محمد زارع در عصر جدید

یکی از پدیده های فصل اول مسابقه استعداد یابی عصر جدید، پسر ۱۹ ساله شیرازی به نام محمد زارع است که حرکت آکروباتیک و عجیبش داوران و بینندگان را در جای خود میخکوب می کند. در ادامه با ما همراه باشید تا بیوگرافی محمد زارع در عصر جدید را بررسی کنیم.

محمد زارع متولد ۱۳۷۹ است و سال هاست به تمرین حرکات آکروباتیک می پردازد. او در برنامه عصر جدید اعلام کرد آموزش هایی که در مدرسه به او داده می شده به دردش نمیخورده و تصمیم گرفته مدرسه را ترک کند. او در ادامه حرف هایش گفت این بدان معنی نیست که مدرسه آموزش های بیهوده ای میداده اما چون استعداد و علاقه محمد چیز دیگری بوده، تصمیم به ترک تحصیل گرفته است. البته محمد اشاره کرد که به دنبال آموزش های تدوین و ثبتنام در هنرستان هم رفتم اما فایده ای برایم نداشت.

محمد زارع در عصر جدید

محمد زارع از کودکی به جای درس به دنبال ورزش ها و حرکات مهیج و خارق العاده رفته و اکنون یکی از پدیده های حرکات آکروباتیک است. حرف های محمد در برنامه بسیار صمیمانه بیان شد که همین امر موجب تشویق داوران و مجری برنامه احسان علیخانی شد و برای زندگی و شادی با کمترین امکانات تحسین شد.

زندگی محمد زارع در کانکس

محمد زارع در برنامه اعلام کرد که دو سال است که در کانکس زندگی می کند. در آیتمی که برای معرفی محمد زارع توسط برنامه ساخته شده بود به کانکس او سر زدند و از آنجا فیلمبرداری کردند. او گفته بود این کانکس ها برای بچه های سیرک است و برای استراحت بعد از تمرین در نظر گفته شده است.

 این سوال برای بسیاری از بینندگان پیش آمد که آیا محمد زارع پدر و مادر دارد؟ در اجرای نیمه نهایی در مسابقه عصر جدید، پدر و مادر او در بین تماشاچیان حاضر بودند و گفتند به پسرشان افتخار می کنند. در مرحله ابتدایی عصر جدید او اعلام کرده بود با مادر بزرگش زندگی می کند. او در طی برنامه گفته بود خرج زندگیش را نیز خود تامین می کند و تنها درآمدش از اجراهای خیابانی است.

محمد زارع در عصر جدید

استعداد محمد زارع

محمد دارای هوش فیزیکی بالایی است. چیزی ک محمد را برای بیننده جذاب کرده، استعدادش در حرکات سختی بود که کار هر کسی نیست. اجراهای زارع رعب و وحشت را در دل تماشاچی بر می‌انگیخت. او در اجراها بسیار خونسرد و نترس عمل می کند که نشان از باهوشی او دارد تا اجرا را جذاب تر کند. روح سرکش محمد در اجراهایش مشخص است. او گفته کتاب زیاد می‌خواند و بیشتر وقتش را روی طراحی حرکات اجرایی خود صرف می کند.

ترک تحصیل محمد زارع

اعلام اینکه او مدرسه را رها کرده حرف و حدیث های زیادی حول این برنامه و محمد پدید آورد. آیا اینکه او مدرسه را رها کرده سبب موفقیت او شده و همه می توانند با ترک تحصیل به موفقیت برسند؟

کارشناسان رواشناسی می‌گویند کمتر از ۵ درصد مردم در شرایط محمد هستند و کمتر پیش می آید همچنین استعدادی ظهور کند.پس درس نخواندن او نباید به عنوان الگو معرفی شود. آنچه باید الگو قرار بگیرد، سخت ‌گیری محمد نسبت به خودش در انجام کارهای درست و البته تلاش، همت و پشتکار او برای موفقیت در آن چیزی است که دوست دارد انجام دهد.

طراحی حرکات آکروباتیک توسط محمد زارع

همانطور که در بالا گفته شد محمد اعلام کرده تمامی حرکات توسط خودش طراحی شده و او وقت زیادی را صرف این کار می کند. طراحی حرکات نمایشی نیاز به اطلاعات تخصصی در زمینه آناتومی انسان و شناخت ریز عضلات و کارایی آنها دارد که محمد با مطالعه زیاد این دانش را به دست آورده ‌است.

اجرای اول محمد زارع

 

اجرای مرحله دوم محمد زارع

محمد با انجام حرکات هیجان انگیز و چرخش های خود روی هوا ، داوران و تماشاگران را تا مرز سکته برد. در مرحله دوم او خود را با یک طناب بین زمین و هوا معلق نگه داشت و به نوعی خود را روی صحنه دار زد. محمد زارع در حالت وارونه برای مردم چشمک و لبخندهایی از جنس بی خیالی زد تا نشان دهد این حرکات را سال هاست تمرین کرده و هیچ نگرانی بابت آن ندارد.

محمد زارع در عصر جدید

یک کودک بابلی که سعی داشت حرکات محمد را در خانه تکرار کند، به وسیله همان طناب خفه شد. همین باعث شد اجرای نیمه نهایی محمد +۱۴  اعلام شود. قبل از اجرا نیز احسان علیخانی در حد چند جمله گفت افرادی که روی صحنه این حرکات را اجرا می کنند سال ها تمرین کرده اند و در پشت صحنه نیروهای امدادی و پزشک وجود دارد و نباید این حرکات را در خانه تمرین کرد. همچنین از تمام خانواده هایی که در خانه کودک دارند درخواست کرد که مراقب باشند و اگر کودکشان حرکات خطرناک دیگری نیز انجام می دهند این برنامه را در حضور آن ها نبینند.

 

اجرای نیمه نهایی محمد زارع در عصر جدید

در مرحله نیمه نهایی محمد اجرایی نفس گیر داشت که تماشاگران و داوران را متحیر کرد. او با یک نفر که دقیقا مانند او لباس پوشیده بود اجرا را انجام داد. در حین اجرا او به فرد مقابل چاقوهایی پرتاب کرد و در حال حرکت روی یک توپ و با چشمان بسته پرتاب چاقو را ادامه داد.

محمد زارع در عصر جدید

او توضیح داد که علت یکدست بودن لباسش با هدف، نقد بی‌رحمانه خود بوده‌ است و هدفش بیان این واقعیت بوده که انسان برای پیشرفت نیاز دارد که بی‌رحمانه به سمت خودش چاقو پرتاب کرده و خودش را نقد کند تا بتواند شخصیتش را بهبود بخشد. محمد گفت که طراحی و ساخت صحنه و وسایل کار خودش بوده‌ و سال ها برای این اجرا تمرین کرده اما فکر نمی‌کرده آن را در یک برنامه تلوزیونی اجرا کند.

 

 

آریا عظیمی نژاد داور برنامه عصر جدید محمد را آدمی عجیب توصیف می کند. او در یکی از اجراهایش در دوربین زل زد و گفت: “تهش هیچی نیست”

محمد با زندگی مستقل خود، عزت نفس بی سابقه ای برای یک جوان با این سن و سال را به نمایش می گذارد. با وجود اینکه جوانان هم سن و سال او به دنبال سرگرمی های بی هدف مثل گوشی همراه و سایر تجملات هستند او گفته در کانکس خود وسیله ارتباطی ندارد و همین امر به او در پیشرفت کمک کرده است.

محمد زارع در برنامه عصر جدید برای دوستش که دو سال است زمینگیر شده درخواست کمک می کند. نحوه درخواست کمک او موجب تحسین عزت نفس او توسط داوران می شود. محمد نماد یک جوان بی پروا، شجاع، جسور و در عین حال ساده و بی آلایش است که برای زندگی بهتر تلاش می کند. او با رسیدن به مرحله فینال یکی از اصلی ترین شانس ها برای برنده نهایی عصر جدید است. غیر از او، سعید فتحی روشن ، فاطمه عبادی ، گروه دختران نینجا و پارسا خائف جزو فینالیست های این مسابقه استعداد یابی هستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code