذشته همسرم تصادف کرد و هر دو ریه پر از خون وهوا شد که از دوسمت زیر بغل لوله گذاری کردن تا خونابه وهوا تخلیه بشه درست ۱۲روزلوله هابا بخیه به بدنش وصل بودن پزشکی قانونی در این مورد این طور نوشتن تجمع خون هوا در فضای جنب ریه راست وچپ که اقدامات درمانی قرار گرفته و فقط ارش تجمع هوادر فضای ریه چپ وراست معادل نیم درصد دیه کامل است میشه بگین تنها ارش تعلق میگیره یانه بعد دیش چقدر میشه

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز بر اساس این گزارش، ۳ میلیون تومان به شما تعلق می گیره

 171. حسین می گوید

  سلام بی‌زحمت مقدار دیه این موارد رو اعلام کنید. مبلغ کل حدودی هم باشه مشکلی ندارد. با توجه به اینکه ماه صفر هم بوده است.
  ۱- جراحت حارصه قدام سر
  ۲- جراحت حارصه قدام پیشانی
  ۳- جراحت حارصه پلک بالای چشم چپ
  ۴- جراحت حارصه بین ابروها
  ۵- جراحت حارصه سمت راست پیشانی
  ۶- جراحت حارصه سمت چپ پیشانی
  ۷- جراحت حارصه ابروی راست
  ۸- جراحت حارصه نوک بینی
  ۹- جراحت حارصه زانوی راست
  ۱۰- جراحت بخیه شده دامیه پره میانی بینی دو ناحیه
  ۱۱- جراحت دامیه ابروی چپ
  ۱۲- ضربه‌دیدگی عضلات گردن
  ۱۳- ضربه‌دیدگی شانه راست

  1. خسروی می گوید

   دیه شما بین ۷۵ تا ۸۰ میلیون تومان خواهد بود

 172. آرمین می گوید

  سلام، من در حین کار از ارتفاع سقوط کردم و دیسک ۴ و ۵ و ۱و۵ کمرم زده بیرون
  و به اصلاح بیرون زدگی دیسک کمر دارم به همراه سه ماه طول درمان تایید شده
  که باید توسط پزشک معتمد بیمه مسئولیت مدنی تعیین بشه
  به نظر شما چقدر دیه واسه موضوع تعلق میگیره
  ممنون میشم پاسختون واسم ایمیل بشه🙏

  1. خسروی می گوید

   در صورتی که از کار افتادگی و نقص عضو نداشته باشید مبلغ ۶۰ میلیون تومان براتون دیه در نظر گرفته خواهد شد

 173. مه یاس می گوید

  با سلام و وقت بخیر خسته نباشید
  لطف کنید این مقدار دیه هم برای ما محاسبه کنید ممنون میشم
  ۷/۱۵درصد دیه کامل
  ۶۵/درصد حارصه وکبودی بازوی چپ
  ۵/دامیه بازوی چپ
  ۵/درصدددامیه کپل چپ و راست
  ۵/ درصدحارصه قفسه سینه
  ۱/درصد دامیه زیر بغل چپ

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز این درصدها رو بر حسب ۶۰۰ میلیون محاسبه کنید

 174. عادل می گوید

  با سلام‌
  لطفا مقدار دیه رو میتونید محاسبه کنید
  ۱- نه درصد دیه کامل برای حارصه و دامیه
  ۲-شش هزارم دیه کامل
  ۳-یک و نیم درصد از دیه کامل

  1. خسروی می گوید

   ۷۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان دوست عزیز

 175. مجتبی می گوید

  باعرض سلام وخسته نباشد ببخشید دیه شکسته شدن مهر کمری L1وL2که با پلاتین ثابت سازی شده چقده

  1. خسروی می گوید

   دیه شما معادل ۶۰ میلیون تومان خواهد بود دوست عزیز

   1. آرش هخامنش می گوید

    سلام خسته نباشین چرا پیام های من برای شما ارسال نمیشه

 176. آرش هخامنش می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید دیه جراحت سر ،روی بینی،ساعد دست چپ (در سه ناحیه) آرنج راست،مچ دست راست و جلوی سر (۸حارصه) جراحت بخیه شده خلف آرنج دست راست (دامیه) کبودی پهلوی راست جراحت پهلوی راست (حارصه) با ارش نیم درصد جراحت روی کمر (دامیه) با ارش یک درصد.سیاهشدگی پوست ران پای راست دارد

  1. خسروی می گوید

   دیه شما به صورت تقریبی معادل ۷۹ میلیون تومان خواهد بود

 177. رضا می گوید

  باسلام
  لطف کنید میزان دیه رو برام محاسبه کنید
  ۱،ساییدگی حارصه سمت راست گردن
  ۲،کبودی باسن سمت چپ،ران چپ،پهلوی راست و ساق پای راست
  ۳،پارگی عمیق متلاحمه ساق پای راست

  ۴،ساییدگی دست چپ و ساق پای چپ(جمعا دو عدد حارصه)،
  ۵،شکستگی قوس قوامی دنده های سوم تا نهم سمت راست قفسه سینه(هفت دنده غیر محیط بر قلب)

  1. خسروی می گوید

   پاسخ شما داده شد دوست عزیز

 178. رضا می گوید

  باسلام ممنون میشم میزان دیه حدودی این موارد رو برام محاسبه کنید.
  ۱-ساییدگی حارصه سمت راست گردن
  ۲-کبودی باسن سمت چپ،ران چپ،پهلوی راست،وساق پای راست
  ۳-پارگی عمیق متلاحمه ساق پای راست
  ۴-ساییدگی دست چپ وساق پای چپ(جمعا دوعدد حارصه)
  ۵-شکستگی قوس قوامی دنده های سوم تا نهم سمت راست قفسه سینه (هفت دنده غیرمحیط برقلب)
  ۵

  1. خسروی می گوید

   دیه شما به صورت تقریبی معادل ۶۸ میلیون تومان خواهد بود

 179. آرش هخامنش می گوید

  ۱-جراحت خلف سر روی بینی ساعد دست چپ در سه ناحیه آرنج راست مچ دست راست و جلوی سر ۸حارصه
  ۲_جراحت بخیه شده خلف آرنج دست راست دامیه
  ۳-کبودی پهلوی راست
  ۴-جراحت پهلوی راست حارصه با ارش نیم درصد
  ۵-جراحت روی کمر دامیه با ارش یک درصد
  ۶-سیاهشدگی پوست ران پای راست

 180. آرتین می گوید

  سلام وقت بخیر
  این متن نامه پزشکی قانونی
  ۱-شکستی ثلث خارجی استخوان ترقوه چپ
  ۲-جراحت التیام یافته دامیه پیشانی راست
  ۳-جراحت التیام یافته دامیه بالای ابروی راست
  ۴-خونریزی خارج وتحت سخت شامه ای ناحیه پیشانی چپ
  ۵-خونریزی  تحت سخت شامه ای درسمت چپ مغز
  ۶-در رفتگی سر استخوان بازوی چپ
  ۷-شکستگی استخوان لگن در سمت چپ
  ۸-کاهش متوسط سطح هوشیاری
  ۹-تورم و کبودی اطراف چشم راست و چپ
  ۱۰-شکستگی هاشمه قاعده استخوان جمجمه
  ۱۱-خونریزی زیر پوست جمجمه
  ۱۲-شکستگی استخوان آهیانه گیجگاهی چپ منقله
  ۱۳-شکستگی در استخوان پیشانی راست هاشمه
  ۱۴-خونمردگی اطراف کلیه راست
  ۱۵-تورم صورت در سمت راست
  ۱۶-جراحت حارصه زانوی راست و پاشنه پای چپ
  ۱۷-شکستگی گردن استخوان ران چپ

  لطفا بفرمایید چه مقدار میشه

  1. آرتین می گوید

   چرا پاسخ نمیدهید

 181. رضا می گوید

  باسلام

  ممنون میشم دیه این میزان جراحت هم بگید
  ۱-شکستگی قاعده پنجمین استخوان کف دستی چپ که عمل شده است.
  ۲-سوختگی منقوض درجه ۲سطحی دست چپ
  ۳-تورم خفیف پشت دست راست وچپ وساق پای راست

 182. سپهر می گوید

  با سلام. آیا عدد ۶هزارم دیه همون ۶صدم یا ۶درصد محسوب مشه؟ یعنی ۳۶ تومن با توجه به میزان دیه چهارصد و یک؟؟ یا خیر ۶هزارم عدد کمتری میشه.. درواقع ۳٫۶۰۰٫۰۰۰ تومان؟؟ کدومش صحیحه

  1. خسروی می گوید

   ۶ هزارم دیه معادل ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود

 183. رضا می گوید

  سلام ممنون میشم این میزان دیه رو برام محاسبه کنید

  ۱-شکستگی قاعده پنجمین استخوان کف دستی چپ که عمل شده وسه عدد پین خورده
  ۲-سوختگی منقوط درجه ۲سطحی ساعد دست چپ
  ۳-تورم خفیف پشت دست راست،چپ وساق پای راست

 184. امیدستوده می گوید

  سلام وعرض خسته نباشید ، لطف کنید بفرمایید میزان دیه پارگی کامل تاندون سه سر پشت بازوی دست چپ و همچنین دو ماه استراحت مطلق چقدر میشه

  1. خسروی می گوید

   ارش پارگی تاندون معادل ۳۰ میلیون تومان است و طول درمان تاثیری در دیه ندارد

 185. جواد می گوید

  سلام بزرگوار کف پای بنده محل کارم شکسته میزان دریافت دبه بنده که بیمه حوادث باید پرداخت کندچقدره ممنون

  1. خسروی می گوید

   ۴۸ میلیون تومان دوست عزیز

 186. ندا می گوید

  سلام وقتتون بخير پهلوي سمت راست من در اثر قصور پزشكي در اثر برخورد جسم داغ سوخت پزشكي قانوني يك درصد كل بدن سوختگي درجه دو تعيين كردن .ديه به چه صورت ميشه؟

  1. خسروی می گوید

   دیه شما معادل ۶ میلیون تومان خواهد بود دوست عزیز

 187. رضا می گوید

  ممنون میشم این میزان جراحت رو محاسبه کنید

  ۱-شکستگی قاعده پنجمین استخوان کف دستی چپ که عمل شده وسه عدد پین خورده
  ۲-سوختگی منقوط درجه ۲سطحی ساعد دست چپ
  ۳-تورم خفیف پشت دست راست،چپ وساق پای راست

  1. خسروی می گوید

   ۴۸ میلیون تومان برای مورد اول، ۶ میلیون تومان برای مورد دوم و ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برای مورد سوم دیه تعیین خواهد شد

 188. امیرحسین می گوید

  سلام خسته نباشید خاستم میزان این دیه رو حساب کنید

 189. امیرحسین می گوید

  ۱_منطقه جراحت بخیه شده دامیه خلف ارنج چپ
  ۲_جراحت بخیه شده متلاحمه خلف ساعد چپ
  ۳_جراحت حارصه و تورم و کبودی سطح مخاطی لب تحتانی
  ۴_جراحت دامیه سطح پوستی لب تحتانی
  ۵_منطقه جراحت حارثه سمت راست صورت
  ۶_جراحت حارصه قدام اهیانه راست سر
  ۷ _جراحت حارصه خلف اهیانه راست سر
  ۸_جراحت حارصه خلف گوش راست
  ۹_ جراحت حارصه کنار داخلی دست راست
  ۱۰_جراحت حارصه کنار خارجی ران چپ
  ۱۱_جراحت حارصه فوقانی کنار خارجی ران راست
  ۱۲_جراحت حارصه تحتانی کنار خارجی ران راست
  ۱۳_جراحت حارصه قدام جدار شکم
  ۱۴_ کبودی کتف چپ
  ۱۵_کبودی سمت راست گردن

 190. صادق می گوید

  سلام
  بنده از ۲ ناحیه سر خونریزی خفیف
  ارنج دست حدود ۷ سانت خراشیدگی اسفالتو خونریزی
  خراش و خونریزی زانو
  خراش و خونریزی ۴ انگشت پا و کبودی کامل
  ۲ ناخن شست پا و کناریش یکی کنده شد و دیگری بعد مدتی افتاد
  حدودا ۴ ماه طول درمان دارم
  ممنون میشم حدود دیه رو لطف کنید

 191. M.h می گوید

  دیه جا ماندن گاز در شکم در یک عمل جراحی که بعد از ۴ سال بعد و درد کشیدن با یک عمل جراحی دیگر خارج شده چقدر است؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز در این مورد باید بر اساس گزارش پزشکی قانونی ارش تعیین بشه

 192. مصیب حیدری می گوید

  با عرض سلام و درود خدمت شما دوست گرامی من جواب پزشکی قانونی رو اگه امکانش هست میخواستم برام محاسبه کنید۱ آسیب دندان شماره ۳یک پنجم ازقسمتی که نمایان می‌باشدکه دارای دیه مقدر میباشد۲ جراحت پل بینی و بالای ٱبروی راست کن لم یکن تلقی میگردد۳ خونریزی زیر ملتحمه چشم چپ وراست که ارش جمعابه میزان نیم درصد دیه کامل مرد مسلمان۴ شکستگی بینی به شکل خردشدگی بوده که بدون عیب و فساد التیام یافته ۵ ارش زیر بغل چپ که به میزان نیم درصد دیه کامل مرد مسلمان بوده ۶ شکستگی استخوان گونه چپ منقله ۷ شکستگی استخوان گونه راست هاشمه ۸ سیاهشدگی دور چشم چپ و راست ۹ جراحت حارصه سمت چپ صورت بالا ابرو

 193. اصغر می گوید

  سلام خسته نباشین پدرم شب عید قربان تصادف کرده ایاروزه عیدقربان دیه دوبرابر است یامثل روزهای عادی محاسبه میشود

  1. خسروی می گوید

   خیر دوست عزیز دیه به صورت معمول محاسبه خواهد شد. فقط دیه قتل نفس آن هم در ماه های حرام افزایش خواهد یافت

 194. فدایی می گوید

  سلام و درود و عرض ادب
  دیه هر دندان چقدر است
  دیه شکستگی فک چقدر است
  ممنون و متشکر از لطف شما

  1. خسروی می گوید

   دیه هر دندان عقب ۱۵ میلیون و دیه هر دندان جلو ۳۰ میلیون تومان خواهد بود و ۴۸ میلیون هم دیه شکستگی فک است

 195. دهقان می گوید

  با سلام خدمت شما ،جراحت سمت چپ سینه تا ناحیه شکم به عمق دو تا هفت سانت و طول ۵۰سانت به وسیله چاقو،آیا نمیتواند جائفه باشد؟پزشکی قانونی آن را دامیه نامیده و دو درصد دیه کامل ،تعیین کرده

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز تشخیص نوع جراحت فقط به عهده پزشکی قانونی است…

 196. دهقان می گوید

  آقای خسروی ممنون میشم زودتر بهم جواب بدید.جراحت با چاقو به ناحیه شکم و سینه،جراحت جائفه هست؟پزشکی قانونی دامیه تعیین کرده

  1. خسروی می گوید

   در صورتی که جراحت دامیه تعیین شده باشه مبلغ اون معدل ۶ میلیون تومان خواهد بود

 197. سعید عیوضی می گوید

  سلام خسته نباشید
  دیه موارد زیر که در تصادف پیش اومده چقدر میشه
  ۱_جراحت حارصه قدام سر،بند اول انگشت شست دست راست
  ۲_جراحت حارصه زانوی چپ،ساعد چپ(دو مورد)
  ۳_کبودی باسن چپ، باسن راست
  ۴_آسیب نسج نرم گردن بصورت ضرب دیدگی که ارش آن سه دهم درصد دیه کامل انسان تعیین میگردد

  1. خسروی می گوید

   ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان دوست عزیز

 198. مجتبی گودرزی مهر می گوید

  با عرض سلام وخسته نباشید ببخشید من تو تصادف از ناحیه مهره کمر یک و دو دچار شکستگی شدم و پلاتین گذاشتم آیا پزشک قانونی برای من درصد از کار افتادگی میدهد چون من راننده اسنپم نمیتونم زیاد رانندگی کنم بعد یک ساعت خسته میشم و رگ پام میگیره

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز بعید است براتون از کار افتادگی برای شما صادر بشه ولی دیه شما معادل ۶۰ میلیون تومان خواهد بود

 199. مجتبی گودرزی مهر می گوید

  سلام ببخشید آقای خسروی من پنج تا از مهرهای کمرم با پلاتین ثابت سازی شده یعنی عملا دیگه اون پنج مهره ثابت و خم نمیشه آیا این نقص محسوب نمیشه ممنون میشم جواب بدید

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز در صورتی که دچار مشکل در حرکت، نشستن، ادرار کردن و … شده باشید براتون نقص عضو محاسبه خواهد شد. در غیر این صورت، دیه معادل ۶۰ میلیون تومان است

 200. محمد ناظمی می گوید

  با سلام
  دیه پارگی آشیل پای راست در اثر سانحه
  که موجب اختلال در راه رفتن و لنگش و کبودی و‌درد و ورم در ناحیه آسی دیده چقدر است ؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز باید پزشکی قانونی میزان از کار افتادگی را تعیین کرده و دادگاه بر همین اساس برای شما ارش مشخص کند

 201. مهدی می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  جا داره تشکر کنم از حوصله ای که بخرج دادید در پاسخ به موارد دوستان.
  بنده در سال ۱۳۸۹تصادف و اسیب دیدم
  و اکنون بهبودی حاصل شده و دادگاه در سال ۱۴۰۱ تصمیم نهایی رو گرفته و ابلاغ کرده .
  ۱- مبلغ محاسبه دیه طبق سال ۱۴۰۱ توسط بیمه به بنده پرداخت می شود ؟
  ۲- اگر طبق مبلغ دیه سال ۱۳۸۹پرداخت شود، پرداخت مابه تفاوت دیه با چه کسی است؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه قطعا بر اساس تاریخ پرداخت که در اینجا سال ۱۴۰۱ است پرداخت می شود.

 202. مولا می گوید

  سلام خسته نباشید دیه پارگی کیسه بیضه در تصادف چه قدر است

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز این مورد شامل پرداخت ارش میشه و باید بعد از گزارش پزشکی قانونی، دادگاه مبلغ ارش رو تعیین کنه

 203. سمانه می گوید

  سلام آقای خسروی میشه جواب منو هم بدین من برج۵تصادف کردم ماشین شد پزشک قانونی اینارو زده اگه بشه حسابش کنید.شکستگی بینی.۸عدد دامیه در سر و صورت.۹عدد حارصه سر و گردن.۲۰عدد حارصه گردن به پایین بدن.کبودی زیر چشم.ممنون.خانم هستم

  1. خسروی می گوید

   دیه شما معادل ۱۳۵ میلیون تومان خواهد بود دوست عزیز

 204. سمانه می گوید

  نزدیک به ۴۵درصد میشه درست حساب کردین

 205. مهدی می گوید

  سلام ارادات
  بنده شاکی تصادف جرحی
  تصمیم و رای نهای دادگاه به بنده ابلاغ شده و بمدت ۲۰روز جهت اعتراض فرصت مشخص گردیده که اعتراضی نیست .
  اقدام بعدی برای دریافت دیه چگونه است .
  باید به بیمه مراجعه کنم یا اجرای احکام یا قاضی مربوطه ؟
  مجددا پیامک برایم ارسال میشود یه پیگر بشوم ؟
  سپاسگزارم.

 206. آرش می گوید

  ۱-جراحت خلف سر روی بینی ساعد دست چپ در سه ناحیه آرنج راست مچ دست راست و جلوی سر ۸حارصه
  ۲_جراحت بخیه شده خلف آرنج دست راست دامیه
  ۳-کبودی پهلوی راست
  ۴-جراحت پهلوی راست حارصه با ارش نیم درصد
  ۵-جراحت روی کمر دامیه با ارش یک درصد
  ۶-سیاهشدگی پوست ران پای راست

 207. آرش می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید دیه جراحت سر ،روی بینی،ساعد دست چپ (در سه ناحیه) آرنج راست،مچ دست راست و جلوی سر (۸حارصه) جراحت بخیه شده خلف آرنج دست راست (دامیه) کبودی پهلوی راست جراحت پهلوی راست (حارصه) با ارش نیم درصد جراحت روی کمر (دامیه) با ارش یک درصد.سیاهشدگی پوست ران پای راست

 208. محمدی می گوید

  سلام وقت بخیر
  دیه
  چهارمنطقه کبودی قدام کتف راست و پستان راست و ناحیه شکم

  آسیب بافت نرم قفسه سینه صدری(ب صورت کوفتگی و عضلانی)

  پنج منطقه خراشیدگی حارصه قدام مچ و کف دست راست و کف دست چپ

  دوازده مورد کبودی بازو و ساعد دست چپ و قدام پایین ران پای چپ و قدام ران پای راست که با بالای ساق راست امتداد دارد

  کشیدگی رباط متقاطع قدامی زانوی پای راست

  تورم متوسط قدام ساق پای راست که بر اثر اصابت جسم سخت ب وجود امده
  لطفا بفرمایید چقدر دیه و چند درصد شامل میشود

 209. داوود می گوید

  درود برشما
  پسر من تو مدرسه بر اثر ضربه لگد به شکمش مجبور به عمل و تخلیه آپاندیس شدیم
  بزرکواری بفرمایید دیه تعلق میگیره؟
  و اینکه چقدر هستش
  سپاسگزارم

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز باید بر اساس گزارش پزشکی قانونی برای شما ارش تعیین بشه

 210. بهرنگ می گوید

  با سلام و تشکر از مطالب خوبتون جسارتا شش هزارم دیه کامل چقدر می‌شود و آیا دیه به روز محاسبه میگردد؟

  1. خسروی می گوید

   به نرخ روز محاسبه شده و مبلغ آن برابر با ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود

 211. آرش می گوید

  سلام اقای خسروی بی زحمت کامنت منو هم جواب بدین ممنونم

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز لطفا دوباره کامنت خودتون رو درج نمایید

 212. آرش می گوید

  سلام اقای خسروی بی زحمت کامنت منو هم جواب بدین ممنونم از شما

 213. آرش می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید دیه جراحت سر ،روی بینی،ساعد دست چپ (در سه ناحیه) آرنج راست،مچ دست راست و جلوی سر (۸حارصه) جراحت بخیه شده خلف آرنج دست راست (دامیه) کبودی پهلوی راست جراحت پهلوی راست (حارصه) با ارش نیم درصد جراحت روی کمر (دامیه) با ارش یک درصد.سیاهشدگی پوست ران پای راست ممنونم

  1. خسروی می گوید

   دیه شما به صورت تقریبی معادل ۹۰ میلیون تومان خواهد بود

 214. ناصری می گوید

  سلام دیه دو پارگی ورید عمقی چقدره؟؟

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز بسته به شدت جراحت مبلغ ۳ یا ۶ یا ۱۲ میلیون به شما دیه تعلق خواهد گرفت

   1. سامان می گوید

    با عرض سلام وادب خدمت آقای خسروی ببخشید این شرح گواهی پزشکی قانونی می‌باشد، جراحت ثلث فوقانی ساعدچپ به همراه پارگی تاندون ،عصب وشریان ان ناحیه و فلج اندام فوقانی سمت چپ گردیده ودارای دیه مقدرمیباشد لطفا بگید مبلغش چقدر میشه ممنون و سپاس

 215. سامان می گوید

  سلام خسته نباشد دیه جراحت ثلث فوقانی ساعدچپ به همراه پارگی تاندون،عصب وشریان ان ناحیه منجربه فلج اندام فوقانی سمت چپ گردیده

 216. سامان می گوید

  سلام اقای خسروی ممنون میشم اگرجوتب بنده روبدین انشلابه هرچی که میخای برسی ممنون وسپاس

 217. سامان می گوید

  سلام خسته نباشیداقای خسروی شرح گواهی پزشکی قانونی اینه ،جراحت ثلث فوقانی ساعدچپ به همراه پارگی تاندون ،عصب و شریان ان ناحیه منجر به فلج اندام فوقانی سمت چپ گردیده و دارای دیه مقدر می‌باشند لطفاً بگید مبلغ دیه چقدر میشه ممنون و سپاس

 218. سامان می گوید

  سلام و عرض ادب

 219. صادق می گوید

  سلام جناب خسروی وقت بخیر.من از ناحیه لب برا ثر برخورد میلگرد دچار پارگی شده و ۳ عد بخیه زدن تو نامه پزشکی قانونی نوشته براساس ماده ۷۰۹ مجازات اسلامی و دامیه نوشته که اثرات بر صورت به جای مانده دیه من چقد میشه و ایا بخیه ها هم جزء یه حساب میشن یا خیر؟
  ممنون از شما

  1. خسروی می گوید

   ۱۲ میلیون دوست عزیز

 220. خانم کاظمی می گوید

  جرح موضحه به همراه آسیب شدید نسوج نرم پیرامون جرح در ناحیه سمت خارجی کف پای راست که تحت عمل جراحی پیوند پوست قرار گرفته است آرش آسیب نسوج نرم معادل چهار درصد از دیه کامل تعیین میگردد
  .۲_قطع کامل انگشت پنجم پای راست

  ۳_خردشدگی استخوان پنجم کف پای راست که منجر به از بین رفتن حدود چهار پنجم از انتهای استخوان گردیده و آرش آن معادل ۴درصد از دیه کامل تعیین میگردد

  ۴__دررفتگی مفصل ابتدایی استخوان پنجم کف پای راست که آرش آن معادل ۲درصد از دیه کامل تعیین میگردد

  ۵_شکستگی ثلث انتهایی استخوان چهارم کف پای راست که در حالت معیوب التیام گرفتهو آرش آن معادل ۳درصداز دیه کامل برآورد میشود
  ۶_از بین رفتن استخوان و نسوج نرم کف پای چپ منجر به اختلال تحمل وزن پدر راه رفتن گردیده است که آرش نقص عضوی آن معادل ۳درصد از دیه کامل تعیین میگردد.

  1. خسروی می گوید

   دوست عزیز دیه شما معادل ۱۵۰ میلیون تومان خواهد بود

   1. خانم کاظمی می گوید

    سلام خسته نباشید…
    ممنون از اطلاع شما…
    یک جهان سپاس…
    ببخشید برای بیکاری این مدت که تو خونه بستر بوده باید جدا گونه شکایت کنیم یا خیر
    من الان جواب رای دادگاه برام اومده ..اینور اونور پرسیدم میگن باید جداگانه اقدام کنید …یا به قاضی بگید

    قاضی گفت برید مشاوره
    نمیدونم ارزش داره برم سراغ شکایتش یا نه …بابت طول درمانش از۲۴/۸تا ۲۴/۱براش طول درمان نوشتن ..
    از کارفرماش هم قبل از حادثه ۳۰میلیون پول بابت رهن خونه گرفتن .و هزینه های بیمارستان رو پرداخت کردن برامون و فقط همین برای چکاب های آخر بابت دکترش خودم پدرمو بردم و آوردم

    1. خسروی می گوید

     سرکار خانم با توجه به مواردی که مطرح می‌کنید، بهتره با یک کارشناس حقوقی به صورت حضوری مشورت کنید تا راهنمایی های دقیق رو دریافت کنید

 221. خانم کاظمی می گوید

  هر ماه حقوق ماهیانه پدرم فقط ۱۱میلیون تومان بوده…
  من تو جواب رای دادگاه موندم میتونم جواب رای دادگاه رو براتون بفرستم یه مطالعه کنید ..تا ببینم چیکار کنم…من پدر مادرم سواد نداره و خودمم یه دختر با مدرک سیکل هستم اصلا نمیفمم با این برگه ها چی به چیه وچیکار کنم..سردر نمیارم..

  1. سعید می گوید

   سلام میشه لطفا بفرمایین این دیه مبلغش چقدر میشه؟
   جراحت حارصه همراه باکبودی آرنج دست چپ
   تورم پشت دست چپ که ارش آن پنج هزارم دیه کامل انسان است
   کبودی بند دوم انگشت شصت دست چپ و بند میانی انگشتان دوم و سوم و چهارم و پنجم دست چپ جداگانه
   جراحت حارصه زانوی پای راست

   1. خسروی می گوید

    ۱۵ میلیون دوست عزیز

 222. رضا می گوید

  سلام وقتتون بخیر

  ممنون از اطلاعات خوبتون
  ببخشید میشه دیه منو‌ محاسبه بکنین

  ۱_ جراحت بخیه شده دامیه سمت راست پیشانی التیام یافته ولی اثر بجا گذاشت