دکتر طب سنتی

یکی از اشتباهاتی که افراد در هنگام مواجهه با بیماری‌ها می‌کنند، خود درمانی است. استفاده از داروها چه شیمیایی و در طب جدید باشند و چه گیاهی در طب سنتی، نیازمند تجویز به وسیله متخصص است. طب سنتی و اسلامی شاخه‌های متنوع و مختلفی دارد و دارای پیچیدگی‌ها و قوانین پزشکی بسیاری است. قبل از استفاده از هرگونه علوم سنتی و استفاده از داروهای گیاهی حتما به یک دکتر مختصص در زمینه طب سنتی مراجعه کنید.

امروز در مجله اینترنتی ایده آل مگ تعدادی از متخصصین طب سنتی را برای آشنایی بیشتر شما همراهان عزیز معرفی می‌کنیم.

متخصصین و پزشکان طب سنتی

طب سنتی یکی از قدیمی‌ترین و با سابقه‌ترین راه‌های درمان بیماری‌ها و مشکلات جسمی و روحی است. به مرور زمان و با پیشرفت علم و کشف داروهای جدید، طب سنتی رفته رفته جای خود را به درمان‌های دارویی و شیمیایی داد. هر چند این درمان‌ها امروزه فراگیر شده و البته در بسیاری از موارد موثر و مثمر ثمر هستند؛ اما نباید درمان از طریق طب سنتی و مراجعه به دکتر طب سنتی را به فراموشی سپرد.

دکتر طب سنتی

با رشد روز افزون سطح آگاهی، سواد و اطلاعات افراد جامعه و به لطف گسترده شدن فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها، مبنی بر عوارضی که داروهای شیمیایی در دراز مدت بر بدن دارند، روز به روز استقبال از طب سنتی و استفاده از داروهای گیاهی و سنتی و مراجعه به متخصص و دکتر طب سنتی بیشتر از گذشته رواج یافته است.

برخی از افراد بر این گمانند که می‌توانند با استفاده از داروهای گیاهی خود درمانی کنند و استفاده بی مورد از این داروها عوارضی بر بدن و جسم آنها ندارد؛ اما سخت در اشتباهند.

مصرف داروهای گیاهی و مِن‌ حیث المجموع استفاده از طب سنتی و اسلامی همانند سایر علوم پزشکی نیاز به مشورت و مشاوره با متخصص در زمینه طب سنتی دارد.

در این مطلب به آدرس و شماره تلفن چند تن از پزشکان و متخصصین طب سنتی و اسلامی اشاره می کنیم.

دکتر اکبر کتابی ؛ متخصص طب سنتی و طب سوزنی

دکتر اکبر کتابی یا حکیم اکبر کتابی متخصص طب سنتی در رشته‌های عنبیه‌شناسی، درمان چاقی و لاغری و طب سوزنی است. او مدرس و محقق طب سنتی است و به مبانی طب سوزنی تسلط کامل دارد. دکتر اکبر کتابی از سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را آغاز کرده و اکنون یکی از شناخته شده‌ترین متخصصان طب سنتی ایران است.

دکتر اکبر کتابی متخصص طب سنتی

او دکترای طب سنتی خود را از هند گرفته است و از مالزی هم دکترای طب شرقی دارد. دکتر اکبر کتابی از پاکستان درجه دکتری حکمت خود را دریافت کرده است.

حکیم کتابی در حال حاضر عضو کمیسیون بهداشت دانشگاه عالی دفاع ملی و عضو گروه پزشکان نیاکان دین و سلامت دانشگاه شهید بهشتی است.

حکیم کتابی موسسه تحقیقاتی و پژوهشی ابن نفیس را از سال ۹۶ افتتاح کرد. این متخصص در حال حاضر مشغول تدریس دوره‌های مبانی متوسط و پیشرفته طب سوزنی، ماساژیومی هو تراپی و گیاه‌شناسی در طب سنتی است.

حکیم کتابی بیشتر در زمینه‌های زیر فعالیت دارد و از طریق آن‌ها بیماران را درمان می‌کند:

 • عنبیه شناسی
 • شناخت مزاج و تعدیل آن
 • درمان چاقی و لاغری
 • اصلاح تغذیه
 • غمز
 • زالو درمانی
 • ناف‌گیری
 • ماساژ بدن به روش‌های محتلف
 • سم‌زدایی بدن با کمک طب سوزنی

حکیم اکبر کتابی در رادیو و تلویزیون هم برنامه‌های آموزشی و جلسه‌های پرسش و پاسخ برگزار می‌کند. برای اطلاع از زمان پخش برنامه‌های دکتر اکبر کتابی در رادیو و تلویزیون می‌توانید به کانال تلگرامی او مراجعه کنید:

آدرس کانال تلگرامی دکتر اکبر کتابی

آدرس مطب دکتر اکبر کتابی

کسانی که دوست دارند در مورد مشکلات سلامتی خود با آقای دکتر مشورت کنند یا به وسیله او ویزیت شوند، می‌توانند از طریق سامانه ی داده شده به صورت آنلاین نوبت خود را ثبت کنند یا به شماره‌ داده شده در واتساپ پیام دهند.

سامانه نوبت دهی آنلاین: https://ketabi.dr8.ir

شماره‌های تماس مطب دکتر کتابی: تماس از طریق واتساپ با شماره ی  +۹۸۹۹۲۷۱۶۷۲۰۶

آموزشگاه طب سنتی حکیم کتابی

افرادی که به دنبال یادگیری مبانی طب سنتی زیر نظر دکتر کتابی هستند، می‌توانند به شماره ی داده شده در واتساپ پیام دهند. 

تماس از طریق واتساپ با شماره ی  +۹۸۹۹۲۷۱۶۷۲۰۶

در آموزشگاه دکتر کتابی دوره‌های زیر برگزار می‌شوند:

 • دوره غمز
 • دوره آموزش سوجوک
 • چهره‌شناسی
 • فصد و رگ‌گیری
 • دوره دو ساله خبرگی در طب سنتی
 • آموزش مدیتیشن
 • عنبیه شناسی مدرن
 • حجامت و بادکش
 • ماساژ بدون روغن (ترکیبی از ماساژ تایلندی، چینی و ژاپنی)
 • حجامت کاربردی

برای اطلاع دقیق از نام دوره‌ها و زمان دقیق برگزاری آن‌ها می‌توانید به کانال تلگرامی آن مراجعه کنید. این آموزشگاه یک صفحه اینستاگرامی هم دارد که شما می‌توانید سوالات خود را در آن مطرح کنید.

کانال تلگرامی آموزشگاه دکتر اکبر کتابی

صفحه آموزشگاه دکتر کتابی در اینستاگرام

 دکتر احمد سوزنچی

دکتر احمد سوزنچی هم یکی از متخصصان زبده طب سنتی است. دکتر احمد سوزنچی بیشتر در زمینه زالو درمانی و طب سوزنی فعالیت دارد.

دکتر احمد سوزنچی

آدرس مطب دکتر احمد سوزنچی

تهران، خیابان ولیعصر (عج)، نرسیده به توانبر، بن بست سی و ششم، ساختمان ولیعصر ۱ ، طبقه همکف، واحد ۲۰۳
شماره تماس مطب دکتر احمد سوزنچی: ۰۲۱۸۸۶۴۷۸۷۵ و ۰۲۱۸۸۶۴۷۸۷۶ و ۰۲۱۸۸۶۷۳۹۰۴ و ۰۲۱۸۸۶۷۳۹۰۵

دکتر احمد سوزنچی در موسسه اکسیر تن آرامی در مهرشهر کرج هم بیماران را ویزیت می‌کند. در این موسسه اساتید عالی‌رتبه طب سنتی مانند دکتر کامران گنجی و استاد صفا هم بیماران را درمان می‌کنند.

 آدرس موسسه اکسیر تن آرامی: مهرشهر، بلوار ارم، بین خیابان چهارم و پنجم، جنب هایپر امیر

تلفن تماس با اکسیر تن آرامی: ۰۲۶۳۴۲۵۴۳۴۰ و ۰۹۹۱۹۰۰۷۶۶۳

 دکتر عارف قنبرزاده

دکتر عارف قنبرزاده از دانشگاه برلین فارغ‌ التحصیل شده است و زمینه فعالیت او بیشتر درمان بیماران دیابتی مخصوصا درمان زخم‌های دیابتی است.

دکتر عارف قنبرزاده

آدرس سایت دکتر عارف قنبرزاده

در سایت زیر می‌توانید عکس‌های مربوط به درمان زخم‌های دیابتی توسط دکتر قنبرزاده را ببینید و درمان‌های طب سنتی برای سایر بیماری‌ها را بخوانید.

سایت دکتر عارف قنبرزاده ( سایت دیابت نوین)

آدرس مطب دکتر عارف قنبرزاده

آدرس مطب دکتر قنبرزاده: تهران، خیابان پاسداران، خیابان بوستان ششم، شماره ۷۵
شماره تماس مطب: ۰۲۱۲۲۵۸۶۶۳۵ و ۰۹۱۲۹۴۹۵۴۸۳ و ۰۹۱۴۴۵۵۶۰۶۸

دکتر حسن اکبری ؛ محقق طب اسلامی و ایرانی و متخصص آسیب شناسی

دکتر حسین اکبری متولد ۱۳۴۳ هجری شمسی در شهرستان بوئین زهرا می باشد . ایشان در سال ۱۳۶۴ در رشته پزشکی دانشگاه ارومیه پذیرفته شدند و در سال ۱۳۷۱ رشته تخصصی آسیب‌شناسی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز شروع به تحصیل نمودند .

دکتر حسین اکبری

دکتر اکبری از سال ۱۳۷۹ با مبانی طب سنتی برحسب ضرورت‌های جاری و علاقه وافر، آشنا شدند و در طی حدود ۲۰سال تجربه فراوانی در پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌ها به روش طب سنتی اسلامی- ایرانی کسب نمودند

آدرس مطب دکتر حسن اکبری

آدرس مطب دکتر حسن اکبری: جاده مخصوص کرج، کیلومتر ۱۷ ، به طرف اندیشه، سه راهی ملارد، بعد از شهرک جعفریه، دوربرگردان، جاده امام حسین علیه السلام، چهار راه یبارک، شهرک یبارک، کوچه سلامت، شماره ۶
نوبت دهی به صورت تلفنی از طریق شماره تماس ۰۲۱۶۵۴۵۳۰۰۰ و ۰۲۱۶۵۴۵۳۲۰۰ می‌باشد

 استاد حسین خیراندیش ؛ کارشناس طب سنتی

دکتر خیر اندیش دارای مدرک دکترا در رشته توسعه طب سنتی می باشد ایشان در سال ۲۰۱۲ به درجه پروفوسوری در زمینه طب سنتی در دانشگاه روسیه نائل آمدند . فعالیت جدی ایشان در زمینه طب سنتی در سال ۱۳۶۵ شروع شده و هنوز هم ادامه دارد . دکتر خیر اندیش در سال ۱۳۳۵ در کاشان متولد شدند و امروزه به پدر طب سنتی ایران مشهور هستند .

 استاد حسین خیراندیش

آدرس مطب دکتر حسین خیر اندیش

تهران، اتوبان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، جنب امام زادگان عینعلی و زینعلی، ساختمان پزشکان سجاد
شماره تماس ۰۲۱۴۴۴۶۲۷۷۲ و ۰۲۱۴۴۸۹۱۰۳۲

سخن پایانی

این روزها طب سنتی اسلامی دوباره مورد توجه مردم قرار گرفته است. آن‌ها ترجیح می‌دهند که به جای استفاده از قرص و داروهای شیمیایی از گیاهان دارویی استفاده کنند.

برای درمان بیماری‌ها با طب سنتی، باید به سراغ یک پزشک متخصص در این زمینه رفت. اگر پزشک طب سنتی داروهای درستی برای شما تجویز نکند، نه تنها بیماری شما بهتر نمی‌شود؛ بلکه ممکن است بدن از این داروها هم آسیب ببیند.

اگر در مورد دکتر طب سنتی سوالی دارید، می‌توانید آن را از ایده آل مگ بپرسید.

سوالات متداول در مورد دکتر طب سنتی

مطب دکتر اکبر کتابی طب سنتی کجاست؟

آدرس مطب دکتر اکبر کتابی، تهران، خیابان انقلاب، انتهای پل روشندلان، نرسیده به پل چوبی، شماره ۲۴۸ ، طبقه بالای باشگاه بدنسازی، واحد ۵ است. شما می توانید برای گرفتن وقت ویزیت به صورت حضوری هم با شماره ۰۹۱۲۰۳۸۲۸۸۶ تماس بگیرید.

آدرس سایت دکتر احمد سوزنچی طب سنتی چیست؟

دکتر سوزنچی سایت ندارد؛ اما برای اطلاع از دوره‌های آموزشی و لایوهای او می‌توانید به کانال تلگرام دکتر احمد سوزنچی مراجعه کنید.

دستور رژیم غذایی دکتر عارف قنبرزاده برای دیابت چیست؟

در اصلاح تغذیه، بیمار دیابتی باید گیاه‌خواری و خام‌خواری را انتخاب کنند و از مصرف غذاهای بلغم‌ساز ( اسیدی ) بپرهیزند. بهترین رژیم غذایی برای بیماران دیابتی ، صرف دو وعده غذای با کیفیت بالا و مقدار کم در صبحانه و عصرانه است. این افراد باید نهار را ترک کنند.

چگونه دمنوش دیابت دکتر قنبرزاده را درست کنیم؟

دکتر قنبرزاده برای درمان دیابت توصیه می‌کند که از دمنوش جوانه جو استفاده کنید. استفاده از دمنوش زنجبیل هم باعث کاهش قند خون بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ می‌شود.

۳.۳/۵ - (۶ امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
17 نظرات
 1. علی مزینانی می گوید

  ممنونم ، از دکتر کتابی شماره دیگری هم دارید ؟؟

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام، برای تماس با دکتر کتابی این دو شماره موبایل هم وجود دارد:۰۹۱۲۸۴۶۱۲۶۸ ، ۰۹۱۲۹۲۱۳۳۸۹
   برای گرفتن وقت ویزیت دکتر اکبر کتابی هم می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۸۲۸۸۷ (خانم عبادی) تماس بگیرید.

 2. مهسا می گوید

  سلام میشه لطفا آدرس مطب دکتر کتابی رو بفرستید؟این آدرس که تو سایت هست انگار اشتباهه

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و عرض ادب، دکتر کتابی قبلا در خیابان فاطمی مطب داشتند؛ ولی فعلا مطب و آموزشگاه ایشان در همان خیابان انقلاب است. برای گرفتن وقت با شماره‌ها تماس بگیرید. ممکن است کمی پاسخ‌گویی زمان‌بر شود. برای گرفتن اطلاعات بیشتر هم می‌توانید به صفحات اینستاگرام و تلگرام آموزشگاه مراجعه کنید.

 3. مهسا می گوید

  میشه لطفا آدرس تلگرام و اینستاگرام دکتر کتابی رو بدید

  1. زواره زادگان می گوید

   آدرس پیج اینستاگرام و تلگرام حکیم کتابی در داخل مقاله وجود دارد. با استفاده از آن‌ها می‌توانید با این دکتر طب سنتی ارتباط برقرار کنید.

 4. مهسا می گوید

  اطلاع دارید که مطب دکتر کتابی از خیابان انقلاب به کجا انتقال پیدا کرده؟

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و روز بخیر، مطب دکتر کتابی در حال حاضر در همان خیابان انقلاب قرار دارد. برای اطلاعات بیشتر هم می‌توانید به آموزشگاه دکتر کتابی که در همان خیابان انقلاب قرار دارد مراجعه کنید.

 5. صادقی می گوید

  سلام من صادقی هستم از جناب آقای دکتر کتابی وقت گرفتم برای یکی از آشنایانمان که از تبریز میخواهد بیاد. ولی موقع گرفتن، نوبت خانم منشی گفتن مطب دکتر میخواهد عوض بشه ولی تابه امروزنگفتن کجانقل مکان کردن بیزحمت آدرس دقیق رو بفرمائید

  1. زواره زادگان می گوید

   سلام و عرض ادب، در آخرین تماسی که با منشی آقای دکتر کتابی داشتیم، گفتند که مطب آقای دکتر از میدان فاطمی به خیابان انقلاب منتقل شده است و ایشان در همان آموزشگاه‌شان کار طبابت را هم انجام می‌دهند. این شماره خانم عبادی منشی آقای دکتر است که می‌توانید برای اطلاعات بیشتر با آن تماس بگیرید. ۰۹۱۲۰۳۸۲۸۸۶

   1. رضا می گوید

    سلام من هر چی زنگ میزنم به این شماره کسی جواب نمیده لطفا راهنمایی کنید

    1. زواره زادگان می گوید

     سلام و روز بخیر، بهتر است به آدرس آموزشگاه دکتر کتابی در خیابان انقلاب مراجعه کنید.

 6. زهرایی می گوید

  سلام خوااااهشمندم بفرمایید کلاسهای استاد درچه زمانی و با چه کیفیتی تشکیل میشه؟!مجازیست یا حضوری؟!بسیاار احتیاج دارم وبرایم مهم هست خواهشمندم هرچه سریعتر پاسخم را بدهید نمیخواهم تلگرام و اینستا را نصب کنم…پس خواهشمندم همینجا پاسخگو باشید ممنون میشم!!!

  1. خسروی می گوید

   کلاس کدام استاد دوست عزیز ؟

 7. بهروز می گوید

  آدرس جدید دکتر کتابی به تقاطع خیابان انقلاب_فلسطین انتقال پیدا کرده.

 8. مطب حکیم کتابی می گوید

  سلام برای تماس با دکتر کتابی به سامانه ای که راه اندازی کرده اند مراجعه کنید. چون به دلیل حجم تماس ها امکان پاسخ گویی ندارند.

  اگر هم سوالی داشتید پایین سایت شون یه شماره هست که از طریق واتساپ می تونید بهشون پیام بدید.

 9. نمدشاهکار می گوید

  نمدشاهکار
  مرکز فروش نمد طبیعی و طبی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.