قیمت شهاب سنگ

اجرام آسمانی

در فضا اجسام متحرک بسیاری وجود دارد. این اجرام تا زمانی که در فضا معلق باشند، اجرام خوانده می شود. وقتی که این اجرام با جو زمین برخورد می کنند، در اثر وجو اصطحکاک، سوزانده می شوند و رنگ خاصی از خود تولید می کنند. اگر این اجرام به سطح زمی برخورد کنند، آن ها را شهاب سنگ می نامند.

شهاب سنگ چیست؟

شهاب سنگ یکی از جذاب ترین و زیبا ترین اجرام آسمانی است که گروه خاصی از مردم را جذب خود کرده است. برخی از مردم بر این باورند که دیدن یک شهاب سنگ متحرک در آسمان، آرزو را برآورده می سازد.

انواع شهاب سنگ

معمولا شهاب سنگ از جنس سنگ آهن است که از یک سیارک جدا می شود و از جو زمین عبور و با آن برخورد می کند. بیشتر شهاب سنگ ها از سیارک های بزرگتر ساکن در کمربند سیارک بین مریخ و مشتری تشکیل شده اند. برخورد و تعاملات گرانشی این قطعات سیارک ها را به منظومه شمسی منظومه ای که در آن زمین حرکت می کند، می فرستد. سیاره ما هر روز با هزاران قطعه کوچک این ماده برخورد می کند. بعضی از شهاب سنگ ها ستاره های تیراندازی و نورپردازی است که می توانند هر شب دیده شوند.

انواع شهاب سنگ

سه نوع اساسی شهاب سنگ عبارتند از:

  • آهن
  • سنگی
  • سنگ های قیمتی

شهاب سنگ آهن

این نوع از شهاب سنگ ها به هنگام برخورد با زمین دارای رنگ قهوه ای براق هستند. شهاب سنگ آهن از جنس فلز آهن نیکل است. به دلیل قدرت فلز، برخی از بزرگترین شهاب سنگ های فردی، از جنس آهن هستند. همچنین بسیاری از دهانه ها توسط شهاب سنگ های آهن تشکیل شده اند، زیرا سیارک ها بدون از هم پاشیده شدن به زمین برخورد کردند. آیرونز به شدت به یک آهنربا جذب می شود.

هندریت شهاب سنگها

هاندریتها سنگهای فضایی هستند که ساختارهای کوچک کروی شکل دارند. كاندروول ها از طريق رسوب به توده هاي بزرگ تبديل شده و هندریت شهاب سنگ را می سازد.

 تمام شهاب سنگ ها از عناصر مشابه موجود در زمین ساخته شده اند. هیچ عنصر جدیدی پیدا نشده است، اما مواد معدنی جدید یافت شده است، زیرا فرآیند تولید سنگ در فضا کاملا متفاوت از آنچه در زمین است، رخ می دهد. با این حال، بسیاری از مواد معدنی در شهاب سنگ ها، سنگ های زمینی را تشکیل می دهند. اکثر شهاب سنگ ها از فلز نیکل آهن تشکیل شده اند.

معمولا فلز آهن نیکل حداکثر۲۵ درصد از یک شهاب سنگ را تشکیل می دهد. هوندرهای کوچک از شهاب سنگ ها از تجمع ذرات دانه ای کوچک ساخته و یک ماتریس را تشکیل می دهند. البته لازم به ذکر است که گرما می تواند ماهیت و جنس یک شهاب سنگ را تغییر دهد.

انواع مختلف شهاب سنگ

شهاب سنگ Achondrites

 Achondrites ها شهاب سنگ هایی هستند که همودیال ها ندارند. هر دو سنگ تا زمانی که به طور کامل ذوب و کریستالیزه شوند، هیچ گونه رگه ای از ساختار کندریتی در آن ها ایجاد نمیشود و یا به عنوان سنگ هایی در بدنه های بزرگتر با اندازه کافی برای فشار و ذوب کردن سنگ تشکیل می شوند. این خلاصه شده روندی است که در اعماق زمین اتفاق می افتد و سنگ های آذرین ما را درست می کند. در Achondrites مانند chondrites می تواند فلز آهن در آن ها وجود داشته باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
  1. شهاب می گوید

    سلام خسته نباشید شرمنده میشه یه نفر خریدار شهاب سنگ بهم معرفی کنید

  2. شهاب می گوید

    سلام شرمنده برام یدونه خریدار شهاب سنگ معرفی کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code