انواع کاشت ناخن

ناخن یکی از اجزای انگشتان دست و پا است که نقش مهمی در زیبایی دارد. ناخن ها از یک پروتئین محافظتی قوی به نام آلفا کراتین ساخته می شود که این پروتئین در شاخ حیوانات مختلف یافت می شود. برای بسیاری از افراد بلند کردن ناخن و نگهداری از آن سخت است و به همین دلیل به کاشتن ناخن روی می آورند. حتما شما هم ناخن های کاشته شده مختلفی را روی دست اطرافیان خود دیده اید. در ادامه قصد داریم انواع کاشت ناخن را توضیح دهیم تا بتوانید انتخاب مناسبی برای ناخن خود داشته باشید:

انواع روش کاشت ناخن:

  • کاشت ناخن قالبی
  • کاشت ناخن ژله ای
  • کاشت ناخن پودری
  • کاشت ناخن میکس

هر کدام از انواع کاشت ناخن، مزایا و معایب مختلفی دارد که ممکن است آن را برای استفاده برخی از افراد نامناسب سازد. پس قبل از تصمیم گیری حتما روی انواع کاشت ناخن مطالعه کنید و وضعیت ناخن خود را بررسی کنید تا عوارض کمتری را تجربه کنید.

کاشت ناخن قالبی:

این نوع کاشت، ارزانترین، ساده ترین و در عین حال بی کیفیت ترین نوع کاشت است. ابتدا مواد کاشت ناخن را داخل قالب ناخن مصنوعی می ریزند و مواد ضد قارچ را روی ناخن می ریزند. سپس قالب را روی ناخن فشار می ‌دهند تا مواد خشک ‌شود بعد از چند دقیقه ناخن مصنوعی را می کنند. این نوع کاشت به دلیل ضخامتی که روی ناخن نشان می دهد، طبیعی جلوه نمی کند. در این نوع کاشت به دلیل عدم سوهان کشی، زودتر هوا می گیرد و در مقایسه با روش های دیگر مواد بیشتر مصرف می ‌شود ولی با وجود این ها ماندگاری بسیار کمی دارد.

به دلیل قالبی بودن این نوع کاشت، باید ناخن تمامی انگشتان حالتی مشابه داشته باشند، در غیر این صورت نظم بین ناخن ها بهم می ریزد و ظاهر زیبایی ایجاد نمی کند. مراقبت های بعد از این نوع کاشت سخت است و باید کمتری میزان تماس با آب را داشته باشد و همین امر آن را برای زنان خانه دار نامناسب می کند.

کاشت ناخن ژله ای:

کاشت ناخن ژله ای یکی از حرفه ای ترین و زیباترین روش های کاشت است. در این روش به دلیل استفاده سه مرحله ای از ژل های مخصوص، ناخن ها درخشان و شفاف می شود. این نوع کاشت دوام خوبی دارد و با توجه به نازک بودن آن ظاهری طبیعی دارد.

در کاشت ناخن ژله ای بعد از زدن ضد قارچ روی ناخن، مواد ژل را روی آن می وزنند و ناخن را در دستگاه یووی خشک می کنند. روش انجام کار در کاشت ژله ای و پودری یکی است و تفاوت آن ها در مواد استفاده شده است. این نوع کاشت، در آب و هوای مرطوب دوام بیشتری دارد و در مناطق خشک ترک می خورد.

کاشت ناخن ژله ای برای کسانی که ناخن خود را می جوند می تواند انتخابی مناسب باشد زیرا به دلیل بد مزگی مواد و کنده نشدنش این عادت از سر آن ها می افتد. برای مراقبت از کاشت ناخن ژله ای لازم است در هنگام استفاده از انواع شوینده از دست کش استفاده کنید.

کاشت ناخن پودری:

بر طبق آمار ها کاشت پودری ۸۰درصد کل کاشت ها را در بر می گیرد و از محبوبیت بیشتری نسبت به سایر روش ها برخوردار است. کاشت پودری در مقایسه با انواع دیگر از استحکام بیشتری برخوردار است. در کاشت ناخن پودری اول ناخن تیپ را روی ناخن می چسبانند و به اندازه ای که دوست دارند کوتاه می کنند. از معایب این نوع کاشت زمان بری آن است. در کاشت پودری حدود یک ساعت تا یک ساعت و نیم زمان سوهان کشی دارد.

کاشت ناخن میکس:

کاشت ناخن میکس همان کاشت پودر است که فقط در انتهای کاشت ، ناخن کاشته شده را با یک لایه ژل می پوشانیم و داخل دستگاه یووی خشک می کنیم. کاشت میکس با دوام، زیبا و نسبت به بقیه کاشت ها کمی گران تر است. ناخن ‌هایی که با روش میکس و ژل کاشت می ‌شوند از نظر ظاهری بسیار به هم شبیه هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.