دلایل درد کف پا و راههای درمان آن

دلایل مختلف درد در کف پا

درد در ناحیه کف پا می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. دلایلی مانند وارد شدن فشار و ضربه به کف پا و یا پیاده روی و ایستادن بیش از اندازه یا رماتیسم و حتی فشار خون بالا می توانند باعث ایجاد درد در این ناحیه از پا شوند. اگر درد در کف پا به مدت چند هفته ادامه داشته باشد باید حتما به پزشک مراجعه کرد، چرا که این درد ممکن است به بیماری های جدی تر و آزار دهنده ای تبدیل شود.
در گذشته درد در کف پا را نشانه آرتروز می دانستند اما با گذشت زمان و به مرور مشخص شد که این درد دلایل دیگری همچون التهاب کف پا، ضربه خوردن و یا در رفتگی و شکستگی می تواند داشته باشد. همچنین بسیاری از محققان و متخصصان پا را قلب دوم انسان می دانند زیرا پا عضو بسیار مهمی در بدن محسوب می شود و هر درد و مشکلی می تواند نشان دهنده مشکل دیگری در بدن باشد.

درد کف پا
اگر درد کف پا در هنگام صبح احساس شود احتمال وجود بیماری رماتیسم وجود دارد اما اگر این درد در زمان پیاده روی و یا راه رفتن باشد ممکن است فرد دچار خار پاسنه و یا التهابات تاندون و عضلات کف پا شده باشد.

درد کف پا و ارتباط آن با کمر درد
ممکن است درد کف پای شما همراه با خواب رفتن پا و یا مورمور شدن پا باشد که در این صورت می توان احتمال کمر درد و مشکلات در این ناحیه را داد. همچنین وجود درد در قوزک پا می تواند به دلیل تحریک رشته های عصبی و یا ترشح ماده لغزنده کننده تاندون باشد که با گذشت زمان تبدیل به کیست شده است. همچنین وجود بیماری هایی مانند نقرس که بیشتر به دلیل مصرف بیش از اندازه گوشت قرمز پیش می آید می تواند باعث بیماری های مفصلی و التهابات مفصل شود.

درد کف پا
درمان درد کف پا
وجود بیماری هایی مانند تب مالت، لوپوس و بیماری های سیستمی می تواند باعث بروز التهاب شود در این صورت اگر فرد بیمار دچار این مشکلات باشد باید ابتدا بیماری را کنترل کند. مانند مثال اگر شخصی دچار دیابت باشد باید ابتدا بیماری را مداوا و درمان کرده و سپس اقدام به درمان درد کف یا قوزک پا کند. اما اگر درد کف پا یا قوزک پا به دلیل ضرب دیدگی و آسیب ناشی از فشار های این چنینی باشد ممکن است با استراحت برطرف شود. در صورتی که این درد بیش از ۴ هفته به طول انجامید حتما به پزشک مراجعه نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.