اکسپو دبی ۲۰۲۰ – اولین نمایشگاه بین المللی در خاورمیانه

اولین نمایشگاه بین المللی اکسپو خاورمیانه در شهر دبی برگزار خواهد شد. این نمایشگاه از اکتبر سال ۲۰۲۰ شروع شده و تا آوریل ۲۰۲۱ ادامه خواهد داشت. در طی این شش ماه، فرهنگ و همکاری از طریق پروژه‌های خلاقانه و نمایشگاه‌ها به نمایش گذاشته می‌شود. در مجموع ۱۹۲ کشور در این نمایشگاه بین المللی شرکت خواهند کرد. اگر از اکسپو و دستاوردهای نمایش داده شده در این نمایشگاه ها اطلاعاتی ندارید می توانید به مطلب تاریخچه اکسپو مراجعه کنید.

همچنین انتظار می‌رود که میلیون‌ها بازدیدکننده از سراسر جهان در امارات متحده عربی حضور پیدا کنند.

سه موضوع مهم در این رویداد وجود دارد: فرصت، پویایی و پایداری. این سه مورد مهم‌ترین غرفه‌های امارات متحده عربی هستند.

غرفه های اکسپو ۲۰۲۰

۱- غرفه‌های موضوعی

این غرفه به بررسی توانایی‌های انسان در ساختن و شکل‌ دادن به آینده می‌پردازد.

  • غرفه فرصت ها

در ساخت این قسمت از الوار، سنگ و طناب‌ استفاده شده است. طراحی این غرفه به گونه‌ای است که حس همدلی و بهبود دادن دنیا را به بازدید کنندگان الهام می‌کند. برای مثال از آن‌ها خواسته می‌شود تا به موضوع‌هایی درباره نیازهای اولیه بشر (آب، غذا، انرژی و …) فکر کنند.

  • غرفه پویایی

غرفه پویایی نحوه تغییر و حرکت مردم، کالاها، ایده‌ها و اطلاعات را نشان می‌دهد. طراحی این غرفه توسط معماران Foster + Parents انجام شده است و بازدیدکنندگان را به سفر در زمان می‌برد. سفری از قرن ۹ در بیت الحکمه عراق تا جهان آینده با وجود هوش مصنوعی و واقعیت مجازی.

۲- غرفه پایداری

در غرفه پایداری بازدیدی از جنگل‌ها، اقیانوس‌ها و شگفتی‌های جهان به عمل می‌آید.

۳- غرفه‌های ملی

در اکسپو ۲۰۲۰ دبی هر کشور شرکت کننده یک غرفه با دستور کار خود خواهد داشت. در مجموع بازدید کنندگان خلاصه‌ای از فرهنگ، ارزش‌ها، خوراک و طراحی بدست می‌اورند و می‌توانند از رستوران‌ها و مغازه‌های اختصاصی آن‌ها نیز بازدید کنند.

برای مثال کشور نیوزلند در بخش پایداری، با موضوع مراقبت از انسان و محیط ‌حضور خواهد داشت. این موضوع نشان دهنده سیستم Kaitiakitanga از فرهنگ مائوری است که به نحوه ارتباط انسان با محیط تاکید دارد.

نمایشگاه اکسپو دبی

سرگرمی های اکسپو دبی

بیرون از فضای غرفه‌ها نیز فعالیت‌های زیادی برای تجربه کردن وجود دارد.

بزرگترین صفحه نمایش ۳۶۰ درجه گنبدی شکل در میدان الوصل قرار دارد.

همچنین بیش از ۲۰۰ نوع نوشیدنی و غذاهای خیابانی و باکیفیت برای استفاده فراهم شده است.

تابش زیاد آفتاب در طول روز، با سایه درختان فراوان محوطه کمتر می‌گردد تا بازدید از دستاوردهای محلی و بین‌المللی لذت بخش‌تر شود.

اجراهای زنده کمدین‌ها، رقصنده‌ها، آکروبات‌ها و شاعرها، همچنین نمایش‌های مد و کارگاه‌‌های آموزشی بخشی از سرگرمی‌های اکسپو است.

فعالیت‌های ورزشی نیز انجام می‌شود. مانند جلسات ذهن آگاهی و ورزش‌های خطرناک به همراه واقعیت مجازی.

یک برنامه کلی از برنامه‌های فرهنگی نیز وجود خواهد داشت و روزانه به یکی از ۱۹۲ کشور شرکت کننده این فرصت داده می‌شود که خصوصیات مهم خود را به نمایش بگذارد. یک روز بازدید کنندگان می‌توانند شاهد جشنی از کشور فنلاند باشند؛ در حالی که روز دیگری می‌توانند یک رقص سنتی از مردم آفریقا را تماشا کنند.

شب‌ها آتش‌بازی و کنسرت‌ها برگزار می‌شود که مردم تا ساعت‌های نزدیک صبح نیز همچنان سرگرم باشند. مراسم‌ها و جشن اعیاد مختلف نیز در طول زمان برگزاری اکسپو ۲۰۲۰ برگزار خواهد شد. مانند: کریسمس و دیوالی.

بخوانید:

سرگرمی های اکسپوی دبی

تهیه بلیت اکسپو ۲۰۲۰ دبی

بلیت‌های یک روزه ۲۹ یورو و بلیت‌‌های سه روزه ۶۳ یورو است.

برای دانشجویان و کودکان ۶ تا ۱۷ سال قیمت بلیت‌ها ۵۰ درصد تخفیف خواهد داشت.

برای کودکان زیر ۶ سال، افراد بالای ۶۵ سال و معلولین بازدید رایگان خواهد بود. همراه‌های افراد معلول نیز از ۵۰ درصد تخفیف بهره‌مند می‌شوند.

قیمت بلیت‌های ماهانه و فصلی هنوز اعلام نشده است.

لینک وب سایت رسمی اکسپو ۲۰۲۰ دبی

ما در آینده بخش هایی از برنامه های اکسپو را که از طریق وب سایت رسمی آن اعلام می شود برای شما ترجمه کرده و در سایت قرار خواهیم داد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code