فصل تابستان چطور آرایش کنیم

فصل تابستان چطور آرایش کنیم

در فصل تابستان بدلیل گرمای زیاد و همچنین رطوبتی که در هوا وجود دارد، با کاهش سطح ماندگاری ارایش صورت روبرو خواهیم بود. بطوریکه پس از گذشت چند ساعت، ارایش دیگر کیفیت اولیه خود را از دست داده و ممکن است بد جلوه کند. اشتباهاتی که در ارایش متناسب با فصل تابستان وجود دارد منجر به چنین حالتی میشود. در حقیقت ارایش در فصل تابستان دغدغه بسیاری از خانمهاست. در این مطلب قصد داریم به سوال در فصل تابستان چطور آرایش کنیم پاسخ دهیم با ما همراه باشید.

در تابستان چطوری آرایش کنیم که نریزد؟

در فصل تابستان ممکن است پوست صورت بر اثر گرمای هوا شل شود. به همین دلیل بهتر است قبل از شروع میکاپ و ارایش، صورت خود را با اب سرد یا خنک بشویید. این کار علاوه بر اینکه از افتادگی و چروک شدن پوست جلوگیری میکند، باعث شادابی و طراوت پوست صورت خواهد شد.

پس از شستن صورت و پیش از انکه رطوبت سطح پوست کاملا خشک شود، کرم مخصوص پوست و همچنین کرم ضد افتابی که در نظر گرفته اید استفاده نمایید. حتما توجه داشته باشید که استفاده از ضد افتاب در فصل تابستان ضروری است. چون تماس مستقیم افتاب با پوست صورت میتواند باعث بروز مشکلات پوستی شود. استفاده از ضد افتابهای فاقد چربی برای افرادی که زیاد جوش میزنند و پوست چربی دارند توصیه میشود. البته در صورت لزوم، باید از کرم پودر خشک استفاده شود. برای بالا بردن ماندگاری ضد آفتاب قبل از استفاده از ان حتما باید از پرایمر استفاده شود. حتما توجه داشته باشید که در قسمتهای وسط صورت از کرم پودر استفاده نمایید. فصل تابستان چطور آرایش کنیم

چگونه در تابستان آرایش کنیم که روی پوست بشیند

یکی از مشکلاتی که در فصل تابستان وجود دارد این است که ارایش به خوبی روی صورت نمینشیند. برای رفع این مشکل، استفاده از برسهای ارایشی و اسفنج به جای انگشت توصیه میشود. استفاده از پد خشک بصورت نقطه ای باعث خشک شدن رطوبت اضافی پوست خواهد شد. بدلیل پایین امدن کیفیت ارایش در فصل تابستان و تعریق زیاد، بهتر است از ارایش ملایم استفاده شود. ارایش ملایم شامل ریمل، کرم مرطوب کننده و کانسیلر میشود. یکی از مشکلاتی که برای ارایش در فصل تابستان پیش می اید براق شدن بیش از حد پوست صورت است. برای جلوگیری از چنین حالتی باید از کرم پودرهای رنگ روشن استفاده شود.

توصیه میشود که در فصل تابستان از رنگهای تند و جیغ برای ارایش در فصل تابستان استفاده نشود. استفاده از رنگهای خنثی و پاستلی برای ارایش در این فصل مناسبترین گزینه است.

کرم پودر و ضد آفتاب مناسب فصل تابستان

تعریق زیاد یکی از معضلاتی است که در فصل تابستان باعث کاهش سطح کیفیت و ماندگاری ارایش صورت خواهد شد. اگر شما پوست چربی دارید باید از کرمهای بدون چربی برای ارایش استفاده کنید. استفاده از پرایمر روی صورت باعث جذب چربی پوست خواهد شد. در حقیقت استفاده از کرمهای چرب به هیچ عنوان مناسب استفاده در فصل تابستان نیست. با انجام زیرسازی و اماده سازی پوست صورت با کرمها و پرایمرها، به جای استفاده از کرم پودر در فصل تابستان بهتر است از ضد افتابهای رنگی و یا پودری استفاده کنید. به این شکل پوست احساس سبکی خواهد داشت. استفاده از کرم پودر در فصل تابستان توصیه نمیشود.فصل تابستان چطور آرایش کنیم

سایه چشم مناسب فصل تابستان

استفاده از سایه چرب برای ارایش چشم در فصل تابستان انتخاب مناسبی نیست. شما میتوانید از سایه های مایع که به سرعت جذب پوست میشوند و سایه های پودری که باعث بالا رفتن ماندگاری خط چشم میشوند استفاده کنید.

برای اینکه در فصل تابستان صورت شما چرب بنظر نرسد استفاده از یک لایه نازک رژ گونه مایع توصیه میشود. رژ گونه پودری مناسب استفاده در فصل تابستان نیست. ترکیب عرق صورت و رژ گونه پودری میتواند به ایجاد لکه های پوستی منجر شود. بهتر است از رژ گونه با رنگ ملایم استفاده کنید. برای جلوگیری از مصنوعی بنظر رسیدن رژ گونه حتما از برس مخصوص ان استفاده نمایید. سپس با کمک پد پنکیک رژ گونه را روی صورت پخش کنید.

پنکیک مناسب فصل تابستان

بهتر است در فصل تابستان از پنکیک پودری و غیر فشرده استفاده شود. زیرا ترکیب عرق صورت با پنکیکهای فشرده حالت بدی را به نمایش خواهند گذاشت.

استفاده از ریمل دایمی در فصل تابستان

برای ارایش چشم در فصل تابستان بهتر است از ریملی استفاده شود که بر اثر گرما و رطوبت حالت خود را از دست ندهد. استفاده از ریملهای ضد اب میتواند در این وضعیت انتخاب مناسبی باشد.فصل تابستان چطور آرایش کنیم

استفاده از مداد چشم مناسب

مداد چشمی که چرب نباشد میتواند انتخاب مناسبی برای استفاده در فصل تابستان باشد. در حقیقت بهتر است در فصل تابستان برای فرم دادن به چشم و ابرو از مداد چشم خشک استفاده شود.

رژ لب مناسب فصل تابستان

فصل تابستان چطور آرایش کنیم
فصل تابستان چطور آرایش کنیم

شاید برای شما هم این سوال پیش امده باشد که چه نوع رژ لبی مناسب استفاده در فصل تابستان است. از انجایی که گرمای زیاد هوا در فصل تابستان باعث خشک شدن لبها خواهد شد، استفاده از رژ لبهای ۲۴ ساعته مناسب نیست. در فصل تابستان استفاده از برق لبهای ثابت و تقویت کننده بهترین گزینه است. بهتر است در فصل تابستان از رژ لبهایی با رنگ روشن استفاده شود. اما برای پایداری رژ لب چه کاری باید انجام داد؟ بهتر است ابتدا از پنکیک روی لبها استفاده شود. سپس از مدادی که چربی نرمالی دارد برای کشیدن خط لب استفاده کنید. در انتها خط لب را کمی پخش کرده و از رژ لب مناسب روی ان استفاده کنید.

ارایش ابرو در فصل تابستان

استفاده از ژل ابروی بیرنگ برای فرم دادن به ابروها به جای مداد در فصل تابستان توصیه میشود. ارایش ابرو بدلیل تعریق زیاد در فصل تابستان بوسیله مداد دوام چندانی ندارد و رطوبت ایجاد شده در سطح پوست باعث پاک شدن ان خواهد شد. از انجایی که امروزه ارایش طبیعی طرفداران بیشتری داشته و کشیدن ابروهای غیر واقعی با مداد دیگر جذابیت خاصی ندارد، بهتر است از ژل ابروی با کیفیت بالا برای فرم دادن به ابروها استفاده کنید.

رسیدگی به موها در فصل تابستان

با بالا رفتن رطوبت هوا در فصل تابستان، موی سر ممکن است حالت وز پیدا کند. چنانچه شما دارای موهای صافی هستید در فصل تابستان از فر کردن انها بپرهیزید. همچنین به افرادی که موهای انها در معرض رطوبت هوا به سرعت حالت وز پیدا میکند توصیه میشود که از ترکیب روغنهای سبک و طبیعی مانند روغن ارگان، روغن نارگیل، روغن جوجوبا، روغن افتابگردان برای حالت دادن به موها و برطرف شدن حالت وز انها استفاده شود.

استفاده از دستمال اکسیژن رسان

استفاده از دستمال اکسیژن رسان برای ثابت ماندن ارایش در فصل تابستان توصیه میشود. استفاده از این دستمال در مواقع ضروری میتواند رطوبت و چربی روی پوست را جذب کرده و به ماندگاری بیشتر ارایش کمک کند.

استفاده از اسپری آب معدنی

یکی دیگر از مواردی که باعث طراوت و درخشان شدن میکاپ میشود استفاده از اسپری اب معدنی است. استفاده از اسپری اب معدنی برای افرادی که دارای پوست خشک هستند توصیه میشود. از مزیتهای استفاده از این اسپری جلوگیری از افتادگی و چروک شدن پوست صورت خواهد شد. در صورتیکه پس از گذشت مدتی از ارایش احساس سنگینی روی پوست بوجود اید چند بار استفاده از اسپری اب معدنی میتواند باعث ایجاد حس سبکی در پوست صورت شود.

چون در فصل تابستان رطوبت موجود در پوست صورت سریعتر تبخیر شده و استفاده از این اسپری میتواند جایگزین رطوبت تبخیر شده شود.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code