صفحه قرمز مرگ ویندوز

صفحه قرمز مرگ ویندوز

پیج قرمز مرگ ویندوز که به آن RSOD (Red Screen of Death) گفته می شود یک خطای نادر، اما صدمه ای جدی است که در ورژن ها مختلف سیستم عامل ویندوز ظاهر می شود. بر خلاف که صفحه مرگ آبی ویندوز BSOD (Screen Blue Death) این خطا واقعا جدی است که می تواند کامپیوتر شما را غیر قابل استفاده کند. دلیل ظاهر شدن این صفحه این است که یک خطای بحرانی از خود سیستم یا تلاش یک برنامه مخرب برای تغییر فایل های سیستم بحرانی انجام گرفته است.

همانطور که گفته شد این یک خطای نادر است و به نظر نمی رسد به طور معمول ظاهر شود، اما هنگامی که رخ می دهد نشان می دهد که به طور قابل توجهی عملیات سیستم اشتباه است و نیاز به وضعیت ثابت در اسرع وقت دارد.

این می تواند زمانی اتفاق بیفتد که بوت لودر خراب شود، این بدین معنی است که شما نمی توانید به ویندوز بوت کنید. امروزه RSOD با تغییرات مختلف، با صفحه آبی مرگ ها جایگزین شده است.

در هنگام بروز صفحه قرمز مرگ، تمام صفحه را به رنگ قرمز در می آید و گاهی برخی کلمات در مورد خطا روی صفحه درج شده و گاهی اوقات بدون هیچ کلمه ای در سیستم نمایش داده می شود.

صفحه قرمز مرگ ویندوز

کامپیوتر کش می کند، هیچ تغییری را انجام نمی دهد و حتی پذیرش هر دستور از صفحه کلید یا ماوس را متوقف می کند. تنها موردی که باید توسط کاربر می تواند انجام گیرد، این است که سیستم را بوت کند.

برای حل این مشکل باید چند مورد را بررسی کنید.

ابتدا فکر کنید نرم افزار یا سخت افزاری وجود دارد که به تازگی آن را نصب کرده باشید؟ ممکن است بروز خطا به علت نصب جدید همین سخت افزار یا نرم افزار باشد. در صورت امکان نرم افزار مورد نظر را آنیستال کنید یا سخت افزار را جدا کنید و دوباره سیستم را امتحان کنید.

بررسی خرابی سخت‌ افزار سیستم هم از موارد مهمی است که باید مورد بررسی قرار گیرد. می توانید با استفاده از برنامه Event Viewer گزارش خرابی Crash report را دریافت کنید و متوجه شوید مشکل سخت افزاری سیستمتان کجاست.

بایوس خود را ارتقا دهید. بعضی سخت ‌افزارها مانند واحد پردازش گرافیکی (GPU) برای عملکرد بهتر خود نیاز به به روز رسانی نرم ‌افزاری دارند. در این حالت و اگر به طور مداوم با خطای سیستم مواجه هستید، ارتقای بایوس یا رابط UEFI بهترین کار است.

۱/۵ - (۱ امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code