انواع گل

توضیحاتی درباره انواع گل

استفاده از گل های زینتی در خانه، یکی از عوامل اصلی قویترشدن روحیه افراد خانواده می باشد. گل های موجود در فضای خانه باعث افزایش کیفیت تنفس مفید افراد می شود. در این مقاله شما می توانید نام برخی از گل های موجود در جهان و معنی به همراه عکس و نحوه نگهداری آن ها را بیابید.

نام گل : ادریسی ( هورتانسیا )

مفهوم: استقامت و ثابت قدمی

رنگ: آبی، قرمز، صورتی، ارغوانی روشن و ارغوانی تیره

گل ادریسی

نحوه نگهداری: این گیاه نیاز به خاک همیشه مرطوب دارد. این گیاه نباید در تابش مستقیم نور افتاب قرار بگیرد. در این صورت آب پاشی منظم بر روی این گل، باعث حفظ سلامتی آن می شود. لازم به ذکر است که در صورت ابیاری بیش از اندازه این گیاه دچار غرقابی می شود.

نام گل: ارکیده

مفهوم: لطافت و زیبایی

رنگ: سفید، ارغوانی، زرد، صورتی، نارنجی.

گل ارکیده

نحوه نگهداری: نحوه نگهداری این گیاه بسته به نوع گونه آن می باشد. این گیاه بیش از ۱۷۵۰۰ گونه شناخته شده دارد. به طور کلی بازه تحمل این گیاه در فصل تابستان حداکثر ۲۷ درجه و در فصل زمستان ۱۰ درجه می باشد. این گیاه می بایست در فصل بهار و تابستان هر دو روز یکبار غبارپاشی شود تا خاک آن مرطوب بماند.

نام گل: ازالیا

مفهوم: نعمت و باروری

رنگ: صورتی

گل ازالیا

نحوه نگهداری: این گیاه می بایست ما بین دو آبیاری خاک آن خشک شود. حداقل دمایی که می تواند این گیاه می تواند تحمل کند ۱۵ درجه می باشد و از سرما زدگی بیزار است. این گیاهی در تمامی فصول سال نیاز به غبارپاشی دارد. خاک این گیاه می بایست در اوایل فصل تابستان عوض شود.

نام گل: اسطو خودوس

مفهوم: سوءظن و بدگمانی

رنگ: بنفش

گل ارسطوخودوس

نحوه نگهداری: این گیاه می تواند از عمق ۳ تا ۴ متری آب را جذب کند. لازم به ذکز است که این گیاه را نمیتوان در گلدان نگهداری کرد چرا که ریشه های بزرگ آن مانع از این کار می شود. این گل می تواند در یک مکان حدود ۱۵ تا ۲۰ سال بماند. دمای مورد نیاز این گیاه در بازه ۱۵ تا۲۰ درجه می باشد.

نام گل: اشرفی

مفهوم: انتظار داشتن

رنگ: زرد درخشان

نحوه نگهداری: این گیاه در مقابل سرما مقاوم است و نیاز به نور کامل افتاب دارد. شما می توانید با هرس کردن این گیاه و حذف گل های پژمرده به تداوم گلداهی این گل کمک کند.

گل اشرفی

نام گل: آفتاب گردان

مفهوم: ستایش و عشق ورزی

نحوه نگهداری: این گیاه به ۶ تا۷ ساعت نور خورشید نیاز دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code