عفونت قارچی در مردان

یک نوع قارچ به نام کاندیدا وجود دارد که می تواند حتی سالم ترین انسان ها را نیز تحت تأثیر قرار می دهد. این نوع قارچ در محیط های گرم، تاریک، مرطوب و به خصوص دستگاه گوارش و واژن رشد می کند. مهمترین علل عفونت قارچی در مردان نیز همین قارچ است.

کاندیدا به طور طبیعی در دستگاه گوارش و واژن وجود دارد . زمانی که اجزای این دستگاه ها به درستی کار نکنند، این قارچ ها به تعداد زیاد تکثیر می شوند و تعدادشان از حد طبیعی فراتر می رود. تعداد بیش از حد نرمال قارچ کاندیدا در بدن زنان و مردان می تواند باعث بروز مشکلاتی شود.

ابتلا به مشکلات قارچی در مردان معمولا کمتر اتفاق می‌افتد اما در هر حال احتمال آن وجود دارد.

دلایل ابتلا به مشکلات قارچی در مردان

مردان ممکن است در اثر یک رابطه جنسی محافظت نشده به قارچ کاندیدا آلوده شود. در صورتی که قارچ کاندیدا در واژن خانمی به مقدار غیرطبیعی رشد کرده باشد و واژن آلوده شده باشد می تواند با رابطه جنسی با هر مردی وی را آلوده سازد. این قارچ در مردان به صورت دانه های کوچک سفید، قرمزی، جوش یا خشکی و احساس خارج روی پوست آلت ظاهر شود. معمولا یکی از این نشانه ها با سوزش، خارش و احساس ناراحتی در آن ناحیه همراه است.

یکی از مؤثرترین راه‌های درمان عفونت قارچی در زنان قرص لاکتوفم است

در مورد سایر روشهای درمان عفونت واژن بخوانید

احتمال بروز عفونت قارچی در مردانی که ختنه نکرده اند بیشتر است.

عفونت قارچی در مردان

درمان عفونت قارچی در مردان

معمولا حتی بدون درمان هم، عفونت قارچی در مردان به خودی خود از بین می رود. اما همیشه اینطور نیست. گاهی اوقات نیز ممکن است به بیضه ها، قسمت داخلی ران و باسن سرایت کند. خوشبختانه درمان آن ساده است؛ اما درمان باید برای هر دو زوج هم‌زمان صورت بگیرد تا مجددا یکدیگر را آلوده نکنند.

چنانچه فقط خانم به عفونت قارچی مبتلا باشد، احتمال سرایت آن به مرد بسیار کم است و نیازی به درمان شریک مرد نیست. در ضمن در طول درمان محدودیتی در روابط جنسی وجود ندارد اما باید از کاندوم استفاده شود.

درمان عفونت قارچی در مردان با کرم

کرم های ضدقارچی وجود دارند که برخی با نسخه و برخی حتی بدون نسخه در داروخانه ها به فروش می رسند. با دو بار استفاده در روز طی یک تا سه هفته عفونت به کلی از بین خواهد رفت.

داروهای خوراکی برای درمان عفونت قارچی مردان

داروهای خوراکی ضدقارچ مثل فلاکونازول یکی از راه های درمان عفونت قارچی است. کلوتریمازول نیز به عنوان یک داروی ضد قارچ قوی و موثر قارچ‌ ها را نشانه می ‌گیرد و با حمله به دیواره ی سلولی، آ‌ها را از بین می برد.

داروهای گیاهی برای درمان عفونت قارچی مردان

داروهای گیاهی نیز برای درمان قارچ در زنان وجود دارد اما تا کنون مطالعه ای در مورد تأثیر آنان بر بدن مردان انجام نشده. در ضمن درمان های ذکر شده به اندازه کافی مطمئن و ساده هستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. کامران می گوید

    چون مردان تنها از طریق شریک جنسی به عفونت قارچی مبتلا میشن، کمتر در مورد عفونت مردان صحبت شده
    اما دونستن این اطلاعات لازم و جالب بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code