10 جاذبه طبيعي و ديدني استان مازندران/قسمت اول

مازندران يكي از استان هاي سرسبز كشور است كه بخاطر سرسبزي باعث شده تا بسياري از مردم به اين استان براي انواع مسافرت ها برنامه ريزي كنند و هميشه مورد توجه مردم بوده است. اين استان زيبا يكي از قطب هاي گردشگری در كشور چهار فصل ايران شناخته مي شود و هر ساله نزديك به ۱۲ ميليون مسافر داخلي و ۱۰ هزار توريست خارجي به اين استان زيبا و سرسبز وارد مي شود.

مازندران تنها استاني است كه با سه محور كندوان، سوادكوه و هزار به مركز كشور وصل مي شود و در اين استان سه فرودگاه نوشهر، رامسر و نوشهر به عنوان قطب هاي هوايي شناخته شده و راه آهن شمال نيز به تازگي وارد اين استان شده و از آن گذر مي كند. جاذبه هاي طبيعي استان مازندران به قدري زياد است كه اگر بخواهيم همه آن ها را برشماريم بايد ساعت ها و روزها وقت صرف كنيم. در اين مقاله فقط ۱۰ جاذبه گردشگري استان سرسبز مازندران را معرفي مي كنيم.

  1. باداب سورت

باداب سورت

 

دقيقا در بخش شمال شرق استان مازندران بوده و به شهر ساري نزديك است، به نام باداب سورت است. يك سرزمين رويايي است كه مزه آن شور و رنگ هايي به رنگ هاي اخرايي، سياه و سفيد در آن ديده مي شود.

  1. روستاي لاويج

 

روستای لاویج در استان مازندران

روستاي زيبا و سرسبز لاويج يكي از توابع شهر نور است كه در استان مازندران جاي گرفته است. چشمه هاي آبگرم لاويج و آبشار حرام و خانه استاد نيما يوشيج و كليساي آنتوان مقدس از معروف ترين جاذبه هاي اين روستاست. مردم اين روستا اكثرا به كار زنبورداري مشغول هستند و عسل لاويج كه سوغات اين شهر است عطر و طعم منحصربه فردي دارد.

  1. درياچه چورت

 

دریاچه چورت در استان مازندران

در درياچه چورت مي توانيد از زيبايي هاي طبيعت لذت ببريد. منظره اي بكر كه به طور يقين مشاهده نكرده ايد. اين درياچه، تحت عنوان خواهر خوانده درياي خزر معروفيت دارد، در روستاي چورت در بخش چهاردانگه شهرستان ساري و در ۳۵۰ كيلومتريي تهران واقع است كه هر كسي به طور يقين از زيبايي آن مبهوت خواهد شد.

  1. جنگل دالخاني

 

جنگل زیبای دالخانی

دالان بهشت نام ديگر اين جنگل زيبا و منحصر بفرد است كه در جنوب شرقي رامسر جا خوش كرده است. به دليل داشتن آب و هواي لطيف خود باعث شده كه هر مسافر و بيننده اي نسبت به آن مبهوت مانده و ساعت ها در اين جنگل رويايي قدم بزند و طوري كه اصلا متوجه غروب خورشيد در پس درختان سر به فلك كشيده نخواهد شد. شما مي توانيد با برنامه ريزي در فصول بهار و تابستان در اين جنگل زيبا، كمپ هايي را بزنيد و شب تا صبح ، يك خواب بهشتي را تجربه كنيد.

  1. درياچه سد لار

 

دریاچه سد لار

سد زيباي لار در ۱۳ كيلومتري پلور كه يكي از بزرگترين و زيباترين سدهاي ايران است جاي دارد. بخاطر تنوع پوشش گياهي، مي توان انواع گونه هاي جانوري را در كنار اين سد مشاهده كرد. علاوه براين پارك جنگلي لار در شهرستان آمل قرارداشته كه تا بخش لواسانات استان تهران امتداد دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code