اتاق خواب مدرن ، چند مدل و نکات مربوط به دکوراسیون آن‌ها

اتاق خواب مهم ترین بخش هر خانه ای است. مکانی که بعد از گذراندن یک روز سخت کاری به آن جا پناه می بریم. جایی که باعث آرامش ما می شود. اتاق خواب باید مکانی آرام در خانه باشد که نور کافی به آن بتاید. بعد از یک خواب آرام و کافی اولین چیزی که بعد از باز کردن چشمان تان می بینید نوری است که از صبح به داخل راه پیدا کرده است. نوری که به شما نوید صبحی تازه را می دهد. با گذر زمان، سلیقه مردم نیز تغییر می کند. جوانان ترجیح می دهند در محیطی با طراحی مدرن وقت بگذرانند. در اینجا چند مدل طراحی اتاق خواب مدرن را با نکات مربوط به دکوراسیون آن برای شما بیان می کنیم تا بتوانید با دریافت نکات، ایده خود را طبق قواعد علم دکوراسیون در اتاقتان پیاده سازید.

اتاق خواب مدرن با رنگ های خنثی

اتاق خواب مدرن با رنگ های خنثی

در این مدل اتاق خواب مدرن طراح سعی کرده با به کار بردن رنگ های خنثی آرامش را در فضا حکم فرما کند. تابلو و نوار های قرمز رنگ روی دیوار ها  در هماهنگی کامل با نقش و نگارهای روی بالشت و پارچه تخت است. رنگ قرمز در این فضا از خنثی بودن محیط می کاهد و کمی از سردی آن کم می کند.

نکته: بهتر است یک اتاق کاملا یک رنگ نباشد به خصوص یک رنگ خنثی، همیشه مقداری از رنگ مکمل یا متضاد برای برقراری حس زندگی در اتاق کمک بگیرید.

مبلمان با طراحی مدرن

اتاق خواب با مبلمان مدرن

در این طراحی مبلمان مدرن در کنار تختخواب، میز صندلی و میزهای جانبی در اتاق خواب با طراحی بسیار جذاب همراه است. رنگ های خاکستری و آبی و قهوه ای با نور کاملی که اتاق دارد حس آرامش خوبی ایجاد می کند.

نکته: طراحی مبلمان یک اتاق نیز باید هم‌سو باهم باشند. یک تختخواب مدرن نیاز به یک صندلی مدرن، پاتختی های مدرن، لوستر مدرن و … دارد.

اتاق خواب با پتوی زیبای مراکشی

 

در این اتاق خواب مدرن از رنگ های سفید و مشکی استفاده شده که با چراغ خواب و آینه طلایی رنگ جلوه خاصی پیدا کرده است. روی تخت پتوی زیبای مراکشی و بسیار نازک قرار داده شده است. میز های شیشه ای در کنار آینه و چراغ خواب طلایی طراحی را بسیار خاص کرده است.

نکته: ترکیب رنگ قهوه ای و طلایی در کنار رنگ خنثای سفید نشان می دهد همیشه وجود یک رنگ خنثی در فضا برای برقراری تعادل رنگی در محیط لازم است.

طراحی کلاسیک برای اتاق خواب

اتاق خواب کلاسیک

در این طراحی، اتاق خواب دارای میز و صندلی است که با پارچه کم رنگ دیزاین شده است. بالای تخت مجسمه اکریلیک مایکل لوب قرار دارد. در واقع یک اتاق نشیمن برای صحبت های دو نفره است. دیوارها به سبک نازک بنجامین مور رنگ شده اند، پرده ها با پارچه سفید با نقش های مشکی کار شده اند.

نکته: در اینجا هم سبک طراحی مبلمان به صورت یکپارچه حفظ شده است.

اتاق خواب مدرن با طراحی دخترانه

طراحل اتاق خواب دختر

برای طراحی اتاق خواب دخترانه می توان از رنگ های روشن و آرامش بخش استفاده کرد. در این اتاق خواب مدرن، رنگ های زرد و آبی تم شادی را به اتاق داده است. علاوه بر آن صندلی و چراغ خواب ها و مبلمان با طراحی مدرن آن را امروزی و جوان پسند کرده است. پرده کرکره ای ساده و سفید با کاغذ دیواری های کم رنگ از شلوغی و بهم ریختگی اتاق جلوگیری نموده و به این ترتیب در کنار استفاده از رنگ های روشن برای ایجاد فضایی شاد احساس آرامش را نیز در اتاق به وجود آورده است.

نکته: تمام اجزای دکوراسیونی یا مبلمان یک اتاق نباید طرح دار باشند. اگر یکی دو مورد را طرح دار انتخاب کردید، بقیه را ساده انتخاب کنید تا فضا شلوغ و شلخته به نظر نرسد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code