رازهایی در مورد گربه ها

انواع نژاد گربه

بسیاری از افراد علاقه مند هستند تا حیواناتی را در خانه خود نگه دارند و آن ها را بزرگ کنند. نگه داشتن حیوان خانگی نیاز به داشتن شناخت کامل از آن حیوان داردچرا که بسیاری از حیوانات اگرچه آرام به نظر می رسند اما ممکن است لحظاتی پیش بیاید که خطرناک شوند. یکی از پر طرفدارترین حیوانات برای نگه داری گربه ها هستند. در این مقاله ما برای شما رازهایی در خصوص گربه ها ارائه خواهیم کرد با ایده آل مگ همراه شوید.

گربه ها در نژادهای مختلفی دسته بندی می شوند. لازم به ذکر است که بیش از ۷۰ نوع گربه وجود دارد که تنها ۴۰ تای آن ها مناسب برای نگهداری در خانه می باشند. برخی از آن ها عبارتند از:

۱: گربه حبشی

این گربه یکی از باهوش ترین وجذاب ترین نوع گربه می باشد که رنگ چشم های آن ترکیبی از رنگ های طلایی،سبز، فندقی یا مسی است. این گربه فوق العاده فعال، بازیگوش و برنگرا هستند. لازم به ذکر است که این گربه از بغل شدن خوشش نمیاد و از آن جهت که کنجکاو است بسیار راه میرود. اگر این گربه در طول روز فعالیتی نداشته باشد و به آن توجهی نشود افسردگی میگیرد. معمولا این گربه می تواند با سایر گربه ها کنار بیاید اما نوع ماده این گربه در کنار دیگر نژاد های گربه از کوره در می رود.

گربه حبشی

۲: کرل آمریکایی

از خصوصیات بارز این نژاد از گربه گوش های آن است که به سمت جمجمه اش خم شده است. می بایست به طور مرتب گوش های این حیوان را تمیز کنید تا از بروز عفونت جلوگیری شود. به این حیوان پیتر پن نیز گفته می شود چرا که تا بزرگسالی ویژگی های کودکی خود را حفظ می کند.

کرل آمریکایی

۳: مو کوتاه آمریکایی

این نوع از گربه بسیار خون گرم می باشد و نیازی به مراقبت چندانی ندارد. این نژاد از گربه با همه صمیمی است و با غریبه ها نیز اجتماعی برخورد می کند.

مو کوتاه آمریکایی

۴: بیرمن

بیرمن

۵: گربه بمبئی

گربه بمبئی

۶:برمه

گربه برمه

۷: موکوتاه کالر پوینت

موکوتاه کالر پوینت

۸: کورنیش رکس

کورنیش رکس

۹: دون رکس

دون رکس

۱۰: مائو مصری

مائو مصری

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code