از جنگل خودکشی در ژاپن چه میدانید؟

در حوالی کوه فیجی جنگلی وجود دارد که ژاپنی‌ها برای خودکشی از آن استفاده می‌کنند! جنگل خودکشی در ژاپن آئوکیگاهارا نام دارد که این اسم، الهام گرفته از فرهنگ منفور خودکشی در ژاپن می‌باشد و محلی امن برای پایان زندگی مردم ژاپن می‌باشد! اگر راجع به این جنگل اطلاعات جالبی می‌خواهید، در ادامه با مجله ایده آل مگ همراه شوید:

جنگل خودکشی در ژاپن

گرچه پلیس و نهادهای فرهنگی اجتماعی ژاپن در چندین سال اخیر تلاش بسیاری برای جلوگیری از خودکشی در این جنگل کرده‌اند اما باز بااین‌حال، طبق آمارهای رسمی در ژاپن حدود صد نفر در سال به این جنگل می‌آیند تا زندگی پوچ و کسالت‌آور خود را پایان دهند که این تعداد، تأمل‎برانگیز و تأسف‎بار می‌باشد. در این جنگل تابلوهای با محتوای انگیزشی، نگهبانان و دوربین‌های مداربسته برای جلوگیری از خودکشی‌ها تدارک دیده‌شده‌اند اما تأثیری در آمار خودکشی‌ها نداشته است. جالب است بدانید که این جنگل یکی از مقاصد گردشگری ژاپن می‌باشد که بسیاری از مردم دنیا را به سمت خود می‌کشاند. پیش از اینکه وارد جزئیات این جنگل شویم، بهتر است راجع به فرهنگ خودکشی در ژاپن اطلاعاتی داشته باشید:

فرهنگ خودکشی در ژاپن

شاید ژاپن تنها کشوری در دنیا باشد که مردمانش در قدیم‎الایام باافتخار خودکشی می‌کردند و این عمل برایشان یک مفهوم عمیق و فلسفی دارد! در فرهنگ سامورایی ژاپنی که در زبان محلی سپوکو نامیده می‌شود، شخص به‌منظور اینکه اسیر دشمن نشود و یا اینکه چنانچه مرتکب خطایی نابخشودنی شود، خود را لایق مرگ می‌داند و با شمشیر خود اینکار را انجام می‌دهد. بد نیست بدانید که فرهنگ خودکشی باهدف پذیرفتن مسئولیت، هنوز هم در ژاپن متداول می‌باشد و شاید در رسانه‌ها دیده باشید مسئولین این کشور پس از ارتکاب اشتباه، شدیداً از مردم خود عذرخواهی می‌کنند.

جنگل ترسناک در ژاپنچرا در جنگل؟

اگر عکس بالا را با دقت ملاحظه کنید، متوجه وهم‌آلود بودن این جنگل خواهید شد. در‎هم‎تنیدگی ریشه‌های درختان این جنگل که با دامنه کوه و شیب زمین ترکیب‌شده است، این جنگل را مکانی امن برای کسانی کرده است که امیدی به زندگی ندارند و با خیال راحت می‌توانند دور از دسترس دیگران به این جنگل انبوه مراجعه کنند. طی آمارهایی که گرفته‌شده است، حلق‌آویز شدن، خوردن سم و همچنین خوردن بیش‌ازاندازه داروها بیشترین شیوه‌های خودکشی در این جنگل می‌باشد.

در سال ۱۹۶۰ رمانی بانام Kuroi Juka منتشر شد که منجر شد مردم ژاپن تحت تأثیر منفی داستان غم‌انگیز این رمان قرار بگیرند و درواقع بعد از انتشار این رمان بود که فرهنگ خودکشی در جنگل آئوکیگاهارا باب شد. این رمان داستان عاشق دل‌شکسته ای می‌باشد که برای پایان دادن به زندگی خود به این جنگل مراجعه کرده است. بعدازآن، چندین کتاب آموزش خودکشی در ژاپن نیز منتشر شد که منجر به وخیم شدن اوضاع شد. اجسادی که در این جنگل پیدا می‌شوند، معمولاً این کتاب‌ها در میان وسایل آنها پیداشده است.

جنگل خودکشی در ژاپنهمه برای خودکشی نمی‌روند اما …

در این میان افرادی هم هستند که در قالب تور و یا کمپ به‌منظور تفریح وارد این جنگل می‌شوند و چادر می‌زنند اما این افراد نیز سرانجام خودکشی می‌کنند! در سال‌های طولانی مردم بومی حوالی جنگل، علت خودکشی افراد در این جنگل را وجود ارواح و اشباح عنوان می‌کردند اما پس از تحقیقات علمی مشخص شد که به دلیل وجود آهن در خاک این جنگل، در کارکرد جی‌پی‌اس‎ها، قطب‌نماها و موبایل‌ها اختلال ایجاد می‌شود که منجر به گم شدن افراد در این جنگل و درنهایت خودکشی می‌شود. دولت ژاپن برای جلوگیری از گم‌شدن افراد، از ربان‎ها و تابلوهای راهنما استفاده کرده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code