درمان حساسیت فصلی با طب سوزنی و فشاری

بیشتر مردم جهان – حدود ۱۰ تا ۴۰ درصد – با آلرژی دست و پنجه نرم می‌کنند. شایع‌ترین نوع آلرژی یا حساسیت، حساسیت فصلی است. برخی افراد برای درمان این مشکل به پزشک مراجعه می‌کنند و با اینکه وقت و هزینه‌های زیادی را متحمل می‌شوند نهایتا نتیجه اثر بخشی هم عایدشان نمی‌شود؛ چراکه درمان حساسیت قبل از هرچیز به تشخیص درست و مناسب آلرژن (ماده حساسیت‌زا) نیاز دارد و پس از آن هم حتی درمان قطعی برای آن وجود نداشته و فقط در حد کنترل و کاهش علائم است.

یکی دیگر از راه‌های پرطرفدار برای درمان آلرژی درمان حساسیت فصلی با طب سوزنی و طب فشاری است و تاثیرات زیادی مانند کاهش استرس و بی‌ خوابی، تسکین سردرد، کاهش التهاب، رفع یبوست، از بین بردن مشکلات تنفسی، آسم و گلودرد را به همراه دارد. نتیجتا اینکه برای برخی افراد درمان‌ با طب نوین نتیجه‌بخش است و سایر افرادی که نتیجه مطلوبی از این درمان‌ها کسب نمی‌کنند معمولا به روش‌های سنتی روی می‌آورند.

طب سوزنی چیست

طب سوزنی یا سوزن درمانی یکی از روش‌های درمانی دارای سابقه طولانی مدت است که امروزه به‌عنوان طب مکمل طب نوین برای درمان برخی بیماری‌ها به‌کار می‌رود. این روش از‌علاقه‌مندان زیادی در اکثر کشورها بخصوص چین و کشورهای جنوب شرق آسیا برخوردار ‌است. ت

در طب سوزنی هدف تحریک نقاطی از بدن است تا جریان انرژی در بدن تنظیم شود.

تنظیم جریان انرژی را تنظیم Qi – با تلفظ «چی» – هم می‌گویند. با تنظیم Qi در بدن، عامل بیماری زا و مضر دفع شده و سلامتی و تندرستی جای آن را می‌گیرد.

تاثیرات طب سوزنی بر درمان حساسیت فصلی

۱- تنظیم ایمونوگلوبولین و سیتوکایین‌ها
۲- کاهش درد از طریق تحریک اعصاب و ترشح آندروفین‌ها و عوامل عصبی و هورمونی
۳- تنظیم تعداد به نسبت انواع سلول‌ها‌ی ایمنی و تقویت فعالیت سلول‌های کشنده طبیعی
۴- کاهش التهاب
۵- افزایش جریان خون موضعی
۶- کاهش استرس

درمان آلرژی فصلی با طب سوزنی
نقاط طب سوزنی برای درمان حساسیت فصلی

تعریف طب فشاری

آلرژی فشار زیادی به سینوس‌ها وارد می‌کند و باعث رنج فرد مبتلا می‌گردد. برای درمان این بیماری باید حوصله به خرج دهید زیرا ممکن است دوره درمان طولانی باشد.

اکثر مردم برای رفع حساسیت فصلی هزینه‌های زیادی را متحمل می‌شوند ولی با طب فشاری شما به راحتی می‌توانید این بیماری را کنترل کنید، مضاف براینکه هیچ هزینه‌ای هم ندارد.

در طب فشاری می‌توان با فشار دادن نقاطی از بدن مانند پشت گردن، قسمت بیرونی آرنج، کنار استخوان سینه و چند نقطه دیگر آلرژی‌های آن نقاط را از بین برد.

تاثیرات طب فشاری بر درمان حساسیت فصلی

۱- کاهش سردرد
۲- تسکین بی خوابی
۳- رفع یبوست
۴- رفع عطسه و خارش بینی
۵- از بین بردن مشکلات تنفسی‌، آسم، گلودرد و سرفه

تشخیص نقاط اصلی در درمان آلرژی فصلی به کمک طب فشاری

مشخص کردن نقاط اصلی در طب فشاری برای درمان آلرژی بسیار موثر است و باید به طور دقیق بر روی نقاطی را که نشان داده‌ایم فشار وارد کنید.

نقطه A: محل نقطه A در پشت گردن میان عضلات و در بیرون ستون فقرات قرار دارد. با فشار دادن این نقطه میتوان سردرد، ورم چشم و خستگی را تا حد زیادی کاهش داد.

نقطه B: این نقطه در کنار استخوان سینه قرار دارد. با فشار در این نقطه می‌توانید آلرژی‌های مرتبط با قفسه سینه، مشکلات تنفسی، آسم، گلودرد و سرفه را از بین ببرید.

نقطه C: نقطه C در قسمت بیرونی آرنج دارد. با فشار در این نقطه می‌توانید‌ باعث تسکین آلرژی‌های مربوط به اختلالات پوستی، خارش و تب شوید.

نقطه D: در فاصله دو انگشتی ناف قراردارد. کاری که در این نقطه انجام می شود می‌تواند یبوست، نفخ، ضعف، بی‌ خوابی و خستگی را تسکین دهد.

نقطه E:  نقطه E در ناحیه بیرونی دست بین انگشت اشاره و شست قرار دارد. با فشار بر روی این نقطه می‌توانید آلرژی‌های فصلی مانند عطسه، سردرد، خارش و دیگر مسائل مربوط به آلرژی را از بین ببرید.

نقطه F: این نقطه در منطقه بیرونی پا چهار انگشت زیر زانو قرار دارد. با فشار در این نقطه نیز می‌توانید به از بین بردن آلرژی‌ها کمک کنید.

نقطه G: نقطه G در بین دو حفره بینی قرار دارد. با هر دو انگشت دستتان را روی هر طرف بینی فشار دهید تا فشار داخل بینی را تسکین داده و آلرژی بینی را از بین ببرید.

نقطه H: این نقطه در بالای ابروی قرار دارد. با فشار هر دو انگشت بر روی این نقطه می‌توانید آلرژی پیشانی را تسکین دهید.

درمان آلرژی فصلی با طب فشاری

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code