مدل ابروی مناسب صورت خود را بشناسیم

گاهی با خطا و آزمون می‌توان به حالت ایده‌آل یک چیز رسید، اما در مورد مدل ابرو نمی‌شود چنین ریسکی کرد. حتماً افرادی را دیده‌اید که فقط با برداشتن ابروی خود چندین برابر زیباتر می‌شوند و در نقطه‌ی مقابل افرادی که مدل ابرو، زیبایی‌شان را تحت تاثیر قرار داده است و مجبورند تا رشد مجدد ابروهایشان صبر کنند. خطا در برداشتن ابرو می‌تواند فاجعه‌بار باشد و انتخاب مدل ابروی مناسب معمولاً نیازمند نظر یک زیبایی‌شناس متخصص را می‌طلبد. ما در این مطلب از ایده آل مگ می‌آموزیم چطور خودتان در منزل مدل ابروی مناسب صورت خود را پیدا کنید.

مدل ابروی مناسب صورت گرد و دایره‌ای

مدل ابرو برای صورت دایره ای

به راحتی می‌توان یک صورت گرد را شناسایی کرد. در چنین حالتی، طول و عرض صورت تقریباً با یکدیگر مساوی هستند و معمولاً عریض‌ترین بخش چهره استخوان فک است. در افرادی که صورت‌های گرد دارند، استخوان چانه بدون زاویه‌ی شدید است و تیزی‌ای در آن دیده نمی‌شود.

ابروی صورت گرد

چه کاری نکنیم؟ ما همیشه می‌خواهیم به صورت تعادل بدهیم و آن را به ایده‌آل‌های زیبایی نزدیک کنیم. بنابراین، مدل ابرو در چهره‌های گرد باید طوری باشد که به بلندتر دیده شدن صورت و تشدید زاویه‌ی‌ چانه و فک کمک کند. هرگز روی یک چهره‌ی گرد و بدون زاویه، ابروهای گرد و بدون زاویه نگذارید. این کار باعث می‌شود صورت بیشتر بی‌حالت به نظر برسد و تعادل کاملاً از بین برود. همان‌طور که گفتیم هدف ما در هنگام انتخاب مدل ابرو، رسیدن به تعادل است و باید برای این‌کار از گردی صورت کم کنیم. ابروی گرد، صورت را گردتر از قبل هم نشان می‌دهد. اما نباید ابروهای صاف و خطی را هم برای صورت‌های گرد انتخاب کرد. ابروی بدون زاویه‌ی خطی باعث کوتاه جلوه کردن صورت می‌شود.

چه کاری بکنیم؟ کمانی کردن ابروها، بهترین روش برای شکل و زاویه دادن به یک صورت گرد است. ارتفاع قوس کمان ابرو را هر قدر که می‌توانید بالا ببرید. این کار باعث می‌شود  تصور بلندی، کشیدگی و زاویه‌دار بودن ایجاد شود. انتهای ابرو را هم خیلی کوتاه نکنید. ابروهای کوتاه، صورت را هم کوتاه نشان می‌دهند و این چیزی نیست که ما برای یک صورت گرد می‌خواهیم.

مدل ابروی مناسب صورت بیضی

مدل ابرو برای صورت بیضی

شکل ایده‌آل و مناسب‌ترین حالت صورت را می‌توان صورت بیضوی دانست. پیشانی‌ای که خیلی پهن‌تر از چانه و فک نیست و یک زاویه‌ی نرم و ملایم در چانه که به صورت منحنی‌ای ملایم خطوط دور صورت را شکل می‌دهد، زیباترین حالت ممکن برای صورت را ایجاد می‌کند. طول صورت بیضی‌گون، بیشتر از عرض آن است ولی این تفاوت خیلی زیاد نیست. داشتن صورت بیضوی کار را برای انتخاب مدل ابرو، آرایش و حتی انتخاب مدل مو آسان می‌کند و اگر چنین صورتی دارید خیلی خوش‌شانس هستید.

ابروی صورت بیضی

همین که خیلی زاویه‌ی تندی در ابرو ایجاد نکنید، کافی است. صورت بیضی‌شکل هر مدل ابرویی را می‌پذیرد و می‌توانید بدون نگرانی هر چیزی را امتحان کنید. به علاوه می‌توانید تنوع ایجاد کنید و هر بار ابروهای خود را به شکل جدیدی بردارید.

مدل ابروی مناسب صورت مربعی

مدل ابرو برای صورت مربعی

ابعاد کلی در چهره‌ی مربعی تقریباً مشابه چهره‌ی گرد است، با این تفاوت که در چانه و فک این گروه، زاویه‌های قوی و تند جای منحنی‌های نرم ملایم را گرفته‌اند. همان‌طور که در صورت‌های گرد گفتیم، عرض و ارتفاع تقریباً یکسان است. فک چهره‌ی مربعی عریض‌ترین قسمت آن است و بیشترین توجه را به خود معطوف می‌کند.

ابروی صورت مربعی

اصل اولیه‌ی انتخاب مدل ابرو را به خاطر بیاورید: تعادل، تعادل و تعادل. می‌خواهیم زوایای صورت را نرم‌ کنیم و طول صورت را کشیده‌تر نمایش دهیم. در صورت‌های گرد گفتیم باید زاویه ایجاد کنیم، پس شاید حدس بزنید این‌جا می‌خواهیم زاویه‌ی ابرو را کاملاً از بین ببریم. با این حال این حدس درست نیست. مدل ابروی چهره‌ی مربعی باید کمی زاویه‌دار نگه داشته شود تا با حالت طبیعی چهره در تناقض جدی نباشد. تناقضی که ابروی کاملاً صاف یا گرد در صورت‌اهی مربعی ایجاد می‌کند، می‌تواند آن را عجیب و ناخوشایند کند. باز هم قوس ابرو را بالا می‌بریم و دم آن را نگه می‌داریم.

 

مدل ابروی مناسب صورت قلبی

مدل ابرو برای صورت قلبی

چهره‌های زیبای قلبی شکل را می‌توان از روی چانه‌های باریک و تیزشان شناخت. قسمت پهن‌ صورت قلبی، پیشانی است و استخوان فک و گونه‌ها با نزدیک شدن به چانه به سرعت باریک می‌شوند. توجه کنید این باریک شدن سریع است نه تدریجی و ملایم.

ابروی صورت قلبی

پهن بودن پیشانی در این صورت‌ها کمی آزاردهنده است و باید آن را از بین برد. چانه نیز بیش از حد باریک و تیز به نظر می‌رسد و می‌خواهیم آن را پهن و گرد کنیم. قوس‌ گرد در ابرو، بر خطوط زیبایی قلبی تأکید می‌کنند و زیبایی را به شما هدیه خواهند کرد. طول ابرو را کوتاه نگه دارید و به تاج ابرو دست نزنید تا پر بماند. پر بودن تاج، ابروها را نزدیک‌ به یکدیگر نشان می‌دهد و زیبایی صورت قلبی را زیاد می‌کند.

ابروی مناسب صورت الماسی

مدل ابرو برای صورت الماسی

در این نوع، انگار یک صورت قلبی داریم که عریض‌ترین بخش آن‌ میانه‌ی صورت و گونه‌هاست. همان موارد تشخیص صورت قلبی را استفاده کنید و در نهایت پهنای گونه و پیشانی را مقایسه کنید.

ابروی صورت الماسی

تاج ابروها را خالی کنید تا فاصله‌ی ابروها از هم بیشتر دیده شود و پیشانی پهن‌تر به نظر برسد. دم ابرو را بلند نگه دارید و از زاویه‌ی تیز در قوس ابرو استفاده کنید. صورت‌های الماسی بسیار خاص و زیبا هستند اما ابروی نامناسب آن‌ها را نابود می‌کند.

مدل ابروی مناسب صورت کشیده و بلند

اگر یک چانه‌ی تیز روی صورتی بیضی‌شکل بگذاریم و طول صورت را کمی بیشتر کنیم، به یک صورت کشیده رسیده‌ایم. در این صورت‌ها، پهنای قسمت‌های مختلف صورت تقریبا برابر است.

ابروی  صورت کشیده

می‌خواهیم به فک زاویه بدهیم و آن را پهن کنیم، پیشانی را عریض‌ نشان دهیم و تا جایی که بشود از طول صورت کم کنیم. ابروهای کاملاً تخت و صاف بهترین راه برای همه‌ی این‌ها است.

فرم کلی صورت خود را در میان موارد گفته شده پیدا کنید و مدل ابرو را بر اساس آن‌چه آموختید تغییر بدهید. تفاوت و زیبایی را به سرعت احساس خواهید کرد.

امتیاز شما به این پست
ممکن است شما دوست داشته باشید
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x