نحوه آرایش صورت تپل

نحوه آرایش صورت تپل

هرشخصی فرم صورت خاص و منحصربفرد خود را دارد. برخی افراد بر حسب سلیقه یا تنوع تمایل دارند، مدل صورتشان را تغییر دهند و به نحوی آرایش کنند تا ایرادات صورتشان پوشانده شود.
در ادامه نحوه آرایش صورت تپل و گرد را آموزش می دهیم:

۵ تکنیک کاربردی برای کشیده نشان دادن صورت

آرایش صورت گرد و توپر 

۱-با تیره و روشن کردن پوست، صورتی کشیده دارید

قبل از هرکاری باید مراقبت از پوستتان را فراموش نکنید. پاک سازی پوست را انجام دهید و حتما قبل از آرایش، کرم مرطوب کننده استفاده کنید و پوستتان را آبرسانی کنید. انباشته کردن لایه های زیادی کرم پودر روی پوست باعث خواهد شد صورتتان بزرگتر و تپل تر دیده شود.

استفاده از کرم پودر تیره کمک زیادی به شما خواهد کرد. این را باید بدانید که رنگ های تیره باعث کوچکتر دیده شدن و رنگهای روشن باعث بزرگتر دیده شدن صورت می شوند. زیر گونه، بالای گردن و زیر چانه را تیره کنید تا صورت کشیده تری پیدا کنید.

با کرم پودر روشن تر، پیشانی را به سمت بینی و روی بینی بکشید و قسمت رویش مو و خطوط گیجگاه را تیره کنید. برای آرایش صورت تپل از استفاده از کرم پودر یا سایه براق بپرهیزید و فقط با یک کرم پودر مات صورت خود را یکدست  کنید. در انتها خواهید دید که با تیره و روشن کردن پوست، صورتی کشیده دارید.

۲-رژگونه به کشیده دیده شدن صورت گرد کمک می کند

برای رژگونه از رنگ صورتی استفاده کنید و از وسط گونه شروع کنید تا پایین گوش بکشید. به صورت خطی بکشید و دورانی و گرد نکنید. برای اینکه رژگونه خود را بهتر نشان دهد، بالای گونه و   ریز چشم را روشن کنید.

۳-کوچک کردن بینی در نحوه آرایش صورت تپل

برای اینکه بینی تان خوش فرم دیده شود کافی است تا با کرم پودر تیره تر از پوستتان، دو طرف تیغه بینی را تا یک سانتی متری قبل از سوراخ بینی بکشید. روی تیغه را با رنگ روشن بپوشانید و اگر بینی بلند دارید، پایین بینی بین دو سوراخ بینی را تیره کنید.

۴-به ابروهای خود قوس ندهید

برای مدل ابرو بهتر است به آن قوس ندهید و برای صورت گرد شما ابروی کشیده و صاف زیباتر است. استفاده از رنگ روشن زیر ابرو جلوه زیباتری به آن خواهد داد. با شکل دادن ابروها، میزان گردی صورت را مدیریت میکنید.

۵-انتخاب رژ لب بسیار مهم است

از خط لب برای دور لب استفاده کنید و رژلب مات بکشید. استفاده از رژ پررنگ گردی صورت را بیشتر نشان میدهد. یادتان باشد برای اینکه صورتتان لاغر به نطر برسد باید تنها چشم ها با آرایش بزرگ جلوه دهید تا درشتی چشم بیشتر از چاقی صورت جلب توجه کند.

 آرایش چشم صورت گرد و تپل

برای اینکه از گردی صورت کاسته شود، خط چشم بلند و طولانی بکشید. اگر چشم های درشت دارید لازم نیست خط چشم بکشید و کافی است از ریمل استفاده کنید. برای این کار نباید مژه های پایینی را ریمل بزنید زیرا که این کار باعث میشود صورتتان گرد دیده شود.

برای انتخاب سایه چشم، فقط به سراغ سایه های به رنگ دودی و خاکستری بروید. اگر علاقه دارید تا ا از سایه های روشن که به رنگ لباستان می‌آید استفاده کنید حتما از سایه های دودی و خاکستری در زیر آن بزنید و سپس رنگ سایه دلخواه را بزنید

انتخاب مدل مو مناسب با صورت گرد

موهای حالت دار و پرحجم صورت را بزرگتر نشان میدهد. اگر میخواهید موهای کوتاه داشته باشید بهترین انداره مو تا زیر چانه است. مدل مصری ساده یا هرمدل جدید دیگر را انتخاب کنید.
برای کسانی که موی بلند دارند، باید مدل موهای خود را طوری بیارایند که موها بالای سر قرار گیرد تا توجه دیگران به جای صورت به موهای بالای سر جلب شود. موهای فردار باعث میشود صورتتان پهن تر دیده شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code