خواص آویشن

فواید آویشن

آویشن یک گیاه از خانواده نعناع است که بیشتر در ادویه جات استفاده می شود. دامنه ی استفاده از این گیاه چشمگیر است و دارای بیش از ۴۰۰ گونه است. آویشن با توجه به طعم متمایز آن، به عنوان یک ادویه در پخت و پز مورد استفاده قرار می گیرد اما به دلیل خواص دارویی آن مانند توانایی آن در درمان آکنه و فشار خون بالا در پزشکی سنتی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر از خرید و استفاده از داروهای ضد آکنه خسته شده اید و نتایج خوبی نداشته اید، آویشن یکی از بهترین درمان ها برای این مشکل است. آویشن با خواص ضد باکتری شناخته شده ای که دارد در درمان آکنه بسیار موثر است.

هنگامی که آویشن چند روز یا چند هفته در الکل قرار دهید، به یک راه حل معروف به تنتور تبدیل می شود. محققان در بریتانیا اثرات تنتور آویشن در درمان آکنه را مورد آزمایش قرار دادند و از تاثیرات مثبت آن گزارش داده اند. در یکی از مطالعات انجام شده در تنتور آویشن، یافته هایی وجود دارد که نشان می دهد این محلول گیاه طبیعی بهتر از محصولات ضد آکنه، که شامل بنزوئیل پراکسید بود عمل می کنند.

خواص آویشن

یک مطالعه نشان داد که عصاره ی آویشن قادر به کاهش ضربان قلب در موش های صحرایی با فشار خون بالا بود و همچنین توانست کلسترول را کاهش دهد. یک راه مطمئن استفاده از آویشن برای کمک به کاهش ضربان قلب شما این است که آن را به جای نمک در غذاهای خود جایگزین کنید.

اسانس آویشن، که از برگ های آن به دست می آید، اغلب به عنوان یک درمان طبیعی سرفه استفاده می شود. در یک مطالعه، ترکیب برگ های آویشن و برگ پیچک به کاهش سرفه و سایر علائم برونشیت حاد کمک کرد. شما می توانید وقتی با سرفه و گلو درد مواجه شدید از چای آویشن برای درمان طبیعی استفاده کنید.

آویشن سرشار از ویتامین C است و همچنین منبع خوبی از ویتامین A است. اگر شما احساس سرما خوردگی کنید، آویشن می تواند به بهبود شما کمک کند. آویشن منبع خوبی از مس، فیبر، آهن و منگنز است.

آویشن جزو آفت کش های قوی است که هم در فضای باز و هم در محیط داخلی مورد استفاده قرار می گیرد و معمولا برای هدف قرار دادن باکتری ها و ویروس ها، و همچنین موش ها و دیگر آفات حیوانی استفاده می شود. مطالعات اخیر نشان می دهد عصاره آویشن می تواند پشه ها را دفع کند.

آویشن با توجه به خواص آنتی سپتیک و ضد قارچ، آن یک عنصر رایج در دهانشویه است، همچنین یک عنصر محبوب در دئودورانت های طبیعی است و در اغلب در عطر ها گنجانده شده است.

خواص آویشن

عطر و خواص درمانی آویشن به دلیل ماده فعال آن، کارواکرول است. در مطالعه ای در سال ۲۰۱۳، گزارش شد که کارواکرول بر روی فعالیت های نورون تأثیر می گذارد به طوری که باعث افزایش احساسات خوب و شاد در افراد می شود. بنابراین اگر شما به طور منظم از عصاره آویشن استفاده کنید، ممکن است تاثیر مثبت بر احساسات و خلق شما داشته باشد.

آویشن یک عنصر فوق العاده است که در آشپزخانه های سراسر جهان، به ویژه در فرانسه، ایتالیا و در سراسر مدیترانه استفاده می شود. همچنین یک عنصر اصلی در پاکسازی است که در سس پاستا، استفاده می شود و شما می توانید به عنوان یک ادویه آن را به ماکارونی یا برنج اضافه کنید. در هنگام پختن گوشت، مرغ و ماهی می توان از برگ های تازه یا شاخه های کامل آویشن استفاده کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.