راههای درمان درد مفاصل و استخوان

چند راه ساده برای درمان درد مفاصل و استخوان ها

امروزه هر فردی ممکن است به استخوان درد و یا درد مفاصل دچار شود و برای درمان و کاهش آن به مصرف دارو و مسکن ها روی بیاورد. برخی مناطق در بدن انسان بیشتر ممکن است در معرض درد مفصلی قرار گیرند، از جمله این مناطق گردن، شانه ها، زانو و مچ پا هستند زیرا تحرک در این نواحی بیشتر است.

۶ روش ساده برای رفع استخوان درد

۱- ورزش کردن
عدم فعالیت و تحرک می تواند باعث سفتی و خشکی عضلات و در نتیجه درد در مفاصل و استخوان ها شود اما ورزش کردن به صورت منظم می تواند باعث افزایش گردش خون در عضلات شود همچنین ورزش کردن باعث تقویت مفاصل و کاهش یا کنترل وزن می شود. اضافه وزن داشتن یکی از دلایل درد مفاصل است. ایروبیک در آب، پیاده روی سریع، شنا و دوچرخه سواری در صورتی که همراه با فشار زیاد نباشد می تواند به بهبود درد مفصل کمک کند.

استخوان درد۲- حمام کردن در نمک اپسوم
استفاده از نمک اپسوم در کاهش درد های مفصلی بسیار مفید و کارآمد است چرا که این نمک سرشار از سولفات و منیزیم است و استحمام کردن با این نمک باعث جذب مواد معدنی آن از طریق پوست می شود که می تواند در بهبود درد مفاصل موثر باشد. همچنین این نمک در کاهش اسپاسم عضله و التهابات عضلانی بسیار مفید است. برا بهره گیری از فوائد نمک اپسوم می توانید ۲ فنجان از این نمک را در وان حمام حل نموده و به مدت ۲۰ دقیقه با آن استحمام کنید.

استخوان درد۳- رژیم غذایی مناسب
بسیاری از مشکلات و بیماری ها با رعایت رژیم های غذایی مناسب تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. از گذشته های دور تا به امروزه تنظیم وعده های غذایی و رژیم مناسب بهبود بیماری ها را سرعت می بخشد. در درمان درد های مفصلی و التهابات عضلانی مصرف بعضی از مواد غذایی می تواند به التیام آنها سرعت ببخشد. در وعده هایی غذایی تان از غذاهای کنسروی کمتر استفاده کنید و در عوض از سبزیجات تازه و میوه جات و گردو یا آووکادو استفاده نمایید.

استخوان درد۴- اضافه وزن
اضافه وزن یا چاقی می تواند باعث فشار به مفاصل و استخوان ها شود و ایجاد درد در این ناحیه کند. داشتن اضافه وزن می تواند باعث تخریب بافت استخوان و در نتیجه آسیب دیدگی آن شود. پس اگر شما دارای اضافه وزن هستید بهتر است وزن خود را متعادل نگه دارید تا دچار این عارضه نشوید.

استخوان درد۵- کیسه و کمپرس آب سرد و گرم
یکی دیگر از بهترین راههای درمان خانگی درد مفاصل و یا استخوان ها، استفاده از کیسه آب گرم و سرد است. در این گونه مواقع می توانید کیسه آب گرم را به مدت ۲۰ دقیقه بر روی محل درد قرار دهید و سپس بلافاصله کیسه آب سرد را به مدت ۲۰ دقیقه در همان ناحیه بگذارید.

استخوان درد۶- مکمل های غذایی
استفاده از برخی مکمل های غذایی می تواند باعث افزایش قدرت و استقامت استخوان ها شود و از آنها در برابر التهابات محافظت نماید. این مکمل ها می تواند باعث تولید آمینواسیدها شوند که به سلامت و بالا رفتن استقامت بدن کمک بسیاری می کنند. کلاژن ها از جمله این مکمل های غذایی هستند که در دارو خانه ها و مراکز فروش مکمل های غذایی موجود هستند. اما برای مصرف آنها بهتر است با پزشک تغذیه مشورت داشته باشید.

استخوان-درد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.