دندان های سفید و زیبا با چند ترفند خانگی

چند روش خانگی برای داشتن دندان های سفید و زیبا

یکی از مهم ترین نعمت های خدا دادی که تاثیر بسیار زیادی در زیبایی ظاهری دارد دندان ها هستند. داشتن دندان های سفید و مرواریدی خنده های شما را زیباتر می کند. اما چگونه می توان دندان هایی سفید و زیبا داشت؟ برای داشتن دندان زیبا و سفید نیازی نیست صرفا به دندان پزشک مراجعه کنید، با چند روش ساده و خانگی شما می توانید در هزینه های دندان پزشکی تان صرفه جویی کنید. استفاده از مواد مصرفی خانگی در درمان های خانگی گاهی اوقات بهترین و به صرفه ترین راه برای سلامت و بهداشت دهان و دندان ها است.
پوسیدگی دندان ها به دلیل تغذیه نامناسب و کمبود مواد معدنی و رژیم های غذایی نا مطلوب و یا به دلیل تجمع باکتری ها و پلاکت ها در بخشی از دندان و یا حفره های دندان اتفاق می افتد.
افراد بالغ و بزرگسالان به راحتی متوجه می شوند که داندان هایشان در حال پوسیدگی و از بین رفتن است. اما کودکان به آسانی از این اتفاق مطلع نمی شوند و وظیفه بزرگسالان است که از دندان های آنها مراقبت کنند. اگر در حفره های دندانی کودکان لکه های سیاهی دیدید که به سادگی با مسواک زدن از بین نمی رود باید به دندانپزشک مراجعه کنید. این لکه ها نه تنها باعث خرابی دندان می شوند، بلکه باعث بوی بد دهان نیز هستند.

در این مطلب برای جلوگیری از پوسیدگی دندان ها چند روش خانگی به شما معرفی خواهیم کرد.

دهان شویه ها

یکی از مفید ترین موادی که برای سلامت دندان ها وجود دارد فلوراید است. فلوراید از پوسیدگی دندان ها جلوگیری می کند و با عث مقاومت بهتر آنها در برابر باکتی و پلاکت ها می شود. فلوراید در دهان شویه ها و تقریبا تمام خمیر دندان های موجود در بازار وجود دارد.

استفاده از دهان شویه ها برای سفید کردن دندان ها

پودر منیزیم و کلسیم

با ترکیب مقداری پودر کلسیم و منیزیم و شستشوی دهان با این پود شما می توانید هم از مواد معدنی مورد نیاز دندانهایتان را تامین کنید و هم محیط دهانتان را قلیایی کرده و از باقی ماندن اسید در دهان و بر روی دندان ها جلوگیری کنید.

روغن جگر ماهی و روغن کره

با مصرف روغن جگر ماهی که دارای ویتامین های K، D و A هستند می توانید از پوسیدگی دندان ها جلوگیری نمایید، ضمن اینکه روغن موجود در کره نیز به سلامت و بهداشت دهان و دندان کمک می کند.

شستشوی دهان با آب نمک

این روش یکی از قدیمی ترین و رایج ترین روش های شناخته شده خانگی است. فقط کافیست حدود یک قاشق چای خوری نمک را داخل یک لیوان آب گرم ریخته و غرغره کنید. این کار هم به سلامت دهان و دندان کمک می کند و هم دندان درد را کاهش می دهد. بهتر است بعد از شام این روش را امتحان کنید.

روغن میخک

در صورتی که درندان درد دارید مقداری روغن میخک را روی دندان قرار دهید تا درد دندان کاهش یابد.

لیمو

لیمو میوه ای سرشار از ویتامین ث است. جویدن لیمو باعث از بین رفتن باکتی های دهان می شود و درد ناشی از پوسیدگی را تا حد کمی تسکین می دهد.

لیمو برای سفید کردن دندان ها

سیر

سیر در طب سنتی و از دیرباز باعث رفع عفونت ها و بسیاری از امراض است. سیر خاصیت ضد باکتری و آنتی اکسیدان دارد و از رشد قارچ ها و میکروب ها جلوگیری می کند.

گندم

مصرف آب گندم که دارای خاصیت ضد باکتریایی است بسیار در سلامت دندان ها مفید است.

چای

مصرف چای سبز و چای سیاه می تواند از رشد باکتری ها در دهان جلوگیری کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments