درد سینه ها نشانه چه چیزیست؟

درد سینه در زنان

درد سینه مشکلی است که در اغلب زنان پیش می آید و به محض احساس درد در این ناحیه آنرا به سرطان سینه ربط می دهند در حالی که در بیشتر موارد این درد هیچ ارتباطی با سرطان سینه ندارد. البته اگر شما جزو افرادی هستید که به صورت مکرر این درد را احساس می کنید باید این مشکل را به صورت اساسی پیگیری و ریشه یابی کنید.

درد سینه
این درد بیشتر زنان را نگران بروز بیماری خطرناکی مثل سرطان می کند اما در همه موارد این درد ها نشانه سرطان نیست و ممکن است دلایل دیگری در حال صدمه زدن به سینه باشد. معمولا زنانی که درد سینه را مکرراً در طول عمر احساس می کنند آنرا به تغییرات هورمونی و یا دوران قاعدگی ارتباط می دهند که البته در اکثر موارد همین مسئله صدق می کند و درد سینه به دلیل تغییرات هورمونی بدن در دوران مختلف از مشکلات شایع زنان است اما این درد می تواند ریشه در بیماری های خوش خیم دیگری داشته باشد که در این بحث به تعدادی از دلایل این معضل می پردازیم.

دلایل هورمونی

دختران در دوران بلوغ به دلیل تغییرات هورمونی و قاعدگی ممکن است این درد را احساس کنند. زنان نیز در دوران بارداری این درد را چندین بار تجربه می کنند. در هر دو مورد این درد به دلیل تغییر ناگهانی مقدار ترشح هورمون ها در بدن اتفاق می افتد.

دوران بارداری

از اولین علائم بارداری در زنان، درد در قسمت سینه ها است به طوری که این درد در سه ماه نخست افزایش می یابد و سینه ها رشد می کند و رگهای آبی رنگی در سطح سینه ها نمایان می شود که به دلیل جریان خون بیشتر متورم تر شده اند.

دوران شیردهی

در دوران شیردهی، زنان دچار تورم سینه و همچنین درد در سینه ها می شوند. این درد ممکن است تا مدتها ادامه یابد.

کیست در سینه ها

کیست سینه، کیسه های کوچک پر از مایعی هستند که داخل بافت سینه قرار دارند و معمولا با لمس کردن قابل احساس هستند. تورم سینه در دوران ها و به دلایل مختلف، باعث درد در سینه ها می شود. معمولا این کیست ها خطر خاصی ندارد و خوش خیم هستند، اما در مواردی نیاز به سونوگرافی و ماموگرافی است تا از مقدار خطر و یا خوش خیم و بد خیم بودن آنها مطلع شد و اطمینان پیدا کرد.

درد سینه
تورم سینه

انسداد مجاری در سینه می تواند باعث التهاب سینه و درد در آن قسمت شود. در این مشکل به دلیل انسداد مجاری که ریشه در وجود باکتری یا میکروب و یا عفونت در سینه است، سینه ها دچار درد و یا قرمزی و می شود که ممکن است به تب کردن شخص بیانجامد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code