دلایل و علائم درد زایمان

علائم درد زایمان

معمولا زمان فرا رسیدن تولد نوزاد علائم مشخصی دارد که می تواند شما را از زمان تقریبی تولد آگاه کند. این علائم به راحتی قابل تشخیص اند و ممکن است نزدیک به بیست ساعت طول بکشند و به شما فرصت کافی برای اینکه به بیمارستان بروید را می دهد. شروع این نشانه ها معمولا با انقباظ شدید و منظم رحم شروع می شود و اگر احساس می کنید که این علائم را دارید بهتر است به بیمارستانی که در نظر دارید بروید.

علائم شروع زایمان
خانم هایی که برای اولین بار باردار می شوند ممکن است هر انقباظ رحمی را شروع زایمان تصور کنند که این موضوع غلط است. این خانم ها به طور طبیعی نگران وضعیت زایمان خود هستند. با شرکت در کلاس های آموزشی در دوران بارداری و یا توضیحاتی که پزشک به شما توصیه می کند می توانید این نگرانی ها و استرس را از خود دور کنید.

علایم درد زایمان
برخی از علائم نزدیک شدن لحظه زایمان عبارتند از:
انقباظات رحم
انقباظ رحم از واضح ترین و اولین نشانه های شروع زایمان می باشد که دردی شبیه به دردهای شدید عادت های ماهانه دارد. برخی از انقباظات در طول دوران بارداری و یا اواخر این دوران اتفاق می افتد که تقریبا بدون درد هستند و با نام براکستون هیکس شناخته می شوند. اگر این انقباظات به صورت منظم و شدیدتر از قبل و با زمان تقریبی ۳۰ ثانیه صورت بگیرد، شروع زایمان نزدیک است. در صورت شروع زایمان تعداد این انقباظات بیشتر و شدیدتر شده و فاصله بین آنها تقریبا به پنج دقیقه کاهش می یابد و ممکن است هر انقباظ تا دو دقیقه طول بکشد. اگر این وضعیت برای شما پیش آمد باید به بیمارستان مراجعه کنید، چرا که شما وارد فاز ابتدایی زایمان شده اید. اما جای نگرانی نیست و تا زمان شروع زایمان چند ساعتی فرصت دارید.

ایجاد ترشحات زایمانی
در طول دوران بارداری در دهانه رحم، مایع لزجی به نام پلاگ موکوس ایجاد می شود. این مایع دقیقا قبل از آغاز زایمان شروع به خارج شدن از رحم می کند. این مایع مخاطی و چسبنده به دلیل وجود مقدار کمی خون رنگی نزدیک به صورتی دارد. حتما در نظر داشته باشید که اگر این مایع همراه با خون ترشح شود، به پزشک مراجعه کنید. این ترشحات نشان دهنده شروع زایمان است اما در موارد اندکی ممکن است شروع زایمان بدون ترشح باشد.

علایم درد زایمان
پاره شدن کیسه آب
کیسه آب در رحم نقش به سزایی در حیات جنین دارد. این کیسه آب ممکن است قبل یا در حین زایمان پاره شود که در این صورت فرایند زایمان آغاز شده است. پارگی کیسه آب ممکن است در هر زمانی از طول دوران بارداری اتفاق بیفتد که این موضوع به معنی بروز مشکلی در این دوران و آغاز زود هنگام زایمان است اما پارگی و خروج هرگونه آب و مایعی در هفته های آخر نشانه قطعی زایمان است که باید به بیمارستان مراجعه کنید.

کمر درد و درد لگنی
معمئلا این احتمال وجود دارد که در زمان زایمان و یا قبل از آن در ناحیه کمر و پائین کمر یا لگن و محدوده مقعد احساس درد و فشار داشته باشید. با احساس این درد و فشار احتمال شروع فرایند زایمان زیاد است و باید به بیمارستان مراجعه شود.

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.