درمان گیاهی جای جوش

درمان گیاهی جوش

جوش یک عفونت پوستی است که از یک فولیکول مو یا غدد چربی شروع می شود. در ابتدا پوست در ناحیه عفونت قرمز می شود و توده مناسبی به وجود می آید. پس از چهار تا هفت روز، توده ها شروع به سفید شدن می کنند.

کورک و کفگیرک قرمز، توده دردناک بر روی پوست است که معمولا توسط یک عفونت باکتریایی ایجاد می شود.

جوش می تواند در هر جای بدن ایجاد شود اما معمولا در جایی از مو و یا جایی که عرق می کند و اصطحکاک ایجاد می شود مانند گردن، صورت یا ران

درمان

 حرارت

گرما موجب افزایش گردش خون در یک منطقه می شود و بیشتر گلبول های قرمز خون و آنتی بادی ها را برای مبارزه با عفونت به وجود می آورد، لذا استفاده از گرما به جوش یکی از بهترین داروهای خانگی است که می توانید از آن استفاده کنید. یک کمپرس گرم را به مدت ۲۰ دقیقه در قسمتی که جوش قرار دارد بگذارید این کار را سه تا چهار بار در روز انجام دهید.

روغن درخت چای

اسانس درخت چای دارای خواص ضد باکتری و ضد عفونی قوی است که می تواند به درمان عفونت باکتریایی جوش کمک کند روغن درخت چای نباید مستقیما به پوست اعمال شود، زیرا می تواند اثر سوختگی داشته باشد. ۵ قطره روغن درخت چای را با یک قاشق چای خوری نارگیل یا روغن زیتون مخلوط کنید. و این محلول را با پنبه ۳ یا ۴ بار در روز مصرف کند.

پودر زردچوبه

پودر زردچوبه دارای خواص ضد باکتری و ضد التهابی است که هر دو اثر این ادویه می تواند به جوش زدن و خلاص شدن از آن کمک کند. این ادویه به عنوان یک تصفیه کننده طبیعی هزاران سال است که در طب شرقی شناخته شده است.

درمان گیاهی جای جوش

شما می توانید از پودر زردچوبه به صورت موضعی و یا خوراکی برای درمان جوش استفاده کنید! برای خوردن آن، یک قاشق چای خوری پودر زردچوبه را در آب یا شیر جوشانده و آن را سه بار در روز بخورید. برای استفاده از آن به صورت موضعی، زردچوبه را با آب و زنجبیل مخلوط کنید تا خمیر شود و آن را روزی دو بار در محل جوش بگذارید.

نمک اپسوم

نمک می تواند به خشک کردن چرک ناشی در محل جوش کمک کند.

نمک اپسیم را در آب گرم بریزید و به مدت ۲۰ دقیقه حداقل سه بار در روز بر روی جوش بزنید.

آنتی بیوتیک

پماد آنتی بیوتیک برای جوش حداقل دو بار در روز تا زمانی که جوش از بین برود.

درمان گیاهی جای جوش

روغن کرچک

روغن کرچک حاوی ترکیباتی به نام ریسینولئیک اسید است که یک ضد التهاب طبیعی اما قوی است. این داروی گیاهی همراه با خواص ضد باکتری قوی یک درمان طبیعی برای درمان جوش است.

مقدار کمی روغن کرچک را حداقل سه بار در روز به جوش بمالید.

درمان گیاهی جای جوش

روغن چریش

روغن نئم، همچنین به نام سیلان هندی شناخته شده است دارای خواص ضد عفونی کننده، ضد باکتری و ضد میکروبی است که به درمان عفونت های پوستی و از بین بردن جوش کمک می کند.

روغن را مستقیما به جوش سه تا چهار بار در روز بمالید. دست های خود را قبل و بعد از عمل بشویید.

درمان گیاهی جای جوش

آبلیمو

آب‌لیمو حاوی آلفا هیدروکسی اسید (AHA) است که در ترکیبات کرم های ضد جوش استفاده می شود.

یا آب لیموی تازه را به پنبه آغشته کنید به جای جوش بملید و یا اگر پوست خیلی حساسی دارید آن را با کمی آی مخلوط کنید بعد استفاده کنید.

هر دو روز یک‌بار این کار را تکرار کنید تا در مدتی کوتاه از تیرگی‌های جای جوش خلاص شوید.

درمان گیاهی جای جوش

 جوش شیرین

جوش شیرین به دلیل خاصیت لایه‌برداری که دارد می توان درمان مناسبی برای از بین بردن جای جوش باشد.

برای استفاده از این ماده باید خمیری از بی‌کربنات سدیم تهیه کنید. جوش‌ شیرین را در ظرفی بریزید، کمی آب اضافه کنید و هم بزنید تا خمیری یک ‌دست آماده شود.

درمان گیاهی جای جوش

عسل

برای از بین بردن جای جوش های خود می توانید از عسل به عنوان یک ضدباکتری استفاده کنید طریقه مصرف این ماده به این صورت می باشد که کمی عسل را به محل جوش خود بزنید و بگذارید چندین ساعت بماند و بعد با آب و صابون آن را بشویید در هفته ۳ الی ۴ بار این کار را انجام دهید.

درمان گیاهی جای جوش

آب سیب‌زمینی

آب سیب‌زمینی یکی از بهترین درمان‌های خانگی برای از بین بردن نقاط تیره و لکه‌های پوستی است. اگر جای جوش‌ها روی صورت‌تان باقی مانده است یکی از بهترین گزینه‌ها برای از بین بردن سریع و دائم این لکه‌ها، آب سیب‌زمینی است.

با برش های نازک بر روی سیب زمینی می توانید آن ها را بر روی جوش قرار دهید تا آن را از بین ببرد.

درمان گیاهی جای جوش

آب خیار

در بسیاری از فرهنگ‌ها، آب خیار یکی از موارد پُرطرفدار برای ترمیم و التیام پوست است. آب خیار را با رنده کردن یا لِه کردن آن بگیرید. آب آن را به صورت‌تان بزنید و بگذارید شب تا صبح بماند و صبح صورت‌تان را با آب ولرم بشویید.

درمان گیاهی جای جوش

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.