چرا هواپیما ردیف شماره 13 ندارد؟

چرا عدد ۱۳، عددی نحس است؟

از زمان های بسیار دور عدد ۱۳ برای ایرانیان و برخی ملل دیگر عددی نحس به حساب می آید و این تنها نشات گرفته از خرافاتی است که در قدیم بازگو شده است. به قدری این موضوع فراگیر شده است که حتی در صندلی های هواپیما ردیفی تحت شماره عدد۱۳ وجود ندارد. اگر به نحوه خواندن شماره صندلی هواپیما دقت کرده باشید متوجه این موضوع خواهید شد. و جالب ترین نکته این بحث اینجاست که بیماری تحت عنوان سیزده هراسی هستند که به جدیت به دنبال راهی برای درمان آن می باشند.

حال برای درک بهتر این موضوع می بایست گذری به گذشته بزنیم و علت وجود این قبیل خرافات را بهتر درک کنیم. در بعضی هتل ها و موسسات بسیاری از افراد حاظر نیستند در اتاقی با شماره ۱۳ اقامت کنند و اتاق و یا طبقه ۱۳ را ۱۲+a و یا ۱۴ نمایش می دهند.

آیا تاکنون به این فکر کرده اید که چرا عدد ۱۳ نحس است و منشاء روحی و تفکری این اتفاق از چیست؟ در اینجا برای شما برخی از علت های آن را بیان می کنیم.

آیا ردیف 13 هواپیما نحس است ؟

عوامل مسببه

۱: تعداد نفرات حاضر در شام آخر ۱۳ نفر بوده است. همانطور که می دانید شام آخر در واقع وعده واپسین حضرت عیسی بوده است. ایشان غذای خود را با ۱۳ نفر تقسیم کرد و پس از آن به صلیب کشیده شد. در حال حاظر مسیحیان از نشستن همزمان ۱۳ نفر دور یک میز شام حراس دارند و از این کار اجتناب می کنند.

۲: افسانه ای از اهالی اسکاندیناوی نقل است که ۱۲ عدد از خدایان در یک ضیافت دور هم جمع شده اند به ناگاه خدای دیگری وارد می شود و خدایان دیگر را می کشو که در نتیجه آن سیل و بلاهای طبیعی دامن گیر مردم روی زمین شده و باعث شده که تمام انسان ها به جز ۲ نفر نابود شدند. البته این قصه بسیار طولانی است و ما قسمت کوتاهی از آن را برای شما تعریف کرده ایم.

۳: بعضی ها بر این باورند که تعدا قدم های مجرم تا پایه چوبه دار ۱۳ قدم می باشد و برخی دیگر معتقد هستند که تعداد چرخش گره های طناب دار ۱۳ دور می باشد اما این در حالی است که این تعداد چرخش به ۸ دور می رسد.

۴: آپلو ۱۳ که عملیاتی برای رسیدن افراد به ماه بود تنها ماموریت ناموفق انسان به ماه به شمار می رود. مخزن اکسیژن منفجر شد و تا چند روز از بازماندگان خبری نداشته اند. البته همه آن ها با موفقیت به خانه برگشتند.
۵: یک خرافات قدیمی وجود دارد مبنی بر اینکه اگر شمارش تعداد حروف اسم شما به عدد ۱۳ برسد شما روحیه ای با صفات شیطانی خواهید داشت. البته این مطلب ممکن است کمی احماقانه به نظر برسد اما اگر به نام برخی از قاتلان دقت کنید کمی جالب تر خواهد شد: Charles manson    jack the ripper و…

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code